עונה 45 - מתחילים!!!

פרק 1

וואו, כמה שהתאמצתי למצוא זמן בבוקר לפרק הזה, אבל זה בכל זאת פרק פתיחה של עונה חדשה של הישרדות, באורך של שעה וחצי... רגע, רק שעה? כמובן, זה הסטנדרט החדש, לפחות לעונה הזו, אבל למה פרק הפתיחה לא ארוך יותר? וזו הסיבה שהפרקים ארוכים יותר - כדי להוסיף קטעי רקע נוסח אוסטרליה? לא, חס וחלילה, כדי להחזיר את הפתיח, טקס המעבר, או יותר אתגרים לפרק? סיפו הוא המטאליסט התורן - אל. תאכזב. אותי. בבקשה. שבעתי אכזבות מרוקיסטים ומטאליסטים למיניהם. אני מתגעגע לאיוול דיק. ברנדון מזכיר לי את מאט מהעונה הקודמת, ולא יודע אם זה בקטע טוב. אבל, אם לשפוט לפי ארבע העונות הקודמות, ג'ף תמיד מדבר לזוכה בהתחלה, אז זה יכול להיות רק ברוס, ג'ייק, אמילי, ברנדון או ג'ולי. אני מהמר בגדול ובוחר באמילי. נראה אם אצליח.

בכל מקרה, לעונה 46 ואילך אני רוצה שינוי לפורמולה - שני שבטים ולא שלושה, לשנות את היתרונות, בלי ההדחה הכפולה בטופ 10 (שלא קרתה פעם שעברה כנראה רק בגלל הפינוי של ברוס) וכן הלאה. ובחייאת, השמות של השבטים לא חייבים להיות עם שתי הברות וארבע אותיות בדיוק. בסופו של דבר ייגמרו לכם החארטות. אה, ופליז, פליז, פליז תעשו שילובי צבעים אחרים. אמנם יש שלושה שבטים, אז אין כאן רק אדום וצהוב או אדום וכחול (או גרועים מהם, הכתום והסגול שחרושים עד אימה), אבל יש מספיק עונות של שלושה שבטים כדי שאדום, כחול וצהוב יהפכו לשילוב חרוש עד מוות. מה שכן, האתגר הראשוני העונה מגניב. לולו גרועים ממש ואני מניח שברנדון יודח מאוד מהר. כנראה יהיה לנו שידור חוזר של אואה, אבל האם השבט ייטמע בין השבטים היותר גדולים, או יעבור פאגונגינג (איכשהו... הצד הכי טוב של עונות שלושה שבטים הוא שהפאגונגינג כמעט ולא קיים יותר). בינתיים הפייבוריטית שלי הייתה ונשארה בגלל הרושם הראשוני - די, משבט רבה. השבט זוכה באתגר, לאו דווקא בזכותה, ובואו נראה מה שני השבטים האחרים יצטרכו לעשות.

אגב, שמתם לב שכשג'יי (אם היא לא כורתת ברית עם די, העונה הזו נהרסת! סתם, סתם...) מנתה את שלושת הכוחות, היא דיברה על מורל ולא על יופי? אף פעם לא הבנתי למה היה צריך לעשות שבט יופי בעונות 28 ו-32. שאר השורדים נכנסו לשבטים האחרים בגלל העבודות שלהם - מאמן כושר, שוטרים, פועל בניין וכו' מול מתכנתים, רופאים וכו'. יש רק שני שורדים שאני זוכר שהייתי משבץ בשבט היופי בגלל הקריירה שלהם - האחד הוא כמובן טאי שהרוויח את מקומו ביושר לצד שורדים ש... סתם נראים טוב, והשנייה, שיש לה את אותה הנשמה כמו טאי וקריירה לא פחות קשורה במראה חיצוני, אבל גם אשכרה נראית ממש טוב, היא קסידי. אגב קסידי, האסטרטגיה מתחילה ושבט בלו מזכיר את קוקו - הנשים חוברות זו לזו, ברוס מצטרף אליהן בתפקיד ג'יימס. אם לא זוכה בחורה בעונה הזו, אני צנצנת. די, קטורה, קלי, כולן תותחיות ואם מישהי מהן מגיעה לגמר, היא כנראה תהיה הפיינליסטית האהובה עליי ותיקח אפילו את אריקה בהליכה. אמילי... פחות, אבל הוידויים שלה משתלבים יופי עם הרושם הראשוני של מריאן וגייבלר. זהו, היא ההימור שלי, עכשיו שנסי מותניים ותנסי להתברג בעישירייה שלי. מאחר והזוכה לעקוף הוא ג'רמי, אני לא אשקר, יהיה לך קשה.

קיילב וסבאייה משבט לולו וברנדו וג'ייק משבט בלו ניגשים למשימות, ולראשונה שני השבטים צריכים למלא את שתי המשימות. למה לכל הרוחות בחרתם בסבאייה למשימה פיזית?!? לא משנה, החלק הפיזי של האתגר מבוצע בהצלחה, אבל אז שני השבטים נכשלים בפאזל. אוקיי, אני חוזר בי, העונות הן לא העתקים אחת של השנייה. חוץ מזה, כמו שכולנו ראינו באי הגלות, קאסט יכול לעשות או להרוס עונה. עונה 12 הפכה מעונה די משעממת לאגדה בגלל הקאסט שלה (חבל רק על טרי), בעוד עונה 39 הייתה גדושה באסטרטגים לא רעים בכלל, אבל נהרסה לגמרי בגלל שהפוקוס עבר מהמשחק לפרשיית ההטרדה המינית. וכן, זו בעייה של הקאסט, דן היה חלק מהקאסט. אגב, אני עדיין חושב שהוא שיחק לא רע בכלל, אבל הוא הרס את העונה.

בדרך כלל בפתיח אני מסמן שורדים בעיקר לטובה, אבל הפעם שניים בולטים לרעה - ברנדון וחנה. ברנדון פשוט לא טוב בשום פן של המשחק ויצטרך להיות אסטרטג על כדי שאעריך אותו, וחנה רוצה לפרוש. אני לא חושב שהיא בתהליך גמילה מסיגריות כמו שיין, אז אין לה ממש תירוץ. מבחינת אישיות, אמילי בצרות די גדולות, אז באופן כללי כמעט כל השבט בקנטים. מקווה שקיילב יוכל להציל אותו. בשבט רבה, סיפו יורק על המורשת של טוני כשהוא לא קרוב להיות טוב כמוהו, ואוסטין מוצא את אחד היתרונות החדשים. אבל הפעם היתרונות מאוד קשים, וסיכוי סביר שלאוסטין לא יהיה קול עד המיזוג, במקום שיהיה לו אליל.

מכאן לאתגר חסינות... וואו, שבט לולו יותר גרועים משחשבתי. אולי העונה יהיה ערבוב סוף סוף והשבט הזה יינצל מהכחדה? אחרת הם פשוט יושמדו. הפעם ספיציפית הם מפסידים במארש טורקי על גמל. במחנה, אמילי תתקשה לשרוד אבל היא אסטרטגית לא רעה והיא מנסה להפריד בין קיילב וסבאייה. אולי תנסי להדיח את סבאייה במקום קיילב, ולא תדיחי את המתמודד החזק היחיד בשבט? ברנדון ממש גרוע, ולכו תדעו מתי חנה תחליט שמקומה לא בהישרדות. מה שון חושב, אין לי מושג כי הוא כמעט בלתי נראה לחלוטין הפרק. במועצת השבט, חנה פורשת. על הפרק הראשון. אני חושב שאין כבר גיוסים אגרסיביים כמו בעונות 13-18, אז... למה לעזאזל החלטת שמקומך בהישרדות, נשמה?!?

בדרך כלל בפתיח אני מסמן שורדים בעיקר לטובה, אבל הפעם שניים בולטים לרעה - ברנדון וחנה. ברנדון פשוט לא טוב בשום פן של המשחק ויצטרך להיות אסטרטג על כדי שאעריך אותו, וחנה רוצה לפרוש. אני לא חושב שהיא בתהליך גמילה מסיגריות כמו שיין, אז אין לה ממש תירוץ. מבחינת אישיות, אמילי בצרות די גדולות, אז באופן כללי כמעט כל השבט בקנטים. מקווה שקיילב יוכל להציל אותו. בשבט רבה, סיפו יורק על המורשת של טוני כשהוא לא קרוב להיות טוב כמוהו, ואוסטין מוצא את אחד היתרונות החדשים. אבל הפעם היתרונות מאוד קשים, וסיכוי סביר שלאוסטין לא יהיה קול עד המיזוג, במקום שיהיה לו אליל.
אוקיי, מסתבר שחנה באמת הייתה באמצע גמילה מניקוטין. כנראה לשיין היה כוח רצון מברזל כדי להישאר בתוכנית עד יום 36 (ועל הדרך להיות אחד השורדים הכי מבדרים אי פעם).

פרק 2

מה לכל הרוחות קורה פה?! יש "בפרק הקודם"?! וואו. פתיח?!? או מיי גאד. וואט דה... גירסה חדשה דנדשה של Ancient Voices שהוקלטה במיוחד לעונה הזו?!? האם זה סוף סוף קרה... ההפקה הקשיבה למעריצים? כמובן, אם כל הפיצ'יפקעס האלה היו נכנסים לפרקים של 40 דקות, לא היה מקום בעריכה לכל האסטרטגיה - תראו מה קרה בעונה 40, עונה כל-כך אטרטגית ש-40 דקות פשוט לא הספיקו לרוב הפרקים. אה לא, זה היה בגלל אי ההכחדה. אפשר בלי החזרות מודחים או שום איים למיניהם (חוץ מהגלות, כמובן. תחזירו אותו!) ומאוחר יותר, בשבט בלו, ברוס (שמתחיל להזכיר לי את ג'יימס - מסין, כמובן, לא היחיד שהצביע לקסידי) שר את הפתיח בעצמו. גם הצעירים שרו אותו בשבט הכחול בעונה 42, אאל"ט.

