רוצה לעשות שינוי קריירה ואשתי מתנגדת

אייבורי

New member
מאיפה השטות הזאת

&nbsp
אין דבר כזה החלטות ביחד, מה אתם קואופורייט קוריאני ?
&nbsp
החלטות מתקבלות כאשר לצד אחד יש ביצים ורצון והצד השני פחות אכפת לו.
ואז מקבלים "החלטות יחד".
בשאר הזמן, כל אדם מקבל החלטות בכוחות עצמו.
&nbsp
אני מקווה שבהחלטה החשובה והרת הגורל, כמה קוביות נייר טואלט משתמשים
אתה נותן פייט ומביע דעה.
&nbsp
&nbsp

Cherry Bloom

New member

נומלה

New member
לא מדובר על ירעב ללחם

אלא על שינויים משמעותיים שצריך לעשות באורח החיים. אבל אתה יודע את המצב הפיננסי שלכם. תבוא לאשתך עם הצעה מגובשת, שתראה איפה משנים ואיפה לא, ותעמיד את זה מול התשוקה שלך ללמוד. אם זה באמת ברמת לא להחליף מכונית שנה שנתיים (אני מחליפה מכונית כשהיא מתה בשיבה טובה), או חופשה בארופה במקום בקנדה לכמה שנים, תשאל אותה איך היא מוכנה להסתכל לך בעיניים. משום מה יש לי חשש במספרים שציטטת לעיל שהמצב אולי קצת שונה.
ואם בוער בעצמותיך - לך ללמוד ושים זXX. מקסימום, תקבל תביעת מזונות שממילא לפי חשבונך יש לך מספיק כסף להתמודד איתה.

Cherry Bloom

New member
מזונות הוא לא יצטרך לשלם

הדברים השתנו לאחרונה, בית המשפט העליון שם סוף לחגיגת המזונות. אבות כבר לא כספומט.

YoniS007

New member
לא ברור למה בדיוק ההתנגדות שלה

לירידה הצפוייה בהכנסה
לזה ששוב לא תהיה בבית אלא באוניברסיטה
לחוסר הבטחון
או שפשוט נמאס לה שאתה עסוק בעניינים אחרים

שמע, קראתי מה כתבת, ועד כמה שאני מעריך ואולי אף מעריץ את הנחישות שלך ללמוד מה שמעניין אותך, אין סיכוי שזה לא בא בחלקו על חשבון המשפחה. אני לא אומר שזה פוסל את הרעיון, אני רק אומר שכדאי שתבין את הצד שלה בסיפור ותחשוב איך, אם בכלל, אתה יכול לפצות אותה על כך.

dayoogla

New member
ספציפית היא טוענת הקטנת ההכנסה

אבל נשמע שזה משהו יותר עקרוני, שמציק לה שאני עושה בכלל דברים.

YoniS007

New member
יכול להיות שני הדברים גם יחד

ואלה טענות לגיטימיות שאתה לא אמור לפסול או לזלזל. בין אם מדובר בעניין פרקטי, כלכלי או רגשי, שלה. סליחה שאני קצת נוקשה אליך, אבל אתה נשמע קצת כמו ילד מפונק שלא קיבל צעצוע. שב איתה לשיחה או שיחות בוגרות, נסה להבין את הצד שלה וראה מה אתה יכול לעשות בקשר למצב.

סנדי120

New member
מצאתי זמן לקרוא את התגובות והבנתי שאשתך עובדת

אני בטוחה שגם היא כמוך וגם כמו רוב האנשים בעולם שחוקה מהעבודה שלה.
מה שאתה מרגיש הוא נפוץ - אך בכל זאת אנשים ממשיכים לקום לעבודה למרות שלא בא להם, למרות שהיא לא מאתגרת יותר ולמרות שכל מה שבא להם זה לטוס לתאילנד לשכב על החוף.
עולה בי השאלה למה בעצם היא לא תפסיק את העבודה שלה ותצא להגשים את מה שלה בא לעשות בשם ה: בא לי שינוי העבודה שוחקת.
למה דווקא אתה זה שתגשים ותרדו ברמה הכלכלית? פרגן לה ...
אני מניחה שלא תפרגן- לא תקום מחר בבוקר ותגיד לה:"נסתדר עם פחות הכנסה" לכי תעשי משהו שעושה לך טוב.
כי זה יפגע בילדים כלכלית ובכלל בפרנסה של התא כולו.
אבל בשבילך (באגואיסטיות) אני מניחה שזה שווה כי לך מגיע ועוד כועס על כך שהיא לא מוכנה.
ובכללי בקשר לזוגיות: אם אישתך תמיד עושה מה שהיא רוצה בלי להתחשב זה באשמתך בגלל שאתה נותן לה לנצח ולא מצליח למצוא את הדרך לעצור אותה כשזה מפריע לך או פוגע בך - וזה בסדר... גם להיות המתפשר בקשר זה בסדר.
להתפשר זה להעניק וזה נקודה לזכותך אך זה רק באם אתה לא משתמש בזה נגדה אחרי זה כמו שתארת כאן.
בהצלחה
ולא יקרה כלום אם תתחיל להגשים את עצמך שהילדים יהיו פחות תלויים בכם כלכלית - גם היא וגם אתה תוכלו לעשות דברים שעושים לכם טוב, להרגיש טוב יחד ואולי אפילו יהיה לכם כזה טוב שהמחשבה על גירושים כבר תהיה שם.
בהצלחה

YoniS007

New member
הוא כתב שהיא עשתה הרבה דברים בלי להתחשב בפגיעה במשפחה

והוא מרגיש ששאין לה זכות מוסרית לדרוש ממנו לוותר על מה שחשוב לו. לכן תחושת הבטן שלי שכל הויכוח הוא לא על כסף, הוא על זה ששמים את הקריירה לפני המשפחה. אבל זאת רק תחושת בטן.

סנדי120

New member
דווקא נשמע ששניהם קרייריסטים והעניין הכלכלי הוא הנלקח בחשבון

הגעתי מהראשי, להתחיל לעשות שינוי במקום פרנסה רגע לפני

גיל 50 נראה לי בעייתי, פשוט מהסיבה שברוב המקצועות בשוק בגיל הזה אנשים נחשבים זקנים....

dayoogla

New member
ברמת העיקרון את צודקת לחלוטין

במקרה הספציפי שלי, מסיבות שלא אפרט, תהיה לי אפשרות לעבוד במקצוע החדש.

אלב86

New member
אז התוכנית שלך היא להתגרש עוד חמש שנים

כלומר, שאישתך תספוג עכשיו את ההצטמצמות בזמן הלימודים, אבל כשיגיעו הרווחים אתה מתכוון לצאת משם, אז למה שהיא תרצה את זה בדיוק?...
טוב, ברור שלא חלקת איתה את התוכנית הזאת, אבל ברור שהיא מרגישה שהיא לא עם מישהו שעף לה על התחת ורוצה להיות איתה לתמיד, אז למה בדיוק שהיא תרצה לנענע את הסירה בשבילך?

למעלה