רובוט מנגן בכינור

Feanor75

New member
אני לא מספיק מבין בנשמה כדי לענות על זה בנחרצות

אני מניח שחוכמה היא איכות אלוהית, ולכן רק ישות שיש לה משהו מהאלוהים מסוגלת לחשוב ולהבין, ומכאן שרובוט לעולם לא יהיה מסוגל לכך (אלא אם כן יוחלט מסיבה כלשהי להחדיר בו נשמה).

d70

Well-known member
הבינה המלאכותית מקדמת מאוד
AI כבר עוקפת יכולות אנושיות בעיקר בתחום זהוי / קיטלוג תמונות.
דווקא תחום המשחקים נחשב כתחום מענין לבדיקת AI. ניתן לראות שם פתרונות שחשיבה אנושית מעולם לא ניסתה.בעיברית AI מפגינה יצירתיות ,תכונה שנחשבת אנושית.
אני מבין שזה מפחיד אותך , אבל לעצום עיניים ולמלמל לעצמך שהתחום "תקוע", לא ישנה את המציאות.

Feanor75

New member
מחשב מעולם לא יצר שום דבר

אלא רק חיקה תהליכים אנושיים. בכמה תחומים אמנם בהצלחה רבה, אבל בתחומים החשובים באמת זה היה ויישאר כישלון חרוץ.

תגדיר "יצר".

אם הכוונה היא להמציא משהו חדש שלא היה קיים קודם, אין שום בעיה לכתוב תוכנת מחשב שעושה את זה, גם בלי לדעת כלום על בינה מלאכותית.

d70

Well-known member
לא חיקוי - יצירת יש מאין
יצירת מוזיקה זה מספיק טוב? חפש על AI musuc.
שמחשב משחק סגנון חדש ששחמטאים לא חשבו עליו, או שניתן פתרון יצירתי למשחק אשר מדגים "חשיבה מחוץ לקופסא", כבר לא ניתן לומר שמדובר בחיקוי ובוודאי לא כשלון.

עlד אחד

New member
הכל נכון

כל מה שאתם כותבים כאן לדביל שפתח את השירשור הוא אמת ויציב
וזה די ברור ולא מסובך

רק מה שמדכא הוא שאתם מוצאים בזה סיבה לשמוח
המדע הוא מפלצת דוקא בגלל שהוא כזה סיפור הצלחה

הרי מה בסוף יהיה עם כל ההישגים המסחררים האלה?
כל הכוח האדיר הזה(ע"ע מאגר ביומטרי) הרי יצטרך להיות מוחזק בסוף על ידי מישהו. אז בואו נחשוב מי זה יהיה, אנשים פרטיים וחופשיים(עאלק. "חופש", המילה שבעידן הזה סבלה מהעיוות והאונס הכי אלימים מכל מילה אחרת אי פעם) או ממשלות?

BravoMan

Active member
זה דיון שונה לגמרי!

יש דברים רבים שמשפיעים על מאזן הכוח.
&nbsp
גם לפני טכנולוגיה שליטים הצליחו לצבור כוח ולשעבד עמים שלמים.
לאיזה כיוון תשנה הטכנולוגיה את המאזן?
&nbsp
זה דיון מעניין, והתשובה אינה פשוטה כמו שאתה חושב.
&nbsp
אם אתה ברצינות רוצה לדון בזה, אני מציע שתפתח שרשור חדש.
זה יכול להיות אחד הדיונים היותר מעניינים ומשמעותיים שהפורום הזה ראה מזה זמן רב!

Feanor75

New member
מושג היופי דורש כתנאי לו מציאות של אמת מוחלטת ולא יחסית

פוסט מודרניסט שולל קיומו של יופי.
גם אם איש לא קונה ממני ציורים, זה לא אומר הרבה. יש עניין של אופנה ושל תרבות, אתה יכול פשוט לראות מה מוצג כיום במוזיאונים (זה דומה יותר לציור שהעלית פה) ולומר לי אם זה יפה בעיניך.
&nbsp
-אתה יכול להמליץ לי על אתר או תוכנה חינמית של צ'אט בוט משוכלל? לא של אתרי מכירות אלא ממש תוכנה שמנסה לשוחח כמו אדם.