בכל מקרה, אמילי מנסה ליישר את ההדורים עם קיילב וסבאיה, לפי תיאוריית ההתחלה, יש סיכוי שהיא זוכה. מהי "תיאוריית ההתחלה"? ג'ף דיבר עם ארבעת הזוכים הקודמים בתחילת העונות. לא שמתי לב לזה עד שצפיתי מחדש בפתיחה של עונה 43 ושמתי לב לפוקוס על ידידנו מר גייבלר. בגלל זה האמנתי שפראני תזכה בעונה הקודמת עד שהיא הודחה. גם אם היא לא זוכה, יש רק גבר אחד שלדעתי יש לו סיכוי וזה אוסטין. השאר מוגחכים. מי תזכה אם לא אמילי? בטח קטורה, למרות שגם לסבאיה ולדי יש סיכוי. אגב סבאיה, היא מוצאת את היתרון יחד עם ברנדון, וכמובן צריכה להצליח בו, ותודה לאל הפעם מדובר בחידה - כנראה חידה קשה במיוחד. היא כמעט מהווה תחליף הולם לאי הגלות. איך לכל הרוחות ליהקו את ברנדון?! הוא כנראה הגבר הכי פאתטי פיזית יחד עם צ'אט, ומאיים לקחת ממנו את הכתר. לדעתי ברנדון, סיפו או ג'ייק יודחו הפרק.

מתחילים עם אסטרטגיה גם בשבטים אחרים - ג'ולי ודי בברית, ולג'ולי יש ברית צדדית גם עם דרו. יחד הם קושרים לברית גם את אוסטין. וואו, איזו עונה נשית! אפשר כבר לומר שסיפו הוא המודח הראשון מהשבט, אלא אם הוא מאוד חזק ואז זאת ג'יי. גם אמילי היא כבר לא דג מת אסטרטגית, קיילב לצידה, ויכול מאוד להיות שהוא אפילו יעדיף אותה על סבאיה בבוא העת. אחרי זה אי היתרונות חוזר שוב, ומגיעים אליו דרו, ברנדון וברוס. אני לא בטוח מה אני חושב עליו. מצד שני הוא מערבב בין חברי שבטים שונים, כמו אי הגלות במיקרונזיה ובטוקנטינס. מצד שני הדבר הכי גרוע בעידן החדש הוא ההצפה של אלילים ויתרונות. אבל הפעם אי היתרונות עובד אחרת לגמרי, דילמת האסיר מתה ועכשיו כל השורדים יכולים להסתכן בלפתור פאזל. זה קצת כמו אי הרוחות, רק יותר רלוונטי ופחות מעאפן. ברוס משתפן, דרו וברנדון מסתכנים אבל רק דרו מצליח, במילים אחרות רק לקיילב, אמילי ושון (שלקח לי זמן לזכור שהוא קיים, הוא הגבר הכי סגול מזה הרבה מאוד זמן) יש קול במועצה הבאה של השבט. דרו זוכה ביתרון עדין שמאפשר לו לא להשתתף במועצת השבט. לא נורא.

אם בשאר השבטים הנשים פשוט דומיננטיות, בשבט בלו הן שולטות, נקודה. למעשה אני מאמין שהאישה היחידה שיש לה סיכוי ממשי לעוף בקרוב היא ג'יי, וגם זה רק בגלל שהיא לא בברית של שבט רבה. אני מאמין שהנשים בשבט בלו יכוונו נגד ברוס, ג'ייק גם לא בברית איתן אבל הוא נראה חזק. אבל רגע, עכשיו גם הבנים בברית משלהם! וקלי וברנדו יכולים להדיח את קנדרה במקום ברוס. אבל כל זה צריך לחכות לשבוע הבא, כי מה הסיכוי שלולו לא יפסידו חסינות? מה שמעניין הוא שהפאזל נראה קצת שונה מהרגיל, כנראה בהפקה למדו להוסיף פאזלים אחרי שקרסון למד אותם בעל פה בעונה הקודמת. לולו אשכרה מצליחים פיזית, ואז מגיע הפאזל... אוי ויי. אחרי שברנדון היה נוראי בפרק הקודם, עכשיו אנחנו יודעים שהוא גם לא טוב בפאזלים! סיכוי יותר טוב שהוא פשוט לא מסוגל בכלל לתפקד תחת לחץ. טיפש הוא לא.

אדם אחד בטוח לא יכול להצביע, והוא אחד מהמועמדים להדחה. לסבאיה כרגע גם אין קול, אבל היא עובדת על למצוא את האליל. והיא מוצאת אותו! אבל הוא כלוא בתוך נר, ולשבט אין אש. אז סיכוי סביר שאנחנו בדרך למועצה של שלושה קולות, ואחד מהם יהיה נגד ברנדון בוודאות, קיילב וסבאיה ביחסים חמימים עם אמילי, אז נראה לי שזהו, ברנדון עומד לעוף. ואכן הוא עף.

פרק 3

אמילי היא לא האדם הכי נחמד, אבל היא ללא ספק חכמה. שימו לב איך היא קלטה שלמישהו נוסף אין קול, ברגע ששני קולות הספיקו להדיח את ברנדון. עכשיו למה היא חשבה שזו דווקא סבאיה, אני לא בטוח, במיוחד שהקול השלישי היה יכול להיות של כל אחד, למקרה שמדובר היה בהכרת כתב היד (בחיים לא הבנתי למה אין שורדים שיודעים בדיוק מי הצביע למי לפי כתב היד) - אלא אם כן משום מה הקול שלא נקרא היה שלה. מאחר והיא הייתה מועמדת ריאלית להדחה, זה לא נראה לי סביר בכלל. שאר השבטים ממשיכים לספק את הסחורה למרות שאלוהים יודע מתי הם ילכו למועצת השבט. עכשיו יש ברית בין קנדרה וג'ייק, מה שפחות או יותר חותם את גורלו של ברוס כמודח הראשון מהשבט. בינתיים, בשבט רבה אוסטין ודרו עובדים ביחד וג'ולי ודי עובדות ביחד, אבל הם עדיין חלק מאותה ברית.

מכאן עוברים לאתגר, אבל נשארו יותר מ-50 דקות! האם הפרקים הארוכים יוכיחו את עצמם? האם הגיע הזמן? התשובה היא... כן! כנראה מעכשיו יהיו שני אתגרים בכל פרק, כשעד עכשיו היו פרקים עם שני אתגרים, אבל עיקר הפוקוס היה על פרקים של חסינות ואיזשהו טוויסט. אני מניח שבלו רצו להושיב את הגברים החזקים כדי לשמור את כוחם לחסינות, אחרת היה אפשר להושיב את קנדרה וברנדו באתגר אחד ואת קטורה וקלי באתגר השני. אבל תעזבו הכול, לולו זכו בפרס! ולא סתם, הם סיימו ראשונים! הם גם זוכים לשדוד את אחד המחנות, כמו בעונה 43. קיילב בא לשדוד את שבט רבה, ובידיו יתרון חדש-דנדש: חסינות מאובדן קול בגלל גניבה או כל מצב אחר. מכל הגברים הוא הפייבוריט שלי, אבל זה לא אומר הרבה כשאני מחבב פחות או יותר רק אותו, את דרו ואת אוסטין. הוא עדיין די מחוויר לעומת די, קלי וקטורה. לבסוף הוא נותן את היתרון לדרו, שמעביר אותו לאוסטין. עכשיו יש לו קול!

האסטרטגיה משתוללת בכל השבטים, ועכשיו סבאיה ושון חושבים לפעול נגד קיילב - מה שיהפוך את אמילי לקול הקובע. למה אני מתחיל לחשוב שהיא הולכת לזכות? בתקווה עם פחות משבעה קולות. לא בטוח איזה שבט יגיע למועצת השבט, בעיקר אחרי הביצועים של לולו באתגר, אבל רבה הם היחידים שעוד לא דיברו על הדחות. אני מתחיל לחשוב שיש לבלו סיכוי מאוד סביר לעוף, ואז ברוס כנראה יעוף, אבל יש גם סיכוי שקלי תצביע נגד קטורה. וואו, זאת יכולה להיות העונה הראשונה שאינה אולסטארס או חצי אולסטארס, הכי טובה מאז קגאיאן, והשנייה הכי טובה מאז... אי הגלות?!? כן, אי הפאקינג גלות. עונה 42 הייתה קרובה, אבל היו בה יותר מדי טוויסטים. עכשיו שנראה שההפקה מנסה למתן את הטוויסטים, יש סיכוי שהעונה הנוכחית סוף סוף תעשה את זה. בינתיים, בשבט רבה, די וג'ולי ממשיכות איפה שדרו הפסיק ומוצאות את האליל, ונותנות אותו לאוסטין. אבל זה לא אליל רגיל, זה אליל שטוב למועצה אחת. כדי להאריך אותו לתוקף של אליל רגיל, צריך להקריב קול. ומאחר שלאוסטין יש חסינות מאובדן קול, הוא יכול להאריך את האליל עד המיזוג. תמורת קול נוסף, האליל יכול להיות משומש לאורך כל העונה, כמו אליל רגיל.

אני חייב להגיד, אני ממש אוהב את הטוויסט הזה! הוא מונע הצפה של אלילים ויתרונות, בעייה רצינית בניו סקול מאז עונה 33. לא עוד אלילים חינם, לא עוד הצפה של אלילים ויתרונות. יכול להיות שהעונה הזו מצאה את האיזון שתגרום לעידן החדש להיות ממש טוב, לצד הקאסטים שממשיכים להיות נהדרים. חבל רק שבכוח דוחפים לנו מכסה של גזעים, במקום פשוט ללהק את המתמודדים הכי טובים. בגוואטמלה היו רק לבנים חוץ מלידיה, וזו הייתה... אוקיי, זו הייתה ונואטו לעניים עם קאסט די מעאפן, חוץ מרייף, סטף ובריאן. עדיף שלא אתחיל לדבר על ג'אד, וגם לא על ג'יימי או בובי ג'ון. עוברים לחסינות... וואו, איזה אתגר מגניב! ניכר שההפקה ממש משקיעה בעונה הזו! אבל לולו מפסידים שוב, ואלא אם כן הם מדיחים את שון, הפעם ההדחה כנראה תהיה כואבת.

