עונה 7 - מההתחלה!

היו עונות עם יותר אסטרטגיה ואפילו עם קאסטים יותר טובים, אבל אף עונה לא תשתווה לאווירה של איי הפנינה - אולי חוץ מאשר סין. שתיהן מתחרות גם על פרק הפתיחה האייקוני ביותר בתולדות הישרדות. אתגר על הספינה? טוויסטים דפוקים יותר (היי פיג'י, ניקרגואה) ופחות (אי הגלות המיתולוגי)? לא, בואו ניתן לשורדים לשאת ולתת ולהתמקח בכפר קטן אמיתי שבוודאי ידע עשרות פשיטות לאורך ההיסטוריה! העונה הזו כל-כך טובה, שאצלנו לא רק שניסו לחקות אותה, יצא להם בסוף עונה ממש טובה! שחסרונותיה היחידים היו היותה עונה ישראלית, וזה שהיא הביאה לנו את בשבקין. המשחק בקושי התחיל - למעשה, מבחינת אסטרטגיה הוא עדיין לא התחיל - ושבט דרייק כבר מקרקס את מורגן. רופרט גונב נעליים, טיוואנה כושלת בגדול, אוסטן בקושי יודע לשחות (זה עדיין קצת יותר מאשר ג'רבס) וכמובן סנדרה. עצם היותה דוברת ספרדית זה יתרון כל-כך עצום, שפלא שדרייק לא ידעו תבוסה כמה פרקים טובים.

אני חושב שזה פרק הפתיחה הארוך מהרגיל הראשון (עדיין רק שעה וחצי כולל פרסומות, לא שעתיים) ואני לא חושב שיש שורד אחד שלא קיבל קצת זמן מסך. חלק מהבריתות שייראו אחר כך כבר נבנות - ברטון ושון, רופרט וסנדרה, וברית מיספיטס בין ריאן הרזה וליל. ברגע שנראה שייתכן שבכל זאת השבטים מאוזנים, מגיע אתגר החסינות וחברי מורגן נופלים על ישבניהם העירומים. אגב, זה היה אתגר חסינות מדהים. תחילת התוכנית, כשאסטרטגיה הסתכמה בזה ששבט נשאר מאוחד נשאר השבט היריב, הייתה קצת צולעת, אבל בעונה הזו הישרדות פשוט נותנת ונותנת. לולא טוויסט האאוטקאסט (ואפילו הוא נורמלי לעומת אי הגאולה, וגרוע ממנו - ההכחדה) הייתי מציב את העונה הזו לצד מיקרונזיה וקגאיאן.

אז נראה שסופה של ברית המיספיטס קרוב, ואז ניקול מנסה להפנות את כולם נגד טיוואנה... למה? קודם כל, זו לא סיבה טובה להדיח בשלב הזה, כשיש מתמודדים באמת חלשים כמו ליל, ריאן ואפילו דארה (שבאופן אירוני תמשיך לזכות ברצף מרשים של שלוש חסינויות). חוץ מזה, מי בני הברית שלך, ניקול? אין לך ברית. לרגע לא ניסית לכרות ברית או אפילו להתחבר לשאר חברי השבט שלך. את יודעת מי כן התחברה לשאר השורדים? טיוואנה. ובגלל זה היא נשארה במשחק ואת הודחת פה אחד. כישלון.

פרק 2

העונה ממשיכה להיות לא שגרתית, ובמקום שהשורדים יתחרו על פרסים סטנדרטיים כמו ציוד דיג וברזנט, הם מתחרים על האפשרות לשדוד את השבט השני, ועל האפשרות למצוא תיבה מלאה ב... אוכל, אני מניח? הבעייה בפרה-מיזוג בעונה הזו היא שהשבטים פשוט לא מאוזנים. לדרייק יש את רופרט, ברטון, שון, כריסטה וגם פיירפליי מתמודד טוב באתגרים. למורגן יש את סאבג' ואת קרנף, ויש להם את ריאן השני ואת ליל שהם בין המתמודדים הכי חלשים בתולדות הישרדות. אה, ואת אוסטן. שבט של לוזרים. דרייק זוכים כמובן, וסנדרה לוקחת למורגן את הברזנט. שכחתי כמה אני לא אוהב את המבטא של דארה.

