קודם כל נטפל בבית המשפט העליון.

סתוונית333

Well-known member
אתה עיוור , טיפש ו/או לאומני?

חוק הלאום מתעלם במכוון מהכרזת מגילת העצמאות שקבעה מתן שוויון זכויות לכל אזרחי המדינה.
עד היום המסמך שהגדיר את אופיה של המדינה היה מגילת העצמאות, ובה התחייבות מפורשת להענקת שוויון זכויות למיעוטים החיים במדינת ישראל. חוק הלאום מתעלם ממגילת העצמאות, לא מתחייב לערכיה, וגם לא מגדיר שום מחויבות לשוויון זכויות לכלל המיעוטים החיים בישראל.

marabo

Well-known member
שוב הצביעות הסמאלנית המבחילה

מטיפים לנו מוסר על התעלמות ממגילת העצמאות.
מגילת העצמאות מדברת במפורש על מדינה יהודית, כשמחוקקים חוק שנותן לזה תוקף זה לא בא לכם טוב.
ובכל, כל דבר יהודי שמסים לשייך למדינה לא בא לכם טוב, העיקר שתטיפו לנו מוסר על אי הצמדות למגילת העצמאות.

tgranot

New member
לא בגירסה הנוכחית של החוק הזה.

רוב העם לא יתנגד לסעיף המגדיר את ישראל כמדינה דמוקרטית בחוק הזה.
רוב העם גם לא יתנגד לסעיף המקנה שיוויון זכויות לכלל אזרחיה של מדינת ישראל.
כמה קשה כבר היה להעתיק סעיף שלם שנוסח במגילת העצמאות?

katomish

New member
אין היום כמעט שום מפלגה שמעוניינת לשנות את החוק

בסקרים שנעשו רק שליש מהציבור מתנגדים לחוק
ולהעתיק הסעיף שעושה אותך שמח, היה מכשיר את הקרקע לביטול חוק השבות או לאישור זכות השיבה של הפלסטינים.
&nbsp

tgranot

New member
אין לי בעיה עם חוק השבות ואני מתנגד לזכות השיבה ...

מצד שני, אני מתנגד גם לחוקים המפלים אזרחי ישראל על בסיס דת , גזע, לאום, מגדר.

וכחול לבן הכריזו במהלך כל הבחירות הללו שבכוונתם לשנות את חוק הלאום ולהפכו שיוויוני. קל וחומר העבודה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה מתנגד לחוק שאוסר על יהודים להתפלל בהר הבית?

tgranot

New member
אני גם מסכים לחוק האוסר על מוסלמים להתפלל בכותל.

katomish

New member
לא אמרו שישנו את חוק הלאום, אמרו שיחוקקו חוקים משלימים

כדי לא לפגוע ברגשות העדה הדרוזית, בדיוק כמו שאמרו בליכוד ובבית היהודי.
תבדוק.

tgranot

New member
אין לי בעיה גם עם חוק יסוד מקביל

המסדיר את ישראל כמדינה דמוקרטית המעניקה שיוויון לכלל אזרחיה בדיוק כפי שכתוב במגילת העצמאות.

ובכלל כדאי לך לבדוק היטב את מצע כחול לבן בנושא חקיקה , חוקי יסוד, הגנה על בית המשפט העליון, והגנה מפני שחיתות. שלל הדברים שבעייתיים כיום.

tgranot

New member
הוא לא מספיק.

אני חושב שצריך חוק מפורש המכריז על ישראל כמדינה דמוקרטית המעניקה שיוויון זכויות מלא לאזרחיה.

