ריח מהשירותים של החתול

20231120_121243.jpg
אימצתי חתולת רחוב, היום כבת ארבע. השירותים הם שירותים סגורים, אבל ללא דלת. מדיפים המון ריח.
חושב שזה בעיקר מהשתן אבל לא בטוח. היא מצליחה לכסות 80% מהצואה בחול.
כרגע משתמש בחול ים רגיל (כמו שקונים בחנויות בניין) ואני מחפש פתרון לבעיית הריח.
הרגלים שלי שחשוב לי לשמור עליהם:
1. אני רוצה לפנות את כל תכולת המיכל ולא להוציא גושים באמצעות כף.
2. אני רוצה לשפוך את כל תכולת השירותים שלה לא יותר מפעם בשבוע ולמלא בחול חדש.
3. אני משקיע המון כסף בבריאות ובתזונה שלה, וחשוב לי שהפתרון יהיה זול.

- קיים פתרון שיכול להתאים עבורי?

גורדיאן-II

Active member
צפה בקובץ המצורף 94753
אימצתי חתולת רחוב, היום כבת ארבע. השירותים הם שירותים סגורים, אבל ללא דלת. מדיפים המון ריח.

לפי ההגדרות שלך, אין שום פתרון מתאים.
קודם כל אתה משתמש בחול לא מתאים, אתה צריך לקנות חול מתגבש, זה עולה 80 ש"ח לשק של 18 ק"ג, וזה לא כל כך יקר.
חול מתגבש אוטם את היציאות ומונע ריח, בין השאר, הוא גם מקל על פינוי הגושים שהופכים לקשים ומוצקים.

ולהרגלים שלך:
1. לא חשוב מה שאתה רוצה, מה שצריך זה לסנן את הגושים באמצעות כף, כל יום, זאת עבודה של 5 דקות בלבד.
2. עם חול מתגבש אתה לא צריך לשפוך את הכל. חסכת כסף.
3. אתה משקיע המון כסף בבריאות ותזונה, ודווקא על מניעת סרחון בבית אתה חוסך? לא הגיוני.

ויופי שאימצת חתולת רחוב, טוב לשניכם.

אלישבע777

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 94753

לדעתי קיים פתרון חלקי לדרישות שלך. לקנות סודה לשתיה ולערבב קצת עם החול - פיתרון זול. האבקה הורגת חיידקים ואז יש פחות ריח.
אפשר לקנות מוצר כזה ריחני- אבקה או תרסיס, בחנות חיות - עובד טוב מניסיון.
לדעתי - חשוב גם לחתול שהארגז שלו יהיה נקי. הריח לא מפריע לו, חול לא נקי - כן מפריע. ממליצה לנקות גושים כל בוקר, אולי עדיין יהיה ריח ( לא בטוח), אבל לחתול יהיה יותר נעים.

גורדיאן-II

Active member
לדעתי קיים פתרון חלקי לדרישות שלך. לקנות סודה לשתיה ולערבב קצת עם החול - פיתרון זול. האבקה הורגת חיידקים ואז יש פחות ריח.
אפשר לקנות מוצר כזה ריחני- אבקה או תרסיס, בחנות חיות - עובד טוב מניסיון.
לדעתי - חשוב גם לחתול שהארגז שלו יהיה נקי. הריח לא מפריע לו, חול לא נקי - כן מפריע. ממליצה לנקות גושים כל בוקר, אולי עדיין יהיה ריח ( לא בטוח), אבל לחתול יהיה יותר נעים.

סודה לשתיה = טויטן באַנקעס, כמו שאמא שלי הייתה אומרת, כוסות רוח למת.
תרסיסי ריח - סירחון כפול תרסיס בריבוע, זה לא מסתיר את הסרחון, זה מקשט אותו.