מבחינת דמויות זו הייתה ונשארה אחת העונות הטובות ביותר אי פעם, ורופרט, פיירפליי וסנדרה מפציצים מההתחלה. עכשיו ברור שרופרט "ראוי" וכמובן שהוא המאיס את עצמו עוד באולסטארס, אבל תנסו להיזכר בפעם הראשונה שראיתם את העונה הזו. כשלא היה אולסטארס ולא גיבורים נגד נבלים (שלא לדבר על המבוכה בעונה 3 הישראלית). תודו באמת, כולנו אהבנו את רופרט. לשבט מורגן גם אין דמויות, אז זו באמת עונה קצת חד-צדדית לפחות עד המיזוג. דרייק זוכים גם בחסינות, אבל לפחות מורגן נתנו פייט ואפילו הובילו בחלק נכבד מהאתגר.

אבל בסופו של דבר שני הלוזרים הכי גדולים של העונה נמצאים בשבט מורגן. ושניהם הולכים לקבל קולות. ריאן הרזה באמת רוצה לשחק את המשחק, אבל הוא חלש מדי. כנגד זה, אוסטן רוצה לפרוש, אבל תראו לאן שיין הגיע אחרי שהקריז שלו עבר. ריאן הרזה מודח ולדעתי זה רק משפר את הסיכויים של מורגן להצליח בהמשך.

פרק 3

I CAN GET LOUD TOO WHAT THE FUCK!!! תגידו מה שתגידו על סנדרה וכמה שהזכייה השנייה שלה לא הגיעה לה ואני מקווה מאוד שהיא בחיים לא תקרא לעצמה יותר מלכה אחרי שטוני זכה גם הוא פעמיים, בעונה הזו היא נהדרת. כמה שאני אוהב את האתגרים בעונה הזו. מורגן מפסידים שוב, וזה באמת קצת באסה שלדרייק יש יתרון גדול גם ביכולת הפיזית של המתמודדים וגם בכמות המתמודדים שלהם שאני אוהב - מלבד השלושה שאין צורך לציין, אני מאוד אוהב גם את כריסטה וגם, למרות שהודחה קצת מוקדם, את טריש. למורגן בהיבט הזה יש רק את סאבג' (וגם הוא הולך להתחרבן בהמשך), ואני מחבב את קרנף, טיוואנה ואני חושב שכבר חטפתי מספיק כל הראש בגלל שאני "לא אוהב מספיק" את דארה.

בכל מקרה, אם מורגן שוב מפסידים חסינות, ליל תודח ובצדק. לא רק שהיא חלשה אולי אפילו יותר מאשר ריאן הרזה, היא איכשהו הצליחה לפקשש קשר דייגים למרות שהיא צופיפניקית. כריסטה נשלחת לקחת את הסיר של שבט מורגן, ודי באסה שכמעט שום דבר לא יצא מהפשיטות האלה, היו בריתות יותר קטנות, אבל אף אחת מהן לא כללה חברים משני השבטים. מורגן מפסידים גם חסינות, שוב, ובנקודה הזו רשמית יותר גרועים אפילו מאשר מראאמו, שלפחות זכו באתגר פרס. מישהו באמת רצה להדיח את דארה? אני לא חושב שמישהו מלבד ליל בכלל היה אפשרות.

עונה 4

מתחילים להיות חיכוכים בשבט דרייק, וברטון, שון ומישל מבודדים את עצמם מכל השאר. לא משנה כמה חזקה הברית שלכם, אם אתם מיעוט בשבט, אתם דורשים הדחה. למרות זאת, השבט זוכה שוב בפרס, לא שהוא כל-כך קריטי לשרוד. הפעם מורגן דווקא נתנו פייט לא רע, זה לא שבט פאתטי. רק שבט עם כמה מתמודדים מאוד פאתטיים, ובראשם אוסטן. בכל מקרה, הפרס הוא מכונת תפירה ורופרט לא מבזבז זמן בלתפור לעצמו חצאית. שבט דרייק גם סוף סוף מוצא את התיבה באמצעות מפת האוצר שעכשיו הושלמה. האוצר לא מדהים, אבל כן יש דברים נחמדים כמו צנצנת שלמה של פררו רושה, שמזכירה לי קצת את צנצנת העוגיות מהישרדות האוסטרלית 2017.

