רילוקיישן

מאז שהיא מחולקת ל-52 מדינות

ארה"ב היא ענקית ויש בה מדינות שונות עם שגם בתוכן יש לפעמים פערים מאוד גדולים ביוקר וברמת החיים בין החלקים השונים.

מכיוון שאני לא מכירה כל כך זוגות שעשו רילו לאלאבאמה, או למיזורי או לצפון דקוטה, אז לא כל כך יודעת מה נשאר להם בסוף החודש ואיך הם מצליחים לחסוך יפה...
אני כן מכירה המון משפחות שעשו רילו לסיליקון וואלי ולניו יורק- ואלו מגרדים את התקציב בשיניים.
כי נכון שהמשכורות מאוד מאוד גבוהות, אבל גם השכירויות מאוד גבוהות והחינוך יקר להחריד ....
המקום היחיד שפופולרי ובו המספרים קצת יותר עובדים לטובת ישראלי הרילו זו פלורידה..... אבל היא גם קצת פחות אטרקטיבית מכל מיני סיבות.

alongrin

New member
יצא לי לחיות

גם בסיליקון ואלי וגם ביוסטון טקסס.
עלויות הדיור בסיליקון ואלי גבוהות מאד. זוהי ההוצאה הגבוהה ביותר למשפחה. מצד שני, החינוך הציבורי הוא ברמה גבוהה מאד וחינם אבל ממש! לא כמו "החינם" של הארץ. צריך לחיות שם כדי להבין מה זה חינוך ציבורי טוב.
מי שעובד בהייטק חיי שם טוב (כל עוד הוא לא עובד שם מטעם חברה ישראלית שמנסה לדפוק אותו בכל צורה אפשרי).
יכול להגיד שפחות התחברתי שם להווי החיים הקליפורני.
&nbsp
מצד שני טקסס..פשוט תענוג.
גם רמת חיים גבוהה וגם עלויות מחייה נוחות מאד.
במשכורת סבירה אפשר לחיות שם כמו מלך.

אנחנו בשיעור גיאוגרפיה בכדה ד'?

הייתי מביא את האטלס שלי אם הייתי יודע.

וניו יורק היא יותר ממנהטן וסיליקון ואלי היא יותר מפאלו אלטו. מי שהולך לגור שם, שישלם. אבל גם בארץ יש לי הרגשה שלא כולם גרים בהרצליה פיתוח, בקיסריה או במערב רמת השרון.

לדעתי מגיעים לקטע של החלוקה לסטייטס רק בכיתה ה'...

תשמע, אין בנינו ויכוח בכלל....
אני לא טוענת שרילו זו לא חוויה טובה.
זה שחויה היא לא קלה, וזה שאולי לא יוצאים ממנה מיליונרים לא אומר שהיא לא מדהימה ומשמעותית ושווה את משקלה בזהב.

כל מה שאני מנסה לטעון פה זה נגד כל ההתייחסות לנושא כאל מכרה זהב.
זה לא.
מקיבוץ סאניוויל אף אחד לא חוזר מאליין. ואתה יודע את זה טוב בדיוק כמוני.

א. פליז, בלי הכללות לגבי עם מה יוצאים משם

באקזיט חלקי שעשינו, אני יצאתי עם סכום שבע ספרתי מחברה בוואלי. ב USD.

ב. מאיפה לי לדעת באיזה כתה מלמדים? אני העברתי את כל היסודי בשינה או במגרש הכדורסל. היום קוראים לזה ADHD. אז קראו לזה מקרה אבוד.

אני חושבת שרוב האקזיטים בוצעו ע"י מקרים אבודים

ובוא, אקזיט זה אקזיט..... לא תמיד הוא קורה בסוף (וחבל!)
השוטף של החיים היום בוואלי למי שאינו C Level של חברה גדולה הם לא בדיוק גריפת מיליונים.

אבל שוב, הכסף זה לא הכל בחיים..... גם כשנוסעים לטיול בחו"ל , שזו חוויה שאין לגביה ויכוח כמה היא טובה ושווה, אף אחד לא מצפה להתעשר, אלא ההיפך- זו חוויה יקרה.

בכל מקרה, ובאמת נעצור כאן כי מיצינו...... לא נראה לי שהבעיה המרכזית של פותח הפוסט בחיים כרגע זה עם איזו חבילה הוא יחזור או לא .....