ונקנח בבדיחה עתיקה: למה יש תרופות סבתא ולא תרופות סבא? - כי סבא מת, מהתרופות של סבתא.
(אין לאמור לעיל לרמוז משהו על גילך, אלישבע, לדעתי את בת 27, גג)

אלישבע777

Well-known member
סודה לשתיה = טויטן באַנקעס, כמו שאמא שלי הייתה אומרת, כוסות רוח למת.
תרסיסי ריח - סירחון כפול תרסיס בריבוע, זה לא מסתיר את הסרחון, זה מקשט אותו.

ונקנח בבדיחה עתיקה: למה יש תרופות סבתא ולא תרופות סבא? - כי סבא מת, מהתרופות של סבתא.
(אין לאמור לעיל לרמוז משהו על גילך, אלישבע, לדעתי את בת 27, גג)
אני מדברת רק מניסיוני - הצליח לי עם חתול (ז"ל) שהפרשותיו היו ריחניות במיוחד גם אם סודה לשתיה וגם עם אבקת דאודורנט לחול חתולים. כיום איני צריכה שום תוסף, ואם אצטרך יש במגרה סודה לשתיה... כדאי לנסות, אולי יעזור. נהגתי לפזר את האבקה על קרקעית הארגז ולפזר מעל את החול. מי שירצה לנסות מוזמן להגיב. זה לא יקר וכספו לא יונח על קרן הצבי.

גורדיאן-II

Active member
אני מדברת רק מניסיוני - הצליח לי עם חתול (ז"ל) שהפרשותיו היו ריחניות במיוחד גם אם סודה לשתיה וגם עם אבקת דאודורנט לחול חתולים. כיום איני צריכה שום תוסף, ואם אצטרך יש במגרה סודה לשתיה... כדאי לנסות, אולי יעזור. נהגתי לפזר את האבקה על קרקעית הארגז ולפזר מעל את החול. מי שירצה לנסות מוזמן להגיב. זה לא יקר וכספו לא יונח על קרן הצבי.
רק רוצה לומר כי סודה לשתיה בכמות מסחרית עולה בערך 13 ש"ח לק"ג, או יותר.
שק חול-מתגבש מעולה עולה 80 ש"ח לשק של 18 ק"ג. רק 4.5 ש"ח לק"ג, וזה עובד טוב יותר מכל סודה לשתיה בניטרול ריחות.

Yukita

Active member
מנהל
צפה בקובץ המצורף 94753

הבא נא בחשבון שיש סיבות משמעותיות למה כדאי לנקות את ההצטברות מתוך החול מדי יום (והמהדרין יגידו - אפילו פעמיים ביום). לא רק שהחתולים לא אוהבים ארגז לא נקי וזה עלול לגרום להם לחפש מקומות נקיים יותר לעשות בם צרכים, אלא גם שיש מחלות, כמו FIP (סופני, חשוך מרפא וגורם לסבל רב) שנראה כי נגרמות מצואה שעמדה ולא פונתה, בין סיבות אחרות.

כפי שכבר כתבו, נראה שתצטרך להתפשר. אבל לדעתי תוכל להתפשר פחות ממה שהוצע: אנחנו לא מפנים כל יום, אלא כשנראה שהוא "עמוס". אין לי מושג כמה זמן זה. סדר גודל שבוע (?). יש לנו כמה וכמה חתולים, אז דאגנו לארגז עם נפח גדול. מדובר בבית קרקע פתוח, כך שיש להם אלטרנטיבה. בפועל לא נראה שהסידור מפריע להם, וגם אין בעיית ריח. נראה שהחול היעודי מטפל היטב ביבוש היציאות ובסניטציה.
אם יש לך קושי בניקוי החול, תוכל להניח תבנית אלומניום חד פעמית בארגז, והיא תהיה ה-"ארגז" הממשי. כך שתזרוק אותה יחד עם החול שבתוכה, אחת לכמה ימים. יעלה יותר, אבל זה המחיר של ההמנעות מניקוי.