אחרי זה טריש שודדת משבט מורגן את המנורה, אבל משום מה כמעט ולא מתמקדים בהם. הייתכן... שבט דרייק הולך סוף סוף להפסיד חסינות? התשובה היא שכן, אבל הם מפסידים בכוונה וזה כל-כך בוטה שזה קצת כואב. רופרט ממש רוצה להדיח את ברטון, וברטון ממש רוצה להדיח את כריסטה ואני לא בטוח למה. היא מאוד חזקה ועוד לא הגענו לעידן הפרוואטי שכל בחורה צעירה ויפה מסומנת מחשש שהיא תהיה תותחית על אסטרטגית. רק רגע - האם פרוואטי היא זו שחרצה את גורלו של המין הנשי בעתיד? ימים יגידו, אבל זה ללא ספק פקטור.

אבל כאמור, הברית של ברטון, שון ומישל היא מיעוט שמסרב להתחבר לרוב, וזה גזר דין מוות כמעט תמיד. בכל מקרה, שבט מורגן גם זוכה באפשרות לחטוף חבר שבט והם בוחרים את רופרט, ולכן הוא גם לא יצביע במועצה הקרובה, מה שאומר שאם פיירפליי ממש רוצה להדיח את כריסטה, הוא יכול. ואני חושב שטריש בברית חזקה עם פיירפליי, רק שלא ראינו ממנה יותר מדי כי היא הודחה מוקדם. חוץ מזה פיירפליי קצת מתנהג כמו תאום רשע של גרג בואיס, מה שנשמע רע על הנייר אבל במקום להיות אידיוט, הוא תחמן. הוא עדיין מתנהג קצת כמו שיכור. לוק מאוסטרליה גם היה ככה הרבה פעמים.

במועצה יש טוויסט - פיירפליי לא סתם מתנהג כמו שיכור, הוא אשכרה שיכור! שכחתי שהם השיגו אלכוהול בכפר בפרק הראשון. אבל הוא לא משתכר מהתחת, בניגוד לטד בתאילנד, טוד בסין (מה שיהפוך אצלו לבעייה מסכנת חיים :-() ולאחרונה קסידי ב"ריוניון" של עונה 43, מה שהוביל להתקף החרדה שלה בפונדרוסה. בכל מקרה, לא רק שהשבט נשאר מאוחד, שון בוגד בברטון וגם הוא מצביע נגדו.

עונה 5

לבגוד בהישרדות זה סבבה, כמעט הכרחי. לזלזל באינטיליגנציה של כולם זה אף פעם לא טוב. ועכשיו אני שונא את שון. אחי, אתה חושב שהאחרים לא יודעים כמה קרוב היית לברטון?! ואם עוד לא היה ברור עד כמה שבט מורגן גרוע, הפרשנות של רופרט מראה הכול. לא משנה כמה אתה אסטרטג, כמה אתה מתחיל את היום הראשון עם העיניים ליום 19, אם השבט לא עובד, הוא יפסיד באתגרים, ואז אין לך ברירה אלא להתפלל לערבוב שייטיב איתך, אחרת אתה לא מגיע לגמר בשום צורה. אמרתי כבר שאני חולה על התחת של הפסקול של העונה הזו?

אתגר פרס, מעולה כרגיל. אולי זה בגלל שרופרט לא איתם, אבל כל המומנטום שהיה לדרייק נהרס. וזה למה לא זורקים אתגרים, אלא במצב קיצוני כמו בערבוב החלקי של סין. רופרט לא נמנע בכלל מלעזור לשבט מורגן, אבל חוזר לדרייק ברגע שהיה יכול. אחרי זה אתגר החסינות הוא אתגר האוכל המגעיל, קצת יותר מאוחר ממה שהיה בעונות 1-4 אבל שוב לפני המיזוג. מישל מתכננת להעמיד פנים שהיא נגעלת מהאוכל, אז נראה שילך להם טוב הפעם. ואז רופרט מוצא את בלבואה הנחש, יותר אייקוני מכל תרנגול אי פעם, סליחה צ'ארלי ומארק.

אז מה בדיוק קרה פה? מישל לא ניסתה בכלל להעמיד פנים! תעצרי לרגע, תעמידי פנים שאת עומדת להקיא, אמורים לבחור בך לשובר שוויון! והיא פשוט התעלמה בחינניות מהתוכנית שהיא עצמה יזמה. אז מה הפלא שהשבט שוב הולך למועצה? מישל פשוט חיסלה את הסיכויים שלהם באתגר במו ידיה - לא דבר נבון במיוחד כשאת גם ככה בסכנה. האמת שריחמתי עליה בתחילת הפרק, אבל היא לא עשתה דבר אחד כמו שצריך, אז בייו'ש.

