רילוקיישן

שאלה, אם את כל מה שאתה מספר על מעבר לארה"ב היא

הייתה מספרת לך על מעבר לדרום אפריקה, היית מוכן לנסות?

KallaGLP

New member
איזו ויזה הציעו לך?

אתה מודע לכך שחלק מוויזות העבודה לא מאפשרות לבת זוג לעבוד כלל, עד ש(אם בכלל) היא נמצאת בשלב מתקדם של הוצאת גרין קארד (שכיום זה יכול לקחת שנים), וגם הוויזה שכן מאפשרת, מחייבת קבלת אישור עבודה לפני שמותר להתחיל לעבוד, דבר שכיום לוקח חצי שנה. אז לא כל כך פשוט להבטיח לאשתך שהיא תוכל להמשיך לעבוד גם שם, כי בפועל זה עלול לקחת הרבה זמן עד שהיא תוכל לחזור לעבודה, אם בכלל.

Brave Spirit

New member
אני שב ומדגיש שאני לא עובד היי טק

אני לא מעוניין להיכנס כאן לפרטים, אולם הנושא נבדק והדברים שכתבתי מדוייקים.

Brave Spirit

New member
אין לי עניין לפתח את הנושא

וזה גם לא נכון מה שכתבת. כי את הויזות נותנים בתנאים שונים בהתאם למקצועות ותכניות ספציפיות. בכל אופן, למיטב ידיעתי בהיי טק לא ניתן לקבל את הויזות שאנחנו נהיה עליהן (J1, J2).

KallaGLP

New member
לא ביקשתי שאתה תפתח. אתה לא חייב לספר כלום.

ובכל מקרה ציון סוג הוויזה עצמה לא מסגיר שום דבר. הוויזה המדוברת אמנם יותר נפוצה לסטודנטים, עבודה במחקר והוראה, למשל, ופחות לעובדי הייטק, אבל בהחלט קיימת. רק מה - שזו ויזה פחות מוצלחת למטרות הגירה, כי אינה מאפשרת קבלת גרין קארד. למיטב ידיעתי כדי לקבל גרין קארד יש צורך בכל מקרה למצוא מעסיק שיוציא ויזה מסוג אחר. הוויזה הנוכחית מעניקה סטטוס זמני בלבד. זו גם הסיבה שלא ציינתי את הוויזה הזו קודם - הנחתי שאם אתה מעוניין להגר, זו לא הוויזה שתלך עליה.

אם אתם נשואים 16 שנים, אני מעריכה שהילדים לא קטנים

ומאחר ונראה שהנישואים שלכם ממילא בסוף הדרך, אני לא חושבת שאתה צריך לוותר על העבודה.
נכון, זאת תהיה אבהות בסגנון שונה (נגיד 3 מפגשים ארוכים בשנה, כל אחד של כמה שבועות במקום הסדרי ההורות הרגילים), אבל לא בהכרח פחות טוב, תטיילו יחד, תהיו בקשר סקייפ יום יומי ובזמן המשותף שלכם תהיה נטו איתם.
אתה לא יכול לדעת מה יהיה בהמשך, יכול להיות שאחד מהם או שניהם יבקשו לעבור אליך לחו"ל (מתבגר יכול לבקש כזה דבר ובית המשפט מתחשב ברצונו) ואולי לא... לדעתי להישאר בארץ רק בגללם ועוד בנישואים אומללים זאת אלטרנטיבה גרועה גם לך וגם להם.

אגב, לא חייבים להתגרש מיד...

אפשר להציע את זה כהתנסות לתקופה של חצי שנה או שנה שאחריה מחליטים איך ממשיכים.

Brave Spirit

New member
תודה

אני אבדוק את זה מבחינה משפטית. כרגע קשה עד בלתי אפשרי לי עם המחשבה להתרחק מהילדים לפרקי זמן כל כך ארוכים. אבל אבדוק בכל מקרה.

השם ירחם עלייך עם העיצה הזו....

לנשואים 16 שנה לרוב יהיה ילד/ה בכור/ה בן/ת 14 בערך ... ומשם זה יורד אחורה.

זה עדיין ילדים!!!
את היית מסוגלת לעזוב ילדים קטנים כל כך ולטוס לארץ אחרת?
אגב, למה את מניחה שהוא אמור להיות זה שעוזב את הילדים? אולי היא? את יודעת.. היום זה כבר לא חד משמעי שהילדים הולכים עם האמא- היום עושים הורות שוויונית....

המחשבה שאבא של הילדים שלי (13,10,6.5) היה מודיע יום אחד שהוא הולך על "הורות בסגנון אחר" הורות סקייפ בתיבול וואטסאפ גורמת לי להתקף חרדה עם בחילה וגירודים.....

