עונה 12 - מההתחלה!

כן, אני צריך עונה ממש טובה אחרי הסיוט שהוא האולסטארס. זו העונה השנייה לפני האחרונה עם 16 מתמודדים, ואחת הפעמים האחרונות שיהיה פיינל 2 בגמר. חלוקת ארבעת השבטים הייתה מעניינת, אבל די ברור למה תוך פרק אחד עוברים לשבטים רגילים, כן? שלא לדבר על זה שלצעירים יש יותר כוח פיזי מלמבוגרים, ולגברים יותר כוח פיזי מאשר לנשים. וכמובן, ההבדל בין מלינדה (שבט הנשים המבוגרות) לקורטני (שבט הנשים הצעירות) הוא בערך שנה. גם בין שיין ובובי ההבדל לא גדול. ההשפעה היותר גדולה של העונה, כמובן, הוא אי הגלות (מתי הוא חוזר???) והגירסה השנייה של האליל, יותר נורמלית מהאליל ההזוי שגארי מצא בגוואטמלה, שהוא שרשרת חסינות לעניים. כמובן, האליל במתכונת של עונות 12 + 13 הוא חזק מדי, והעונה הזו מספקת סיבה מאוד טובה למה.

בכל מקרה, הבנות הצעירות מפסידות באתגר הפרס, ומיסטי (שלדעתי היא עדיין הבחורה הכי יפה בתולדות הישרדות |מאוהב|) נשארת באי הגלות, אבל אפילו לא מסתכלת על הרמז לאליל. חבל, אילו היית מנסה אולי גם היית מוצאת אותו, ואז אולי היית שורדת את הטבח המיזוגני שהיה שבט לה מינה. כל הקאסט הזה הוא זהב טהור, וחלק מהמבדרים והטובים ביותר - סירי, שיין, ובמידה פחותה מהם ברוס וקורטני - כבר ממלאים את זמן המסך. היחיד בעונה הזו שהוא קצת בזבוז מקום הוא ניק, אבל מלבדו יש גם את בובי שהוא בלתי נסבל, וטרי שהוא שוביניסט עם תעודות.

הנשים המבוגרות מפסידות באתגר החסינות הראשון, איזו הפתעה, ואם חשבתם שבשבט של שישה אין איפה להתחבא, נסו להיות בשבט של ארבעה! לסירי יש משימה קשה מההתחלה, היא חלשה פיזית אפילו ביחס לשאר הנשים בשבט שלה, מפחדת מעלים ואין לה שום ניסיון במחנאות. אבל היא מנסה לכוון דווקא נגד טינה, השורדת עם הכי הרבה ניסיון בטבע. כנראה היא הבינה מראש שמצב שבו יש שבטים של ארבעה, לא יימשך להרבה זמן. מה שעוד יותר מפתיע הוא שרות'-מארי ומלינדה הצטרפו אליה וטינה הודחה. ובזאת התחילה האגדה של אחת השורדות הכי טובות אי פעם.

פרק 2

מסתבר שזו העונה הראשונה שבה נעשה פתיח מקוצר. כמובן, היום פתיח הוא זיכרון ישן. ארבעה שבטים הופכים לשניים, ולה מינה זוכים במשימה הראשונה כשני שבטים. ואז אנחנו זוכים להצצה ראשונה לשבט הכי כאוטי, דיספונקציונאלי, רנדומלי - ואדיר - בתולדות הישרדות, קסאיה. ממש לקחו את כל האנשים הכי צבעוניים בקאסט, לטוב ולרע, ושמו את כולם באותו השבט. לעומתם, לה מינה פשוט משעממים. סאלי, אוסטין ומיסטי סבבה, השאר לא מעניינים בכלל. למזלנו, בניגוד לעונות אחרות, השבט היותר מעניין היה זה שהצליח לשלוט במיזוג. אה, וסיכוי טוב שסאלי תהיה המודחת הראשונה מהשבט כי היא איבדה את הרומח שהם זכו בו במשימה האחרונה. עכשיו איך הם ידוגו?

קסאיה מפסידים גם חסינות, וממשיכים פשוט לתת את הסחורה. שיין רוצה לפרוש, מה שמוביל לאחד הציטוטים הכי טובים אי פעם של סירי, והאסטרטגיה של אראס מובילה לכמה וידויים מאוד נחמדים של קורטני. וכל זה, להזכירכם, עוד לפני שברוס מצטרף לשבט. הוא יצטרף רק אחרי ההדחה, שבתקווה לא תהיה של סירי. רגע, על מה אני מדבר? ברור שמלינדה תודח, ומתחיל להיות מאוד ברור למה שמו אותה בשבט המבוגרות. בכל מה שקשור לתרבות, היא בומרית לא קטנה. וקורטני היא, ובכן, קורטני.