פרק 6

כמו סין, למרות שזו עונה מעולה, יש בה לא מעט עודפי שומן. רובם הודחו מוקדם, כמו אוסטן ושון, אבל כרגע הם עוד בתוכנית ואני לא סובל אותם. לא ייאמן איך פיירפליי, מכל המתמודדים בתוכנית, מאבד לגמרי את שלוותו וכמעט צורח על שון, בגלל עבודה במחנה. הייתי בטוח שהוא יהיה מהעצלים ואני שמח מאוד שהוא לא. אבל כמעט אי אפשר לחשוב על זה כשהוא, לצד ססטרנינו, מעלה את האסטרטגיה לרמה אחרת שכמעט ואי אפשר לחשוב על המחנה. אשר לאוסטן, הוא אולי המתמודד הכי פתטי בתולדות הישרדות. הוא או שיים און יו לינדזי (על משקל "פאק יו בראד קלפפר").

עצוב לראות איך שבט דרייק איבד את כל המומנטום בגלל הרצון להדיח מישהו. אבל הם בכל זאת השבט החזק יותר, ובעיקר בזכות כריסטה, הם חוזרים לעצמם וזוכים בפרס הכי טוב בעונה עד כה, ואחד שיעזור להם מאוד לזכות גם בחסינות. בכל מה שקשור לפשיטות, השבט מפשיל שרוולים ושולח את פיירפליי, שלא לוקח שבויים ומבהיר לשבט מורגן שהם הפסידו בכוונה באתגר החסינות הרביעי, ומאחר והם לקחו את רופרט בגלל הפרס של החסינות, ייתכן וגם בפרס הרביעי הם לא היו זוכים. אבל באתגר החסינות (שחבל ולא עושים אותו יותר), שון מפקשש ופורש ועליו רק 60 קילו. אז דרייק מפסידים שוב. עכשיו אפשר להדיח אותו כבר?

לא, כי פיירפליי וטריש רוצים להדיח את רופרט! וזה מאוד מסוכן. מי אמר לכם שהמיזוג מגיע? שכחתם את תאילנד? ועדיין לא הגענו לעונה שבה המיזוג אינו מתנהל כשבט נגד שבט. אפילו אם היה ערבוב, בסופו של דבר פחות או יותר הייתה מתכונת של שתי קבוצות. אבל כן, הוא איום ענק. אבל בנקודה הזו רופרט, סנדרה וכריסטה - מחצית השבט - כבר בברית חזקה. עכשיו מה שון יעשה, ילך לתיקו בכל מחיר, גם אם אין עדיין שליפת אבנים, או ילך עם הרוב? ברור שהוא ידיח את טריש. אני מאוד אשמח אם היא תחזור מתישהו כי היא הקדימה את זמנה, אבל לכוון נגד רופרט בשלב הזה היה טעות.

פרק 7:

מה שאנחנו רואים עכשיו הוא רמז מטרים לכך שרופרט גיבור בערך כמו קנדיס. אבל אני מניח שרובנו סלחנו לו בגלל ש... בגלל שהוא רופרט. הוא עוזר לשבט, הוא מחבב את כולם, גם את אויביו, ויש לו לב רחב. אז חשבנו. ואז הגיעה עונה 20 וחשפה את רופרט האמיתי. אבל העונה רוב הזמן הוא בסדר. פיירפליי ושון ממשיכים לריב ואני קצת לא מאמין ששון מצליח להביא את פיירפליי לרמות כאלה של כעס. הפעמים שהיחידות שהוא מאבד את קור הרוח הן כאשר הוא רב עם שון. שבט מורגן פחות מורגש, זה די ברור שאוסטן הוא הבא בתור שיעוף מהם. אם הם בכלל יבואו למועצה.

אבל הנה הגיע טוויסט החזרת המודחים הראשון, ואני לא אומר שהוא *טוב*, אבל הוא מדהים לעומת אי הגאולה ואי ההכחדה. נתחיל מהדבר הפשוט והמובן מאליו - מחזירים מודח למיזוג. זהו. לא מבין מה בער להם להחזיר מודחים לפרק הגמר בכל פעם אחרת, והרוב המכריע של עונות שהיה בהן טוויסט החזרה לגמר היו גרועות, רובן אך ורק בגלל אותו טוויסט. חוץ מזה שהמודחים צריכים להרוויח את דרכם חזרה למשחק - אילו היו מסיימים אחרונים את האתגר, השבטים היו נותרים כמו שהם. אבל הם ניצחו באתגר (שהיה טוב, אבל לא משהו שלא ראינו בעבר), ולכן שניים יודחו, ושניים יחזרו. ואנחנו הולכים להיפטר משני המתמודדים שאני הכי לא סובל.

