פינת הדמויות 19- אילנית בן יעקב

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי עבור רועי שלא בחר את דמויותיו של עמוס תמם, הגיע תורה של שיר. ושיר בחרה באחלה שחקנית שגם זכיתי להצטלם איתה (ורועי גם) כדי שנדרג את דמויותיה...

1712403539537.png

אילנית בן יעקב! הבחורה שמשחקת המון בסדרות, תופתעו לגלות עד כמה היא שיחקה במלא סדרות. מגוון רחב של דמויות משונות ודמויות נורמליות יותר. מעניין איך יהיה איתה.​

YossihNew

Well-known member
1712407304303.png

מקום שמיני: רופאה (אבירם כ"ץ)

כן, סתם "רופאה". ידעתם? למרות היותה שחקנית ממש נהדרת, אילנית קיבלה תפקיד מאוד משני ב"אבירם כ"ץ". היא הייתה רופאה, סתם רופאה מנהלת מחלקה בלי הרבה פיתוח. המון אנשים באו ל"אבירם כ"ץ" כדי לעשות תפקיד אורח, ביניהם תסריטאים, שחקנים מפורסמים, נטע שפיגלמן ויוסי סגל. אז אתם מבינים למה הדמות הזאת נמצאת במקום האחרון, כן?​

YossihNew

Well-known member
1712407377963.png

מקום שביעי: לולי שמר (נעלמים 4)

אוי ואבוי, נעלמים 4. למי ששכח, לולי היא בחורה נכה (כן כן, שמענו), שתומכת בקבוצה האנרכיסטית ומתמודדת לראשות עיריית תל אביב. מסתבר שזה שטויות, היא רצה מטעם אבינועם גושן איש העסקים, והמטרה שלה היא לשאוב את כל הכסף בבנקים לכספת שנמצאת מתחת לדירה של אמה ואלון בתל אביב. אמה מתנדבת אצלה ועוזרת לה, עד שנחשף, כמה מפתיע, שהיא לא באמת נכה. אמנם היא מפחידה כהרגלה, אבל בואו, אנחנו לא אוהבים את נעלמים 4.​

YossihNew

Well-known member
1712407430139.png

מקום שישי: עלמה (החולמים)

כן כן, המון שכחו שגם אילנית הייתה בגאליס. ועוד עם נורמן עיסא! היא הפסיכולוגית של המעון לנערים ונערות נזקקי הלנה (מלונ"ה), ומאוד מאוד מנסה להיות רגישה לכל הילדים. באופן מפתיע, בסוף העונה, היא זאת שנבחרת להיות המנהלת של המעון. עם כל הכבוד להיכרותה הראשונית עם תובל שפיר ועדי אלון, אני לא יכול לתאר לכם כמה אני מתעב את החולמים, סדרה מזעזעת ולא משנה לי מה אומרים. אז כן, שם הכרתי אותה לראשונה, אבל הדמויות שם מעפנות אז לא צריך למנף את עלמה.​

YossihNew

Well-known member
1712407531731.png

מקום חמישי: נווית (ויקי ואני)

לפני שעשו שטויות בבאר, אילנית ונורית שלום החירשת היו בסדרה "ויקי ואני". הסדרה הזאת מתארת את הדמות של ויקי, מגי אזרזר, שמנצחת בפריימריז של המפלגה שלה וממונה לשרת החינוך. נווית הייתה העוזרת המצחיקה של ויקי, שמנסה לעזור לפוליטיקאית שלה להימנע מכמה שיותר טעויות. סדרה מצחיקה, קרועה, שכתבו בין היתר איתי זבולון ואושרית סרוסי (שגם השתתפו בה והיו מדהימים), שלצערנו לא הפכה לפולישוק החדשה. כנראה כי שודרה דווקא בערוץ עשר בימיו האחרונים. עצוב קצת.​

YossihNew

Well-known member
1712407587983.png

מקום רביעי: מגי (הבאר 2)