ואני כבר לא מדברת על הסנריו שאת מעלה בכזו קלילות, של ללכת לביהמש ולהעמיד נער/ה במצב בו הוא צריך לבחור עם מי מהוריו הוא רוצה לחיות ולקרוע גם את האחים זה מזה....

אני מניחה שאין לך ילדים, נכון?

אפשר להיפרד .... אין טעם להחזיק זוגיות גרועה בכוח... אני הראשונה שתגיד את זה. אבל להיפרד מהילדים זו לא אופציה!!!

tal902

New member
רגע

כשנפרדים לא גם נפרדים מהילדים קצת? דווקא העצה לא כזאת רעה. יכולים להחליט שהוא נוסע להתנסות ל- 3 חודשים ולראות מה קורה. ואיך מרגיש לו עם העבודה ואולי גם עם הריחוק ממנה. אולי הריחוק ממנה יגרום לו להתגעגע לא רק לילדים אלא גם אליה. אולי לא אבל זאתר תהיה עוד אינדיקציה בשבילו לגבי הקשר. מה שנקרה שיעשה הפרדת כוחות.
&nbsp
אולי אגב, אם היא תראה שהוא רציני ונודע לשם (גם אם ל-3 חודשים בסוף היא תבוא אחריו לשם.
&nbsp
ואגב, יש משפחות שלתקופה מסויימת האב נוסע לשליחו תאו לחודש או חודשיים לחול באופן קבוע. אז מה לעשות?
&nbsp
&nbsp
וברור שילדים בני 14 זה ילדים , אבל ביא התכוונה שילד בין 14 לא צריך השגחה נון סטופ או טיפול אין סופי והחלפת חיתולים וכדומה כמו ילדים קטנים או תינוקות.
&nbsp

לסוע לחודשיים שלושה זה סבבה לגמרי- זה פשוט לא המקרה

רילו זה עניין כבד ורציני, שכולל חבילת עלויות די מטורפת שאו שמממנים לבד או שמקבלים מהעבודה בתמורה להתחייבות מסויימת... זה לא משחק וזה לא "לנסות".

גם אין שום טעם לגרום לה להבין שהוא רציני ושהיא "תתקפל" ותבוא אחריו. לא נשמע שלזוג הזה יהיה טוב להיות יחד ברילו.

לילד בן 14 לא צריך להחליף חיתולים, אבל זה הגדול/ה שלהם....
לא שלילד בן 6 כן צריך להחליף...
אבל עדיין זה ילדים שמתפתחים רגשית ולחוות נטישת הורה (כן, אין לזה מילה מתאימה יותר)- זו מכת מוות עבורם.

נישואין וזוגיות זה בחירות שאנחנו אמורים לבחור כל בוקר מחדש.
ילדים, זה עסק שונה לגמרי- זו בחירה שעושים פעם אחת- ודבקים בה כל החיים.

היום גירושין זה לחלוטין לא לנטוש את הילדים (לא אומרת שהם לא נפגעים... הם נפגעים. העניין הוא שהם לרוב יפגעו יותר אם המממשפחה תמשיך להתקיים כתא אחד)- עושים משמורות משותפות ואף אחד לא מוותר על אף ילד.

אני לא חושבת שהגישה הזאת מומלצת

כי אם נוסעים לתקופת ניסיון, לא משנה כרגע הסמנטיקה איך קוראים לזה בפועל, אז כשמתעורר הקושי הכי קטן, אומרים טוב, ניסינו, לא הלך, חוזרים. אני יותר מאמינה בגישה של זה מה שאנחנו רוצים אז ניסע ואם יהיו קשיים, נמצא את הדרך להתמודד איתם.

alongrin

New member
תקופת נסיון זה אחלה

כשעשינו רילוקיישן, עברתי לשם לבדי לכמה חודשים.
אחת המטרות הייתה לבדוק ולהכין את השטח ולראות אם בכלל כדאי להביא לשם את שאר המשפחה.

זה עובד כששני בני הזוג בעניין

מסכים איתך, זאת באמת הדרך הנכונה כששני בני הזוג בעניין. אבל אם הוא מנסה "למכור" את הקונצפט לאשתו אז הדרך להוריד את רמת ההתנגדות היא להציע אופציה פחות מחייבת.

skickers

New member
אני יכול להזדהות עם החלק של הויתורים

כי הייתי שם, אולי עדיין נמצא שם. פשוט הזוגיות כל כך גרועה שכבר לא אכפת מכלום וחבל אפילו על האנרגיה להתעמת עם בת הזוג.

רילוקיישן או לא רילוקיישן, אני מציע לך לחשב מסלול מחדש. אני החלטתי לעשות את זה.

חבל שאי אפשר לקבל הנחה קבוצתית...

אנחנו הגענו 3 זוגות מתפרקים למרכז הגישור... לא קיבלנו הנחה

למעלה