קרדן NV אג"ח - עבודה מצוינת של הנאמן אין תיספורת

Ronen1101

New member
בשורה תחתונה SP500 נתן יותר תשואה מהקרן ההיא

אז לא ברור למה היא עדיפה. האם לא מסתכלים על תשואה לעומת מדד רחב, קרי אחזקה "טיפשה" בלי לנסות לבחור מניות כלשהן?
*לבחור בשם משה - אני משקיע מדדים. אני לא הנושא פה.

Ron W

New member
נסדק ממונף פי 3 נתן תשואה עדיפה על sp500

לא ברור למה לא תמשכן את כל רכושך ותשקיע בו לשנים רבות

Ron W

New member
סתירה.. אם המדד בטוח למה לא מינוף? הנסדק עדיף על ה 500

כנראה שלא קלטת שבמדד יכולות להיות נפילות של עשרות אחוזים
(או שאתה מהמר עם ידיים חלשות ..אחרת למה לפחד ממינוף (חודשי)?)
או דשדוש של שנים ארוכות - או אז, מדד גם לא מפצה על אינפלציה
כרגע החוב העולמי תפח ב 60% מ 2007 והקריסות תמיד מהירות

BGW

New member
Roaicc הוא אחד שסובל מפציעה נפשית שאין לו מושג משוק ההון הוא

הוזה על מפולות כבר כמה שנים עם שלל תירוצים
התחיל בספונסר זרקו אותו משם עבר לטלנירי זרקו אותו גם משם
זרקו אותו עם סקרים כי הוא הוא היה בלתי נסבל
וזה מה שיקרה גם כאן אם המנהלים לא ירחמו עליו
ניסו בעבר להגביל אותו בהודעות ליום זה כמובן שלא עזר

הוא צודק! אנשים סתם לא מבינים אותו

מה שצריך להבין זה שלמטוסון יש מחלה נדירה שנקראת "הפוכון".
בכל פעם שהוא אומר "עולה" הוא למעשה חושב "יורד" ולהיפך.
כשמבינים אותו ומכירים את המחלה שלו אז מגלים שהוא צודק ב-100% כל הזמן!

ערני222

New member
אז אינו "מטוס" אולי יתכנה "בומרנג" ?

הוא משליך את הבומרנג לצלילה מטה , והבומרנג חוזר לו מעלה ...

רוברטי1

New member
המחלה שלו ממאירה

לא קיבל מספיק אהבה מאבא ואמא ומחפש תשומת לב רק כאן.
הפתרון: להפסיק להאכיל את הטרול (להתעלם).

זה תמיד עובד.

Ron W

New member
בלי להתיחס למקרה הפרטי - הפסימיות הזו תופעה שכיחה

כולל מבתי השקעות ואנליסטים או אנשים עם נסיון חסר מזל,
שהפצירו כבר לפני שנתיים ויותר להקטין חשיפה בשל רצף העליות.
נשאל מעבר לכך.. מדוע בתי השקעות ומוסדיים לא העדיפו
מניות אמריקיאות מתחילת העשור - מנגד היו מדינות אירופאיות שכן
השקיעו מסיבית גם לאחרונה - הנפח במסחר האמריקאי גדול דיו גם לישראל.

BGW

New member
החוזים בירוק ומי יכול לרשום את הדבר הכי הזוי הזה

תתחילו לסמן את הקריסה בשווקים בקרוב מאוד. Roaicc 26/09/2018
כפי שכתבתי כבר......עד סוף השנה מפולת בשווקים .

רבותיי אתם מקבלים פה הוכחות כמו שאחרים כבר קיבלו בעבר במקומות אחרים מדובר בדפקט פצוע נפשי ממדרגה ראשונה שאין לו מושג בשוק ההון
אין לו מושג מהחיים לא מסוגל לעמוד במילה שנותן בהתערבות לא מסוגל לעמוד בפרישה שרשם כאן מספר פעמיים

תחסמו אותו כמה שיותר מהר מי יודע איזה נזקים הוא יגרום לאנשים כאן את הנזקים שגרם לעצמו ספק אם יהיה ניתן לתקן

afula1986

New member
חישוב

ע"פ החישוב שלי, 12.5% זהו החלק של אמפל בצינור. 12.5 חלקי 39 האחוזים שנמכרים הם 32% מתמורה של 518 מיליון דולר. התוצאה היא, 166 מיליון דולר. כמו כן, לאחר שמימן יקבל את תמורתו ממכירת המניות שלו, הוא יוכל גם להחזיר את 25 המיליון שהוא חייב לאמפל. יחדיו יוצא החזר 191 מיליון דולר לא כולל תשלום לבעלי מקצוע. איני יודע להעריך כמה ייגרע מסכום זה, אך נניח שייגרע 15%, אז יישארו למחזיקים 162 מיליון דולר שמתוך חוב של 234 מיליון יוצא החזר של כ 69 אגורות.

