שאלה לפני צו ראשון

3תיתי

New member
קצת מגזימה.

יש אבטלה סמויה, ויש מקומות שאין בהם שום אבטלה. להפך, עובדים שעות רבות מאד מאד. ויש גם ערכים אחרים מלבד דת בצבא. לא צריך להסחף. לא הכל שחור.

noa_f

New member
יש המון אבטלה סמויה בצבא.

וזה לא משנה שיש מקומות נקודתיים בהם עובדים שעות רבות מאוד.
אבטלה סמויה היא סמן מרכזי לזה שיש עודף אנשים כי כח האדם זול מאוד. ואם במקומות אחרים חיילים עובדים הרבה מדי, זה גם אומר שיש חלוקה לא נכונה של כח האדם הנ״ל וניצול של עובדים (שוב, כי אפשר. הם בעצם סוג של עבדים).
&nbsp
אולי לא הכל שחור, אבל צה״ל אפור כהה (עם קצת גוון חאקי
)

אבטלה סמויה בצבא היא המחיר שצריך לשלם

אם רוצים לגייס את הטובים בכל מחזור. אם צה"ל יפסיק להיות צבא העם, זה יעלה לו באיכות כוח האדם, וזה מחיר שלא ברור שהמדינה יכולה להרשות לעצמה. היום לא בוחרים את הכי טובים לכל תפקיד, אולי, כי יש עודף של טובים. אבל אם נעבור לצבא מקצועי, יש סיכוי לא רע שיהיה מחסור בטובים, ואנחנו "מדינה קטנה מוקפת אויבים" שלא ברור בכלל שיכולה להרשות לעצמה את המחסור באנשים מתאימים למילוי תפקידים חשובים כאלה ואחרים.
וכן, הצבא שמח לשחרר כאלה שהוא לא זקוק להם - אבל בלי לוותר על מראית עין של חובת גיוס לכולם.

רזאי

New member
בוודאות ריטלין לא חוסם תפקידים,

כולל במודיעין.
ביררתי לעומק בשביל הילדים שלי אצל מקורות מאוד מוסמכים.

רזאי

New member
תלוי בחומרה של ההפרעה

בדיוק עכשיו הבן שלי ביום מיונים. הוא קיבל הוראה לא לקחת הבוקר ריטלין, כדי שיוכלו לבדוק את התפקוד שלו בלעדיו. הפרעת קשב וריכוז וגם האיבחון לא חסמו בפניו את האפשרות להתמיין. כמבן שאם יראו שהוא מתקשה לעשות את מה שהתפקיד דורש, הוא לא יתקבל. זה גם יראה שהוא לא מתאים, כך שלא הייתי מצפה שיבחרו בו במקרה כזה.

רזאי

New member
השורה התחתונה- אנחנו לא באמת יודעים.

אולי הם רוצים לראות איך הוא מתפקד בלי כדורים למקרה שישכח לקחת, או סתם להבין את עומק הבעיה.
את המיון של היום הוא עבר, וכבר קיבל זימון לשלב הבא.

רזאי

New member
לא אמרו.

לא גילו להם למה הם מתמיינים. שיחה עם מלש"בים אחרים גילתה שכולם עם קב"א 56, ויודעים כמה שפות. לא בטוחה שזה קשור למשהו, כי אולי היה עוד מכנה משותף שהם לא עלו עליו.

ויקה1222

New member
תודה על התשובות

אני שמחה לשמוע שזה לא פוסל לתפקידים. עכשיו נצטרך לדאוג לאבחון כי האבחון מגיל 10 לא תופס, מן הסתם. חייבים להביא את האבחון לצו ראשון או שאפשר לתת להם אחר כך?

אבחון קשב וריכוז?

שלנו היה מגיל 7 בערך, זה הרי לא עובר.
דידקטי או פסיכו דידקטי בד"כ צריך לעדכן.

התאמות! התאמות! לא הקלות!!

מצטערת, פשוט שורפות לי האוזניים / העיניים כשאני שומעת / קוראת את המילה הזו....

ויקה1222

New member
אני לא מצפה

כי זה משהו שלא לנו היה עד עכשיו אבל התחלנו לחשוב בכיוון. בכל מקרה, כבר לא נספיק כי הצו בעוד כשבועיים.

אפשר לדחות את הצו

אני לא יודעת איך היום הדברים עובדים
והאם מגיעות התאמות למי שמגיע גם במבחנים
לקבא ולראיון
את זה כדאי לך לברר
שלא יהיה מצב שהוא לא מספיק את כל המבחנים
או משהו כזה

למעלה