שאלה מעניינת ודיון בעקבות הכתבה אתמול על גלי עטרי

feldman89

Well-known member
גלי ידועה כמי שבוחרת הרבה שירים נכונים שמתאימים להגשה שלה ולאופי האישי.

האם אתם מסכימים או חושבים אחרת?

האם השירים שהיא פספסה הן החמצות באמת או שוב שלא בחרה בהן??
איזה שיר או שירים בירידה אלכם של גלי?
ואיזה שירים בעלייה גדולה אלכם שלה?

ady18

Well-known member
תמיד לא אהבתי ולטינו אין שינוי
התחלתי לאהוב את נפאל
סימנים
לא יודעת מה להגיד לגבי אם פספה את השיר של קרן באת פתאום ולדעתך?

feldman89

Well-known member
תמיד לא אהבתי ולטינו אין שינוי
התחלתי לאהוב את נפאל
סימנים
לא יודעת מה להגיד לגבי אם פספה את השיר של קרן באת פתאום ולדעתך?
לדעתי טוב שהיא וויתרה על "באת לי פתאום", כנראה לא התאים לה וגם זה שיר בנוי על קרן פלס.

ולנטינו- אני מבין אותך, זה שיר שמשמיעים הרבה ומוכר מאד אבל עדיין אני אוהב אותו.
סימנים- שיר אנדרייטד מעולה!!! נפאל- שיר ענק. בחירות יפות

ady18

Well-known member
לדעתי טוב שהיא וויתרה על "באת לי פתאום", כנראה לא התאים לה וגם זה שיר בנוי על קרן פלס.

ולנטינו- אני מבין אותך, זה שיר שמשמיעים הרבה ומוכר מאד אבל עדיין אני אוהב אותו.
סימנים- שיר אנדרייטד מעולה!!! נפאל- שיר ענק. בחירות יפות
למה אתה חושב שלא מתאים לגלי?ואיזה עוד שירים כאלו אתה מכיר?

feldman89

Well-known member
למה אתה חושב שלא מתאים לגלי?ואיזה עוד שירים כאלו אתה מכיר?
אני חושב שקרן שרה אותו מעולה אבל לא רואה בדמיוני את גלי שמתאימה לבצע אותו. זה שיר שבנוי לקול של קרן. אולי אני טועה......
אני יודע על 3 שירים שהיא פספסה:
1. באת לי פתאום
2. לאורך הים של עפרה חזה
3. שיר לשירה של קורין אלאל

feldman89

Well-known member
אז אני עונה:
אני מסכים, אין הרבה זמרות בישראל שבחרו כל כך הרבה שירים נכונים לקול ולהגשה כמו גלי שמתאימים גם לאופי. מה שמייחד אותה יותר מכל זה שהיא בחרה שירים עוסקים ב חירות האישה ובפמיניזם ובאישה המבקשת לעשות מה שהיא אוהבת וטוב

השירים שהיא פספסה- לא ידע אם הן פספוסים בהכרח כיוון שהיא כנראה לא היתה מתאימה לבצע אותם. במיוחד לא "לאורך הים" שהוא שיר קשה ושחול מה שלא מאפיין הרבה שירים של גלי.
שיר בירידה? כנראה הדואט נ.ב(כי איתך) עם שמעון גלבץ
שיר בעלייה? "מקיץ אל החלום", "חזקה מהרוח" וכמובן "מי שצועק" שהוא מיוחד מהאלבום "ממריאה ברוח" שיצא לפני 40 שנים.

ady18

Well-known member
אז אני עונה:
אני מסכים, אין הרבה זמרות בישראל שבחרו כל כך הרבה שירים נכונים לקול ולהגשה כמו גלי שמתאימים גם לאופי. מה שמייחד אותה יותר מכל זה שהיא בחרה שירים עוסקים ב חירות האישה ובפמיניזם ובאישה המבקשת לעשות מה שהיא אוהבת וטוב

