פינת הדמויות 18- עמוס תמם

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי עבורי את דמויותיה של רעות אלוש המקסימה, הגיע תורו של רועי. אבל לצערו נמחקה לו הלמדא, כי הוא חשב על שחקן ושכח אותו, אז החלטתי לבחור בעצמי בשחקן בשבילו...

1711800976936.png

עמוס תמם! בואו, הוא המקביל של אביב אלוש וזה בערך אותו הדבר אז זה קשור לרעות. חוץ מזה, שחקן נהדר במיוחד, שכולנו אוהבים, וסדרה שלו עומדת להסתיים ביום שני אז למה לא?​

YossihNew

Well-known member
1711804090216.png

מקום שמיני: יריב ארד (השיר שלנו)

אוי, יריב, יריב. איך זה אפשרי בכלל שהדמות הראשונה היא הכי גרועה? עמוס סיים ללמוד משחק וישר לוהק ללהיט של השיר שלנו. מצוין בשבילו, אבל יריב היה כזה נבלה. התחיל את העונה כחייל קרבי ביישן שמסרב לשיר. ואז הוא התחיל רומן עם גלי, ועבר לדנה שנירררררררר, אבל היה עם אימא שלה וסיים את העונה... בואו לא ניכנס לזה. בעונה השנייה היה את הקטע עם ההצגה של גלי שגם על זה לא נדבר, והוא חזר לדנה אבל כמובן שהיה גם עם רועי ארד בדרך כדי להסביר למה רועי נבדק לאיידס ומגלה שיש לו לוקמיה. אמנם עד היום נזכור את יריב, אבל זאת הייתה דמות פשוט מזעזעת שאני לא יכול להסביר כמה אני שונא. חבל.​

YossihNew

Well-known member
1711804208105.png

מקום שביעי: איתי בכר (עספור)

איתי הוא החבר הכי טוב של עמית פלד, שמתחרה עם מוטי על השטח של סבא שלו. איתי הוא קצין ביאחב"ל ועובד גם במוסד קצת בעונה השנייה. האמת שלא ראיתי ממש עספור, וזאת נשמעת דמות מאוד טיפוסית של עמוס... מאצ'ו, גבר, חייל, ועוד. לא נשמעת דמות שהותירה המון רושם על הקהל הטלוויזיוני, אני בטוח שהרוב לא יזכרו אותה בכלל...​

YossihNew

Well-known member
1711804242978.png

מקום שישי: בועז תמרי (מתוקים)

אחת הדמויות החדשות של עמוס, ומעניינת קצת. בועז הוא האח של מיקי שנהרג בתאונת דרכים, ונשאר המבוגר האחראי היחיד שיכול להשגיח על משפחת תמרי. הוא מנהל סטראט אפ מוצלח ובנתק מהמשפחה שנוצר לאחר שאחיו סירב לתת לו להתקרב לילדים בגלל שהוא הומו. אבל בועז מחליט לעזור לילדים נגד משפחת דבש שבאה להשתלט להם על הקונדיטוריה, בעיקר כדי להילחם מול רונית... אה... שונית. הוא מתאהב בארז עובד הרווחה שלגמרי במקרה גם כתב את הסדרה ומוותר על הכסף מהסטארט אפ. רבים צחקו ואמרו שאם אביב אלוש היה פנוי הוא היה משחק את התפקיד בשחזור של להיות איתה, אבל עמוס החליף אותו. דמות רגישה ומעניינת מסדרה מעניינת.​

YossihNew

Well-known member
1711804288222.png

מקום חמישי: מיכה חדאד (חולי אהבה)

הדמות החדשה של עמוס. מיכה, שעומד להיות ראש הממשלה, אבל מגלה שיש לו סרטן בשד וכל הקריירה שלו מתפרקת לאחר שנחשף שלבתו יש חברה פלסטינאית. והוא מתאהב כמובן ברופאה שלו עמליה, למרות היחסים המתוחים שלהם בתוך המשפחות שלהם. עמוס נהדר, הוא עשה קרחת, הסדרה חמודה מאוד, אבל למה הדמות זוכה למקום קצת נמוך? פשוט כי די כבר עם הדמויות של הפוליטיקאים ממוצא מזרחי שחרב עליהם עולמם. באמת, לעמוס יש טייפקאסט. זה הגיע למצב שהבת שלו בסדרה זאת הבת שלו מההצגה "אדיפוס", עד כדי כך הטייפקאסט רודף אחרי עמוס. אז שירגיע עם זה קצת, מיכה אמנם נהדר אבל הוא קצת יותר מדי מה שאנחנו מכירים. ויש מצב שהוא קרוב לטרוריסט פלסטינאי, ראש הממשלה אמר.​

YossihNew

Well-known member
1711804356412.png

מקום רביעי: אריק שור (אזהרת מסע)