כצפוי, מלינדה הודחה, ולמזלנו שניים מהמתמודדים הכי קורעים בעונה (שני הפייבוריטים שלי, למעשה) נשארו.

פרק 3

ברוס מצטרף לשבט קסאיה ומשדרג אותו משמעותית. זה השבט היחידי שהצליח לשתות מים נקיים בלי להרתיח אותם. כנגד זה, שבט לה מינה הולך ומידרדר כי הם איבדו את הרומח, ולמרות שהם כן מסוגלים לדוג, הם בעיקר דגים דגי אבו נפחא ארסיים. זה לא מונע מהם לזכות באתגר הפרס, למרות שהוא היה די צמוד. בזאת יש להם ברזנט נוסף, שבתקווה אף אחד לא יאבד ;-) ועוד פריטים חיוניים כדי להוביל. הם גם שולחים את ברוס לאי הגלות, בתקווה ששבט קסאיה יתפרק בלעדיו.

והשבט אולי לא מתפרק פיזית, אבל שבט קסאיה מפורק מנטלית תמידית ובלי שום עזרה חיצונית. אולי הקטע הכי הזוי ואדיר אי פעם של שיין, מושב החשיבה, נמצא בפרק הזה. זה אחד הפרקים שבאמת קשה לנחש, בלי לדעת, איזה שבט יפסיד חסינות, אבל הייתי צריך לנחש שאלה לה מינה בגלל שבכלל יש עליהם פוקוס למרות שהם כל-כך משעממים. גם האתגר הזה היה פיזי ומאוד צמוד.

אז ברור שרות' מארי מודחת, כן? היא הרבה יותר חלשה מכל השאר. טרי ודן מנסים לשכנע את אוסטין וניק שמיסטי יותר חלשה, אבל די ברור למה אתם רוצים להדיח אותה. זה בגלל שאתם חזירים שוביניסטים ולא מסוגלים להתמודד עם העובדה שבחורה צעירה יכולה להיות מהנדסת טילים. והקטע הכי גרוע זה שמיסטי אשכרה הודחה. לא ייאמן. :-( בערך ההדחה היחידה העונה שהייתה ממש עצובה לי.

פרק 4

כאילו שבט קסאיה לא דיספונקציונאלי מספיק, עכשיו יש חיכוכי עצלים-עמלים - אראס, שיין וברוס (עמלים) מול קורטני, בובי ודניאל (עצלים). איפשהו, באמצע של השבט ההזוי הזה, נמצאת סירי, שאיכשהו עברה מלהיות במרכז המטרה ללהיות בעין הסערה. לא יודע מתי השבט הזה יגיע למועצת השבט, אבל המודחת שם לא תהיה סירי. כנגד זה, אם לה מינה ילכו למועצת השבט, למודחת בוודאות לא יהיה כרומוזום Y והעונה הזו תשבור שיא שלילי לגבי מצב המין הנשי בהישרדות (רף שישוו אליו עוד כמה וכמה עונות, אבל מעולם עוד לא נשבר, ויש לי הרגשה שעונה 45 לא תהיה זו שתציב אותו מחדש). אבל זו לא חייבת להיות סאלי. אם היא תעבוד קשה מספיק, עוד ידיחו את רות'-מארי במקומה. היא רק עובדת סוציאלית, לא בדיוק קריירה שמסכנת את הפטריארכיה. ואני לא מאמין שאני כותב דברים כאלה אבל טרי באמת כזה שוביניסט. לפחות הוא שוביניסט מהסוג הישן, ולא אחד מחלוצי אקדמיית אלפא לפוצים מתחילים. לצערי הוא הזוכה הראשון באליל, וזה האליל הישן והרע, אז הוא כנראה יגיע מאוד מאוד רחוק.

אלוהים כנראה גם לא מרוצה במיוחד מההדחה של מיסטי, כי קסאיה ניצחו בשני האתגרים. לפרס הם קיבלו ערכת הגיינה מושלמת, ומה שנראה כמו הפרסומת הסמויה הרצינית הראשונה בתולדות הישרדות. זה היה כשעוד היה איכפת לחברות מסחריות מהישרדות בכלל. ואז המתמודד שהיחיד העונה שאני באמת באמת שונא מתגלה - בובי. בפרק הבא הוא יהיה אפילו יותר גרוע. לה מינה מפסידים גם באתגר החסינות, אבל סאלי הייתה מעולה, אז יש לי תקווה שהיא לא תודח. היא משכנעת את אוסטין וניק להצביע איתה, אבל הם לא יספיקו.

