קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

3718

Member
יתכן שאתה צודק, אבל זה נקרא להשתין בבריכה

פשוט כי קשה מאד לעשות הקישור בין העליה של פרטנר לבין ההנפקה של סלקום
&nbsp
זה לא בוטה בצורה כזו שרשות ניי"ע תפתח בחקירה, כי חקירה דורשת המון משאבים, האזנות סתר, וכו'
&nbsp
יתכן שהמקרה הזה נתן לנוחי את הבטחון עצמי והחוצפה להשתין מהמקפצה, ולהריץ את המניה שלו בזמן הנפקה, ואז כולם ראו שיש משהו לא בסדר, והתחילו חקירה והאזנות

bogii

New member
לא הבנת אותי

&nbsp
לא מעניין אותי הרשות החוקרת או לא חוקרת
מאשימה או לא מאשימה
&nbsp
מה שצריך לעניין אותנו כמתעסקים עם הבורסה?
זה איך לקחת תשואה במצבים כאלה
ואיך ואיפה צריך לברוח ממניה קורסת בארץ.
&nbsp
ולך תסביר את התופעה שמניה שווה אפס נקודה כלום
קופצת 50 או אנה ערף אחוזים כמו אפריקה
יש לא מעט דברים שאני לא יודע וכנראה שלא אדעור
&nbsp
לכן אצלי בשארית של התיק יש תמיד הוראות ביצוע
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
לאסיר דנקנר
יהיה קשה לפרוע חובות

זו לא בשורה טובה לרקפת עם הדיאט קולה

אסיר בכלא לא משלם לה ריקברי.
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3745280,00.html
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.6430908
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001251850
&nbsp
מלבד מניות פועלים ולאומי (ובמידה מסויימת גם שאר הבנקים) האם גם לנו (נושי אידיבי אחזקות) אין איזושהי תביעה נגד הברנש?
אני לא רואה איך אסיר בכלא מזרים לי כסף לעו"ש

יותר נכון אני במיסים שלי מממן לברנש פנסיון מלא

אנחנו היהודים ,רחמנים בני רחמנים.לא צריך לשמוח

לאידו של דנקנר.זאת אני אומר הגם שהפסדתי בגללו כסף רב.
הוא חטא בהרבה דברים,חטא ההיבריס,חטא המינוף,חטא מינוי דירקטורים אומרי ההן בשל ההטבות שנתן להם ,ועוד ועוד.
אם זאת איני שמח בנפילתו.
מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. הלז נפל מגג העולם לקלבוש.
מקוה שיקדיש את הזמן שיבלה שם להירהורים במה טעה וכיצד טעויותיו גרמו לנזקים כספיים כל כך רבים לכל כך הרבה אנשים.
עד עכשיו הוא תירץ את קריסת הפירמידה שבנה לשורת ברבורים שחורים.
מקוה שיבין כי הוא הוא אשר דגר על הביצים שמהן בקעו הברבורים השחורים ולו היה נוקט במדיניות וניהול שמרני יותר היה שורד וממשיך לנהל את האימפריה שבנה.

הפרבולה

New member
העסקים של נוח דנקנר היו בסה"כ עסקי אוויר

הוא קנה ומכר חברות , לא היה ערך מוסף גדול לפעילות העסקית שלו, להיפך הוא גרם נזקים כספיים למי שמימן את עסקיו והלווה לו כספים או קנה מניותיו ( בנקים, קרנות חסכון ופנסיה וכו ).
אם נשווה אותו למיליארדרים אחרים כמו סטף ורטהיימר , ביל גיטס, צוקרברג, גיל שוויד אז הם לפחות יצרו משהו , פיתחו מוצרים אמיתיים ששינו את חיינו, ואילו נוחי דנקנר בעיקר סיפק תעסוקה לצבא של דירקטורים עורכי דין ברוקרים וכו.

חוץ מזה הטעות הגדולה שלו שהשקיע בבנית מלון בלאוס ואגס, הטעות היא לא רק בכשלון העסקי ( קורה ), אלה בעצם העובדה שהחליט להשקיע בניכר, מה עם הציונות ? למה לא לבנות אתרי תיירות בארץ ?

csiprophet

New member
כיצד ממוסים הרווחים במקרה זה ?

25% מס על הרווח הריאלי ? 15% על הנומינלי ? כהכנסת עבודה ?

bogii

New member
שתהיה לי בריא רק נרשמת לתפוז ואתה כבר פוזל לפורום אחר?