והנה הגענו לעוד פוליטיקאי. אריק עלול להיות ראש הממשלה המזרחי הראשון, הוא שר התיירות ונחשב לאישיות ביטחונית בכירה ביותר. מה הבעיה? בימי אוסלו העליזים הוא הכניס נורווגית להריון, והבת המשותפת שלהם נחטפה בידי דאע"ש עם עוד שני אחים, חברים ישראלים. אריק נאלץ לפעול בניגוד לדרכים המקובלות כדי להחזיר את הבת שלו הביתה, וליצור קשר לחמאס. הוא מצליח לעשות את זה, אבל לבסוף, למרות האיחוד המאושר ביניהם, החמאס יודעים מה אריק עשה ויש להם קלף עליו. וכידוע לכולנו, כשלארגון טרור יש קלף על אישיות בכירה כל כך, זה בעייתי. עכשיו נשאר רק לגלות איך הם ינצלו את זה בעונה השנייה שבאה בקרוב, ואולי אריק יצליח לעלות קצת במיקום שלו ברשימת הדמויות של עמוס.​

YossihNew

Well-known member
1711804561696.png

מקום שלישי: שמעון בר גיורא (אגדת חורבן)

כן, קצת הגמשתי קריטריונים, אבל עמוס דיבב את הדמות והיא עוצבה בהשראתו. בר גיורא היה ממנהיגי המרד היהודי ברומאים, ונחשב למאוד סוציאליסט ואנטי עשירים. הוא הוביל חבורת שודדים נגד הרומאים, ונחשב למסוכן במיוחד וקיצוני. לאחר פתיחת שערי העיר עבורו, הוא משתלט על חלק מהעיר ונלחם מול אנשי יוחנן מגוש חלב. הוא משתלט על העיר והורג בייסורים קשים את כל יריביו. עם זאת, כשהעיר נופלת בידי הרומאים, שמעון מחליט לשתף פעולה עם היריבים שלו, אבל החומות נופלות. פעם ראשונה שעמוס מדבב דמות, דמות אמיתית שהייתה חלק אמיתי מההיסטוריה של העם שלנו. הוא מכניס לשם קצת מהאופי שלו ומשחק אנטגוניסט בצורה יפה במיוחד.​

YossihNew

Well-known member
1711804591277.png

מקום שני: דוד כץ (המדובב)

אח של אסא, בעלה של סופי, איש עסקים עם קשרים בפשע המאורגן שכל החלומות שלו הם להקים קומפלקס של בניינים. לצערו, אחיו אסא מנסה תמיד לעזור לו ולהוכיח שהוא האיש הכי קרוב אליו, מה שלא עוזר לדוד כל כך כשאסא מבעיר את השטח. כשדוד מגלה על זה הוא מאיים להרוג את אסא, אבל סופי, אשתו, מחליטה להעיד נגדו והוא נכנס לכלא. כשדוד משתחרר בעונה השנייה הוא מנסה לעשות עסקים ולהשיג כסף כמה שאפשר, בעיקר בזכות זה שאשתו רצה לראשות העיר. גם הפעם הוא נכנס לריב עם אסא, גם הפעם זה ריב על השפעה. דוד הוא דמות מורכבת במיוחד, מצד אחד הוא אכזרי וחסר רחמים, ומצד שני הוא אח אוהב לאסא וברור שיש ביניהם אהבה. עמוס הכניס רגישות רבה לדמות הזאת, שהייתה אחת מהמגניבות שהוא שיחק בסדרות.​

YossihNew

Well-known member
1711804631506.png

מקום ראשון: ברק הראל (מנאייכ)

כן, זה היה ברור כנראה, אבל זה מה יש. ברק, תלמידו של איזי בכר, מפקד תחנת ראשון לציון ופושע לא קטן בעצמו. ברק משתף פעולה עם ארגון הפשיעה של האחים שמעיה ומשתמש בשוטרים כדי לחסל אנשים. הוא אפילו חיסל את המאהבת שלו רק כי היא ריגלה אחריו. עם כל העונות של מנאייכ, ברק מסתבך והולך. בעונה הראשונה הוא עוד יוצא נקי, אבל בעונה השנייה מגלים שהוא פותח חברת קנאביס לטובת האחים שמעיה. עם סוף העונה השנייה ברק הופך לעד מדינה נגד ראש הממשלה. בעונה השלישית ברק משתגע לגמרי, אנחנו נחשפים יותר למשפחה שלו (ולבת שירה), וליחסים המתערערים שלו בתוך תחנת ראשון לציון. הכל מגיע לסוף הבלתי נמנע בסוף העונה, במהלכו ברק נרצח על ידי אח של שוטר שניסה לחסל. ברק הוא הדמות הטובה ביותר של עמוס, הוא הפך אותו לשחקן מהשורה הראשונה. הסדרה הפכה לאט לאט מסדרה של איזי לסדרה על ברק, ועל יחסיו המעורערים עם סביבתו, ולכן הוא במקום הראשון.
כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות. בשבוע הבא יהיה תורהשל שיר לבחור, אני מקווה שהיא לעומת רועי כן תזכור במי היא רוצה לבחור. עד אז!

שיר m

Well-known member
מקום ראשון אצלי - אריק ארבל מהסדרה אחת אפס אפס.

נהנתי לקרוא:-): תן לי לחשוב קצת....

למעלה