אבל במועצת השבט, רות'-מארי קיבלה משום מה ארבעה קולות, לא חמישה ולא שלושה. להפתעתי הרבה זה היה טרי שהדיח אותה, למרות שגם אילו היה כופה תיקו, זה לא היה משנה - בין אם היו מדליקים אש ובין אם היו מסתמכים על קולות קודמים, רות'-מארי הייתה מודחת. אלא אם בנקודה הזו כבר התחילו להשתמש באבנים, ואז הייתה לו סיבה מאוד מוצדקת להפר את התיקו.

פרק 5

רות'-מארי הודחה, אבל לאף אחד אין צל של ספק. המודחת הבאה משבט לה מינה היא סאלי. רוב העלילה של שבט קסאיה, בינתיים מתמקדת בגן האבנים של ברוס. אני חייב להודות: אני לא ממש מחבב אנשים כמו אראס, וזה די שינוי בהעדפות שלי, כי הוא בטח מאוד דומה להאנטר מהמרקיז. אבל הגישה שלו מוחקת את האינדיווידואל לטובת הקולקטיב, ועד כמה שצריך לעבוד קשה במחנה, קולקטיביזם זה משהו שאני לא סובל. אחרי זה אחד מאתגרי הפרס האהובים עליי, כי הזוכים מקבלים בדיוק את מה שהם עמלו עליו. והזוכים הם שבט קסאיה. ואם חשבתם שבובי לא מגעיל מספיק, הפרק הוא דוחה ממש. ברוך שפטרנו?

בכל מקרה, המחנה של קסאיה מוצף, והם לא יכולים אפילו להדליק אש. טוב שדגים אינם תרנגולות, ואפשר לאכול אותם נאים. אבל קורטני, לא מכל דג נא אפשר להכין סשימי! הדגים שלהם נראים קצת כמו טונה (הדג הכי טעים לדעתי), אבל לא גדולים מספיק. תכל'ס, אם יזמינו את קסידי מעליאקספרס, התוצאה תהיה קרובה מאוד לקורטני. קסידי עצמה, כמובן, עוד לא הייתה אפילו בתיכון כשהעונה שודרה. ועכשיו בא לי סושי. לצערי יש לי מספיק מה לבשל, אז גחמותיי יצטרכו לחכות לשבוע הבא (ולא מיד אחרי יום כיפור, כמובן).

למחרת ברוס חובר לבובי, והם שותים את כל היין בשירותים (הם עוד לא מלאים בעצים?) וזה מתי שבובי באמת מתחיל להיות חרא. אולי הוא עוד היה שיכור והאלכוהול דיבר מהפה שלו, אבל אני לא קונה את זה. מה שכן, לא יודע כמה אני מחבב את קורטני הפרק. התוכחה שלה הייתה שנייה רק למלך התוכחה של העונה, אראס. אני לא אוהב לא אותו ולא את טרי, והפיינל 4 יהיה תעודת עניות לשניהם. אבל טרי מיזוגן ואראס לא, אז אראס עדיף. אחרי זה רצף הזכיות של שבט קסאיה נבלם, כשלה מינה זוכים בחסינות - אלי ההישרדות כנראה ממש אוהבים את סאלי, ואם זה עדיין לא מובן, בפרק הבא יהיה לה אפילו יותר מזל.

מאחר והרביעייה עדיין שולטת בשבט קסאיה (למרות החיכוכים הבלתי פוסקים בין שיין וקורטני), סביר להניח שקורטני היא מסיח מאוד גדול. בניגוד אליה, כנגד זה, סירי איכשהו הגיעה לנקודה שהיא אפילו לא על הרדאר. היא בסיכוי הכי נמוך שם לעוף אחרי אראס עצמו. אז בובי? או אולי ברוס? אראס, משום מה, מעדיף להדיח דווקא את ברוס. אבל עדיף להם להדיח את בובי, הוא גם עצלן (יותר מקורטני ודניאל ביחד), גם מנותק מהשבט וגם די חרא של בנאדם. לשיין גם יש נקודה, אבל מה הוא כבר יודע על יחסי הכוחות בשבט הגברים הצעירים? (ויואריום? ואמוס? ונטורס?) ומשום מקום דווקא דניאל פועלת נגד רצון הברית, וכורתות ברית צדדית עם סירי כדי להדיח את בובי! ברוס בטח הולך לזרוק קול על קורטני, אז אפילו לא צריך ארבעה כדי להדיח את בובי. מסתבר שלא רק ברוס זרק קול, שיין הצביע נגד אראס משום מה, למרות שהוא נשאר בשלו והצביע נגד ברוס. זו כנראה ההצבעה הכי הזויה מאז המיזוג של בורנאו, אבל הבנות השתלטו על השבט. אני מת על העונה הזו!