נערך להגהה

או ליתר דיוק אתה מזמין אותנו למקום מפגש
שיש לך מין הסתם אינטרס

סבבה אין לי בעיה עם קישורים לדברים כאלה
אבל אני אוהב אנשים דוגרי בלי המסביב

ואם כבר ביטקווין?
תן קצת הסבר מה זה הדבר הזה
איך אני יכול לקנות
איך אני יכול למכור (עוד יותר חשוב)
איזה עמלות יש לדבר הזה?
למי אני יכול למכור
איך אני משלם עם הדבר הזה
איך אני מקבל עודף?

מה הסיכוי שהדבר היה ירד ב-99%
האם ניתן לבצע מכירה בחסר?
איזה ריבית יש להם על מכירה בחסר?

יאלה תתחיל ואם יהיו עוד שאלות לי
או לחברי הפורום נשאל

נערך בשביל הגהה אבל ראית שיש לך ממליצים

yel5

Well-known member
dw- אם אתה הולך, תרשה לי לבקש שתשאל שאלה אחת?

yel5

Well-known member
נכס קאסה רדיו ששוויו בספרים מהווה ~ 70% משווי נכסי החברה.

השאלה היא מה הסיכוי שיפותח ולא ימכר במצבו הנוכחי? ההבדל בתמורה בין מכירתו במצבו הנוכחי לנכס מפותח הוא האם הנושים יקבלו כמה עשרות אגורות (במצבו הנוכחי) או פארי (אם יפותח)
תודה

dw2322

New member
אתה יודע איך אומרים במחירון - לך תמכור ללוי יצחק

פלאזה זה קבצן. כמו אינוונטק ז"ל. אין להם גרוש על התחת. איך יפתחו פרוייקט כזה?
צריך להתפלל שיגיע קונה ויחלץ אותם מהנכס במחיר סביר. יש קונים, אבל במחירי שחיטה

yel5

Well-known member
לא מסכים. פלאזה יזמה, בנתה ושיווקה בהצלחה מרובה

כמה מרכזי קניות מפוארים במזרח אירופה. זוהי מומחיותה וזו עובדה.
פלאזה כבר השקיעה בנכס סביב €100M וגם אין לה הלוואות בגינו. כך שלא אמורה להיתקל בקשיים בקבלת מימון לצרכי הקמה. היא יכולה גם לצרף שותף שחלק הרכישה שלו יניע את תחילת הפרויקט ולהמשיך במימון בנקאי.
החשש הוא שישנן פרשיות פליליות שלא מספרים לנו עליהן אשר מונעות פיתוח. חבל.

אגב, הזכרת את אינוונטק, אז אני חולק על שמעון ומעריך לפי חישוביי שנקבל לפחות עוד 20 אג'...

dw2322

New member
אני קיבלתי רושם שמדובר בעצם בפירוק דה לוקס

אף אחד לא צייץ אפילו על המשך תפעול עסק יזמי.
מקווים שיצליח לחלץ לנושים כמה שיותר ממה שנשאר מהנכסים ותודה רבה מכבים את האור על הזומבי הזה.

&nbsp
מן הסתם רון הדסי לא פחות טוב מכל מפרק אחר שתביא, והוא כבר מעורה בעסק, לכן לא רואה סיבה מדוע כדאי לנושים לעשות מהומות. יותר כסף לא תראה.
כאמור זה פגר.

&nbsp
מירלנד (החדשה!) זה זהב יחסית לזה ואפשר להשיג סחורה ב 6X.

dw2322

New member
זוכרים את מירלנד הישנה? אותה צרה

רון הדסי המנכ"ל הסביר על מצב החברה:
לא חל לאחרונה שינוי במצב החברה אבל למי שהיה ספק - שלא יהיה. החברה הולכת לדיפולט. בדצמבר הקרוב החברה לא תעמוד בלוח הסילוקין ולכן זה לא רק הערת עסק חי בתיאוריה.

יש לכם בעיה עם זה? תפדל, קחו ת'צרה הזו ותתמודדו איתה לבד (טוב, הוא לא בדיוק התנסח ככה, אבל זו היתה רוח הדברים, ככה שזה לא בדיוק שהנושים יכולים להיות גיבורים גדולים, לי זה הזכיר את מירלנד הישנה, בה כמדומני גמרנו עם 20 ומשהו אגורות
)
&nbsp
הוא מציע לשמור על סטטוס קוו במשך 6 חודשים ואז לעשות הערכת מצב חדשה. בין לבין כדאי להתפלל חזק חזק שיצליחו לממש משהו.