השירים שהיא פספסה- לא ידע אם הן פספוסים בהכרח כיוון שהיא כנראה לא היתה מתאימה לבצע אותם. במיוחד לא "לאורך הים" שהוא שיר קשה ושחול מה שלא מאפיין הרבה שירים של גלי.
שיר בעלייה? "מקיץ אל החלום", "חזקה מהרוח" וכמובן "מי שצועק" שהוא מיוחד מהאלבום "ממריאה ברוח" שיצא לפני 40 שנים.
מקיץ אל חלום יפה . מיוחד.
מה זה הדואט עם גלבץ לא מכירה

feldman89

Well-known member
הדואט עם שמעון זה שיר שכתבה לו מילים יונה וולך, לחן של אילן וירצברג כמובן שהפיק את השיר והאלבום הזה מ- 1988
הנה קישור אליו, היה להיט די גדול:

feldman89

Well-known member
ועוד שאלה:
איזה אלבום שלה ראוי ליותר כבוד ולא מוערך(לא חייבים לבחור בהכי אהוב)?

ady18

Well-known member
אז אני עונה:

ועוד שאלה:
איזה אלבום שלה ראוי ליותר כבוד ולא מוערך(לא חייבים לבחור בהכי אהוב)?
סימנים וגלידה ולדעתך?

feldman89

Well-known member
אני חושב שיש כמה אלבומים מעולים שלא קיבלו מספיק יחס

הכי הכי מתוכם אני מצדיעה לאלבום "בראשית" משנת 1989 שיצא במרץ אותה שנה וכלל רק השירים של רחל שפירא
מדרג את השירים המעולים מתוכו:
1. עוף מוזר
2. כאילו סוף
3. בראשית
4. אמצע שומקום
5. מראה מכושפת
6. כמו עשב בניסן
7. אדבר איתך
8. פרח משוגע
9. לו ידעת
10. זר יקר

הנה השיר האדיר "עוף מוזר"

ady18

Well-known member
אני חושב שיש כמה אלבומים מעולים שלא קיבלו מספיק יחס

הכי הכי מתוכם אני מצדיעה לאלבום "בראשית" משנת 1989 שיצא במרץ אותה שנה וכלל רק השירים של רחל שפירא
מדרג את השירים המעולים מתוכו:
1. עוף מוזר
2. כאילו סוף
3. בראשית
4. אמצע שומקום
5. מראה מכושפת
6. כמו עשב בניסן
7. אדבר איתך
8. פרח משוגע
9. לו ידעת
10. זר יקר

הנה השיר האדיר "עוף מוזר"

כמה האלבום הזה הצליח?או נכשל

feldman89

Well-known member
כמה האלבום הזה הצליח?או נכשל
האמת, הוא הצליח הרבה יותר מ"ממריאה ברוח" ו"גלידה" מבחינה מסחרית. מכר יותר מ- 15,000 עותקים בשנת 1989 והיא יצאה לסיבוב הופעות מופע בישראל. עוף מוזר ואמצע שומקום היו ללהיטים גדולים וגם שיר הנושא בראשית. אלבום מעולה ומומלץ

feldman89

Well-known member
וצפית בכתבה איך הייתה לדעתך?
בהחלט צפיתי :-): כתבה מיוחדת מרגשת ומעניינת. היא דיברה על השנים, הקריירה והמעבר לגיל 70, השירים, החיקוי בארץ נהדרת ועל זה שהיא אוהבת לעשות מה שהיא אוהבת
אמנם ידעתי שהבת שלה מאומצת אבל סופסוף ראו אותה גם. וכמובן חידשו לי לגבי הנכדים שיש לה מהבת של בעלה. יחסית גם שאלו אותה שאלות יפות.

feldman89

Well-known member
אם בסדר לשאול איך הביקורת לאורך השנים על גלי!
שאלה יפה: היו גם ביקורות רעות(בתחילת הדרך) והיו גם לרוב ביקורות מצוינות כלפיה. חלק מהמבקרים והמומחים לא התלהבו מ"נסיך החלומות ולנטינו" כשיצא ואמרו "השיר המבחיל המגעיל הזה". רק כעבור הרבה שנים כתבו על השיר ואלבום הבכורה שלה "האלבום המענג הזה".... הרבה אנשים חושבים שהיא בחרה לאורך השנים הכי הרבה שירים טובים לעצמה. כשהתחילה לכתוב ולהלחין בשנות ה- 90 באלבומים "ביום שאחרי", סימנים" ו"גלידה" היא קיבלה תגובות מאד טובות.

למעלה