מתייחס למצב שמוכרים רק חלק מהמניות

במקרה שלנו אחד המשקיעים הגדולים בחברה, אדם פרטי מישראל, החליט מסיבותיו הוא לממש את המניות שלו. חברה אמריקאית גדולה מסנטה קלרה שהיינו איתה במגעים עוד קודם הציעה הצעה הרבה הרבה מעל כל היתר, אבל התנאי שלהם שהם קונים את כל מניות היסוד. ההצעה הייתה מצויינת אז מכרתי את שלי. עדיין יש לי מניות משתי הסדרות הבאות. כיום אני רק דירקטור בחברה, מייצג את עצמי וקרן הון סיכון שהשקיעו בנו בסבב השני. בלי תפקיד אופרטיבי. אז האקזיט נקרא חלקי כי מכרתי חלק מהאחזקות שלי בחברה.

Kicker Girl

New member
באיזה יקום מקביל ארה"ב יקרה ביחס לישראל?

קנינו לא מזמן בית של 4,100 sqft בפרבר די נחשב של סיאטל ב $700K. וזה נחשב פה בית יקר ועוד אחרי שמחירי הבתים פה עלו משמעותית בשנים האחרונות. לשם השוואה, מכרנו את הקוטג' שלנו בארץ, בשוהם, ב1.3$ מיליון. את ההפרש השקענו וזה מכניס לנו עוד משכורת בלי לעשות כלום. אהובי נוסע בריינג' רובר ואני בב. מ. וו ש"קצת" יותר נחמד מהפיז'ו 208 שהייתה לי בארץ. החינוך של הילדים חינם ובאיכות גבוהה מאד, מאד. גם בתי הספר הפרטיים בארץ לא מגרדים אפילו את הרמה של החינוך הציבורי החינמי פה. הקניות בסופר, ככלל אצבע, הכל עולה חצי מבישראל. אני קונה רק פירות וירקות אורגניים ישר מהחקלאים בשווקי איכרים וגם אלה עולים פחות מהזבל חסר הטעם שמוכרים בארץ בשופרסול דיל. לא שבארץ היינו רע אבל רמת החיים שלנו פה עלתה לרמות שגם אם היינו זוכים בלוטו בארץ, לא היינו חיים ככה. אפשר למתוח הרבה ביקורת על ארצות הברית, יש פה לא מעט בעיות, אבל להגיד שהיא "כל כך יקרה" זה פשוט מגוחך.

alongrin

New member
לגמרי....

בטקסס תקני את אותו הבית בחצי מחיר באחד הפרברים היוקרתיים של יוסטון.
1.5 דונם מגרש, 500מ' בנוי, חניה ל-2 מכוניות, בריכת שחיה וג'קוזי בנוי. ועוד ישאר לך עודף:).
לגבי האוכל..כן גם אנחנו היינו קונים רק אורגני במחירי שופרסל דיל.

Kicker Girl

New member
טוב, שם זה חריג

בכל מקרה, לא הייתה לנו אופציה כזו. בעלי אמריקאי וכסגרו את הפעילות שלהם בארץ נתו לו אפשרות לעבור לפה עם קידום ומשכורת דשנה או להיות מפוטר.

אכן טענה מוזרה

דווקא רמת המחירים הנמוכה שמאפשרת רמת חיים גבוהה זה אחד מגורמי המשיכה של ארה"ב.

Kicker Girl

New member
אני רואה בזה רק את הבונוס

כשכוח המשיכה האמיתי זה אורח החיים השליו, הנופים המרהיבים, האנשים הנחמדים. זה כמובן לא נכון בכל מקום, בטח לא בניו יורק, אבל בסיאטל יש תחושה הרבה פעמים של עיירה קטנה.

Kicker Girl

New member
שלום, שלום בוס

כן, אפשר לומר שהסתדר לנו טוב. אהובי עושה חיל אבל מקטר שהעבודה משרדית מדי. הגדול מתחיל computer science באוניברסיטת וושינטון. אני התחלתי לנהל מרכז קהילתי לאומנויות הבמה. המשכורת לא משהו אבל אני מתעסקת בתחום שאני אוהבת והעבודה עם ילדים די נחמדה. חבל רק שיוצא לי לגלוש פחות ממה שקיוויתי. דווקא בקיץ טסתי עם הבנים לסנטיאגו וגלשנו בוואלה נוואדו ולה פארבה, אתרים קטנים אבל היה מרענן ונחמד. ממש נחמד.

Brave Spirit

New member
מקום יפה מצאתם לעצמכם

בגדול אני לא טיפוס של החוף המערבי אבל את סיאטל ממש אהבתי.

אכן, ה-חסרון של האזור (למי שלא מפריע לו

הטפטוף - ולרוב זה באמת לא מפריע). מכירה מישהו שהשתמש במנורה מיוחדת כדי לנסות להתגבר על הדכאון העונתי (בסוף הוא עבר משם...).

למעלה