רעיון חדש שאני רוצה להעלות כאן

DerBleistift

New member
שאלה נוספת...

לא יותר פשוט לבוא עם איזה פטיש אוויר טוב, ולהפוך את הסלע לחצץ? (או סתם לשבוע אותו אט אט) לא חבל על העבודה והכסף בהזזת סלע כזה מטופש?!

fireman

New member
מדובר בסלע שהוא חלק מאיזה

מבנה שמצאו בחפירה ארכיאולוגית והיה צריך להוציא משם אני משער שבמהלך החפירה הוא נמצא ונוקה והוכן לקראת העברתו משם תופעה מוכרת מאוד שבמהלך חפירה לבניה נמצאות עתיקות כלשהן

Boscorelli

New member
למה לעזאזל???

למה לעזאזל צריך מנוף עם יכולת הנפה של 500 טון בכדי להרים סלע מסכן של 27 טון???

fireman

New member
../images/Emo41.gifהסבר../images/Emo41.gif

אז ככה, צירפתי שרטורט בתמונה לצורך העניין שני השרטוטים הם אותו מנוף כמו זה שהרים את הסלע ההוא שהמשקל שלו 37 טונות. המנוף בעל יכול הנפה מקסימלית של 500 טון בהתרחקות מהמרכז של עד 4.5 4.5 מטר כמדומני מה שאני אסביר תקף ותופס לגבי כל סוג של מנוף, בין אם זה מנוף זחלי, אופני, טלסקופי, צריח, מנוף פריקה של משאית במות עבודה וכו. בשרטוט יש שני מנופים זהים מנוף א ומנוף ב אם תשים לב בשני השרטוטים סימנתי זווית השכבה של המנוף במנוף א הזווית קטנה יותר ובמנוף ב הזוית גדולה יותר ככל שהזוית גדלה כך יכולת ההנפה של המנוף הולכת ופוחתת בהתאם לסכימת עומסים שמנפק היצרן של אותו מנוף והוא מתחשב במאות פרמטרים בכל זוית עבודה, החל מגובה טלסקופ (האורך פתיחת של הזרוע) עד להוספת כבלי מתח, בוסטרים, משקולות גב, זרוע מאריכה או זרוע משלחת מדידה בזוויות שונות פריסת מייצבים וכו. אני אסביר את העניין בקצרה על קצה המזלג לקחנו את מנופים א ו-ב פתחנו את הזרוע לגובה מקסימלי נניח 60 מטר גובה למנוף א נתנו כיפוף של 10 מעלות ולמנוף ב כיפוף של 60 מעלות סתם לצורך העניין מנוף א בתצורתו יוכל להרים נניח עד 350 טון ובתצורה ב הוא יוכל להרים רק 30 טון, אחרת או שהוא מתהפך עם המנוף, או שהוא שובר רגל תמיכה או שבמקרה הגרוע מכל הוא שובר את הזרוע של המנוף בהזדמנות אני אעלה גרף מעמסים בזויות שונות אבל אני חושב שהנושא הובהר כהלכה העובדה שלמנוף יכולת הנפה של 500 טון לא אומרת שבכל מצב הוא יוכל להניף 500 טון.

Boscorelli

New member
אז למה לא..

לקחת מנוף יותר נמוך שהזווית גבוהה (אבל המנוף יותר קטן) הוא יכול להרים את הסלע? למה כזה מנוווווף ענק?

fireman

New member
כנראה התנאים בשטח לא איפשרו

לעשות זאת. כנראה היה מרחק התרחקות גדול מהמרכז שלא איפשר להשתמש במנוף קטן יותר והצריך שימוש במנוף גדול פרוייקט אחד שנעשה באנגליה דרש הבאת מנוף בגובה 120 מטר בשביל להרים איזה חלק מסויים לבניין בגובה של 4 קומות אז למה 120 מטר? המטען שוקל 500 ק"ג נניח בשביל להתרחק מהמרכז בצורה משמעותית אתה צריף מנוף חזק וגבוה בכדי להניף מטען שבמשקלו היחסי הוא מאוד קטן תיקח לעומתו מנוף קטן לא תוכל להגיע ליכולת של מנוף גדול אבל אולי במחינת הגעה הוא יגיע גם לLTM1080 אפשר להרכיב זרוע מאריכה לגובה של 120 מטר אבל אני בספק אם הוא יוכל להרים יותר מ200 ק"ג

oh-da

New member
קבל ח"ח

על ההסברים המעולים
(לא רק פה
) מחכה לפרוייקט הבא

למעלה