לצערי שון הוא היחיד שבכלל לא על הפרק, ויותר גרוע, קיילב וסבאיה פועלים זה נגד זו פתאום. סבאיה מתכננת להתיך את הנר במועצת השבט, אבל זה מאוד מסוכן כי עכשיו כולם ידעו שיש לה אליל - בהנחה שהאליל שלה לא יישרף במדורה. אמילי מתכננת לעבוד עם קיילב, אז אלא אם כן היא תשתמש באליל שלה, סבאיה תודח, התרחיש הרע במיעוטו מבחינתי. בתקווה קיילב ואמילי יעבדו ביחד ויהיו חזקים מאוד במיזוג, ויזגזגו בין בלו ורבה שירצו להדיח אחד את השני. אני חייב להגיד שאני בעד לפחות חצי קאסט, תרחיש מאוד נדיר אפילו בעונות ממש פנומנליות. סבאיה מחליטה לוותר על הקול שלה כדי להשתמש באליל עד המיזוג - טעות של מיליון דולר, כי אמילי וקיילב פנו נגדה והדיחו אותה.

דירוג:

1. קלי
2. די
3. קטורה
4. קיילב
5. אוסטין
6. דרו
7. אמילי
8. ג'ולי
9. סבאיה
10. קנדרה
11. ברנדו
12. שון הסגול
13. ג'ייק
14. ג'יי
15. ברוס
16. ברנדון
17. סיפו
18. חנה

פרק 4

יש ערבוב! יש ערבוב! יש ערבוב!!! ו... הוא מזכיר לי מיד למה אני מעדיף דרכים אחרות לכפות אינטראקציות בין שורדים משבטים שונים, כי הוא חוטא בגדול בשני החטאים הקרדינליים של ערבוב. קודם כל, ביש מזל. אמילי יכולה בכיף להשתחל בין המתיחות שבטח תהיה בין אוסטין ודרו לבין ברנדו וקנדרה, גם לקיילב יש סיכוי בגלל שקטורה בטח תרצה להשתמש בו נגד ברוס וג'ייק. לשון יש את הסיכוי הנמוך ביותר. סיפו וג'יי לא בברית, אבל הם כל-כך לא משחקים את המשחק, שג'ולי ודי יכולות בכיף לשכנע אותם שהשבט שלהן תחילה ולהדיח את שון. בנוסף, זה השבט היחיד שיש בו רק שני גברים, ושון עצמו לא כל-כך חזק, מה שמוביל לחטא השני: פערים משמעותיים של כוח פיזי. במילים אחרות, סיכוי טוב שאפשר כאן ועכשיו לכבות את הלפיד של שון.

למזלו של שון, סיפו גם על הכוונת של די וג'ולי, ובכלל נראה שהבנות שולטות בשבט הזה. זה בנוסף לעריכה, שפחות או יותר מאפשרת רק לאוסטין וקיילב להיות זוכים ראויים מבין הגברים. כל השאר - די, אמילי, קלי, קטורה, ג'ולי - נשים. אמילי ממשיכה לככב גם בשבט החדש, בניגוד לקנדרה וברנדו שדי נעלמים הפרק בעריכה. אני מתפתה להגיד ש"אם אמילי לא זוכה, אני צנצנת" אבל גם יכול להיות שהיא תפסיד באתגר האש, או אפילו תיעלם לאמצע ספסל המושבעים. אבל אם היא מודחת לפני המושבעים, אני בהחלט צנצנת. ודווקא אצל לולו קטורה בסכנה, אבל אם היא יכולה להעביר את קיילב לצד שלה, אולי קלי גם תצטרף אליה.

אתגר חסינות... מאוד פיזי, מה הסיכויים ששבט רבה לא יפסיד? האמת היא שבסוף היה ממש צמוד, אבל כן, הם הפסידו, בעיקר בגלל שג'ולי לא יכולה למסור כדור. אבל היא לא תודח. מצד שני, סיפו היה כל-כך טוב באתגר, שכנראה הגורל של שון חתום. סיפו עדיין על הכוונת, אבל אם הוא יודח, קצרה הדרך ששון יודח בכל מקרה, ואחריו ג'יי, ותהפכו ללולו החדש. אגב, כמעט שכחתי: אלא אם כולם יפסידו חסינות פעם אחת, לראשונה מאז שבט לובו, ארבעה שורדים ידליקו לפידים רק במרג'טורי. רגע, שון הוא מורמוני? המורמוני הראשון מאז טייסון, או לפחות הראשון שרואה בזיקה הדתית שלו חלק חשוב מהזהות הפוליטית שלו. והוא גם הומו? ההשוואות לטוד כמובן עולות מאליהן - רגע, הוא פורש?! בגלל זה הוא היה סגול? אבל לא. השבט מצביע כרגיל.

בסוף שון אכן מודח, כשהוא עצמו מצביע נגד די (וואט דה הל?!? למה לא סיפו?!) ודי מצביעה נגד סיפו, הצבעה שהיא יכולה בקלות לתפור על ג'יי בפרק הבא, בדיוק כמו שאואן לקח לפני שתי עונות את האחריות על הקול הסורר של קסידי נגד ריאן.

דירוג:

1. קלי
2. די
3. קיילב
4. אוסטין
5. אמילי
6. קטורה - אם היא לא הייתה מדברת עם קיילב היא כנראה הייתה יורדת עוד יותר
7. דרו
8. ג'ולי
9. סבאיה
10. קנדרה
11. ברנדו
12. שון
13. ג'ייק
14. ג'יי
15. ברוס
16. ברנדון
17. סיפו
18. חנה

פרק 5

סיפו קיבל קול, והוא עושה את אחד הדברים שאני הכי שונא בהישרדות - בודק מי הצביעה לו ורוצה לנקום. ברגע שחשבתי שג'ו מעונה 35 הוא החיקוי הכי עלוב של טוני, ממש גירסה בדולר, אוי לא, הנה מגיעה גירסה בשקל! ולא סתם שקל, אלא שקל ישן! פור דה רקורד, הקול נגדו היה כמובן של די, אבל ג'יי יכולה בכיף לקבל את האשמה. והוא מנסה להשתמש באליל מזויף, אבל איזה אליל בימינו מגיע בלי קלף? צריך פראנויה ברמה של קלין מעונה 36 כדי להאמין לו - אה רגע, די וג'ולי מאמינות לו. מה לעזאזל?!? הו וול, זה לא שג'יי תהיה אובדן כזה גדול. בינתיים העניינים מתחממים אצל בלו, וכמובן אוסטין ודרו מכוונים נגד ברנדו וקנדרה, כשאמילי באמצע.

ואז יש לכם את שבט לולו החדש, ובו גם קטורה וגם ברוס מושכים אש, אבל אני חושב שברוס מושך כלפיו יותר אש, קיילב בפירוש בצד של קטורה, ולא יקח יותר מדי כדי שגם קלי תהיה לצידה. ברוס הפסיק להיות סתם מצחיק אבל מעיק, והופך סתם לטיפוס שלא בדיוק איכפת לו מה יוצא מהפה שלו, וזה כולל העלבות של שאר השבט. בחסות עשרים דקות נוספות, לראשונה זה הרבה זמן אני בכלל לא בטוח איזה שבט הולך למועצה. לצערי שוב יש רק אתגר אחד, ומאחר ויש עוד למעלה מחצי שעה, אני חושד שיש גם יתרונות בפרק הזה. רבה מפצים על הפקשושים משבוע שעבר וזוכים בפער מאוד גדול, כמעט מארש טורקי על גמל. בלו הולכים למועצת השבט. וכצפוי, יש ביקור באי היתרונות, ולמסע נבחרו ג'יי, קלי ואוסטין.

ואז בשבט בלו, שערי הגיהינום נפתחים כולל כיוונים של ברנדו וקנדרה זה נגד זו. היחידה שאפילו לא קרובה להיות בסכנה היא, בשיא האירוניה, אמילי - שעדיין בסיכוי מאוד גבוה עריכתית לזכות. זה בינה לבין די לבין קלי, עם חלטורה קלה של אוסטין וקיילב מהצד, אבל אני משוכנע שבעונה הזו זוכה אישה. אגב קלי, היא ואוסטין וג'יי צריכים לבחור בין אוכל לבי קמיעות. בעונה 42 הייתה חובה לקחת קמיע, מה שהוביל לברית נחמדה שבסופו של דבר הגיעה כולה לפיינל 8, אבל אז חבריה הודחו בזה אחר זו אחר זו, חוץ ממועצה אחת שבה לינדזי (אגב, אם לא אמרתי עדיין, היא יהודיה) השתמשה בקמיע שלה, שהפך לאליל. לדעתי האישית, קול כפול וגניבת קול לא מצדיקים את היתרון הזה, שעלול להפוך לחסרון כי הוא מצייר לך מטרה על הגב. זה לא אליל שרוצים להיפטר ממנו - לשניים יש תמריץ להיפטר ממך, כדי שהיתרונות שלהם יתחזקו. דלעתי ג'יי תודח מהר, וקלי ואוסטין יגיעו עמוק לתוך המיזוג, לפחות, שוב, לפיינל 8.

לקראת מועצת השבט, זה ברור שאוסטין הולך להשתמש בחסינות מאובדן הקול שלו, כדי להיות מסוגל להשתמש באליל לאורך הפרה-מיזוג. כלומר, בשלוש ההדחות הקרובות. השאלה היא, האם אפשר להקריב את הקמיע (שמשמש כרגע כקול כפול) בשביל להאריך את תוקף האליל עד הפיינל 4, ואם כן, האם אוסטין ישתמש בזה. למרות שכנראה הייתי מזדעזע מזה לפני כעשר שנים, אני חייב להגיד שאני אוהב את הרעיון של כלכלת הקולות שהעונה הזו מתחילה. בסוף קנדרה כן הצביעה עם ברנדו נגד דרו (למה לא אוסטין?), אבל אמילי הצביעה עם אוסטין ודרו נגד ברנדו.

