רילוקיישן ללונדון

ipv6

Member
זאת הייתה דוגמא לקושי טכני

שעלול להתעורר.

צר עולמי כעולם הנמלה, אבל מהיכרות אישית עם לא מעט אנשים בחברות מהסוג הזה (כולל החברה הזאת),
להתקבל ל-SITE X ובסוף התהליך, פשוט לבקש לעבוד ב-SITE אחר (שמעולם לא שמע עליך ולא הזכרת אותו בשום שלב בהליך הגיוס שלך), לא יעבוד ברב המקרים.
גם אם הsite האחר הוא לא ארה"ב ואין בעיות הגירה במדינה שאליה הוא שייך.

אנשים שכיוונו לזה, הודיעו בתחילת התהליך בארץ וקיבלו OK לעבור בעוד שנה\שנתיים או מראש התראיינו ל-site במדינה הנוכרית שאליה רצו להגיע..

יבגניי34

New member
ברור מאליו. לא שמתי לב שמישהו רמז לדבר ההזוי הזה בכלל.

יתרה מכך, כשאני התראיינתי לאמאזון (ראיון מקדים בטלפון) ושאלתי אם אוכל לעבוד בחיפה אמרו לי שלא. זה היה סוף הראיון.

בן100

New member
וזו היתה טעות מצידך

היית צריך לסים ת תהליך הגיוס ורק בסופו לומר שאתה מחפש עבודה בחיפה.
במקרה הזה כל מגייס באמזון שיש לו משרה באיזור חיפה היה עט עליך: מועמד שעבר בהצלחה את כל התהליך ונשאר רק לתת לו הצעה ביד.
&nbsp

יבגניי34

New member
קשה לדעת אם אדם טועה או לא כשלא יודעים את הכוונות שלו

מעולם לא היתה לי שום כוונה לעבוד באמאזון (וגם לא סביר שהיו מקבלים אותי, כך שזה win-win).

בן100

New member
קודם כל תתקבל

ואחרי זה תחליט אם אתה רוצה לעבוד שם או לא.
לא מכיר הרבה מפתחים ישראלים שיגידו לא ל-50-60 אלף בחודש (פלוס RSU)
&nbsp

יבגניי34

New member
הייתי מסכים איתך אם היה מדובר במשחק שח או דייט על הים

אבל כיוון שאני צריך לשבת וללמוד לראיון כזה, ולהצעה של 50K *בת״א* אני בוודאות אסרב (את הנטו זה לא יזיז + קריסה טוטלית באיכות החיים), זה הופך את העניין ללא הגיוני.

בן100

New member
רגע רגע רגע

אם ה-50-60 זה כולל RSU
והם מחלקים RSU בשיטת
5% שנה א'
15% שנה ב'
20% חצי-שנה
20% חצי-שנה
20% חצי-שנה
20% חצי-שנה

אז למה שמישהו ירצה ללכת לעבוד באמזון?
כמעט כל חברת היי-טק ישראלית אחרת יכולה לשלם סכומים דומים (נמוכים בעשיריה לכל היותר)

ipv6

Member
אני לא יודע למה ש"מישהו" יעשה "משהו"

אני כן מכיר הצעות מאמזון (וחברות דומות בארץ) ו"סתם מהנדס" שעברת את הראיונות בצורה מוצלחת עם 10-15 שנות ניסיון לא יקבל שם 60 בסיס (הכסף שמגיע כל חודש עם שמחושב לצורך הפרשות סוציאליות) וגם לא 50..

בן100

New member
סתם מהנדס תותח עם 10-15 שנות נסיון

יכול לקבל היום 40-50 כמעט בכל חברה.
מה יש לו ללכת דווקא לאמזון?
&nbsp

ipv6

Member
אני מתחיל לחשוב שאתה טרול..

איפה כתבתי שכדאי לו ללכת דווקא לאמזון?
אתה מכיר הצעה ספציפית של משהו שהבסיס שלה 50+ שתף אותנו..לא כתבה בצהובון כל שהוא אלא ממש בן אדם שאתה מכיר.

מהמעט שאני מכיר אמזון דווקא קמצנים בבסיס ויותר מפנקים ב-RSU.

בן100

New member
אני מכיר הצעה ספציפית לא באמזון

אלא בקורפורייט אחר.
המהנדס הבכיר מקבל 40 ברוטו + RSU (שמביא את השכר ל-57)
&nbsp

ipv6

Member
זה כבר נראה כמו "הצעה גבוהה" שהיא מציאותית

גם בהצעות יותר גבוהות ששמעתי לאחרונה, זה בד"כ בזכות חלק "לא קבוע" (RSU \ בונוס \ מענק חתימה) ולא בגלל בסיס של 50-60..

אני חושב גם שהצעה כמו שציינת שמורה לחברות ענק שמשלמות טוב ולא "כל חברה" יכולה לתת 57 טוטאל. אבל אין לי סטטיטיקה רשמית כמובן.

בן100

New member
עדכון אמזון

חבר של חבר עובד באמזון. דיברתי איתו.
השכר בסיס בארץ למהנדסים מנוסים נע בין 30 ל-45. RSU בהתאם.
החסרון?
בניגוד לפייסבוק וגוגל יש שם אפס פינוקים. מטבח שחברות סטרטאפ היו מתביישות בו.
כששאלתי אותו למה זה ככה. הוא טען שג'ף בזוס הוא קמצן וזה מדיניות חברה רשמית להתקמצן איפה שאפשר - אבל לפנק בשכר והטבות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

zaske

New member
אמנם הנדל״ן יקר בונקובר בצורה מזעזעת

אבל לא חייבים לקנות כדי לגור בנכס. אפשר גם להשקיע.
ונקובר למחיה היא עיר מדהימה, ולדעתי לוקחת את סיאטל, עם כל הכבוד, ויש לי הרבה כבוד, לסיאטל. אני לא בטוח בגלל שכל מי שמגיע לונקובר כ״תחנת מעבר״ אחרי זה באמת ממשיך לסיאטל או לכל סניף אחר של אמאזון בארה״ב.

zaske

New member
זה מסובך

אני קיבלתי חוזה לאמאזון סידני. אם לא היה לי חוזים בחברות אמריקאיות נוספות על מנת ״למנף״ הסיכוי שזה היה יוצא לפועל לדעתי הוא אפס, וגם בשביל שזה ייצא לפועל הייתי צריך להפעיל קשרים בתוך אמאזון - הסכימו לדבר אתי 3 מנהלים בסיאטל.
אחד מהם רצה שאעשה שוב חלק מהראיון.
אל תשכח שכאזרח אוסטרלי, לי יש דרך אחרת להגיע לארה״ב מלאנשים עם דרכון רק ישראלי.
המצב של ויזות h1b הוא בכי רע, ולא אתפלא אם כרגע תחת ממשל טראמפ יקח לי מליון שנה להוציא גרין כארד.

vinney

Well-known member
קיימברידג׳ די רחוקה מלונדון

זה בערך כמו להתפלא שסניף בחיפה וסניף בתל אביב לא נחשבים לאותו הסניף

למעלה