כפי שכבר כתבו, נראה שתצטרך להתפשר. אבל לדעתי תוכל להתפשר פחות ממה שהוצע: אנחנו לא מפנים כל יום, אלא כשנראה שהוא "עמוס". אין לי מושג כמה זמן זה. סדר גודל שבוע (?). יש לנו כמה וכמה חתולים, אז דאגנו לארגז עם נפח גדול. מדובר בבית קרקע פתוח, כך שיש להם אלטרנטיבה. בפועל לא נראה שהסידור מפריע להם, וגם אין בעיית ריח. נראה שהחול היעודי מטפל היטב ביבוש היציאות ובסניטציה.
אם יש לך קושי בניקוי החול, תוכל להניח תבנית אלומניום חד פעמית בארגז, והיא תהיה ה-"ארגז" הממשי. כך שתזרוק אותה יחד עם החול שבתוכה, אחת לכמה ימים. יעלה יותר, אבל זה המחיר של ההמנעות מניקוי.
תודה...
ארגז סגור עם דלת?
החלונות בבית תמיד פתוחים?
באיזה חול מתגבש אתה משתמש?

(מה לגבי שירותים חצי אוטומטיים כמו SMARTSIFT?)

נערך לאחרונה ב:
תודה...
ארגז סגור עם דלת?
החלונות בבית תמיד פתוחים?
באיזה חול מתגבש אתה משתמש?

(מה לגבי שירותים חצי אוטומטיים כמו SMARTSIFT?)
ארגז בדיוק כמו שלך - גג ללא דלת. בשום פנים ואופן בלי דלת. סגירה עם דלת יוצרת חלל מחניק ומצחין. זוועה.
אין צורך באוורור אינטנסיבי. החול עושה את העבודה. בתנאי שהוא באיכות סבירה. חול "רגיל" (כמו שאתה משתמש) בכלל לא מתקרב. זו טעות להשתמש באותה מילה ("חול") לשני הדברים.
אני משתמש ב-ever clean. לא יודע להגיד אם הוא הכי טוב או הכי משתלם.
אין לי נסיון עם מערכות מתקדמות יותר. אני יכול רק להעריך שעדין לא פותחה מערכת באמת מוצלחת, לאור שהרוב המכריע של בעלי החתולים עדין משתמשים בארגז חול. אבל אולי למישהו מהחברים כאן יש נסיון של ממש.

Noyka0

New member
ראיתי טיפ טוב באחת הקבוצות שעזר לי ממש- תקנה פדים של שתן שקונים לגורי כלבים שעוד לא הורגלו לצרכים ותשים בתחתית הארגז ומעל זה את החול- זה סופג ממש את כל הריחות והאיכסה!

דגלמנגל

Well-known member
ראיתי טיפ טוב באחת הקבוצות שעזר לי ממש- תקנה פדים של שתן שקונים לגורי כלבים שעוד לא הורגלו לצרכים ותשים בתחתית הארגז ומעל זה את החול- זה סופג ממש את כל הריחות והאיכסה!
הפדים האלה, שאתה מדבר עליהם, נושאים ריח קל, של שתן, או כזה שמזכיר ריח של שתן (אקונומיקה, למשל), שמושך את הכלב לעשות את
צרכיו עליהם. תחליף טבעי, של טיפות אחדות של התוצרת המקורית, יעשה את העבודה ללא הוצאות מיוחדות וחוש הריח של החיה, יוביל אותה
הישר אליו.
מנטרל ריחות, שמוסף לפד, לא באמת מבטל את ריח השתן, אלא מוסיף פרפום בריח שבני אדם מפרשים כ"נקי", שזה ממשפחת הלימוניים,
האקליפטוס וכדומה - בדיוק הסוגים שדוחים חתולים. זאת ועוד, כלל ידוע הוא שלא כל החתולים אוהבים חול מבושם. חלקם מוכנים לסבול אותו,
אבל אילו שאלת אותם היו אומרים לך שעדיף היה להם בלעדיו. למעשה אם מקפידים לסלק את ה"גושים" כמה פעמים ביום, הריח לא מספיק
להתפשט בחלל החדר והבעיה נמנעת, עוד לפני שמתעורר הצורך לפתור אותה.

למעלה