לא שאני אשמח יותר מדי על מי שיחזור, חוץ מטריש, אבל הם לפחות יהיו פחות גרועים מאשר שון ואוסטן. אפילו ליל. ברטון יעלה לי על העצבים בהמשך, בעיקר בגלל שהוא יהיה שוביניסט ענק, אבל בינתיים הוא בסדר. שון כבר עכשיו לא בסדר, והוא מודח. בשעה טובה. אשר לאוסטן, הוא חוסך מהשבט שלו את ההצבעה והופך לשורד הראשון, ועדיין פחות מעשרה אחרי כל הזמן הזה, שפורש. וג'ף פשוט מפיל את הלפיד שלו. מה קרה אחרי שבע שנים, שג'ף נתן לשתי פורשות להצטרף למושבעים ולהכתיר את אחד הזוכים הכי גרועים בכל הזמנים?

פרק 8:

עד כאן הכול טוב, אבל עכשיו הגענו לחלק הקצת חצי אפוי של הטוויסט. ברצינות, רוב המנודים פשוט הצביעו לבני שבטם הישן. והיחידים מהם שהייתי באמת רוצה שיחזרו הם ברטון וטריש. כל השאר הביאו את ההדחה על עצמם 100%. בסוף, כמובן, ברטון וליל חזרו, ורק אלוהים יודע למה מי הצביע למי. האמת שיש טבלה בויקיפדיה, אבל עדיין לי ברור לי *למה* מי הצביע לכל אחד. בצירוף מקרים מדהים (או שלא) כל אחד חוזר לשבט שהדיח אותו, אך בעוד שבט דרייק מתייחס לברטון בכבוד למרות שעשו הכול כדי להדיח אותו, שבט מורגן מתייחס לליל כאל נטע זר - שוב. וזה למה שבט מורגן הוא שבט גרוע, וסאבג' הוא אסטרטג גרוע, לא פחות מאשר בעונה 31.

אתגר חסינות מאוד פיזי, ולא בגלל סיבולת, שוב כריסטה מוכיחה שהיא לא הרבה פחות חזקה מהגברים. אבל זה לא מספיק כדי לנצח אפילו את פיירפליי, וכצפוי ארבעה מתוך חמשת הגברים שנותרו מתמודדים ביניהם בשלב הסופי. ברטון זוכה בחסינות ואז מנצל את "אחוות המנודים" כדי להעביר את ליל לצד של שבט דרייק - במעט הזמן שהמיזוג הולך להתנהל כשבט נגד שבט. לפני שבלי שום צורך בערבוב, אי גלות או כל אינטראקציה בין שורדים משני השבטים מלבד הבזיזות, העונה תהפוך לאחת העונות הכי אסטרטגיות עד לשלב מאוד מאוד מתקדם של הישרדות.

ואז מגיעים למעוצת השבט, שם רק שבעה פגיעים מתוך עשרה כי ברטון העביר את החסינות (הבאמת מיותרת, חייבים להגיד) שלו לרופרט. ליל עוברת צד, סאבג' מודח ואני חייב להגיד שראיתי הרבה מהאדם הממורמר והמתחסד שהודח בדיוק באותה הפוזיציה וזרק אצבע משולשת לאבי-מריה.

פרק 9:

שבט דרייק ממשיך לשלוט, אבל הכול עוד יכול להשתנות. למרות הדרך הקשה שבה רופרט הגיב לניסיון להדיח אותו, אני בכל זאת כן רואה איך הוא גיבור, כי הוא דואג גם לאויבים שלו, אבל כל זה מתחיל ונגמר בעונה הזו. באולסטארס הוא סתם עוד שורד, ומעונה 20 ואילך הוא בלתי נסבל. בינתיים אתגר פרס, רופרט זוכה ומחליף עם ברטון, שלוקח איתו את ליל. בנקודה מסוימת, אולי כבר בפרק הזה, תהיה בגידה. כבר אמרתי שאני ממש אוהב את האתגרים בעונה הזו? מוטיב הפיראטים הוא משהו שלא ניסו לעשות בשום עונה אחרת. וכן, יש דיבורים מכל עבר על הדחה של רופרט.

