רובוט מנגן בכינור

dude101

New member
שמע, הרגת אותי הרגע.

בואו כולנו נחליט שרובוטיקה לא שווה כלום כי רובוט שמצאת בסרטון ביוטיוב לא מנגן בכינור מספיק טוב.
&nbsp
אבל כן יש לך נקודה טובה.
אחרי הכל, מה הרובוטיקה עשתה למעננו?
טוב, היא עוזרת לקטועי גפיים לתפקד בחברה.
ואיפשרה לנו לחקור את מאדים.
ועוזרת לבצע ניתוחים פולשניים עם מינימום נזק לרקמות הגוף.
אבל חוץ מעזרה לקטועי גפיים לתפקד בחברה, חקר האדים והיכולת לבצע ניתוחים פולשניים במינימום נזק היקפי, מה הרובוטיקה עשתה למעננו, הא? הא!?
&nbsp
אני חושב שהחזית העממית של יהודה מחפשת מתנדבים. אני חושב שתשתלב שם מצוין (אתם גם ככה תקועים באותה תקופה):
https://www.youtube.com/watch?v=Y7tvauOJMHo

Feanor75

New member
תגובתך מלאה בטעויות הרגילות

במציאות תקינה ומאוזנת אין צורך בכל ההישגים שהזכרת, שממילא הם דלים ועלובים.
מה מחפשים על מאדים? זורקים מיליארדים על שום דבר. רוב המחלות לא קורות במציאות מאוזנת, והמעט שהרפואה באמת מצליחה לעזור לא מצדיק את על התעשייה והנזקים שהיא גורמת.
תלמד ותשכיל ואחר כך תבוא לכתוב תגובות, כי בינתיים עשית בושות.

BravoMan

Active member
ואיפה מוצאים "מציאות תקינה ומאוזנת"?

אני תוהה - האם אתה חושב שהמגפה השחורה שכמעת השמידה את כל אירופה במאה ה-14 היא רק סיפור מעשיות?
&nbsp
מזכיר לך, שבאותה תקופה לא היית שום טכנולוגיה שיכולת להאשים בגרימת המחלה, אז מה: המציאות לא מאוזנת, או שזו לא המציאות?

פחח. המאה ה 14. כאילו אתה לא יודע שהעולם רק בן 5000.

Feanor75

New member
זה חוזר לנקודות שעליהן לא ניתן לדבר אתכם

כי אתם מאמינים בקנאות לשקרים שלימדו אתכם.
&nbsp
מגפות ומחלות- תוצאה של מעבר לחיים עירוניים, של התערבות האדם ובמקרים אחרים גם תוצאת קארמה. לא יכולתם להבין את זה פעם ואתם לא מסוגלים גם עכשיו. חיידקים לא מסוגלים לפגוע בשום אדם בריא.

BravoMan

Active member
למה לא ניתן??? הרי אני מתעניין! אני שואל שאלות!

לא פסלתי או התווכחתי עם שום דבר מההודעה שלך שהגבתי עליה!
להפך - שאלתי שאלות הבהרה כדי להבין.
&nbsp
למה אתה לא עונה???
לא טענת בתחילת שרשור אחר שלך פה שבאת לעזור לאנשים לפקוח עיניים?
להביא להם ידע אמתי?
&nbsp
לא דיברתי על חיידקים.
לא דיברתי על מה גורם למחלות!
שאלתי מה אתה יודע על המגפה השחורה באירופה. היא התרחשה?
כמה אנשים מתו? (אם בכלל)
&nbsp
רק אנשים בתוך ערים מתו?
מה נחשב "עיר" לצורך הגדרה שלך שלך ל-"חיים עירוניים"?
כלומר, טירה עם בתי קש מסביב כמו שהיה אז זה "עיר" כמו מטרופולין של היום?
או שהיו אז ערים שונות? איך הן נראו?
&nbsp
מה בדיוק בסביבה העירונית גורם למחלות?
&nbsp
בוא, תאיר את עינינו, הרי לשם כך באת לפה, לא?
שים לב! אני לא טוען שום טענה בהודעה הזו! אני רק שואל אותך שאלות כדי שתשתף את הידע שלך.
&nbsp
משום מה, אתה כל הזמן חוזר על "שקרים שלימדו אותי", אבל אני לא מציג לך שום ידע שיש לי. אני שואל אותך לידע שלך!
אני אפילו לא פסלתי את הידע שלך או טענתי שהוא שגוי! רק ניסיתי לברר מה הוא, אז ממה אתה מתגונן בדיוק???

Feanor75

New member
מה גורם למחלות בסביבה עירונית?