אמפל-חישוב תמורות אגח

גם לי יצא חישוב דומה לזה שהבאת. מה שערער את בטחוני היא הכתבה בדמרקר שחלקה של אמפל הוא 8.6 אחוז ולא 12.5 אחוז. כך שנגרעו מחלקה של אמפל ושל מרחב של מימן כ 8 אחוז ביחד לטובת קרן תשי.לא ידוע לי מזה והאם זה נכון?

אמפל -המשך

מעיון בהודעה הרשמית(מאיה). ה518 מ דולר מתייחסים ל 37 אחוז מהמניות. יתרת 2 האחוזים מועברים ללא תמורה עי שותפה אחרת. עדיין לא ברורה לי החלוקה בין מרחבמ.נפ. לבין מרחב אמפל שות צוגבלת לבין קבוצת מרחב אמפל בעמ.והאם מגיעים ל 12.5 אחוז חלק אמפל (אגח)

yel5

Well-known member
תוצאות החישוב שלי

שווי 100% של EMG הוא 1.3B$ שהם 4.55B ₪
חלקה של אמפל הוא 8.6% ששווים 391M ₪. הערה חשובה: לא ברור לי מדוע חלקה קטן מ- 12.5% ל- 8.6% בדווח היום. מקווה שנפלה טעות.
החלאה מימן חייב 28M$ (שלפני 3 שנים נפסק שעליו להשיבה). בתוספת 3% ריבית דריבית ל- 3 שנים נקבל 107M ₪ (הכסף לטעמי יחסית מובטח כי גם הוא צפוי לקבל סביב 300M ₪)
ס"כ נקבל 498M ₪, ואם ננכה דמי נבלות של 15% נשאר עם 424M ₪
נחלק ב- 708M ע.נ נקבל החזר נאה ביותר של 60 אג'.

גלובס, בכתבה המצורפת מגיעים להחזר של 50%.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001254558

Royalc

New member
כמה שאלות ותהיות בנושא

מדוע החלטתם שמימן ישלם את חלקו מהכסף שיקבל בהסכם? אתם חושבים שהיו לו בעיות נזילות עד היום לשלם את הכסף? או שאולי הוא החליט למרר את חייהם של מחזיקי האג"ח ולגרור אותם לבתי משפט שנים ארוכות ככל האפשר? או שלמפרקים יש זכות לקחת את הכסף שיקבל מימן ללא אשורו? איך זה עובד?

מה לוח הזמנים המשוער לקבלת הכסף? רשום שהעסקה תלויה באישורים . האם הכסף אמור לעבור בחלקים? כאשר יתחיל לזרום הגז? אף אחד לא דיבר על זה.

לגבי האחוזים בעסקה, רק במצגת של דלק מופיעה החזקה של 8.6%. אפילו בכתבה בדה מרקר הכתב העתיק מהמצגת את המספר הזה, אבל בתרשים בכתבה מופיע המספר 12.5% כמו שתמיד היה ידוע. מקור ההבדל הוא ב4 אחוזים שאצל דלק "זלגו" למוסדיים. יתכן שקרה כזה דבר שעבר מתחת לראדאר של כולנו במהלך כל השנים האחרונות? קשה לי להאמין.

לגבי החישובים של גלובס או דה מרקר, הם לא מתחשבים בכסף של מימן כמוכם, הם כנראה גם לא מתחשבים ב"דמי הנבלות" כמו שקראת להם. האם נהוג במקרים כאלה של פרוק לתת 15 אחוז? איך הגעתם למספר הזה? והאם זה לא אמור להתקזז עם הסכום הנאה (מאוד) שהועבר לאנשי המקצוע אחרי המכירה של קניון לב המפרץ והמחזיקים לא ראו ממנו שקל?

ועוד שאלה של מישהו שמעולם לא החזיק אג"ח בפרוק. האם המס המשולם הוא על כל שקל מעל שער הקניה כמו בכל נייר ערך אחר? או שבנייר בפרוק משלמים מס החל מהשקל הראשון שחוזר (ככה שמעתי פעם, מקווה שזה לא נכון).

הרבה שאלות, אודה למי שיוכל לענות על חלקן לפחות

Royalc

New member
dw, אולי תפריד את החלק של אמפל באשכול חדש?

זה נושא חשוב מדי כדי לשקוע ולהעלם בתוך האשכול הענק הזה ומלא הספאם.
תשאיר את האשכול המקורי שמדבר על דלק ורציו פחחחחחחחחחחח
ואשכול חדש למחזיקי אמפל, האשכול אולי הכי חשוב שהיה בנושא פה בפורום.
תודה.

למעלה