אתגר חסינות מבוסס ידע... לכריסטה יש בעיית זיכרון או משהו?!? היא היחידה שטעתה בשאלות שקשורות לאתגרים שהיו לפני כן, ואפילו אחת שטכנית ענו עליה מוקדם יותר באותו אתגר! בכל מקרה, יכול מאוד להיות שהיא תודח בגלל שרופרט זכה בחסינות, והוא לא הולך להעביר אותה לברטון. אני כבר לא שונא אותו עד כדי כך, אבל הוא זה שהוביל את השבט להפסיד בכוונה, אלוהים יודע מה היה לו ולברית שלו נגד כריסטה, וכולנו יודעים מה יצא מהשבט בעקבות זה. אבל הוא לא גרוע כמו שון או אוסטן. אבל עוד לא הגענו ליציאות המיזוגניות למהדרין שלו.

בינתיים ההפיכה עוד לא יצאה לפועל, כנראה כי קרנף הוא איום גדול מדי, בוודאי לעומת כריסטה.

פרק 10:

רופרט הוא דמות אייקונית והגיע בדיוק בעונה הנכונה, אבל ברגע שהוא לא זוכה בחסינות, הוא מודח. והגיע הזמן של פיירפליי וברטון לפנות נגדו. בינתיים אתגר טורניר הזוגות חוזר אחרי הפוגה של שתי עונות, ולא יחזור יותר עד שפתאום הוא יחזור לפיינל 12 של עונה 43. לא רק שזה אתגר קשה וטוב, כמו כל אתגר בעונה המעולה הזו, הוא ספוג במוטיב הפיראטים. ברטון מנצח את רופרט בהפרש של שניות בודדות ונותן את הפרס שלו ל... פיירפליי. זה היה צריך להדליק לרופרט מאה נורות אדומות ולהבין שאם הוא לא זוכה בחסינות, הוא מודח. אבל משום מה הוא חושב שרק ברטון יפנה נגדו.

אבל כבר ארבעה קולות פונים נגד רופרט - ברטון, פיירפליי, דארה וטיוואנה. ועכשיו פיירפליי עובד קשה על להפנות את ליל. חוץ מהעניין שהוא מסוגל לדוג והכול, וברטון הוא אחד ממלכי העצלנים בעונה (שון היה אפילו יותר גרוע), זו ירייה ברגל לשמור את רופרט במשחק. לא רק שהוא חביב מאוד ובעונה הזו היה זוכה בכל הרכב אפשרי של מועצת השבט האחרונה, הוא גם מסוגל בקלות לזכות את דרכו ברוב החסינויות! זה מקביל ללשמור במשחק את ג'יימס עם שני אלילי החסינות שלו בסין.

בינתיים את החסינות הקרובה נראה שרופרט לא ייקח, כי יש בה מרכיב פוליטי מובהק, למרות שזו משימה של קליעה למטרה. ואכן הוא אחד הראשונים להיפסל. כריסטה טובה בהרבה דברים העונה, אבל במה שהיא לא טובה היא גרועה ממש. טיוואנה לא מסוגלת להצליח במשימה גם כדי להציל את חייה. גם סנדרה, אבל לה נסלח כי היא משחקת את המשחק ממש טוב. בכל מקרה העונה עומדת להיות כל-כך אסטרטגית, שאי אפשר שלא לשחק את המשחק. ברטון זוכה בחסינות, אבל זה ממש לא משנה כי רופרט עומד לחטוף את הבליינדסייד של העונה.

ואכן כך קורה. משום מה סנדרה מצביעה נגד פיירפליי במקום דארה, וממה שהבנתי היא ידעה על ההדחה של רופרט אבל לא התכוונה להצביע נגדו בכל מקרה.

פרק 11

זו הנקודה שהמשחק מתפצל ואין ברית אחת, יש זוגות זוגות. מצב כזה לא יחזור על עצמו אלא בעוד למעלה מעשר שנים, בסן חואן דל סור. סנדרה זורקת את הדגים, אבל השבט מאשים את כריסטה במקום. אגב, פתאום נזכרתי למה ממש שנאתי את ברטון - הוא ושון לעגו לרופרט לאורך כל הפרה-מיזוג. חבל על מישל שחברה לשני הפוצים האלה. טוב שכריסטה לא הודחה הפרק הזה, אבל בנקודה הזו כולם משחקים את המשחק, כולם מהווים איום. והנה אחד הרגעים הגדולים בתולדות הישרדות - שקר הסבתא המתה. אפילו לאתגר ידע עם קרובי משפחה מצליחים להכניס משהו של פיראטים. השקר עובד ופיירפליי זוכה לבלות עם החבר הכי טוב שלו.