פרק 6

שיין מעורער אחרי ההדחה של בובי, ורוצה לפרוש מהברית. זה גורם לקורטני ולדניאל לפנות נגדו יחד עם סירי! יאללה בנות! אגב, אני ממש לא הערכתי מספיק את דניאל עד עכשיו. רוב המתמודדים האהובים עליי בעונה הם דמויות ולא אסטרטגים. סירי היא חוד החנית (לא רק בעונה אלא בכל הישרדות, שנייה אחרי טוני. במדליית הארד זוכה שרה), אראס הוא מנהיג טוב, אבל דניאל ראויה ממנו ועכשיו אני יודע - היא הייתה צריכה לזכות, וכנראה נשדדה בגלל מרמור (בעיקר מצד קורטני). למעשה, השתיים היו כל-כך קרובות, שאני לא אתפלא אם קורטני הרגישה נבגדת ממש ואירגנה נגד דניאל קמפיין שלם בפונדרוסה. אגב, אני חושב שראוי שנוותר על כינוי הגנאי המוכר (זה עם הסוסים), דניאל לא ראויה לו יותר. לפחות עד עונה 20.

העונה הזו קצת פורצת דרך בדרך לעידן החדש - אין פתיח (דווקא הפרק היה!), טוויסטים שאחד מהם יהיה בקרוב, אבל יש עוד משהו, שמאוד שנוי במחלוקת היום - ג'ף הרבה פעמים לא אומר Come on in GUYS! מן הסתם הוא יחזור לזה במיזוג. אבל אף אחד לא עשה מזה הו-הא, בגלל שבאמת אין צורך. זה רק הטרלול הפרוגרסיבי שהפך את זה לסצנה שלמה לפני שנתיים. וכן, זה טרלול, וכל מי שיודע מספיק על מה שנעשה כיום באמריקה יודע את זה. המצב שם שני רק לכפייה החילונית המופרזת בצרפת (שוב, תקראו על זה. בצרפת יש כפייה חילונית מובהקת.). והנה עוד משהו ניו-סקולי - הפרק הראשון שבו יש אתגר פרס וחסינות משולבים. קסאיה זוכים באתגר, אז שיין ניצל, אבל ממש חבל על סאלי.

אבל אז נהיה טוויסט חדש - מי שיוגלה לאי הגלות לא ישתתף במועצת השבט, ובעצם יינצל מהדחה. לא יודע למה, לא נתנו הסבר, אבל קסאיה נתנו לסאלי מתנה. האם זו הייתה התערבות הפקה? לא אתפלא אם כן, אבל משום מה לא ממש איכפת לי. אילו רות'-מארי הייתה מודחת בפרק 3, ואחריה אוסטין וניק היו כורתים ברית גיל, במקום ברית בנים, ומדיחים את דן, ייתכן ושבט לה מינה היה זוכה באתגר היום והשבט היה מגיע למיזוג בעליונות מספרית. משם הבנות היו יכולות להשתלט על המיזוג (אני מניח שברוס או שיין היו מודחים אחרי בובי, ואז היינו מקבלים ברית של דניאל, קורטני, סירי, אראס, מיסטי וסאלי). היינו צריכים לוותר על כמה דמויות מעולות על הדרך, אבל בזאת הייתה נוצרת עונה עם אפילו יותר אסטרטגיה. למה אני בטוח שהייתה שם אסטרטגיה? בגלל שסירי שם. כל מה שהיא משתתפת בו הופך לזהב (חוץ מעונה 34 שהיא פשוט גרועה מדי).

ובזאת אנחנו מקבלים את ההדחה הכי פחות רלוונטית העונה. פור דה רקורד, דן הודח, לפחות שני מקומות יותר מדי. יאללה מיזוג!