דירוג:

1. קלי
2. די
3. קיילב
4. אוסטין
5. אמילי
6. דרו
7. ג'ולי
8. קטורה
9. סבאיה
10. קנדרה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. ברוס
16. שון - אני בפרינציפ מוריד פורשים מקומות, חוץ מבמקרים ממש חריגים כמו ג'נה
17. סיפו
18. חנה

פרק 6

ברוס מוצא את היתרון של שבט לולו החדש... וזה אליל שמופעל מיידית, ותקף עד הגמר בלי צורך להקריב קול או שניים?!? זה לא הוגן! אבל יש דברים יותר חשובים, כי המיזוג מגיע! אחרי שהיה ערבוב ורוב היתרונות שונמכו כדי לתת לאסטרטגיה להתנהל, יכול להיות ששלב המרג'טורי יבוטל? בכל מקרה, כולם מדברים עם כולם, אבל בגלל כל חילוקי הדיעות, רק רביעיית רבה באמת מאוחדת, ויש להם מטרה, אחת משלהם - ג'יי, בגלל עניין הקמיעות. אני לא אתפלא אם מלבדה, גם קלי תודח מוקדם. השבטים היחסים ממש טובים, חוץ מאדם אחד - ברוס. הוא מבואס שלא מדברים איתו, אולי בגלל שאתה שחקן גרוע? ורק כדי להדגים כמה שהוא גרוע, הוא מנסה לאסור על קיילב לדבר עם מישהו מחוץ לשבט, כולל אמילי. אתה קולט שאתם במיעוט?! ההתנהגות שלך יהפכו את כולם עליך, כולל אמילי ואפילו קנדרה! התחרות בינך לבין סיפו על תואר המתמודד הכי גרוע שנשאר במשחק היא קשה, ויכול להיות שבסוף שניכם תדורגו מתחת לחנה.

אתגר חסינות מגיע, והמרג'טורי שריר וקיים. קטורה לא מתמודדת באתגר, אבל יכולה להמר על הקבוצה שתנצח. באחת יש ארבעה גברים ובשנייה שניים, האתגר פיזי למדי, וואו, מעניין איזו קבוצה תנצח! הקבוצה הכחולה תצטרך לפקשש מאוד בפאזל כדי להפסיד. הקבוצה האדומה איכשהו הצליחה למנוע מההפסד שלהם להיות מביך, אבל זה לא היה צמוד בכלל. לצערי זה אומר שברוס וסיפו חסינים, ואני שונא אותם. גם קטורה חסינה, אבל לפחות אין בנוסף אתגר חסינות אישית. לפחות ג'יי היא מטרה, וגם אותה אני לא אוהב, אבל פתאום ברוס וקנדרה מדברים על הדחה של קיילב! למה?!? למרות שהוא לא ממש במירוץ העריכתי למיליון. לאוסטין יש סיכוי, אבל כנראה זו עדיין עונה מאוד נשית, כשלדעתי אמילי הולכת לזכות. אגב, צבע המיזוג הוא כתום, כל-כך טוב שאין באפים שחורים שוב.

לצערי הרב, מתחיל להיבנות קונצזנזוס להדחה של קיילב, אבל אמילי לא מוכנה לזה. אבל מה היא תעשה בכוחות עצמה בלבד? היא יכולה להגיד לקיילב להשתמש בירייה באפלה, אבל מה הסיכוי? עוד לא קרה שמתמודד ניצל בהצלחה מהדחה באמצעות הירייה באפלה. במועצה נהיה ויכוח שלם בין קיילב לג'יי, אבל האם זו הצגה? האם קיילב ישתמש בירייה באפלה, האם הוא יצליח, והכי חשוב: כמה יצביעו לג'יי, כדי שהיא תודח במידה וקיילב יהיה בטוח? אוסטין בטוח לא, כי הוא הקריב את קולו כדי שיהיה לו אליל עד המיזוג (זאת בנוסף לקמיע, שיהפוך לאליל נוסף אם שג'יי וקלי תודחנה). אחרי הקולות קיילב משתמש בירייה באפלה... והוא ניצל מההדחה! או מיי גאד!!! ואחרת הוא היה מודח פה אחד, נפסלו 11 קולות נגדו! ואם קלי "Does not count" וונתוורת' לא מצייצת על השיא שלה שנשבר, אני לא יודע מה לחשוב. בהיעדר תוכנית ב', לייב טרייבל בלתי נמנע מתחיל, ובסופו ג'יי מודחת פה אחד. איזה נס. הייתי קורא לאמילי מלכה, אבל המזל עשה את רוב העבודה. מה שכן, היא חייבת להיות באחד משני מקומות: הראשון או הרביעי.

דירוג:

1. קלי
2. די
3. קיילב
4. אוסטין
5. אמילי
6. דרו
7. ג'ולי
8. קטורה
9. סבאיה
10. קנדרה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

פרק 7

דמיינו שערכו את המודח הראשון ממש חזק ובצורה חיובית, ואז הוא חוזר לעונה נוספת ומתברר כאסון. ככה אני מרגיש כלפי ברוס, שהולך והופך לאחד המתמודדים השנואים עליי בעידן החדש, אולי אפילו השנוא עליי מכולם. הוא לא רק אדם מעצבן אלא גם שחקן מחריד. אחי, אתה צריך את קיילב! וגם את אמילי. אם תדיח אותם, מספיק מישהו אחד מבלו שיערוק ואז תודח. אתה בכלל יודע שקטורה שונאת אותך? קלי יודעת. קיילב יודע. קנדרה יודעת. ג'ייק יודע. אבל אני בספק אם ברוס אפילו חושב לרגע שקטורה רוצה להדיח אותו. אז אולי תדיחו אותו עכשיו ונגמור עניין?

אבל העניינים לא כל-כך פשוטים, כי יש הדחה כפולה. אז רגע, יש תשעה מושבעים או שבעה? התשובה היא... שמונה. אוי, נו באמת! זו הייתה ההזדמנות המושלמת לשנות שוב את הסטנדרט מעונות 41-44! ואם שוב הזוכה יוכרע בהצבעה של 7-1-0, אני אהיה ממש עצבני. היי, זה האתגר הזה! ברור שהולכות לזכות שתי בנות, כן? קלי זוכה בקלות מהקבוצה שלה, ואז גם די, ושתיהן מתחרות זו בזו על הפרס. בסוף די זוכה, וזה אומר שמישהו בקבוצה הכחולה לא יגיע למושבעים. וזה די ברור שזה בין דרו וסיפו לבין ברוס, כשקנדרה וקלי שוקלות ברצינות להדיח אותו. אמילי תלך עם הרוב, מן הסתם. בקבוצה האדומה, בשבט רבה רוצים להדיח את קיילב (למה?! אם תרצו להדיח את ג'ייק, קיילב יכול להצביע איתכם!), בעוד ג'ייק וקטורה מנסים להדיח את ג'ולי.

לבסוף סיפו וקיילב מודחים פה אחד, ואף יתרון לא משומש. חבל, היה אפשר בקלות להוציא את האליל של ברוס מהמשחק. יופי שסיפו הודח, אבל איכשהו הוא היה הרע במיעוטו. ברוס הפך מג'יימס 15, לג'יימס 43 והוא מאיים להגיע לרמה של פיליפ. על קיילב כמובן חבל, אבל המטרה שלו הייתה גדולה מדי. מקומו באולסטארס מובטח, וכמובן הוא גם יכול לשנות את מיקומו באמצעות נאום מושבעים. לא חסרים שורדים ושורדות ששינו את מקומם לחלוטין על הספסל.

דירוג:

1. קלי
2. די
3. אוסטין
4. אמילי
5. קיילב
6. דרו
7. ג'ולי
8. קנדרה
9. קטורה
10. סבאיה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

פרק 8

דיעה שנויה במחלוקת: יש מצב שזה הפתיח האהוב עליי מכולם. הוא לא מקוצר אף פעם, הוא לא מדלג על המודחים אפילו במיזוג, הוא הכי אולד סקול שיש. ואין לו שום סיבה לא להיות אולד סקול, כי הוא לא אלמנט משחקי. דיעה פחות שנויה במחלוקת: איזה כיף שהמכירה הפומבית חוזרת! והיא שונה מאוד מאיך שהיא הייתה בעבר. עכשיו השורדים צריכים לחפש את הכסף, כאילו הוא היה יתרון או אליל. וראסל יכול להתגאות ביכולת המציאה של כל העשירייה. ברוס איכשהו מצליח להוריד את ערכו בעיניי אפילו יותר, אבל טוב שאני רואה במקביל עונה עם קאסט מהמזעזעים שהיו כדי להבהיר שברוס הוא לא חרא גולמי, הוא פשוט לא ברמה המצוינת של הליהוקים בעידן החדש.

במכירה הפומבית עצמה יש טוויסט נוסף, שנועד לדרבן את השורדים לבזבז יותר כסף: אין יותר יתרונות, ואני חוזר ואומר - אין בה פאקינג יתרונות!!! יש כמה אלילים במשחק וזה די והותר. ויותר חשוב, אבל עם פוטנציאל לבאס, מי שיישאר עם הכי הרבה כסף, יאבד את קולו. בשיא האירוניה, ברוס, שהיה לו הכי מעט כסף, לא קנה דבר ואיבד את קולו. אגב, אין לי מושג איך השורדים מסוגלים לשתות אלכוהול על בטן ריקה, לפני שהם בכלל אוכלים קצת. אני הייתי כנראה מתמוטט על המקום. בכל מקרה, אין לברוס קול! אבל יש לו אליל. מקווה מאוד שהוא יודח, אבל אם לא, סביר שזה יהיה ג'ייק. אבל מי שמחזיקים בהכי הרבה כוח הם דרו ואוסטין. לאוסטין יש אליל, ואם קלי תודח, יהיה לו אחד נוסף. דרו יכול לברוח ממועצת השבט אם הוא בסכנה. יש להם ברית עם די וג'ולי, ועוד אחת עם אמילי. עכשיו יכולה להיות לכל החבורה הזו עוד ברית עם קטורה, שמבוססת על שנאתה לברוס. קלי וקנדרה, עדיף שתברחו מברוס כמו מאש, אחרת אולי אתן תודחנה במקומו.