אז נמשיך עם עניין החירשים ונזכור דמות מאוד מעניינת של אילנית בסדרה מאוד טובה שחבל שנגמרה בלי לסיים כמו שצריך. מגי מוצגת בעונה השנייה כחוקרת של העל טבעי, מה שמכניס אותה לעימותים עם זימרי, כי בעוד שזימרי מעדיף את הפאן העל טבעי של העניינים והסיפורים, מגי מנסה למצוא את העניין המדעי מאחורי כל זה, ולפעמים הנוקשות המדעית שלה גורמת לה לסטות מהתוכניות של החבורה. היא עוזרת להם בסופו של דבר, ואפילו הופכת לחברה של זימרי. מה שנראה מוזר ביותר. גם היום וגם אז. אבל אני חיבבתי את מגי...​

YossihNew

Well-known member
1712407647471.png

מקום שלישי: רבקה "ריקי" צור (שומקום)

אז זוכרים את הניהול של בתי היתומים נגד שרון אלכסנדר בחולמים? אז בשומקום קיבלנו קצת יותר מזה. ריקי היא המיסדת של בית האומנה "שומקום", שעוזרת לילדי בית האומנה ומשמשת כדמות אם בעיקר לילדה הראשונה שם- ללי גורדון. במהלך המלחמה שלה נגד משפחת ברגר, המשפחה גורמת לתאונה בה ריקי נכנסת לקומה, ובאמת רוב הסדרה היא בקומה. היא מתעוררת לקראת סוף הסדרה, כמובן לאחר ששרים המון ליד המיטה שלה, וחוזרת לנהל את שומקום. האמת שחבל ששומקום לא המשיכה כי היה לה קצת פוטנציאל, אבל זה מוזר קצת שדמות שרוב הזמן לא הייתה נוכחת מגיעה גבוה כל כך.​

YossihNew

Well-known member
1712407679161.png

מקום שני: לבנה בדש (היורשת)

אז בין נשים חזקות ומדהימות כמו נופר סלמאן שמסלסלת יפה, אוולין הגואל שמתנהגת בצורה כוחנית ושתלטנית, ואגם רודברג שמוצאת בעצמה המון כוח וקורעת מצחוק, הייתה לנו גם את לבנה בדש ביורשת. לבנה היא האמא של טופז בדש, למרות שתכל'ס היא לא באמת גידלה אותה והשאירה אותה לגדול אצל הסבתא שלה. כשטופז מתחילה להצליח יותר כזמרת, לבנה חוזרת לתמונה ודורשת אחוזים ממה שטופז מרוויחה. סדרה שגם היא נעלמה מהר מדי, אתם יודעים שאני לא יכול בלי שנופר סלמאן תשיר לי שירים ותגרום לי ליהנות. אבל בשלוש הדורות של משפחת בדש, יש גם את לבנה, וזאת הייתה דמות מצחיקה.​

YossihNew

Well-known member
1712407712351.png

מקום ראשון: אכדיה אלימלך-דינר, דידי דין (כפולה)

איזו דמות מקריפה ומפחידה. את המקום הראשון כובשת אכדיה, מהעונה השלישית של כפולה שסגרה את רוב הסיפורים. מדובר באמא של אלעז, אסותא וגור, בנה הלא נכה בכלל, שבעבר נודעה כדידי דין- מורה למחול, שטענה שמנועה לא יצא כלום. לאחר תאונה היא צולקה במיוחד ויצאה בתור אכדיה, שמנסה לנקום בנועה בעזרת אתרוג והילדים שלה, וכל זה לפי שיר. האהבה של גור לנועה מונעת ממנו להשלים את התוכנית, ולאחר תוכנית הטעיה, אכדיה נעצרת בעונה הרביעית, מה שמסיים את הסאגה של המשפחה שניסתה לפגוע בנועה כמעט כל כפולה. אני עדיין חושב שכפולה 3 הייתה העונה הטובה ביותר של הסדרה, וחלק מזה הוא המשחק של אילנית בתור אכדיה, שהייתה דמות מפחידה ביותר, כמו קטע מסרט אימה. אז חופשי, מקריפ פה ברמה עם אכדיה...
כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות. בשבוע הבא יהיה תורי לבחור בשחקן, ואני מקווה שאני אבחר נכונה. עד אז!

למעלה