BravoMan

Active member
כמה אתה מוכן לשלם?

רק בגלל שטכנולוגיה מסוימת קיימת, לא אומר שאתה יכול לקבל אותה בחינם באיזה אתר.
&nbsp
ווטסון של IBM יודע לשוחח כמו בן אדם, צירפתי כאן סרטון שלו משחק טריוויה ומדבר עם המנחה בצורה רגילה לחלוטין.
אבל מן הסתם, מדובר במכונה מאוד יקרה, שלא כל אחד יכול "להטריד" אותה מתי שבא לו.
&nbsp
בכנות, אין לי מושג מה פוסט מודרניסט שולל או לא שולל כי אני לא עוסק באמנות, ואני לא מכיר את כל התחומים וההגדרות.
&nbsp
אני רק יודע שיופי הוא "בעיני המתבונן".
מה נחשב יצירה, ומה נחשב יצירה טובה או מעולה, תלוי בקהל.
&nbsp
ולכן, כל ניסיון לדיון על יצירות של מכונות בתור מדד למשהו, יהיה חסר תועלת לחלוטין.
הכי רחוק שאני יכול להתקדם עם זה, זה להראות שכפי שאתה אינך מכיר באיכות יצירה של רובוטים, כך רוב האנשים לא יכירו באיכות יצירה שלך, למרות שאתה בן אדם אמתי.
&nbsp
גם אם הייתי מקבל ש-"נשמה" היא דבר אמתי, ויש לך כזו, זה לא יעזור לך לשכנע אנשים שאתה מסוגל ליצור אמנות.
&nbsp
אז מה זה אומר על כל הטענות שלך לגבי יכולת של בני אדם ליצור, ולגבי אמנות שבאה מנשמה?

Feanor75

New member
לא מספיק חשוב לי כדי שאשלם על זה

לכן חיפשתי תוכנה חינמית.
&nbsp
אתה יכול לדבר עם אדם אמיתי ברמה גבוהה יותר, אבל גם הוא ייקח ממך כסף. זה נקרא פסיכולוג. אני לא ממליץ לך, לא בגלל שאין לך בעיות אלא בגלל שהוא גם למד שטויות באוניברסיטה ויש לו תסביכים.
אני סתם סקרן לראות לאיזו רמה הם הגיעו, מניח שלא גבוהה במיוחד.

BravoMan

Active member
אז תמתין קצת, וזה יגיע חינם לטלפון שלך

כנראה בעוד שנה שנתיים.
&nbsp
זה פיתוח של Google:
https://www.youtube.com/watch?v=D5VN56jQMWM
&nbsp
כמו כל נוכלי דת, גם אתה מעדיף להניח במקום לבדוק את העובדות, ובמקרה הטוב דורש מאחרים לעשות עבורך עבודת מחקר, רק כדי שתוכל אחר כך לפסול את מה שהם מביאים לך בלי נימוק טוב, ורק כדי לצאת צודק.
&nbsp
אם אתה מחפש בן שיחה ברמה האינטלקטואלית שמתאימה לך אישית, אני יכול להמליץ על זה:
https://www.cleverbot.com
&nbsp
בהחלט לא חוד החנית של הטכנולוגיה, אבל בהתחשב ברמה שלך קולע בול...