katomish

New member
מצויין, תבחר חברי כנסת שחושבים כמוך שינסחו חוק כזה

ואם יהיו מספיק מהם הם גם יצליחו להעביר אותו.
דרך אגב אני אשמח אם תמצא לי במגילת העצמאות את המילה דמוקרטית (רמז אין כזו)
&nbsp
בחיים יש רצוי ומצוי, והמצוי הוא שאנחנו חיים בסביבה בה נמצאים הרבה מאוד אנשים שהם שוחרי רעתנו, ואותם אנשים לא יבחלו בשימוש בכל אמצעי כולל האמצעים הליברליים הדמוקרטיים כדי להגשים את מטרותיהם.
ותפקידנו כמדינה מתגוננת (מבחינתי תגיד דמוקרטיה מתגוננת) שמטרת היווסדה הוא הגנה על הציבור היהודי בעולם, לשמור על המהות הזו, ולא לאפשר פתח חוקתי שיסכן את המהות הזו.
&nbsp
זה לא סוד שגם בשמאל הלא כל כך קיצוני קיימת שאיפה לכינון מדינת כל אזרחיה,
והשמאל עושה זאת בשם ערכים נעלים שקיומם לא אפשרי במציאות שאינה מבטיחה יציבות, והם מוכנים להקריב את המציאות הזו רק למען האידיאל.
&nbsp
אידיאלים קיימים בכדי לשאוף אליהם במסגרת הקיים, לא בכדי להרוס את הקיים למענם.

ספי111

New member
כשמבטיחים שיוויון אזרחי מלא בלי הבדל

דת גזע ומין,אין צורך להשתמש במילה "דמוקרטיה"
הבטחה כזאת לא קיימת בחוק הלאום.להיפך.

katomish

New member
יש דיקטטורות עם שיוויון ויש דמוקרטיות בלי שיוויון

דמוקרטיה היא שיטת ממשל - שלטון העם וזה הכל, כלומר בחירות כל כמה שנים, אם רוצים גם חלוקת תפקודי פיקוח בין זרועות השלטון אבל לא יותר מזה.
למשל בישראל עד שנות השישים הייתה שיטת ממשל בשם דמוקרטיה, אבל היה גם משטר צבאי על האזרחים הערבים, כלומר שוויון לא היה.
&nbsp
ויש דיקטטורות בהן יש שיוויון בין כל האזרחים
&nbsp
נושא השיוויון הוא לא נגזרת של הדמוקרטיה, וכל מדינה מחליטה על חרויות הפרט שהיא נוהגת בהן בלי קשר לשיטת הממשל שלה, נכון שתמצא יותר שוויון במדינות דמוקרטיות, אבל שוב לא מדובר בקשר ישיר.
&nbsp
ואם כבר, קפיטליזם וסוציאליזם הינן שיטות ניהול כלכלה וגם להן אין קשר ישיר לסוג השלטון, גם כאן אפשר לתת לדוגמא את ישראל שניהלה מדיניות מאוד סוציאליסטית עד שנות ה 80 מה שהביא לקריסת הכלכלה, ואז בעקבות התחייבות לארה"ב לשינוי מדיניות כלכלית בתמורה להזרמות כספים מאסיביות עברה המדינה למדיניות יותר קפיטליסטית.
מדיניות שמוכיחה את עצמה כיעילה עד היום.

זה בדיוק מה שאנחנו בעוצמה יהודית רוצים להשיג.

אנחנו רוצים מדינה יהודית נטו וגם דמוקרטית עם זכויות אזרחיות לכל אזרחיה הנאמנים למדינה.
מדינת ישראל לא תהיה מדינת אפרטהייד. היא תהיה מדינה יהודית עם זכויות שוות לכל אזרחיה הנאמנים למדינה ומשרתים בצבאה או בשרות לאומי.
מי שלא נאמן למדינה שימצא עצמו במקום אחר.

חחחחחחחחחחחחחחחח ל

בטח שאני בעוצמה יהודית.
לטיפול פסיכיאטרי אתם תלכו אחרי שסמוטריץ יהיה שר החינוך ובן גביר יהיה יו'ר הוועדה לבחירת שופטים.
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

עוצמה יהודית אינה ארגון בארה"ב . אם נאמין לך אתה בארה"ב ולכן

צריך לשלול ממך את האפשרות לכתוב כאן .

אתה לא יכול . אתה אפס מאופס.

בפעם הבאה שאגיע לישראל תבוא אלי למלון כדי שאוכל להשתין עליך.

למעלה