&nbsp
תכל'ס יש לחברה 3 נכסים עיקריים: 2 בהודו ואחד קרקע לקניון בבוקרשט רומניה.
&nbsp
צ'נאי בהודו - בשבוע הבא יתנהל מרתון מו"מ דיונים עם השותף. בקרב משפטי נגדו כנראה שננצח אבל זה הודו וזה אומר להתייבש הרבה הרבה שנים, לכן רוצים לסגור איתו עיסקה שיקנה את הנכס במחיר סביר. להערכתו השותף יקנה את הנכס במחיר טוב מבחינתו ולכן להערכתו ניתן יהיה לסגור עיסקה. בשאיפה ב Q4 (ולכן בבקשה תעשו קולות של שטיח עוד חצי שנה, אל תלחצו עלי ואל תדפקו לי ת'עיסקה, אני עובד בשבילכם). לשותף אין זכויות בנכס (ולכן בתיאוריה אפשר היה לאמר לו ללכת לחפש ת'חברים שלו) אבל הוא שותף במבנה המשפטי JDA וזה פוגע בתימחור. הנכס אמור היה להיות שווה 13M יורו אבל קיבלנו הצעות ב 30% פחות.
ההערכה היא שאו שנגיע ל closing או שנתקעים ואז הולכים להליך משפטי להפרדות מה JDA. צפי 6-12 חודש.
השותף הוא יזם הודי רציני, אבל צ'נאי זה מקום לא מי יודע מה נחשב בהודו.
&nbsp
בנגלור - יש לנו עיסקה חתומה עם מר מנטרי. זו חברת יזמות גדולה ורצינית אך מצבה הכלכלי בשנתיים האחרונות לא טוב. הוא כבר שילם לנו 8M יורו מקדמות והוא ממשיך להעביר כספים. להערכתי עד סוף פברואר 2019 הוא יעמוד בתשלומים אבל השאלה אם יצליח להשיג מימון על הקרקע.
חשוב לנו לשדר מסר כאילו לנושי פלאזה יש את כל הזמן שבעולם אחרת ההודים ישחטו אותנו.
באוגוסט 19 הוא צריך להביא מימון משמעותי. הקרקע שם עלולה, חס וחלילה, להפוך לשטח ירוק ולכן השמאי הפחית שווי. בינואר-פברואר נדע מה קורה. בנגלור זו קרקע הרבה יותר טובה מצ'נאי. נוכל להוציא מחיר יותר גבוה מהשמאות אבל זה יהיה כרוך בעימותים משפטיים, וזה עולה כסף וזמן. ב 4-5 חודשים קרובים לא צופה חדשות שם.
&nbsp
קאסה רדיו ברומניה - בתיאוריה צריכים לקבל עוד 13M יורו, לפי תזרים. הצלחנו להעלות את הנושא הזה בישיבה בין נתניהו לרו"מ רומניה. מרשים
למכור סתם את הקרקע כנראה בעיה (לא כ"כ הבנתי) ולכן אפשר יהיה עיסקת אופציה, כשאז יש כמה מתעניינים, כולל אפי. הבעיה היא מחיר נמוך על הנכס. מדובר בפרוייקט מורכב, של 600K מ"ר במרכז בוקרשט. אני רוצה לתת זמן לממשלה לקדם את הפרוייקט כדי שנוכל להביא לעיסקה קרקע פנויה.
&nbsp
אחרי זה דיברנו על הוצאות. החברה נסחרת ב 3 בורסות: ת"א, לונדון ופולין. יש הרבה הוצאות להחזיק סחירות ב 3 בורסות. עקרונית אפשר למחוק את לונדון אבל אז נצטרך לדווח לפי תל אביב (וגם פולין) וזה יקר.
אתם תצטרכו להחליט איך להמשיך להחזיק את הפגר הזה במינימום עלויות.
&nbsp
בפלאזה בשוטף יש לנו 2 עובדים+מזכירה. יש את עוזי החשב ועוד אחד בהודו.
החברה נמצאת במינימום הנדרש ומגינה על המבנה התאגידי.
יש גם תביעה נגד פלאזה וזיסר לגבי מה שקרה ב 2011.
העלויות כאן הן 2M יורו לשנה (ואז היה ויכוח אם זה לא 2.5M יורו). לא נצליח לרדת מתחת ל 1.5M יורו
חשבנו על מתווה הסדר מירלנד, אבל זה כרוך בתשקיף ועלויות גבוהות ולכן אין בזה היגיון.
גם לשאלה שלי על לעבור להסחר רק בת"א, כפי שעשינו במירלנד, הם ענו שזה לא מעשי ויקר מדי.
&nbsp
אחד המשקיעים העיר שבארזים, עוד חברה בצרות, הם הצליחו להוריד אותה ל 2 מלש"ח שנתי, אז איך פה עולה להחזיק את החברה 2M יורו בשנה? זה נורא יקר. אז הסבירו שוב שהם נמצאים ב 3 בורסות, ומנהלים נכסים בשווי גבוה בהרבה מבארזים.
אח"כ התבחשנו על כל מיני הוצאות: 800K יורו זה הנהלה וכלליות, 0.3M רו"ח, 0.13M ביקורת, 290K יורו משפטיות, 140K הולך להחזיק את החברה בהולנד ועוד כהנה וכהנה.
&nbsp
אחרי זה דיבר על נכס בפיראוס יוון. יש שם בלגן עם איזו תביעה של אדריכל שעשה להם עבודה, חושב שמגיע לו המון כסף ותקע להם צו מניעה, הם חושבים שהחוזה מזוייף, אבל פקידה שעבדה שם שניתן היה להעזר בה כועסת עליהם כי פיטרו אותה בהריון. בקיצור, צרות.
יש כמה חודשים לסגור עניין כי מדובר בהיתר בנייה משנת 2000 שנמתח ונמתח ויפקע ב 2020. מי שמתעניין בנכס רוצה להרים מרכז מסחרי עבור דקתלון ומקווים שיצליחו לסגור עיסקה.
&nbsp
בקיצור - לא מפתיע שהסדרות נסחרות באזור ה 40-50 אגורות.
כמי שחטף יפה יפה פליק בטוסיק
במירלנד הישנה ז"ל (חושב שנכנסתי בערך במחירים הללו של 4X ובסוף כאמור יצא עם פליק הגון ב 2X
) אני לא מתנדב להכניס כסף טוב לצרה הזו במצב הנוכחי.