Feanor75

New member
תודה

אתעלם בינתיים מההערות הלא מוצלחות שלך, אני מניח שזה נובע מבורות וחוסר ביטחון.
&nbsp
ניסיתי את הבוט מהקישור השני שהבאת, הוא יודע לענות אבל הוא חצוף ושקרן ולא נראה חכם במיוחד, אני יותר חכם ממנו. אני תוהה אם זה באמת בוט אמיתי או שיש לו תשובות מן המוכן, או אם יש התערבות אנושית כלשהי. הוא טוען שהוא אדם.
&nbsp

BravoMan

Active member
תן לי להבין:

טענת מקודם שאין שום סיכוי שהמדע יצליח לייצר משהו אפילו קרוב לבינה אנושית, וכשאני מביא לך קישור למשהו שהוא בוודאות תוכנה, ואפילו לא מתקדמת במיוחד, אתה תוהה אם יש שם מעורבות אנושית???
&nbsp
מבחינתך יש סיכוי שהדבר הזה עובר מבחן טיורינג???
&nbsp
אתה חושב שיושבים אנשים ומתוך שעמום עונים 24/7 לכל מיני משועממים מרחבי האינטרנט בהתנגבות אין כסף?
&nbsp
או שזה חלק מקונספירציה של איזה תאגיד לשכנע אנשים שיש בינה מלאכותית?
&nbsp
אה, ואתה גם מייחס לו תכונות אנושיות כמו "שקר" - דבר שצריך כוונה ושכל כדי לבצע!
&nbsp
בכנות, ציפיתי לתגובה מזלזלת הרבה יותר, הפתעת אותי!
&nbsp
או שבעצם לא - אתה לא באמת מבין את המדע והטכנולוגיה שסובבים אותך.
בנית תמונה משלך של העולם, שאינה תואמת את המציאות, ולכן מצד אחד אתה לא מוכן להודות באמת פשוטה, ומצד שני די קל להפתיע ולהתקיל אותך.

Feanor75

New member
זה שתהיתי אם יש התערבות אנושית

לא אומר שהתרשמתי מהרמה של התוכנה הזאת במיוחד. לא צריך שישבו שם אנשים כל רגע, אלא רק לפעמים, או שיש לו מאגר תשובות מוכנות. במקרים רבים הוא ענה בכלל לא לעניין, והסגנון שלו מוזר, רק הדברים האלה גרמו לי לתהות. אפשר לומר שהוא התנהג ב"טימטום אנושי" שזה דבר שלא קשה לחקות, בניגוד לחוכמה אנושית.
הוא לא עובר מבחן טיורינג, אפילו לא מבחן שפיפון ים שמאוד מעריך בינה מלאכותית.
הידע שלי במדע הוא חובבני, אני מתעמק רק בסוגיות שמעניינות אותי או שרלוונטיות לנושא מסוים. כמו שהתעמקתי בהבנת תורת האבולוציה מספיק כדי להבין עד כמה היא הזויה ועושה הנחות לעצמה.

BravoMan

Active member
ושוב השתרבב שביב אמת בהודעה שלך:

"הידע שלי במדע הוא חובבני" - זה בערך הדבר היחיד הנכון שאמרת.
&nbsp
אם היית באמת מתעניין במדע, ולוקח אפילו צעד אחד מעבר לחובבנות הזו, ולא היית לך כוונה לשקר או לעוות עובדות, לא היית כותב 90% ממה שאתה כותב פה.
&nbsp
כולל על תורת האבולציה.
&nbsp
היית גם מבין, ולא צריך תואר במדעי המחשב לזה, למה אותו בוט שיחה מדבר כפי שהוא מדבר.
&nbsp
לא חשבתי לרגע שהתרשמת מרמת האינטליגנציה של התוכנה, אבל די ברור לי שאין לך שמץ של מושג מה נכון להיום מחשבים מסוגלים ולא מסוגלים לעשות, ולכן חשבת שמישהו כאן בא לרמות אותך.
&nbsp
הנה הצעה (לא שאני חושב שתיקח אותה ללב):
אם אתה רוצה להתווכח על משהו ושלא יחשבו שאתה מטומטם, תלמד את הנושא כמו שצריך!