הפרק הזה הוא גם הפעם הראשונה שציתות הופך לאסטרטגיה רשמית (על ידי סנדרה כמובן), והפעם הראשונה שרעיון של מעריץ נלקח בחשבון. לצערי אפשר לראות בקלות שזה לא אתגר שעשוי טוב במיוחד, ומה לכל הרוחות בין תחרות איות לבין הישרדות? בסוף מכל הטררם הזה יצא שדארה זכתה בחסינות הראשונה שלה מתוך שלוש. אם יש מישהי בעונה הזו שבאמת ירדתי עליה יותר מדי, זאת דארה. בעיקר לא אהבתי את המבטא שלה, ואחרי שבע עונות אוסטרליות (השמינית כבר החלה) זה כבר ממש לא מפריע לי.

אז עכשיו ברטרול הולך לעוף, כן? נזכרתי כמה באמת שנאתי אותו. אבל לא, משום מה סנדרה וכריסטה מחליטות דווקא לבטוח בבנים ולהדיח את טיוואנה. חבל.

פרק 12

עכשיו דארה נשארה בלי ברית, אבל זו הזדמנות טובה בשבילה לחבור לליל. והיא גם זוכה בפרס יחד איתה ועם פיירפליי. כריסטה וברטון ללא ספק יותר חזקים מאשר ליל ופיירפליי, וזה לא שדארה עד כדי כך חזקה, אבל מה שהרס לגמרי לקבוצה השנייה היה שהחלק הקשה של האתגר נפל על סנדרה, והיא לא בדיוק טובה באתגרים. סנדרה וכריסטה נשארו השתיים עם הקשר הכי חזק, אבל זה יכול בכיף לבוא לרעתן. יש כמה אנשים שלא יבגדו אחד בשני, השאלה היא רק אילו קבוצות יצביעו עם אילו קבוצות.

אתגר חסינות, הנשים מפציצות! הגברים פחות... לא שנשארו הרבה גברים. אבל בסופו של דבר כריסטה פיספסה פעם אחת וזה הספיק, דארה לא פיספסה אפילו פעם אחת. נכון, היה לה יתרון מהבית ואני עדיין מעדיף את כריסטה, אבל דארה הוכיחה את עצמה. עכשיו אפשר ב-ב-ק-ש-ה להדיח את ברטרול?!? לא, הוא אפילו לא קיבל קולות הפעם. כריסטה הודחה. דאמט!

פרק 13

סנדרה אמנם מלכה בעונה הזו, אבל היא באמת חושבת להרוס את המחנה? בכל מקרה, אתגר ההזדמנות השנייה מגיע ואני תמיד ממש אהבתי אותו. לצערי ברטרול זוכה, אבל למזלי הוא זוכה במכונית. הוא מקולל! הוא לא יזכה במיליון! אגב, "ג'ולי רוג'ר" הוא השם הרשמי של דגל הפיראטים. בכל מקרה, הגברים נוסעים לפרס הגדול ביותר במשחק ואם עדיין לא שנאתי מספיק את ברטון, הוא מפיק פניני מיזוגניה. עכשיו, ססטרנינו בעצמו גם לא היה הג'נטלמן הכי גדול באמזונס (ועדיין הוא נסיך החלומות לעומת חלק משאר הגברים שם) אבל אני לא תומך בתרבות הביטול. אם מישהו הוא טוב, זה מספיק מבחינתי כדי לגבות על פליטת פה אומללה, כל עוד זה לא הופך למעשים. אני אפילו שומע פינק פלויד, למרות הדיעות הידועות לשמצה של אתם-יודעים-מי. אבל סיסטם אוף אה דאון?! לא טובים מבחינתי להתגבר על השנאה שלהם למדינה, ובתור ארמנים יש להם אולי את הסיבה הכי מוצדקת לשנוא אותנו.

הם כל-כך זחוחים, ברטרול ופיירפליי, שהם דורשים בליינדסייד לפרצוף. רצוי לא על פיירפליי. מה נראה להם, שהבנות לא יחשבו להדיח אותם?!? והקטע ההזוי הוא, שכנראה פיירפליי היה לוקח את ליל כדי להשאיר אותה בצד שלהם, כי מה זה שהם היו צריכים כדי לשרוד. I'm gonna screw you ANDDDDDD Burton. בכל מקרה, דארה זוכה שוב בחסינות ולבנים אין הרבה אפשרויות. לא שזה רלוונטי כי אחד מהם עומד לעוף. הבנות מאוחדות וברטרול סוף סוף עף!!!