פרק 7

עוד סיבה שלה מינה היו זוכים בחסינות אם ברית גיל הייתה נכרתת: הם היו גרועים בפאזל, בין השאר כי מועדון הפאזליסטים מורכב בעיקר מנשים (יכול להיות שבוסטון רוב הוא הנציג הגברי היחיד). לא הייתה איזו מישהי חכמה שיכלה לפתור את הפאזל בצ'יק? אולי איזו מדענית טילים צעירה? טרי, אתה לא רק שוביניסט, אתה גם אידיוט. זה לא שפאזלים זה דבר כל-כך נדיר בשלב הזה של הישרדות, למרות שהם בהחלט הפכו למגפה אחרי עונה 20. מיסטי הייתה יכולה להביא את לה מינה למיזוג ברוב מספרי, וללא ספק להפוך את הנשים הצעירות (במקרה אני זוכר שקוראים לו ביונטה בגלל שזה גם השם של דמות מפורסמת יחסית ממשחקי מחשב) לכוח ראשי במיזוג. העונה הזו טובה מאוד בגלל הדמויות. עם ליהוק משעמם של העידן החדש, זו הייתה יכולה להיות עונה ממש גרועה, אולי אפילו חרא.

לצערי, בזאת נגמר החלק הכי טוב של העונה, מכאן והלאה יש לנו פאגונגינג, בין אם טרי משתלט על המשחק ובין אם אראס. ואני חייב לנקוף לזכותו של אראס את היכולת לשמור על השבט ההזוי שלו מאוחד, כנגד כל הסיכויים. או אולי זה בגלל שטרי משחק כל-כך רע. מה לעזאזל אתה אומר לשיין שהרביעייה שלכם מאוחדת? נראה לך שיש סיכוי שהוא יגיע יותר רחוק איתכם לעומת קסאיה? עכשיו זה רשמי, אני לא סתם לא מת על טרי, אני אשכרה שונא אותו. סוף סוף. אם היה לגברברים צל של סיכוי שלה מינה הולכים לשלוט, הוא נעלם ברגע שכל חברי קסאיה נפלו בזה אחר זה כשגילו שאין להם טעם להישאר באתגר ולסבול - במצב אחר סיכוי טוב שקורטני הייתה זוכה בחסינות. אבל במקום זה, קיבלנו את רצף הזכיות של טרי. א': פאקינג תודח כבר, אתה אסטרטג רע ומנהיג רע. ב': בשביל מה ביזבזו את האליל הראשון בתולדות הישרדות על מישהו שגם ככה רק יזכה בחסינות? תשתמש בו כנשק (כמו יול באיי קוק), תיתן אותו לסאלי כשתישארו שניכם מול קסאיה, משהו! אתה יכולת בקלות לשלוט במשחק אם רק הייתה לך טיפה של אסטרטגיה!

במועצת השבט ניק הודח, הברווז הראשון במטווח. לא שזה כזה משנה כי הוא לא היה ממש מעניין גם ככה, גם אם אוסטין היה מצליח במשחק ומגיע לגמר, ניק היה נחשב לעז שלו.

פרק 8

עכשיו שהפאגונגינג על שבט לה מינה התחיל, יש ירידת מתח משמעותית. בדרך כלל זה היה גורם לי לא לאהוב את העונה, אבל לה מינה חרצו את גורלם כשהדיחו את מיסטי (סיכוי מאוד טוב, כמובן שתיאוריות נשארות על הנייר) אז מגיע להם על זה שהם משעממים, טיפשים ומיזוגנים. אתגר הפרס בחלוקה מאוד לא הוגנת, די ברור שטרי, שיין ואוסטין יזכו, כן? חסר רק שאראס יחליף את שיין. אבל הם דווקא הפסידו כי כל השאר כיוונו נגדם. אראס, סאלי וברוס זוכים בפרס ושולחים את אוסטין ואת דניאל לאי הגלות (למה? אולי בגלל שהסיכוי שדניאל תבגוד בקסאיה נמוך יותר מאשר קורטני וסירי).

אחר כך טרי חושף את האליל שלו בפני סאלי. זה אומר שתשתמש בו עליה בהמשך, נכון? אבל אז כל שבט קסאיה גם מגלים על האליל. אבל כל זה לא משנה, כי הפלא ופלא, טרי זוכה בעוד חסינות! תן לאוסטין את האליל, מה הסיכויים שהם יצביעו נגד סאלי ולא נגדו? תשתמשו באליל, תדיחו את אראס, השבט יתפרק לחלוטין, ואז תוכלו לגייס את שיין וברוס ולהדיח את הבנות, בהמשך לפנות נגד שיין וברוס לפני שיהיה להם יותר מדי כוח. מי שיזכה בפיינל 3 יקח לגמר את סאלי ויזכה במיליון. אבל לא. חברי שבט קסאיה ידעו לקרוא את המפה הפוליטית ושבט לה מינה לא, ובגלל זה הם הפסידו. טרי אסטרטג גרוע, גרוע, גרוע. ולא, הוא לא נותן את האליל לאוסטין, למה לקפוץ על הזדמנות אפשרית לפרק את קסאיה ולהשתלט על המשחק? אידיוט.