&nbsp
איפה הם ואיפה מירלנד (החדשה!!!), שאמנם נסחרת יותר יקר, אבל מצב עולם אחר לגמרי.
במירלנד כן שמתי כסף.
&nbsp
הסדר חוב שני בפלאזה מתחילת השנה:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3729497,00.html
&nbsp

yel5

Well-known member
ראשית, תודה על הסקירה המרתקת. כמה דברים

1. בקאסה כתבת שצריכים לקבל עוד €13M. עוד ביחס למה? אני יודע שהמומחה מטעם בייקר טיילי שמונה מטעם אגח א בהסדר לפני שנה קבע ששווי הנכס למימוש מיידי הוא €50M.
2. מחיר הקרקע בצ'נאי מעל למחיר במצגת החברה €6.8M.
3. בנגלור נחמד - שולם בינתיים 8 מתוך 13.
4. שאר הנכסים לפי המצגת מסתכמים ל- €6M.
5. מירלנד אגח: אין סיבה להתלהב מאגח שנסחר ב- 65 אג' כאשר הקופון השנתי הוא 1% !
6. מירלנד מניה: אכזבה גדולה ולא הבנתי ממה אתה מתלהב. החזיקה תקופה ארוכה מעל 200 אג'. נסחרת היום בשפל של כל הזמנים 116 אג'. גם אחרי ההסדר החברה לא מתאוששת ומאכזבת. בהשוואה חצי שנתית 18 מול 17: ההכנסות הוכפלו, אך רווח נקי של $2M בשנה שעברה הפך להפסד צורם של $27M השנה.

ל- YEL5 קבל הסבר לבוננזה שהיתה במירלנד

בשפל האג"ח נסחר 16 - 17 אג'
תוך פרק זמן של ש ב ו ע ו ת מספר
הומר האג"ח לני"ע ששווין הגיע
ל- מעל 30 אג'.
אם זה לא בוננזה אני לא יודע מה כן.
&nbsp

למעלה