קודם קול אמא : זוגיות לאחר הלידה

אני 5 חודשים אחרי והכל נשאר אותו הדבר

כפי שהיה לפני ואפילו יותר כיף נראה לי.
שלושת החודשים הראשונים היו מאודד קשים ואז פתאום זה עבר.
אני ממש מנסה לחשוב מה השתנה, ונראה לי שהכל אותו הדבר ורק כיף ומרגש יותר

somethin

New member
טוב, אני גם אשתף

כאשר ילדתי ,בחודשים הראשונים הכל היה טוב. הייתי עם התאומים בבית, הבעל היה שותף מלא לגמרי לגידולם, כולל לקום בלילה (לא תמיד, כמובן, כי הוא עבד, אבל קם הרבה), לקלח, להרגיע וכו'. הוא גם עבד ולמד, כן? הרגשתי שאיתו הכי רגוע לי, הכי קל לי. הסכמנו לגבי רב הדברים. הרבה יציאות וזמן זוגי לא היה לנו- אבל היי, היינו הורים לתאומים בני כמה חודשים. היציאה הטובה ביותר זה למיטה, לישון.
אחרי 5 חודשים יצאתי לעבודה. הסידור שהיה לילדים הוא שהבעל שעובד משמרות יהיה איתם חלק מהזמן ואימא שלי שלא עובדת כרגע תגיע על בסיס יומי (עדיין, לבן אדם אחד קשה להיות עם תאומים, במיוחד כאלה עם בעיות שינה). ואז התחילו הבעיות. היה לו קשה עם הוריי (למרות שאימא שלי דווקא ניסתה להקל עליו כל הזמן, לשחרר לנו וכו'), הוא התעצבן בגלל כל שטות, רבנו בגלל היחס שלו להוריי על בסיס כמעט יומי. הוא גם הרגיש חנוק- לשבת איתם בבוקר בבית ואז ללכת לעבוד עד הלילה או לשבת איתם בבית ואז לישון שעה וללכת לעבוד במשמרת לילה. לא קל. היו לנו ריבים תמידיים על כך שהוא מרגיש חנוק, יש לו 0 זמן לעצמו. ניסיתי מאוד להקל עליו, אבל גם לי היה לא קל. עכשיו הדברים עם הוריי הסתדרו- ככל הנראה כולם התרגלו כבר אחד לשני, למרות שעדיין יש לו כל מיני הערות. אממה...הדברים בינינו התקלקלו. אנחנו פשוט בתקופה גרועה. אנחנו מתחשבנים כ-ל הזמן. הטענה התמידית שלו שהוא עובד קשה, וזוהי ההנחה הבסיסית אצלינו. ואני מרגישה שאני לא קיימת במשוואה הזאת. מי מתחשב בי, שגם לי קשה, שאני קמה בלילות, עובדת משרה מלאה ונוסעת שעה לכל כיוון (ולפעמים מפחדת להרדם על ההגה...), וכאשר חוזרת הביתה, לילדים, אני איתם נון סטופ, בלי דקה פנויה, עד ההשכבה. ואז כל הסידורים של הבית. הריבים שלנו בלתי נסבלים, הוא נהיה קשה ועצבני מאוד, כמעט כל דבר גורם לריב, וחלק גדול מהריבים הוא מתחיל- דבר שלא היה לנו לפני כן. אני מרגישה שאני מנסה להתחשב בו המון- מה שלא קיים מצידו. קשה לי מאוד...להגיד שלא עברו לי בראש מחשבות שונות ומשונות? עברו...אבל אני עדיין מקווה שזוהי תקופה וזה יעבור. הילדים ילכו לגן מספפטמבר, כל אחד יקבל טיפה של הזמן שלו לעצמו, אני כולי תקווה שזה ישפר את המצב. ובינתיים אנחנו מנסים לדבר ולעבוד קצת על דברים. לא תמיד הולך, עדיין יש המון ריבים. וזה עושה לי ממש רע...

לא זוכרת בדיוק את הזמנים והשינויים אבל

בהתחלה, היה טוב,
היינו בHIGH, היינו מאוהבים אחד בשני ובאיתמר.
נהנו להסתכל עליו ולהבין שהוא פרי אהבתנו, שהוא דבר משותף לשנינו.
הוא היה תינוק נוח, יונק כל 3 שעות, ישן בין לבין, מחייך, אחח..נחת!!!

ואז בסביבות 3 חודשים הכל השתבש, הוא לא הסכים לישון, ההנקה היתה קצת יותר קשה, הוא ישן לפרקים ממש קצרים (25-40 דק') והתעורר עייף ולא נהנה מהערות... ואז אני הייתי עייפה ומתוסכלת....
וצפיתי לכל מיני עזרות ושיתופי פעולה מבעלי, שלא כ"כ היה בקטע..
כי אני הייתי בבית והוא עבד..
ואז קצת התרחקנו והיינו רבים יותר וכו'..

אח"כ אני חושבת בסביבות גיל 9 חודשים, כשהפסקתי להניק, איתמר השתפר פלאים בשינה. היה לנו זמן להיות ביחד בערבים בלי שהוא היה צריך ידיים או הנקות תכופות וכו'...

היום איתמר בן שנה וחצי- ההורות עושה טוב לזוגיות שלנו.
לא משעמם לנו אפילו לרגע, ואנחנו נהנים מהמשפחתיות...

למעלה