Feanor75

New member
בראבומן

אני מבין במדע בדיוק כפי הדרוש לי כדי לדעת לאיזה תחומים הוא רלוונטי, למשל פיזיקה והנדסה (ולא שזה תרם לאנושות יותר משהזיק), באילו תחומים הוא אינו רלוונטי- כמו חקר גרמי השמיים ובאלו תחומים הוא מפיץ הבלים ושקרים -תורת האבולוציה.
אתה צריך להתפכח מהאשליה שהמדע מבין בכל התחומים הללו שאנחנו דנים בהם פה, כל עוד לא תעשה זאת תישאר עם דברים בלתי פתורים בנפש ובעיות שרק מחמירות.

אתה לא מבין דבר וחצי דבר במדע.

ולא בגלל שאתה לא מסוגל ברמה השכלית, (למרות שלא הראית סימנים שאתה אכן מסוגל) אלא כי האמונה (faith) שלך מונעת ממך את האפשרות הזו.
&nbsp

BravoMan

Active member
והנה שוב אתה מכנה אותי חולה נפש...

נראה שזו התשובה הקבוע שלך לכל מי שלא מסכים איתך.
&nbsp
מה אם הייתי אומר לך שאני מבין מספיק בתורה כדי לדעת מה בתנ"ך הוא סיפורי מעשיות, כמו סיפור הבריאה, ומה הוא אתוס שבנו כדי לאחד עם אך לא קרה במציאות כמו יציאת מצריים, ומה מבוסס פחות או יותר על מקומות ואנשים אמתיים בהיסטוריה כמו בתי המקדש ומלכים דוד ושלמה?
&nbsp
האם היית מקבל את דברי?
&nbsp
מה אם הייתי מוסיף שכל מי שמאמין שהתנ"ך נכון במלואו יש לו בעיה נפשית כי הוא לא התבגר ולא יצא מהשלב שבו ילדים מחזיקים בחבר דמיוני?
&nbsp
זה היה מקדם את הדיון?
&nbsp
"אני מבין במדע בדיוק כפי הדרוש" - האמרה הזו מראה שאתה בור מרצון.
אתה לא מבין כלום במדע בכוונה - אתה רק מחפש את החלקים שיאפשרו לך להתנגח בכל מי שטוען משהו טוב על מדע, ויכולים לשמש אותך (בעיוות מסוים) כדי לחזק את הדת שלך.
&nbsp
אתה מאלה שטוען שהוא "יודע" שהדת שלו נכונה, אך בפועל ממש מפחד מכל דבר שעלול להתנגש איתה, אפילו אם אותה "התנגשות" היא רק בדמיון שלך.
&nbsp
די ברור שאין לך שמץ של מושג אפילו, שאותו מקום שאתה גר בו לא היה קיים ללא מדע, כולל מדע הביולוגיה משם התפתחה תורת האבולוציה.
&nbsp
ואני יכול לטעון זאת ב-100% בטחון בלי לדעת איך נקרא ה-"כפר" שאתה גר בו, או אפה בדיוק במדינת ישראל הוא ממוקם.
&nbsp
למה? פשוט - כשאתה קם בבוקר, אתה לא הולך לבאר להביא מים.
והיות ואתה עוד חי, בלי לעשות את זה, ברור לי שצריך לא רק הנדסה, אלא את הבסיס שלה - כימיה, פיזיקה, וגם קצת ביולוגיה, רק כדי לשמור עליך בחיים ולספק לך מי שתייה.
&nbsp
ואני סמוך ובטוח שאין לך שמץ של מושג על הכמות העצומה של המדע שאתה מלכלך עליו שדרושה כדי לקיים את ה-"כפר" שלך!
&nbsp
בכל אופן, אל תדאג לנפש שלי. אין לי נפש במובן שאתה משתמש במילה הזו.
&nbsp
אכן, יש נושאים שאינם פתורים עבורי, אבל בניגוד לאדם "שברירי" כמוך, אין לי בעיה להתמודד עם זה.
בגלל שאני מעדיף אמת על שקר, טוב ככל שיהיה, אני מעדיף לקבל תשובה של "לא יודעים", מאשר תשובה של "אלוהים עשה את זה ככה".
&nbsp
אתה כמובן מעדיף תשובה לכל דבר, גם בחיר של שקר מגוחך, שאפילו ילד לא תמיד היה נופל בו.
&nbsp
ולי אין צורך להיות "נצר הבריאה עם חלקיק אלוהות בתוכו" כדי להרגיש טוב עם עצמי.
זה שהתפתחתי מיצור חד תאי לא מוריד מערכי כהו זה, כי אני בניתי לעצמי ערך.
&nbsp
לך כנראה אין כלום, ולכן אתה מחפש ייחוד פיקטיבי להיאחז בו, גם במחיר של פגיע בזולת.