צפיפות, זיהום, כעס, לחץ, העדר סביבה טבעית שחשובה לבריאות.
קח לדוגמא את הכעס, תושבי הכפרים חיים רגוע ולאט יותר מתושבי העיר. אפילו המדענים כבר גילו את ההשפעות המזיקות שיש לכעס על הבריאות, אנזימים שצריכים לפרק מזון לא פועלים במצב של כעס.
גידולים חקלאיים- פעם היו בוסתנים, שזה הדרך הטבעית לגדל עצי פרי, לא מטע שלם של עצים מאותו סוג שזה כנראה בניגוד לרצון האלוהי לכן המזיקים מתוכנתים לבוא ולשגשג במטעים כאלה, ואז מרססים ומפציצים את המטעים ברעל כדי להילחם במזיקים...זאת הקידמה.
כמעט כל תחום בחיים שאתה מחשיב ליתרון של הקידמה, תמצא שמדובר בחיסרון אם תחקור אותו היטב.

ntha1

New member
מישהו הבטיח לך משהו?

מה ציפית ש"המדע המטריאליסטי" ישיג עבורך?
המדע חייב לך משהו?

דייהטסו

New member
כמה דברים מוזרים בהודעה שלך

האחד, שיש המון קליפים של רובוטים מנגנים ביוטיוב, למשל זה מ2014 [URL]https://www.youtube.com/watch?v=h0DyYLLf3m8&list=RDENdET29kzdQ&index=10[/URL]
השני שכדי ללמוד לנגן ברמה של הרובוט הזה נדרשים לאדם שנה-שנתיים, כך שלכאורה זה יופי של "אינטלגנציה מלאכותית".
והשלישי, שהתחום הזה בכלל שייך לרובוטיקה ולא לבינה מלאכותית. אפשר לגרום רובוט לעשות חיקוי מכאניסטי מושלם של נגינה אנושית.
והאחרון, מה המדע המטריאליסטי הבטיח לך? חתמתם חוזה?

בינה מלאכותית אמנותית מכרה ציורים ביותר ממיליון דולרים.

בכתבה שזו כותרתה מאת ד"ר רועי צזנה באתר הידען מלפני פחות מחודש מסופר על רובוטית ציירת בשם איידה (Ai-Da) שיצירות שלה נמכרו במעל מליון דולר.

כמו שכתבתי - 12 שנים הם נצח במונחים של התקדמות הטכנולוגיה.

לפני 50 שנה נאס"א הנחיתה לראשונה בני אדם על הירח. כיום כל סמראטפון הוא מחשב חזק יותר בכל פרמטר אפשרי מכל המחשבים שנאס"א השתמשה בהם לצורך המשימה הזו גם יחד - מחשבים שתפסו חדרים שלמים. אגב, טיסת החלל הזו, ביולי 1969 - הושלמה בהצלחה בתוך פחות מ 66 שנים מאז הטיסה המאויישת המוצלחת הראשונה בכלי טייס ממונע - Flyer I של האחים וילבור ואורוויל רייט בדצמבר 1903 בדיונות של קיטי הוק.

BravoMan

Active member
לפני כמה זמן עשיתי חישוב:

השעון החכם שלי (Huawei דור ראשון, מיושן כבר) הוא בעל מעבד מהיר פי 2500 מהמעבד של מחשב הניווט שהביא את אפולו לירח.
&nbsp
כמות הזיכרון בו גדולה פי כמה מליונים...
&nbsp
את המסכים בכלל אי אפשר להשוות, אבל יש לו רזולוציה גבוהה יותר ואיכות צבע טובה יותר מהמחשב הראשון שלי, שהיה פנטיום 586 מהראשונים, ונחשב בזמנו המהיר ביותר לשוק הביתי, ועלה פי 5 בערך מאותו שעון (בארץ).
&nbsp
האמת שאם ל-Feanor ידידנו היה חבר עובד אינטל שהיה משוכנע שהמדע המטריאליסטי מיצה את עצמו, היה צריך אותו חבר ללמד אותו על חוק מור.
Moore's law
שכמובן נקבע ע"י אחד ממייסדי אינטל.
&nbsp
ואכן, הגענו כבר לקצה של החוק הזה. אנחנו יודעים לייצר את הטרנזיסטורים הכי קטנים שיכולים לתפקד, והמחסום כאן הוא מחסום פיזיקלי, לא טכנולוגי.
&nbsp
זה לא שאנחנו עוד לא יודעים איך לבנות טרנזיסטור קטן יותר, זה שהוא פשוט לא יעבוד לפי חוקי הפיזיקה.
&nbsp
מחסום הכי "מטריאליסטי" שיש

&nbsp
לא שזה אומר באמת שתחום המחשבים תקוע, אבל זה הכי קרוב שהמציאות יכולה להגיע לפנטזיות של Feanor, ומוזר (לא באמת
) שחברו הטוב מאינטל לא הזכיר את זה

Feanor75

New member
תודה

כפי שניתן לראות מהיצירות, רובוט מסוגל ליצור רק אומנות פוסטמודרנית, לא אומנות אמיתית. נפלת בשקר של פוטסמודרניזם.