פרק 9

אוקיי, אני מקווה שבעיות בסטרימינג נפתרו לי עד להודעה חדשה. בכל מקרה, מתי בדיוק אראס הוציא את דניאל מהברית והכניס פנימה את סירי? או שזה רק מה ששיין חשב? אין לו יותר בעיות עם קורטני? בכל מקרה, הפרק הזה אמור להיות מעניין כי טרי ייתן את האליל שלו לסאלי, ואז מישהו משבט קסאיה יודח... נכון? אבל קודם כל, אתגר פרס. זה אמור להיות אתגר קבוצתי, אבל מאחר וכל השורדים עובדים טוב ביחד, הוא הפך בסופו של דבר לדו-קרב בין דניאל וקורטני. וקורטני זכתה, ואיתה טרי, סאלי וברוס. הם גם שולחים את אראס לאי הגלות. כאילו שזה משנה משהו, לא יוטמן עוד אליל עד שטרי ישתמש בנוכחי, וגם אז סיכוי טוב שלא. האליל לא התחיל באמת למצות את הפוטנציאל שלו עד יאו-מן.

זכרתי שזה פרק משעמם יחסית, כשהקטע הכי נחמד בו הוא פריטי הנוחות של הזוכים באתגר הפרס. אילו קורטני הייתה בגילי והייתי לומד איתה בתיכון, הייתי מקנא נורא - ג'אגלינג היה הדבר הכי חם כשהייתי בערך בן 17. ואז אתגר חסינות... שבו משתתפים רק טרי, סאלי ואראס. חברים, לפחות תנסו למנוע מטרי לזכות בחסינות. לברוס ולסירי כמובן אין סיכוי, אבל לשיין, לפחות תיאורטית, יש גם יש. חבל. וכמובן, טרי זוכה *שוב* בחסינות. איזו התחלה מלבבת לאליל החסינות הראשון, וו-הו!

אז זהו, הגיע הזמן של שבט קסאיה להיכנס לפאניקה? אם כך, אני מניח שברוס יודח. אראס רצה להדיח אותו עוד מלפני המיזוג. אבל מישהו מהרביעייה צריך להצביע נגד סאלי, כדי שהאליל אשכרה ישומש. אבל לא, כל השישה מצביעים נגד סאלי. החלטה לא טובה שעלולה להוביל להתפרקות מוחלטת של השבט. אבל רגע... טרי לא נתן לסאלי את האליל?!? גבר, מה יש לך פאקינג להפסיד?!? בנקודה הזו האליל יכול רק לדחות את הבלתי נמנע, אתה תודח! יכולת אשכרה לשנות את המשחק! אידיוט.

פרק 10

כמה טוב יכול להיות פרק שבו אין הדחה בגלל פרישה/פינוי? טוב בערך כמו הקאסט שלו, ובמקרה של הקאסט הנוכחי, זה אומר שיכול אשכרה להיות פרק מעולה - ללא ספק יותר טוב משלושת הפרקים הקודמים, שהתמקדו בטרי וכמה שהוא אסטרטג כושל. תכל'ס, העונה הזו מזכירה קצת את עונה 42 - כוחן בקאסטים מעולים. הסיבה היחידה שדירגתי את 42 יותר נמוך היא בגלל שהיא בכל זאת הייתה עונת עידן חדש, גדושה בטוויסטים. העונה הנוכחית, למרות האליל, היא קצת יותר מדי אולד סקול, אבל זה באמת הפגם היחיד שבה (יחד עם טרי, שהוא בעצמו פגם גדול)

הפרק מכין אותנו מההתחלה לפינוי של ברוס, אבל ההיילייט של הפרק הוא אתגר הפרס, ובו פחות או יותר כולם שונאים את קורטני. תכל'ס, קסאיה הוא שבט מבדר ביותר, אבל אילו הייתי חלק ממנו, כנראה הייתי משתגע. מה שכן, זה מכין אותנו לכמות הרגש של בעונה הזו - מתכון למושבעים ממורמרים, בראשות הצמד חמד שיין וקורטני כמובן. מת עליהם כדמויות, לקורטני יש גם שכל בקודקוד, אבל היא מלכת המרמור של ספסל המושבעים. סירי זוכה בפרס ולוקחת איתה את דניאל ואראס - הכוח האסטרטגי שיוביל את סוף העונה, וגם יארגנו את הבליינדסייד הכי טוב העונה בהמשך.