הגמר, חלק א'!

פיירפליי יודח עכשיו, נכון? אבל לא, הוא הולך לסכסך בין ליל ודארה, ותאמינו או לא, הן נופלות בפח ועכשיו מכוונות זו נגד זו. אז נגד מי עדיף לשבת בגמר, ליל או דארה? ברור שליל. לא בגלל שהיא בלתי נסבלת או משהו (האמת שאני די מחבב אותה, כשהיא לא מתחסדת) אלא בגלל שהיא הודחה! בפיינל 4 חוזרים לחידון, אבל במקום שהוא יהיה על המושבעים, הוא על פיראטים. אז מה הפואנטה, בעצם? תנו להם אתגר גדול וטוב, כמו שכבר היה באמזונס, ונגמור את הסיפור! אבל מה שהכי מוזר הוא שהמושבעים התמודדו לצד הפיינליסטים, וזכו באתגר, אז אף אחד לא חסין. אבל זה לא משנה כי אילו המושבעים לא היו משתתפים, פיירפליי היה זוכה בחסינות ודארה וליל היו נשארות פגיעות. דארה הודחה ולמרות שליל יכולה להיות מאוד מעצבנת, אני מעדיף אותה קצת.

בפיינל 3 נערך טקס המעבר ואז אתגר חסינות שמבוסס כמעט לגמרי על שיווי משקל. למרות זאת, סנדרה נפסלה הרבה לפני פיירפליי. אבל בכל מקרה ליל זכתה, ובחרה להדיח את פיירפליי. האם היא הייתה זוכה מולו? סיכוי מאוד סביר להניח שלא.

הגמר, חלק ב'!

אתם יודעים את מי ליל מזכירה לי? את ליסה מהפיליפינים. אבל ליסה שיחקה את המשחק כמו שצריך וקצת התחרטה על מה שהיא אמרה ועשתה, אבל ליל בעיני רוחה היא באמת צדיקה גמורה. במילים אחרות, היא צבועה, וגרוע מכך - מתחסדת. ועכשיו אני מתחיל להבין למה כולם שונאים אותה כל-כך. אבל אני עדיין לא שונא אותה ממש. כשהיא חולקת את אותה העונה עם עודפי שומן ענקיים כמו אוסטן, שון וברטרול, זה קצת קשה. מהפיינל 7 ואילך כולם היו צריכים לשחק את המשחק, וזה מה שעושה את העונה הזו מעולה למרות שיש לא מעט מתמודדים שאני לא אוהב. זאת בניגוד לסין, שחיבבתי כמעט את כולם, אבל הייתה יותר צפויה והייתה בה את ההדחה של אהרון, שהייתה אחת הכי לא הוגנות אי פעם.

אגב, השוויתי בעבר את העונה הזו גם לעונה 43, רק ששם שניים שיחקו בדיוק כמו סנדרה - השניים שקיבלו קולות בגמר, קסידי וגייבלר. אבל גייבלר בנוסף התמקד מאוד בלהנמיך את רמת האיום שלו, וזה משהו שאני פחות אוהב במתמודד. כל אלה שיחקו את המשחק. ליל הצטערה על כל מהלך שהיא עשתה, ולכן סנדרה זכתה כמעט פה אחד (למה טיוואנה הצביעה לליל אני ממש לא בטוח).

ובזאת מסתיימת עונה מעולה, ויש לי את האנרגיות לסבול עונה גרועה, שהגיע הזמן שאוציא מהמערכת. נתראה באפריקה!

דירוג (תוך התעלמות מעונות מאוחרות יותר, שבה ביזו את עצמם לא פחות מארבעה):

1. פיירפליי
2. סנדרה
3. רופרט
4. כריסטה
5. קרנף
6. דארה
7. סאבג'
8. טיוואנה
9. טריש
10. ריאן הרזה
11. מישל
12. ניקול
13. ליל (אני מניח שחלקכם ישמחו שסוף סוף אני נותן לה מיקום נמוך)
14. ברטרול
15. שון
16. אוסטן

הייתה לי התלבטות קשה בין הבוטום 3, אבל ברמה הטכנית בלבד, מאחר ואוסטן פרש בגלל תנאי הישרדות בלבד, כשאין מישהו הרבה יותר גרוע ממנו - אין ספק שהמקום האחרון מגיע לו בזכות.

למעלה