שאלה לפני צו ראשון

אי אפשר לדעת בודאות שזה מה שחסם

עד כמה שאני יודעת בלשכת הגיוס לא מוסרים מידע שכזה למלשב
יכול להיות שהוא הגיע על דעת עצמו למסקנה שזה בגלל הכדורים ובפועל היתה סיבה אחרת

noa_f

New member
בואי נאמר שהבחור ההוא לא היה מדווח והיה מתקבל ליחידת מודיעין

מה הדבר הראשון שהוא צריך לעבור אחרי שהגיע לשם? תשאול בטחוני.
בשלב הזה אם ישקר, יעוף על שקר בסיווג בטחוני ויאבד אותו לעד. ואם יענה אמת יעוף בגלל הכדורים. אז מה הרוויח? לפחות היה לו זמן כמלש״ב לחפש תפקיד איכותי אחר.

אם ענית לי

אני ממש חושבת שצריך לדווח על הכל
אני לא חושבת שמישהו עף ממודיעין בגלל כדורים
אלא אם מדובר בכדורים שניתנו בגלל מצב נפשי

noa_f

New member
עניתי דוקא לויקה. אבל מסכימה איתך

ביחוד לאור הסיפור העצוב השבוע של החיל שנפטר מאלרגיה למזון. והוא דוקא דיווח!
הצבא מתעלם גם מבעיות מדווחות, אז באלו שנסתרות - הוא בכלל יזלזל.

אצלי זו בת עם ADHD

דיווחנו על הבעיה וכרגע עושה מיונים לכל מיני דברים הקשורים למודיעין.
לפי מה שאני יודעת רצוי לדווח קודם כי זה חשוב לא לקבל תפקיד שקשיי קשב מתקשים לעשות.

אני "דווקא" קראתי....

שיש יחידות מודיעין שמחפשות לקויי קשב וריכוז בגלל החשיבה השונה שלהם

3תיתי

New member
זה שפתאום "מחפשים" בעלי הפרעות קשו"ר

בהחלט מחזק את הידיעה, שקודם נמנעו ממלהכניס כאלה. איזה טמטום!

noa_f

New member
למה טמטום? הצבא גם ככה גדול מדי ומסנן המון

הוא לוקח מה שקל לו. אין לו מטרה חינוכית (ולא בטוח שנכון שתהיה לו כזו) והוא כבר מזמן לא צבא העם.
אם במודיעין יש קורסים שכל שיעור בהם יכול לקחת 8 שעות ומיד אח״כ עוד אחד כזה, הם לא יקבלו אליו מישהו שזו יכולה להיות בעיה עבורו. יש להם מספיק כאלו שאין להם בעיה. והם מספיק טובים.
בצבא מעולם לא חיפש את הטובים ביותר, רק את הזמינים ביותר. מי שחושב אחרת, חי באשליות.

3תיתי

New member
זה טמטום, כי אפילו למודיעין ירד האסימון,

שיש לבעלי הפרעה זו יתרון יחסי בתפקידים מסויימים. מלבד זאת, אם מה שכתבת היה נכון, לא היו משלבים נכים בצבא. הרי יש די לא נכים, נכון?

noa_f

New member
כמה נכים משלבים? את קוראת על שניים בערך בשנה בעיתון

הניחוש שלי הוא שאין הרבה יותר מהם... וגם הם, מי יודע אם הם באמת בתפקיד אופטימלי עבורם (ועבור הצבא) או יותר בשביל יחסי הציבור (לצבא) והרגשת ערך עצמי (למתנדב).

מה זאת אומרת?

כל נכה שרוצה להשתלב
משתלב
אמנם בתור מתנדב
אבל גם מתנדבים משתלבים בתפקידים
חשובים ומעניינים

3תיתי

New member
איתי שרת בחור חירש. לא סתם חירש, אלא כזה מלידה

שדיבר לא ממש ברור. ועשו ממנו מדריך ידיעת הארץ! ואחרי גיחוך של שתי שניות, כל החיילים שהדריך, פשוט העריצו אותו. היה מדריך מופלא! וגם ערך עצמי למתנדב זה חשוב.