עכשיו לאתגר החסינות, ולטוויסט שהפך קבוע בעידן החדש: שורדים צריכים לוותר על האתגר כדי להרוויח עוד אורז. ואת האמת? אני אוהב גם את הטוויסט הזה. הויתור על האתגר יכול לחשוף את סדר הכוחות בשבט, אבל גם לחשוף מיצג נדיר של אחדות בתוכנית שבה מתמודדים מדיחים זה את זה. הפעם יש טוויסט חדש: ג'ף מקציב לשורדים זמן מוגבל להחליט, כי הוא חותך את שק האורז. די, אמילי, דרו וקטורה מוותרים על האתגר, בתקווה מאוד גדולה אוסטי או ג'ולי יזכו, או אפילו יותר טוב, קלי. היא וקנדרה בסכנה. אבל דווקא ברוס זוכה בסוף. לאאאאאאאאאאאאא!!! אוקיי לא נורא, ביי ביי ג'ייק!

אבל גם ג'ייק בסכנה, ולכן יש סיכוי גבוה שהוא ישתמש באליל או בירייה באפלה. אז הקולות הולכים בין ג'ייק לקנדרה? מחשבה נחמדה, אבל עם העריכה של קלי היום, או שהיא מודחת, או שהיא זוכה במיליון. אני הולך להמר שהיא דווקא מודחת, והיא מטרה מעולה עבור דרו ואוסטין ואמילי, הרבה פחות עבור די וג'ולי כי הן באמת רצו שברית הבנות תתקיים. ואכן היא מודחת, והיא כנראה השורדת שהכי מופתעת מההדחה שלה אי פעם. פתיח קלאסי - יש, מכירה פומבית קלאסית - הייתה, אתגר חסינות קלאסי - היה, ובליינדסייד קלאסי, בלי יותר מדי השפעה של יתרונות - היה. פרק קלאסי. העונה סוף סוף מצליחה לגשר על הישן והחדש, ובקצב הזה היא מתברגת לי לפחות לחמישייה. אה, ולאוסטין יש אליל שני. אין לי ספק שזו הסיבה שדרו כיוון נגד קלי.

1. דרו
2. די
3. קלי
4. אוסטין
5. אמילי
6. קיילב
7. ג'ולי
8. קנדרה
9. קטורה
10. סבאיה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

התחתית מורכבת בעיקר ממתמודדים שהודחו, אבל זה שג'ייק לא מצליח להתברג לעשירייה אומר המון עליו.

פרק 9

קטורה הצביעה עם קלי בפרק הקודם, אבל היא עכשיו בפירוש הופכת לחפרפרת, ומלשינה לרביעיית רבה על קנדרה, שרוצה להדיח את די. למה דווקא את די? מי יודע, אולי כי היא לא טובה בלהישאר חשאית כמו אוסטין ודרו, ואולי בגלל החסינות שהיא זכתה בה בפיינל 12. אבל יש לה את כל התמיכה של אוסטין ודרו, וכשאמילי מנסה לכוון נגדה בעצמה, אוסטין ודרו לא חושבים על זה אפילו. אבל זה בדיוק הזמן להתהפך על הברית, יחד עם קטורה, ולעשות בליינדסייד אדיר. אבל רגע, אתגר החסינות מתבצע בשלשות. אני מריח בולשיט, וכך גם אוסטין, שנותן לג'ולי אליל למקרה שמשהו באמת נוראי יקרה.

באתגר, היחיד לפרק, מסתבר שהשלושה הראשונים להיפסל יאבדו את קולם, ורק אחד מהם יוכל לקבל אותו בחזרה באמצעות אתגר עונשין. יאללה דרו, די וג'ייק, תפסידו! יהיה חבל לאבד את די, אבל הכול יהיה תלוי באמילי וקטורה בכל מקרה. אבל לא, אלה אוסטין, אמילי וקטורה. אם אחת הבנות תקבל את קולה בחזרה זה עוד יכול להיות בסדר, אבל ייתכן שהרגע ההפקה סירסה במו ידיה בליינדסייד פוטנציאלי. המקום שלך בטופ 5 שלי בסכנה, עונה 45! ואני יכול להגיד בכיף שרק בגלל טרי וכמה שהוא נוראי יש לך בכלל סיכוי. בקצב הזה הקרב שלך יהיה לא מול עונה 12, אלא 42. כמובן, לעונה 42 בעצמה יש טוויסטים נוראיים בדמות שעון החול ו-Do or Die, אבל הם לא הרסו מהלך, נכון? בסוף הקבוצה של ג'ולי, קנדרה וברוס מגיעים למקצה האישי, כל הכבוד למבוגרים בחבורה שמצליחים יותר מהשאר פיזית... ברוס זכה שוב בחסינות. נו באמת!!! אבל אולי בגלל שהוא לא מועמד להדחה, יש סיכוי שהבליינדסייד יתבצע? הרי קטורה לא תפספס הזדמנות להצביע לו. כמובן, בהנחה שקטורה תנצח באתגר העונשין ותקבל את קולה בחזרה.

אבל מסתבר שהאתגר הוא תרגיל מתמטי, מה שאומר שהמתמודדת הכי חשובה הפרק והעונה, אמילי, כנראה תקבל את קולה בחזרה. אה לא, זה אוסטין. וופ-די-פאקינג-דו. מזל טוב הפקה יקרה, את פשוט רצחת את הפרק הזה. כל הכבוד. עכשיו הבחירה היא בין ג'ייק וקנדרה וזהו. ואם זה לא מספיק, מגיעה סצינת האורז במחנה, ושם די ודרו מתייחסים לג'ייק כמו לשבוי מלחמה. אני *שונא* את המנטליות הזו, וחלק מהבריתות השנואות עליי בהישרדות הפגינו אותה - רביעיית אייטו באיי קוק (בעיקר אוזי, רמז לעתיד לבוא לכמה שהוא חרא של בן אדם), ליאן וג'ולי עם הכנפיים בונואטו, והכי גרועים מכולם, אומטפה בעונה 22. זה לא מספיק כדי להצניח מתמודדים לתחתית הרשימה, אבל לדרו ולדי יש הערה בתיק האישי.

בסוף קנדרה מודחת ורק אמילי יכולה להחזיר את העונה הזו לשיאה. בפרק הבא היא שוב תוכל, אולי היא תשכנע את ג'ולי או את די להתהפך על הרביעייה ולארגן בליינדסייד מהסרטים על אוסטין ודרו יחד עם קטורה, ג'ייק ו... ברוס, שיהיה. אם הפאגונגינג של שבט בלו מושלם, העונה יכולה לוותר על הכתר שלה, אבל להישאר עונה מאוד טובה עם כמה פגמים חמורים, באותה הרמה כמו 42, סין ומנצחים במלחמה.

דירוג:

1. אמילי
2. אוסטין
3. קלי
4. דרו
5. די
6. קיילב
7. ג'ולי
8. קנדרה
9. קטורה
10. סבאיה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

פרק 10

האם מסורת הפרק הטוב בעונה תימשך? אם כן, יש לפרק הזה רף מאוד גבוה לעבור עם ההדחה של קלי. אבל קודם כל, ג'ולי עושה לי פלאשבקים לליל ולליסה, אני מניח שהיא יותר ליסה מאשר ליל. בכל מקרה, רביעיית רבה מאוחדת כרגע, אבל אני מאמין שהבנים יפנו נגד הבנות מהר מאוד. אני לא אתפלא אם אמילי חושבת אותו דבר, ולכן היא רוצה לוודא שיחזור רוב נשי בשבט. ואין דרך טובה וקלה מאשר להדיח את ברוס בהזדמנות הבאה. ברוס, מצידו, משקר לקטורה שהאליל אצל קלי בגלל חשש מ"ידע הוא כוח" (מקווה מאוד שזו הפעם האחרונה שאפילו אשמע את השם של היתרון הדפוק הזה) , אבל אז הוא מספר לה שהוא שיקר, כדי להתאמן על לשקר. מה הייתה העונה האחרונה של הישרדות שראית, טוקנטינס?!? אלה שטויות שהיו צריכות להיכחד אחרי שראסל שידרג את המשחק.

אתגר פרס חדש, שמח שנותנים לאתגרים האלה במה אחרי שבעונות האחרונות לפני העידן החדש לפעמים לא היו אתגרי פרס אפילו אחרי המיזוג. במיוחד כשבוחרים בבחירת בית ספר או בוחרים שורדים נוספים לפרס, כי כמובן זה משפיע על מערך הבריתות. אתגר מאוד פיזי, אז בטח ברוס או אוסטין יזכו, אולי ג'ייק או מקסימום די. אבל כל השורדים מגיעים למבוך השולחני בשוויון, מה שמעביר את היתרון לחכמים ולעדינים. וזה מבוך קשה שכמותו טרם ראינו, שוב תודה רבה לקרסון שהכריח את ההפקה ליצור פאזלים חדשים. והזוכה היא אמילי! והיא בוחרת בכל הבנות להצטרף אליה לפרס. זה מוביל לאחת הסצנות הכי ערוכות ולא הישרדותיות אי פעם, של הבנים מפליצים במחנה לצלילי הפסקול של "טופ גאן". לא טבעי? כן. לא הישרדותי? כן. הורס את העונה? ממש ממש לא. ואיזה הבדל בין ג'ייק שמסביר למה לפעמים הוא רוצה להיות רק עם גברים, לבין רוקי המיזוגן בפיג'י אחרי הערבוב.