Feanor75

New member
אין בישראל שום כפר אמיתי

הייתי רוצה שיהיה, בכנות, בשביל איכות חיים אמיתית.
&nbsp
איך אתה חושב שחיו פעם ללא טכנולוגיה? ודווקא בלי להשחית בכלל את הפלנטה.
וחיו טוב יותר. שתו מים נקיים, נשמו אוויר נקי. היו יורדים לשאוב מים מהבאר או מהנחל.
עשיית הדברים בידיים היא מדיטציה שחשובה להתפתחות ולשגרה של האדם, היום הוא ויתר על זה ולכן מתנוון, ואת הזמן שחסכו לו המכשירים הוא משחית מול מסכים מנוונים. מכאן כל הבעיות הפסיכולוגיות של אנשים.
&nbsp
האמת שכבר לפני כ5000 שנה היו מים בצינורות, יש ממצאים על כך, במפתיע אפילו שפיפון ים מכיר בזה אבל כרגיל לא הפנים את המשמעות של הדבר. אבל זה לא העניין.
את הכל כתבתי בספר והסברתי.

BravoMan

Active member
יש אפשהו בעולם דבר שעונה להגדרה שלך של "כפר אמתי"?

איך חיו פה בעבר?
בקושי רב...
&nbsp
כמה נחלים בדיוק יש לך בארץ? במיוחד באזור הנגב והערבה?
ואני לא מתכוון נחלים שיבשים רוב השנה עד שבא גשם ופתאום יש שטפון לשעה.
אני מתכוון נחלים שאתה יכול אשכרה להסתמך עליהם למי שתייה?
&nbsp
אתה יודע מה היו עושים צבאות, בתקופות עתיקות?
מרעילים בארות! זו היית שיטה יעילה יותר מלזרוק פצצת אטום על אזור מסוים!
לא רוצה שהאויב ייקח חזרה שטח, אבל אין לך חיילים להחזיק בו?
זרוק פגר חיה לכל באר שאתה עובר לידו, והכפר או אפילו עיר שבנויה סביב הבאר הזו כבר לא תהיה ניתנת ליישוב במשך זמן רב.
&nbsp
אתה רק מדמיין שמים נקיים היו זמינים בקלות בעבר. ההפך הוא הנכון!
לא צריך תעשייה כדי לזהם מים - טבע עושה את זה מצוין בעצמו.
&nbsp
וכן, גם לרומאים העתיקים היית יכולת להוביל מים למרחקים, אבל מרשימה ככל שתהיה לתקופה, היא לא מתקרבת למה שיש לנו עכשיו.
&nbsp
שאלה אחת יש לי אליך:
מה דעתך על בית המקדש? ראשון \ שני לא משנה.
&nbsp
בית מקדש נבנה בתוך עיר - ירושלים. על פניו, לפי הוראה של אלוהים.
למה? אם ערים הן דבר רע שמזיק לבני אדם, למה שהאל שלך יורה לבני אדם להקים את המקום הכי חשוב לו ולהם דווקא בליבה של עיר???

למעלה