כפי שניתן לראות משלושת התמונות בכתבה? ברצינות?

אתה באמת חושב ששלוש תמונות יכולות להוות איזה שהוא מדגם מייצג מעבודה של שלושה חודשים?

אני מודה ומתוודה - באמנות פלסטית אני בור ועם הארץ - אין לי מושג מהי אומנות פוסטמודרנית ומדוע היא לא "אמיתית" - אבל בחשיבה רציונאלית אני מבין דבר או שניים, ואתה, חביבי, עושה רושם שאינך רוצה או אינך מסוגל לכזו.

pozetiv

New member
ממשק מוח-מחשב

ממשק מוח-מחשב יכול להפוך כל אדם רגיל לעל אדם וזהי ככל הנראה התחלה של עידן חדש תוכל לקרא יותר כאן .
כל זה קורה עכשיו לפי ההודעה הזו .

Feanor75

New member
באיזו דרך

שלום פוזיטיב,
&nbsp
סלח לי אם לא התעמקתי בנושא שהעלית, כי איני קורא אנגלית בצורה שוטפת.
אם מדובר בשימוש בטכנולוגיה כדי להשיג התקדמות - זאת לחלוטין אינה הדרך לפי השקפתי. הדרך, כולל פיתוח השכל והחשיבה (משימת התקופה הנוכחית) חייבת להיעשות בדרך של יצירתיות ושל מוסר. המטרה היא אכן שכל אדם יהפוך למעין על-אדם או נביא ובהמשך לישות אלוהית ובוראת. אבל זו אבולוציה ארוכה מאות של מיליוני שנים.

pozetiv

New member
האדם הוא כבר על - אדם .

מכיר את הסיפור על הפסל ששאלו אותו איך הוא מגיע ליצירות כאלה מדהימות ענה שהוא בסך הכל מוריד מה שמיותר .
הטכנולוגיה המדוברת משתמשת בקליפת המוח מחד לקליטת אינפורמציה ומאידך בגזע המוח ליצירת גירויים עיצביים. מאחר ויחסי המרחק בין נויירון לאקסון הם עצומים כמו היחס של סנטימטר לקילומטר עדיין לא הושג דיוק ביישום התיאוריה אבל רעיון כזה הוא דוגמא למה שהמדע יכול להגיע בתחום הביוטכנולוגיה.

Feanor75

New member
הפיזי הוא רק השתקפות של הרוחני

לכן לא ייתכן שיפור הרוחני באמצעות הפיזי אלא רק ההיפך.
&nbsp
אני מכיר את הסיפור החביב שהבאת אבל לא חושב שהוא תקף למקרה הזה.

pozetiv

New member
רוחניות מקורה בדתות המזרח הרחוק

ביהדות יש מצוות מעשיות .

בגלל שאתה מאמין בדתות המזרח הרחוק אתה גם חושב שיש פיצול בין הרוחני לבין הפיזי, ואם לא די בכך אתה גם חושב שהרוחני פגום ויש מקום לשיפור וזאת אחרי שקודם לכן כתבת *המטרה היא אכן שכל אדם יהפוך...* כאילו לא הבנתי שאתה לא שלם עם עצמך כמו שאתה .

אם אתה חושב שיש דברים שקורים בטעות או במקרה כאילו לאף אחד לא אכפת , אז, זהו שלא, עובדה שאתה קורא את השורות האלו .

בשביל לבנות בניין חזק צריך יסודות עמוקים על קרקע יציבה ועכשיו אתה יכול לראות מה קורה כשבונים פרספקטיבה על החיים מיסודות לא מוגדרים היטב כמו רוחניות.

ואם אתה חושב שהחיים זה רק סיפור חביב. בסיפורים לפחות זה לא עובד כך ועל אחת כמה וכמה לא בחיים .

Feanor75

New member
לא צדקת בהשערותיך ובדעותיך

אני לא נצמד למקור ידע אחד. רוחניות קיימת בכל צורה של תורת הנסתר כמו קבלה ואנתרופוסופיה והידע הוודי העתיק, זה לא מוגבל למזרח או מערב.
אני דווקא די שלם עם עצמי ומקווה שגם אתה, וזה לא סותר את העובדה שעוד אבולוציה ארוכה לפנינו כדי להגיע להשלמת הייעוד שלנו כאדם.

למעלה