מה שיותר חשוב זה שברית הבנות אכן נכרתת ובתקווה תישאר, ואמילי מתכננת איך לשכנע את ברוס לא להשתמש באליל, ולהדיח אותו עם האליל בכיס. עומאר וג'סי, אתם בסכנה, אמילי מאיימת להיות המתמודדת האהובה עליי בכל העידן החדש. כל ניסיון לחזור עוד יותר אחורה נתקל בחומה בצורה והיא המשחק הפנומנלי של קינג טוני בעונה 40. מי יזכה מבחינה עריכתית? אני לא יודע, בין השאר כי כללי האדג'יק כנראה השתנו בעידן החדש. לדעתי הסיכוי הכי גבוה הוא לאמילי, די ואוסטין. ג'ייק מנסה להרים מהלך נגד דרו, אבל מה הסיכוי? ולמה לא נגד די? אתה לא חושב שלנייה שאולי יש צל של סיכוי שנרקמת ברית נשים?

אתגר החסינות מזכיר אתגר אחר (פיינל 4 בפיג'י, שאגיע אליו בהמשך) אבל במקום שזה יהיה אתגר שמבוסס על כאב טהור, כשמזיזים את המגלשות כמו גלגל עינויים, זה עוד אתגר סיבולת סטנדרטי. קצת משעשע שסדר הפסילות היה הפוך מהמצב בפרס: לא רק שכל הנשים נפסלו לפני הגבר הראשון, אמילי נפסלה ראשונה. ברוס שוב הולך לנצח, נכון? מכל מלכי החסינויות עד עכשיו, הוא כנראה הכי... הוא לא! הוא מפסיד! אוסטין זוכה בחסינות! אבל האם ברוס ישתמש באליל שלו? גם אם כן, יודח ג'ייק במקומו. אבל קטורה בכלל מנסה להפוך את ג'ולי למטרת המשנה - ואמילי מנצלת את התוכנית הזו כדי לשכנע את ברוס שג'ולי היא המטרה הראשית! זה הצעד הכי נועז בעידן החדש מחוץ לפיינל 6 מזה הרבה זמן, אבל למה? מה הדבר הכי גרוע שיקרה? ברוס ישתמש באליל וג'ייק יודח? מה הסיכוי שאוסטין, דרו ודי יצביעו נגד ג'ולי?

וזה עובד. אין לי מושג מה קרה, אבל זה עבד. ברוס לא השתמש באליל - והקולות התפצלו בינו לבין ג'ייק, כשרק ברוס הצביע נגד ג'ולי. ג'ייק עצמו הצביע נגד ברוס, שהודח. קולולולולולולולולולוללוווווווווווו!!! עכשיו נוצרו שלושה זוגות - די וג'ולי, אוסטין ודרו, וקטורה וג'ייק - כשאמילי באמצע. אם היא מצליחה לשלוט בשבט אחרי זה, להגיע לגמר ולנצח, היא מתברגת לא רק בעשירייה, אלא בחמישייה, עם קרב רציני מול שרה על המקום השלישי.

דירוג:

1. אמילי
2. אוסטין
3. קלי
4. דרו
5. די
6. קיילב
7. ג'ולי
8. קנדרה
9. קטורה
10. סבאיה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

נערך לאחרונה ב:
פרק 11

האם אתה יכול להיות מודח בבליינדסייד ועדיין להיות יותר טוב בעיניי ממי שאירגן את ההדחה שלך? כן, אם הרזומה שלך גבוה מספיק. העניין הוא שיש שתי דרכים לשחק חזק מבלי להיתפס: להיות הווזיר שמסתתר מאחורי המנהיג, כמו עומאר (שהיה יכול בכיף לנצח אם דריאה לא הייתה מלשינה עליו) או להיות בברית השולטת ופשוט לתרום את חלקך, להתכונן ליום שבו יישארו רק או בעיקר חברי הברית, ולקוות שלא יפרקו את הברית שלך במאני טיים. אמילי מיד גורמת לי להתחרט על כל השבחים שהרעפתי עליה בכך שהיא משוויצה במהלך שלה מול כל השבט. גברת, מה לעזאזל את חושבת שאת עושה? הופכת את עצמך לאויבת הציבור מספר אחת? זה לא מספיק להצניח אותה לשאול תחתיות, ואפילו אחרי ההדחה שלה זה לא סוף הסיפור, כי אפשר לשנות מהקצה אל הקצה את המיקום שלך גם כמושבע, ראו ערך אלכס בפיג'י שהפך לגדול המתחסדים, ומהצד השני עדנה בעונה 23 וקאט בעונה 24.

בכל מקרה, יש לנו שואומנס, העניין הוא שאוסטין ודי בנקודה הזו במצב טוב מספיק ליהנות מכוחה של הברית. אם דרו וג'ולי יפנו נגדם, הם יאבדו את היתרון שלהם כי אחרי זה הם יכולים להפוך למיעוט מול אמילי, קטורה וג'ייק. בכל מקרה, סירה מגיעה לתת למישהו הזדמנות לזכות ביתרון. אמילי נבחרה , והיא יכולה לבחור לפתור פאזל כדי לזכות בחסינות. אבל אם היא נכשלת במשימה, היא לא יכולה להצביע. זו למעשה תהיה הזדמנות מושלמת להשתמש בירייה באפלה, לא? ג'ולי אכן מכוונת נגד אמילי - אבל קטורה ודרו מכוונים נגד ג'ולי! הם מנסים להעביר את אוסטין לצד שלהם, ואוסטין בעניין, אבל הוא חייב לספר גם לדי. למה? בשביל מה? למה אתה צריך גם את די? ולמה בעצם אתם צריכים את אוסטין? יש לכם רוב עם אמילי וג'ייק! ואיפה לעזאזל ג'ייק בכל שיחות האסטרטגיה? החוליה החלשה בנקודה הזו, ללא צל של ספק.

דרו זוכה בחסינות וכולם מתכננים להדיח את ג'ולי. אבל לדי יש תוכנית - היא אומרת לג'ולי להשתמש באליל שלה, ולהדיח את אמילי במקום אוסטין. מהלך נחמד, חוץ מזה שרוב הקרדיט ילך לג'ולי. אבל בסופו של דבר, רוב הזמן, העיקר שמי ששיחק הכי טוב מבין הפיינליסטים, הוא הזוכה. וסביר מאוד להניח בנקודה הזו שבעונה הזו זאת בסופו של דבר תהיה די. הרזומה שלה נדיב, אבל לא מטורף. תהיה לה תחרות קשה עם אריקה על הזוכה הכי טובה בעידן החדש, אבל לאריקה בכל זאת יש את הקטע שהיא כנראה הייתה במיעוט בשבט לובו והיה לה מזל גדול שלא הלכו למועצת השבט. בלי זה ובלי שעון החול, יש מצב שאריקה מתברגת לי בעשירייה.

אמילי, כנגד זה, הרסה לעצמה את המקום הראשון בדירוג שלי לגמרי. מילא ההתגאות במהלך שלה, כשהיא הייתה יכולה בקלות להישאר עמוק מתחת לרדאר, אבל למה לא לזרוק קול על אוסטין, או ג'ייק? היא כנראה הייתה מודחת בכל מקרה, אבל למה?

דירוג:

1. די
2. אוסטין
3. קלי
4. אמילי
5. דרו
6. ג'ולי
7. קיילב
8. קנדרה
9. קטורה
10. סבאיה
11. ברנדו
12. ג'ייק
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

פרק 12

אם די זוכה, יש תחרות קשה בינה לבין אריקה על הזוכה הכי טובה בעידן החדש. כאמור, אריקה עשתה יותר מהלכים רציניים (להדיח את נסיר עם האליל שלו, לפצל בין שאן וליאנה, להדיח את דני במקום דשון בידיעה שדשון הוא עז) אבל כביכול הייתה צריכה את שעון החול. אותה משקולת של "אמור/ה להיות מודח/ת" רובצת גם על כריס (9) וניק. די שיחקה משחק יותר קונבנציונאלי, בלי באמת להיות בסכנת הדחה ופוסיבלי במרחק של קול תועה של פורש ממשחק מושלם. אם היא תעשה עוד כמה מהלכים מעולים, היא יכולה להוריד את ג'רמי מהעשירייה ואפילו להתברג קרוב לליגת העל, שכוללת כרגע את טוד, פרוואטי, קים, טוני (בשתי העונות שלו), נטלי אנדרסון ושרה. אבל כרגע אני לא רואה את עצמי נותן לה יותר מהמקום התשיעי (נכון לעכשיו: דניס) אלא אם כן באמת יהיה לה גמר מושלם. אולי אם היא תזכה בתוצאה שאינה 7-1-0.

הפעם חוזרים לשני אתגרים, ויש פרס שמזכיר באמת את הישרדות של פעם, עם פרסים מגוונים ולא שוב ושוב ה-Sanctuary המטופש. אפשר לחשוב שהמגפה ממשיכה. גם האתגר עצמו מקורי, אחרי שהייתה תקופה חשוכה של מחזור אתגרים ברמה של האח הגדול. אוסטין זוכה בפרס ולוקח איתו את די וקטורה. החלטה מאוד מושכלת, ולמרות שכרגע די באור הזרקורים, אני מסוגל לראות כל אחד זוכה - חוץ מג'ייק, כמובן. אבל ג'ייק סוף סוף מחליט לעשות משהו אסטרטגי - לא חברתי בקטע של בריתות, אבל כן אסטרטגי. הוא מחליט לחפש אליל, לא כדי להציל את עצמו אלא כדי לעשות מריאן ולחשוף אותו במועצת השבט האחרונה. ושוב הוא לא מקבל את האליל במתנה (בנקודה הזו, להחביא את האליל בג'ונגל זה כמו לתת אותו למישהו במתנה) אלא רמז, והאליל עצמו מוחבא היטב. מזכיר לי את קמבודיה עם האליל של וונתוורת', שביטל תשעה קולות.