ואז מגיע הפינוי של ברוס, ובין השאר קורטני ושיין מתכננים בגידה בשבט. אילו רק הייתם מאוחדים בהצבעה שלכם, יכול להיות שידכם הייתה על העליונה! ואז כנראה דניאל הייתה מצטרפת אליכם ומדיחה את אראס, במקום ללכת לפיינל 4 עם שני מתמודדים שלא היה לה סיכוי לנצח. על הטעות הגדולה של דניאל בהרחבה בפרק הבא, כמובן. ברוס מפונה מהמשחק, וייתכן וגם זה שיחק לידי אראס וסירי. בהנחה שטרי היה זוכה בחסינות בפיינל 7, הייתה יכולה להיווצר ברית מיספיטס בין קורטני, שיין וברוס, שהייתה מדיחה את הזוכים בפרס ומגיעה לפיינל 4 עם טרי.

פרק 11

לאתגר הפרס, השורדים נחלקים לשתי קבוצות. באחת מהן היה טרי ובשנייה הייתה סירי, אז קל להבין איזו קבוצה תזכה. בנוסף טרי גם זוכה במכונית (ומקולל, יש!!!), ונראה שאפילו אם טרי לא זוכה בחסינות, זמנו של אראס עומד להסתיים. שיין כמובן הולך להצטרף אליהם. אבל מי קבע שטרי יזכה בכל החסינויות? כמובן, באופן אירוני לחלוטין, דניאל זכתה בחסינות האחרונה והדיחה את טרי, אז בכל מקרה לא היה לה מה לדאוג. אולי אם קורטני הייתה זוכה בחסינות האחרונה :-D ומי בכלל רוצה להדיח עז רק בגלל שהיא עז? סירי, זה מי. וקורטני היא אחת העיזים הכי גדולות בתולדות הישרדות. אם היא תגיע לגמר מול כאוס קאס... בחירה קשה, אבל נראה לי שקאס עדיין הייתה מפסידה.

והנה אנחנו מגיעים לאתגר החסינות, ודניאל הפסידה הרבה לפני קורטני. את בטוחה שאת לא רוצה לחזור בך מההסכם עם טרי? וטרי זכה בחסינות שוב, אבל זה היה כמעט צמוד. אם אליל החסינות לא היה שלו, זה לא היה כל-כך מתסכל. מה הטעם באליל חסינות, אם גם ככה יש לך חסינות? ואם אתם חושבים שלקורטני אין ראש למשחק, תחשבו שוב: היא רק חיה בצל של סירי, בדיוק כמו דניאל. מי שהרס לטרי ולקורטני את התוכניות הוא שיין: אם הוא רק היה נכנס למשחק ומצביע גם הוא נגד אראס, דניאל בטוח הייתה מצטרפת אליהם גם. מכאן קצרה הדרך להדחות של סירי ושל שיין בהמשך. בפיינל 3 דניאל לוקחת את החסינות, ומגיעה לגמר עם העז שלה. לבריאן היה את קליי, לרוב ססטרנינו היה את מת'יו ולדניאל יש את קורטני. מי לכל הרוחות יבגוד בעז שלו?

התשובה היא מישהי ששיחקה עם מישהי שמשחקת הרבה יותר טוב ממנה. הסיבה שלא קלטתי עד עכשיו שגם לשאר הבנות יש ראש למשחק היא מאוד פשוטה: בגלל שסירי היא בין השחקנים הכי טובים אי פעם בתולדות הישרדות, וסיכוי מאוד טוב שהטובה מכולם עד טוני. ההדחה של קורטני הייתה ככל הנראה טעות של 900 אלף דולר בשביל דניאל. האם היא הייתה מנצחת את טרי? ממש לא בטוח. היה לה סיכוי יותר טוב מאשר נגד אראס, והיא לא הייתה מקבלת את הקול של קורטני בכל מקרה, אבל יכול להיות שהיא הייתה זוכה 4-3 - בסופו של דבר הכול היה תלוי בברוס. אבל מול קורטני היא כנראה הייתה זוכה 6-1 (מאמין שטרי היה פגוע מספיק להצביע נגד דניאל במקרה כזה). חבל. אבל יש מלכות ויש קיסריות ויש אלות, וסירי ללא ספק הוכיחה הפרק שהיא ראויה למושב בפנתיאון.

