קבלה

RacheliShoham

New member
הקבלה זו תורת הסוד. מוסמך ללמוד אותה רק מי

שבקיא בכל שלבי לימוד התורה, ביניהם רז ומדרש. זו דרגה גבוהה מאוד של בקיאות בתורה. היום נדמה שכל אחד מלמד היום קבלה במשבצת השידור שלו ברדיו וכל זמרת הופכת להיות רבנית באמצעות הקבלה ... זה חרטה, זו רק קבלה להמונים. למה אסור ללמוד ? כי אנשים שנוגעים בנושא שם לא מבינים בו עלולים לטעות ולפרש פירושים לא נכונים. לכן כדי ללמוד קבלה אתה חייב להיות כל כך גבוה בתורה. הדוגמה הכי חזקה שעולה לי היא הדוגמה של אליאור חן. הוא התעסק בנושא של שדים ופירוש שמות מלאכים וזה שיגע אותו. סופו היה שהתעלל בילדים. זה מהידע הכללי שלי, למידע נוסף - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%94#.D7.9E.D7.97.D7.A9.D7.91.D7.95.D7.AA_.D7.94.D7.99.D7.A1.D7.95.D7.93_.D7.91.D7.A7.D7.91.D7.9C.D7.94

מור 1661

New member
בדיוק דיברנו על זה היום,וואו!

קבלה זה דבר עמוק מאוד

לשמוע פה ושם זה נחמד, אבל לפני לימוד אמיתי של קבלה צריך להיות בעל דעת מיושבת, כלומר, צריך לדעת היטב הלכות, לשנן דברי תורה, ללמוד מוסר, ללמוד ש''ס ורק אז אולי להתחיל קצת מהקבלה. בעבר היו ממליצים להתחיל ללמוד קבלה בגיל 40. בתקופות האלו (גלות בבל+...) איש בגיל ארבעים היה כבר אדם בעל ידע עצום בהלכות ובתורה. היום אנחנו לא קרובים לדרגה כזו, אז ראוי להתחיל ללמוד קבלה אפילו אחרי גיל 40! כמו כל דבר ביהדות (ובעולם, בכלל) כדי להגיע למשהו צריך לעבור כמה דרגות לפי הסדר. למשל, אם ישנו אדם שרוצה להיות ראש ממשלה זה לא יקרה בבת אחת, אלא ידרוש ממנו לעבור שלבים. קבלה זה דבר גבוה מאוד, וכידוע, אי-אפשר להגיע למשהו גבוה בלי סולם. אי אפשר להתחיל מאפס. ואם כבר הולכים ללמוד קבלה, הולכים לרבנים רציניים, אמיתיים וצדיקים ולא לכל אחד שטוען שהוא ''מקובל'' (=מרכז קבלה לעם, ''באבות'' למיניהם וכו' כי לרוב מדובר בכופרים) ושלא ישתמע מדברי שאני כאילו יודע משהו על קבלה... כל מה שאמרתי היה מדברי רבנים בעלי סמכות.

למעלה