אתגר החסינות הוא שוב אתגר סיבולת ושיווי משקל, אבל כזה שלא נראה עד היום. הייתכן ונראה אתגר חדש לגמרי בפיינל 4? גם אם לא, לפחות לא את קוטל הפייבוריטים. די זוכה שוב בחסינות! בנקודה הזו קטורה וג'ייק יכולים לשבת בשקט ולראות איך שבט רבה אוכל את עצמו. אבל זה הזמן של ג'ייק סוף סוף לעשות מהלך ולכוון את השבט נגד דרו. הוא מגייס לטובתו רק את ג'ולי וקטורה, במחשבה שיווצר תיקו, אבל למה לא לדבר גם עם די? אין לה קשר עם דרו! ואכן קטורה מצרפת גם אותה למהלך. ואז די מוכיחה עליונות משחקית על אוסטין ולא מספרת לו על התוכנית. במועצה אוסטין משתמש באליל על עצמו, ודרו מודח ברוב קולות.

דירוג:

1. די
2. קלי
3. דרו
4. אוסטין
5. ג'ולי
6. קיילב
7. אמילי
8. קטורה
9. קנדרה
10. ג'ייק
11. סבאיה
12. ברנדו
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

הגמר!

אז נותרו שלושה משבט רבה ושניים משבט בלו, וכולם חוץ מג'ייק יתברגו במחצית העליונה של טבלת הזוכים. די כבר יכולה להיחשב הזוכה הכי טובה של העידן החדש, והיא יכולה להיכנס לעשירייה ולהוציא ממנה את ג'רמי. אפשר אפילו להשוות אותה לפרוואטי, חוץ מזה שפרוואטי היא גם זהב טלוויזיוני, ודי לא ממש. אלא אם כן היא תעשה מהלך ממש ספקטקולרי בדקה התשעים, המקום הכי גבוה שאני יכול לתת לה הוא תשיעי. אחרי הכול, ריצ'ארד הוא רף אדיר - צריך להיות שחקן פנומנלי כדי להתעלות על ממציא המשחק. אבל קודם כל יש משימה עבור יתרון - הפעם צריך לספור פריטים, דבר שלא נעשה שנים על גבי שנים בהישרדות ומחזיר אותי ישירות לעונה 12 - לפרס בפיינל 4, עם היריבות הגדולה בין אראס וטרי. לבסוף ג'ייק מגלה שכל פריט קשור לזוכה עבר, וזוכה ביתרון מבלי צורך לספור.

עוברים לאתגר החסינות הראשון - היתרון של ג'ייק הוא עצום, אבל אוסטין עדיין הצליח לעקוף אותו ולזכות בחסינות. אוסטין לוקח איתו לפרס את... ג'ייק?!? אני מניח שזה כדי למנוע ממנו להיות באותו המקום עם קטורה. אבל בסוף הם מתאחדים ורוקמים תוכנית להדיח את די. למה אני חושב שזה לא יקרה? כנראה כי עריכת המנצח שלה חזקה מדי. לראשונה אין מישהו כמו שאן, ריקארד, עומאר או ג'סי שיקח את אור הזרקורים ממנצח/ת עם מיעוט וידויים. לדי יש עריכה סופר דומיננטית. אבל הדבר המדהים הוא, שהתוכנית של ג'ייק וקטורה יצאה לפועל. וסוכלה רק בגלל קטורה עצמה, שפיקפקה בתוכנית (שהיא עצמה רקמה!). הקולות הלכו לכל עבר, כשכל מי שאינו חסין קיבל קול. אני מניח שאוסטין חשש שיכוונו נגד די ולכן זרק קול על ג'ולי. אילו קטורה הייתה מצביעה נגד די, היו עוברים להצבעה חוזרת שבה די הייתה מודחת 2-1. ההצבעה לג'ולי הייתה טעות, אבל היא תוקנה על ידי קטורה שטעתה והצביעה גם היא לג'ולי. ג'ייק בנקודה הזו התחיל לעשות מהלכים, אבל, חוץ מהמהלך על דרו, הם הרגישו לי כמו ביג מובז בשביל הביג מובז. והכי חשוב: הוא לא הצליח להוריד את גבו מן הקיר.

אבל ההצבעות נגמרו, וההדחה הבאה תהיה באתגר האש. האתגר האחרון משלב את הגביעים מהאתגר שהוא אח של "קוטל הפייבוריטים" (זה שקים זכתה בו בהופעתו הראשונה, וקסידי זכתה בו בשנה שעברה) עם דרך אחרת למתוח את שיווי המשקל. במילים אחרות, הולכת לזכות אישה, כן? כנראה די. ג'ייק היה קרוב אליה, עד שהוא מאבד הכול, ואז עושה את הבלתי ייאמן - לראשונה אחרי 45 עונות, נפסל בגלל שהוא שובר את האתגר. ודי זוכה באתגר אפילו יותר קשה מהאתגר בעונות 24 ו-43, ואני מאמין שהיא הייתה מנצחת גם את קים וקסידי. וכמה הולם שאני מדבר על קים, כי עכשיו לדעתי די רשמית עברה את ג'רמי ומתמודדת על מקום בליגת העל, והמקום הבא שהיא שואפת אליו היא השביעי - מול קים. מול פרוואטי לדעתי כבר לא יהיה לה סיכוי לא משנה מה יהיה בגמר, מול שרה אין על מה לדבר. זה גם אומר שדי הולכת להיות הזוכה ששיחקה הכי טוב בעונה הראשונה שלה מאז נטלי אנדרסון.

בכל מקרה, די לוקחת את אוסטין לגמר - היא כנראה חשבה שהיא תיחשב אכזרית אם תדיח אותו, כי יהיה לה הרבה יותר קשה נגדו מאשר נגד קטורה. קטורה עצמה, אגב, הפסידה באתגר לג'ייק, אבל אני כבר לא מאמין שהוא יזכה. אחרי שתי עונות שהמושבעים כנראה בחרו בפיינליסט הכי נחמד (כלומר, עם המשחק החברתי הכי טוב), יהיה מגניב לראות שוב זכייה בגלל אסטרטגיה טהורה. אגב, אני קצת מופתע שכשדי מדברת לעצמה, זה לא בספרדית. ושמתם לב שהיא לא עודדה את ג'ייק בהתלהבות מגונה? אני מזמין את כולם לראות שוב את אתגר האש בעונה 43. זו הדוגמה הטובה ביותר למשחק החברתי הלקוי של קסידי, שכנראה נבע מזה שהיא הייתה, בדרכה שלה, גיימבוט. וזה למה היא הפסידה. לא אומר שהיא לא פייבוריטית שלי, ולא אומר שקרלה לא הייתה ממורמרת רצח.

סעודת הגמר מתחילה ו... רגע, מה קורה פה? הפיינליסטים מדברים על שאר השורדים, ואז המודחים מדברים... זה שחזור של טקס המעבר! וואו, לא האמנתי שזה יקרה! חבל רק שהם דיברו רק על המושבעים ולא על כל המודחים. ומשם למועצת השבט האחרונה, שלראשונה באמת נראה שלא תהיה כאן הצבעה של 7-1-0. אבל את זה אמרתי גם בעונה שעברה. אגב, בחיים לא האמנתי שאוסטין יהיה בגמר. די מזמן עשתה וייבז של זוכה, ג'ייק בערך מההתחלה נתן וייבז של עז. אני מאמין שהוא לא יקבל קולות, אבל יש רק חמישה שהגיעו למקום השלישי וקיבלו קול אחד בודד - אמנדה, סקופין, מיסי, וייל וריאן. ברוב המוחץ של שלישיות הגמר, המקום השלישי לא קיבל קולות. ועוד לא נולד המקום השלישי שקיבל יותר מקול אחד.

ובמועצה היה קרב אמיתי, אבל די הראתה לאוסטין מאיפה משתין הדג כשהיא חשפה מול כל המושבעים שהיא המוח מאחורי ההדחה של אמילי. מהמיזוג היה מוטיב שחזר על עצמו - אוסטין מקריב מהמשחק בשביל הרומן עם די, ודי ממשיכה לשחק מהראש ולא מהלב ולא סיפרה לאוסטין על התוכנית להדיח את דרו. אבל החלק הכי חשוב הגיע בזמן ההצבעה - לראשונה בעידן החדש, המקום השני מקבל לפחות שני קולות! ובסוף אוסטין קיבל לא פחות משלושה קולות - של קנדרה, דרו וברוס. אבל כל מי ששיחק חזק את המשחק, חוץ מדרו, הצביע לדי. איזו זוכה מעולה! העונה עצמה, לצערי, הייתה קצת פחות מעולה. בסופו של דבר הייתה כאן נפילה לעומת עונות 42 ו-44, אבל זו אחת מהעונות שאין הפיכה של יחסי הכוחות מדי פרק, אלא ברית אחת ששולטת. טוויסטים פגעו במשחק אבל לא הרסו אותו, הקאסט היה חביב אבל לא נפלתי.