noa_f

New member
חשוב מאוד. השאלה למי

מנקודת מבט פראקטית, לא חשוב לְ״צבא״ (במובן הכללי) בכלל.
אם הצבא הוא צבא העם ויש לו גם משימות חינוכיות - אז זה חשוב לו.
&nbsp
אבל הצבא תמיד ויתר על אוכלוסיות גדולות בגלל ענייני מנהלות, פוליטיקה, נוחות וכד׳: הוא מוותר על חיילות (ואלו בערך חצי מהאוכלוסיה), הוא מוותר על ילידי סוף השנתון (הם כמעט לא מוזמנים למיונים כי המיון הראשוני שלהם מאוחר מדי), הוא מוותר על חרדים (בשמחה. הם חסרי מוטיבציה והשכלה רלוונטית. לכן כל שרי הבטחון לדורותיהם לא מתעקשים על ״שוויון בנטל״). הוא מוותר על בעלי תיק פלילי - לעתים ממש קטן ולא משמעותי, הוא מוותר על כל מי שמתעקש ויש לו איזו בעיה רפואית.
הצבא ״עושה קולות״ שכולם צריכים להתגייס. הם בעיקר נטפלים לכל מיני נחנחי-שמאל פציפיסטיים (כשהם לא בנות), כי הם בודדים כ״כ שזה לא אישו אמיתי, אבל זה מצטלם נפלא לתקשורת וממילא להללו אין לובי, אז הצבא לא יוצא החרא-עם-הזין-הקטן-ורגשי-הנחיתות שהוא.

r i n i

New member
אחיין שלי נכה המרותק לכיסא גלגלים בעקבות מחלה

משרת במודיעין בתפקיד מסווג ביותר.
הצבא התאים עבורו את המתחם כדי שיוכל לשרת.
הם לא עשו את זה סתם, הם מכירים ביכולות השכליות שלו.

כל שנה יש שניים-שלושה גיוסים של מתנדבים לצבא:
הם מתנדבים במדים (לבן אחי תפרו מדים שיתאימו לגודל שלו מאחר וכתוצאה מכל מה שעבר הוא נשאר די קטן) ולמעשה חיילים לכל דבר.
שכן שלי שהתגייס יחד איתו הוא לבקן לקוי ראיה התנדב ומשרת בתפקיד משרדי.
ממש לא יחסי ציבור, ממש ממש לא!!!

noa_f

New member
שניים שלושה בשנה, את מכירה אחד שבתפקיד משרדי

(שבאמת, לא חסר כ״א מתאים למלא אותו) ואת עדיין חושבת שזה לא ענין של יחסי ציבור?

ושלא תביני לא נכון - עבור המתנדב, זה חשוב מאוד. זה נותן לו המון. אבל האם הצבא באמת זקוק לאנשים הללו? כנראה שלא.
והצבא באמת מוותר על המון אחרים - שגם לחלקם יש יכולות שכליות או אחרות יוצאות דופן.

עם זאת, אני חייבת לומר שההתעקשות להתנדב לצבא מזכירה לי את ההתעקשות לשלוח ילדים לטיול לפולין בכל מחיר. גם אם זה יעלה לך כמו שכ״ד של חודשיים וזה סכום קריטי, העיקר להיות חלק מ״הקונצנזוס״. ובמקרה של צה״ל זה גם משפיע הרבה יותר על עתידך במדינה הזו...
וזה עקום לגמרי.

אם המדינה רוצה שצעיריה יתנו שנתיים שלוש מחייהם למדינה - זה לגיטימי. אבל תנו אפשרות של שירות לאומי. אין סיבה שיהיו בצה״ל מורי דרך, או מורות חיילות, או ״מוטות מיקרופון אנושיים״ בטקסים. חלק גדול מהחיילים וכמובן שחלק גדול מהמתנדבים היו יכולים לעשות משהו משמעותי ותורם יותר (לקהילה) בשנתיים הללו.

את קצת עושה לי סלט...

כי את אומרת שהצבא לא צריך אותם והוא כבר לא צבא העם ואז את אומרת שמי שרוצה בטח יכול להתנדב זה יחסי ציבור טובים לצבא וחשוב מאוד למתנדב.
&nbsp
&nbsp

noa_f

New member
הצבא לא צריך אותם - כי יש לו מספיק

הוא מתעלם מ, או משחרר כ״כ רבים, שכנראה לא חסר לו כלום. גם האבטלה הסמויה העצומה בצה״ל היא ״סוד״ גלוי מאוד...
והוא לא עושה את זה מיותר מדי ערכים חינוכיים, כי כרגע החינוך היחיד שהצבא באמת מתאמץ לעשות הוא חינוך דתי...
&nbsp
אבל הוא כן נותן לבודדים להתנדב. זה מצטלם טוב.
לנער/ה הנכה זה בוודאי עושה טוב. אגב, מן הסתם גם למי שמשרת איתם, אבל זו לא המטרה של צה״ל. קשה לי להאמין שזו המטרה - זה ארגון שמשמר בקנאות גזענות ואפלייה.

למעלה