דירוג:

1. די
2. קלי
3. דרו
4. אוסטין
5. ג'ולי
6. קיילב
7. אמילי
8. קטורה
9. ג'ייק
10. קנדרה
11. סבאיה
12. ברנדו
13. ג'יי
14. ברנדון
15. שון
16. סיפו
17. חנה
18. ברוס

דירוגי עונות וזוכים:

1. קאגאיאן
2. מיקרונזיה
3. גיבורים נגד נבלים
4. קמבודיה
5. אי הגלות
6. עונה 42
7. סין
8. מנצחים במלחמה
9. איי הפנינה
10. עונה 44
11. אמזונס
12. סאן חואן דל סור
13. עונה 45 - מתחיל להיות קשה להסביר למה אני מדרג עונות במקום סופר ספציפי, אני מניח שבהמשך אני אעשה דירוג עונות מורחב כמו שעשיתי לזוכים. העונה הזו מזכירה את סן חואן במובן שאין ממש ערך מוסף מעבר למשחק משובח, רק שהמשחק קצת פחות משובח כי ברגע שעושים את ההשוואה הזו, מגלים שהעונה צריכה להתמודד מול רף המשחק המטורף של נטלי. ועם כל הכבוד לדי, היא לא ברמה הזו.
14. XYZ
15. אוסטרליה
16. הפיליפינים
17. ונואטו
18. עונה 43
19. דוד נגד גוליית
20. טוקנטינס
21. עונה 41
22. דם נגד מים
23. HHH
24. קרמואן
25. עולם אחד
26. מרקייזיס
27. גוואטמלה
28. גיים צ'יינגרס
29. סמואה
30. בורנאו
31. אי הרוחות
32. אי ההכחדה
33. עולמות בנפרד
34. קו-רונג
35. אי הנוצרים
36. גאבון
37. ניקרגואה
38. פיג'י
39. איי קוק
40. פאלאו
41. אי המתים
42. אי האלילים
43. אולסטארס
44. אפריקה
45. תאילנד

זוכים:

1. טוני עונה 40
2. נטלי אנדרסון
3. שרה
4. פרוואטי
5. טוד
6. טוני עונה 28
7. די - מאוד קשה להכריע בין טוד, די, טוני בעונתו הראשונה וקים. בסופו של דבר טוד מעל די כי היו לו יותר מכשולים בדרך, כמו הערבוב החלקי שלקח ממנו את אהרון, ושני האלילים של ג'יימס שהיו פצצת זמן מתקתקת. טוני מעליה בעיקר בגלל שהוא יהלום טלוויזיוני, כי לפעמים זהב לא מספיק. די הרבה יותר דומה לקים, רק בעונה מלאה שחקנים ולא ניצבים.
8. קים
9. ריצ'ארד
10. דניס
11. ג'רמי
12. אדם
13. ניק
14. אריקה
15. כריס דוהרטי
16. קוקרן
17. מריאן
18. סנדרה עונה 7
19. גייבלר
20. יאם יאם - מעולם לא דירגתי אותו כראוי, הנה מקומו: הוא מזכיר את וונדל וג'יי טי בכך שהוא היה הצלע הפחות דומיננטית מתוך שניים, והוא ניצח את היותר דומיננטי(ת) בגמר. המשחק החברתי שלו עולה על שני האחרים, אבל נופל מזה של גייבלר.
21. ג'יי טי
22. וונדל
23. טייסון
24. ג'נה
25. סופי
26. ארל
27. טינה
28. אראס
29. מייק
30. בריאן
31. בוסטון רוב
32. יול
33. טום
34. אית'ן
35. נטלי ווייט
36. וספיה
37. טומי
38. דני
39. מישל (למרות שיכול להיות שאני מושפע בגלל שמעריצים אמריקאים מתים עליה מסיבה לא ממש ברורה)
40. אמבר
41. סנדרה עונה 40
42. בן
43. בוב
44. פאביו

בלתי שפיט: כריס אנדרווד - למרות שאילו היה משחק 39 ימים כמו שהוא שיחק את השלושה האחרונים הוא כנראה עדיין היה בבוטום 10 שלי.

נערך לאחרונה ב:

ghl123

New member
דירוגי עונות וזוכים:

1. קאגאיאן
2. מיקרונזיה
3. גיבורים נגד נבלים
4. קמבודיה
5. אי הגלות
6. עונה 42
7. סין
8. מנצחים במלחמה
9. איי הפנינה
10. עונה 44
11. אמזונס
12. סאן חואן דל סור
13. עונה 45 - מתחיל להיות קשה להסביר למה אני מדרג עונות במקום סופר ספציפי, אני מניח שבהמשך אני אעשה דירוג עונות מורחב כמו שעשיתי לזוכים. העונה הזו מזכירה את סן חואן במובן שאין ממש ערך מוסף מעבר למשחק משובח, רק שהמשחק קצת פחות משובח כי ברגע שעושים את ההשוואה הזו, מגלים שהעונה צריכה להתמודד מול רף המשחק המטורף של נטלי. ועם כל הכבוד לדי, היא לא ברמה הזו.
14. XYZ
15. אוסטרליה
16. הפיליפינים
17. ונואטו
18. עונה 43
19. דוד נגד גוליית
20. טוקנטינס
21. עונה 41
22. דם נגד מים
23. HHH
24. קרמואן
25. עולם אחד
26. מרקייזיס
27. גוואטמלה
28. גיים צ'יינגרס
29. סמואה
30. בורנאו
31. אי הרוחות
32. אי ההכחדה
33. עולמות בנפרד
34. קו-רונג
35. אי הנוצרים
36. גאבון
37. ניקרגואה
38. פיג'י
39. איי קוק
40. פאלאו
41. אי המתים
42. אי האלילים
43. אולסטארס
44. אפריקה
45. תאילנד

זוכים:

1. טוני עונה 40
2. נטלי אנדרסון
3. שרה
4. פרוואטי
5. טוד
6. טוני עונה 28
7. די - מאוד קשה להכריע בין טוד, די, טוני בעונתו הראשונה וקים. בסופו של דבר טוד מעל די כי היו לו יותר מכשולים בדרך, כמו הערבוב החלקי שלקח ממנו את אהרון, ושני האלילים של ג'יימס שהיו פצצת זמן מתקתקת. טוני מעליה בעיקר בגלל שהוא יהלום טלוויזיוני, כי לפעמים זהב לא מספיק. די הרבה יותר דומה לקים, רק בעונה מלאה שחקנים ולא ניצבים.
8. קים
9. ריצ'ארד
10. דניס
11. ג'רמי
12. אדם
13. ניק
14. אריקה
15. כריס דוהרטי
16. קוקרן
17. מריאן
18. סנדרה עונה 7
19. גייבלר
20. יאם יאם - מעולם לא דירגתי אותו כראוי, הנה מקומו: הוא מזכיר את וונדל וג'יי טי בכך שהוא היה הצלע הפחות דומיננטית מתוך שניים, והוא ניצח את היותר דומיננטי(ת) בגמר. המשחק החברתי שלו עולה על שני האחרים, אבל נופל מזה של גייבלר.
21. ג'יי טי
22. וונדל
23. טייסון
24. ג'נה
25. סופי
26. ארל
27. טינה
28. אראס
29. מייק
30. בריאן
31. בוסטון רוב
32. יול
33. טום
34. אית'ן
35. נטלי ווייט
36. וספיה
37. טומי
38. דני
39. מישל (למרות שיכול להיות שאני מושפע בגלל שמעריצים אמריקאים מתים עליה מסיבה לא ממש ברורה)
40. אמבר
41. סנדרה עונה 40
42. בן
43. בוב
44. פאביו

בלתי שפיט: כריס אנדרווד - למרות שאילו היה משחק 39 ימים כמו שהוא שיחק את השלושה האחרונים הוא כנראה עדיין היה בבוטום 10 שלי.
כל כך לא מסכים , עונה 45 עולה על עונות 42 ו44 המזעזעות ועונה 43 גם הייתה אחלה עונה , בדירוג הייתי שם את עונות 42 ו44 במקומות האחרונים ואת 43 ו45 ב20 הראשונים , ושוב לגבי עונה 45 אוסטין היה מתמודד נהדר שמעולם לא הצביעו נגדו אבל די הייתה טיפה יותר טובה והיא זוכה מאוד ראויה וצודקת ושמח בשבילה , ומה לעזעזל יש לאמילי נגד אוסטין? הזויה

נערך לאחרונה ב:

ghl123

New member
דירוג מנצחים (יש כמה שקרובים מאוד וקשה לבחור ביניהם)

45. טייסון (עונה 27) - עונת זוגות שלא עמדה בציפיות
44. יאם יאם (עונה 44) - עונה קשה לצפייה עם מתמודדים בלתי נסבלים
43. וספיה (עונה 04) - לא סתם בקושי מדברים עליה
42. מריאן (עונה 42) - עונה גם לא מוצלחת בלשון המעטה
41. כריס אנדרווד (עונה 38) - פשוט לא הגיע לו לזכות המזל שלו שלאף אחד לא הגיע לזכות בגמר הגרוע הזה
======================
40 מישל (עונה 32) - שדדה לאוברי את הניצחון
39 טומי (עונה 39) - עונה קשה לצפייה , זוכה סביר
38 נטלי וויט (עונה 19) - ברירת מחדל בגלל שראסל מזעזע מבחינה חברתית
37 בן (עונה 35)
36 טינה (עונה 02)
35 כריס דוהרטי (עונה 09)
34 אריקה (עונה 41)
33 שרה (עונה 34)
32 נטלי אנדרסון (עונה 29)
31 פאביו (עונה 21)
===================
30 אמבר (עונה 08)
29 גייבלר (עונה 43)
28 ג'נה מורסקה (עונה 06)
27 בוב (עונה 17)
26 קוקרן (עונה 26)
25 דני (עונה 11)
24 וונדל (עונה 36)
23 בוסטון רוב (עונה 22)
22 אית'ן (עונה 03)
21 מייק (עונה 30)
=================
20 סופי (עונה 23)
19 בריאן (עונה 05)
18 סנדרה (עונה 07)
17 די (עונה 45)
16 אראס (עונה 12)
15 טום (עונה 10)
14 ג'יי טי (עונה 18)
13 ארל (עונה 14)
12 אדם (עונה 33)
11 ניק (עונה 37)
==================
10 פארווטי (עונה 16)
9 טוני (עונה 28)
8 ריצ'ארד האץ' (עונה 01)
7 ג'רמי (עונה 31)
6 טוד (עונה 15)
================
5 יול (עונה 13)
4 קים (עונה 24) - שלטה בצורה אבסולוטית בעונה שלה
3 טוני (עונה 40) - לצד מלכה צריך מלך
2 דניס (עונה 25) - רק בגלל שהייתה פייבוריטית שלי מההתחלה ואני קצת משוחד אבל הייתה בכל מועצות השבט!!! ושרדה את כולם!
1 סנדרה (עונה 20) - מלכת הישרדות

נערך לאחרונה ב:
למעלה