פרק 12

אתגר פרס - זה אמור להיות אתגר ההזדמנות השנייה? טרי זוכה שוב, פיהוק. זה כבר לא מעניין כי הוא חזק מדי. עכשיו הוא היה יכול טכנית לוותר על הפרס ולתת לאחרים את כל הקופה, או אפילו לשלוח את עצמו לאי הגלות, וזה בהחלט משהו שמישהו היה עושה אילו היו אלילים במשחק, וזה היה קורה אילו האליל היה במתכונת הטובה שלו, או פשוט אילו טרי היה חכם ומשתמש באליל בפיינל 8, או אפילו 9, כדי להוציא את אראס מהמשחק ולפרק את שבט קסאיה. אבל כמו שכבר אמרתי, טרי אידיוט ושחקן גרוע ובלעדיו העונה הזו הייתה יכולה להיות בטופ 3. היא עדיין בטופ 5 שלי, כמעט לכל עונה מעולה יש פגמים. וכמובן, הוא שולח את דניאל כי היא זו שבגדה בו. כמובן, הוא שחקן כל-כך גרוע, שמן הסתם הוא גם יהיה על סף ה"ראוי". וכן, אילו דניאל הייתה מדיחה אותו בפיינל 3 כדי ללכת עם קורטני לגמר, הוא היה מצביע לקורטני.

טרי זוכה שוב בחסינות (תיראו מופתעים) ולסירי יש דילמה. היא יכולה ללכת עם דניאל ואראס ולהדיח את שיין, והיא יכולה ללכת עם טרי ושיין נגד דניאל. אבל במועצת השבט, שיין הודח פה אחד. וכמובן שהאליל לא שומש, למה שטרי יעשה משהו מעניין? אגב, אתם בטוחים ששיין אמיתי? אם זו לא הייתה הישרדות, הייתי בטוח שהוא דמות של ג'ים קרי. וזו בטח הסיבה שהוא המתמודד האהוב עליי אחרי סירי העונה.

פרק 13

קודם כל, שכחתי לציין את ה"פנינים" של טרי על כך שבחר להעניש את אראס ודניאל כי הם צעירים ואלה ההורים שלהם שהגיעו, וזה לא משתווה לאהבה של זוג נשוי. וואו, גבר, אתה יותר מיושן מגבינת צ'דר טובה. גם מיזוגן וגם גילן, יש בך דבר אחד טוב? עכשיו אתה רשמית במקום ה-15 מתוך 16 מבחינתי, ואפילו יש מקום לתחרות עם בובי. ואחרי ההדחה של שיין, הוא ממשיך להתמרמר, למרות שהוא עצמו גם הצביע נגד שיין. אני עדיין לא אוהב גם את אראס (את דניאל דווקא כן! למה שנאתי אותה שוב? בגלל שיש לה לסת גדולה שגרמה למיליון וחצי ממים על סוסים?), אבל טרי גרוע פי מיליון.

אבל הפרק התהפכו היוצרות - אראס זוכה בפרס וגם בחסינות! הוא לוקח איתו את סירי לגמר, מה שגורם לדניאל לעבוד שוב עם טרי. ההזדמנות שלך הייתה ועברה, היית צריכה להדיח את אראס בפיינל 6 ולעבוד על להגיע לגמר עם קורטני! חוץ מזה, אלי הישרדות היקרים, עכשיו אתם גורמים לטרי להפסיד חסינות? אין דרך להדיח אותו כי האליל עוד בתוקף, ואין לו שום סיבה לא להשתמש בו! תוסיפו לזה את יתרונות הכוח וחיי המחנה של דניאל על סירי, ואנחנו בדרך לטרגדיה הראשונה מתוך ארבע, אבל שלוש עיקריות, של האגדה שהיא סירי פילדס. היא אף פעם לא קיבלה את רוב הקולות. אף פעם. אבל לפחות בעונה 20 היא הודחה כדת וכדין, עם רוב הקולות הרשמיים אחרי שאליל שומש. כל שלוש הדחות המיזוג שלה נעות בין חוסר מזל נוראי לבולשיט טהור.

אז כן, הבנות מקבלות קולות, לשמחתה של מלכת המרמור. היו מי שהתחסדו יותר, היו מי שהתנהגו יותר גרוע לפיינליסטים, כשהשיא שייך לברית הבצל - גם מרקוס עם הנאום שלו לסוזי ולשוגר, וכמובן קורין (אני חוזר ואומר - לדעתי מרקוס היה אפילו יותר גרוע מקורין, אין לי ספק שעבר בינה לבין שוגר חתול שחור שנחתך בעריכה). אבל קורטני בפרק הזה (וגם הקודם) ילדותית ברמות בלתי נסבלות. אני לא שונא אותה, אבל ההתנהגות שלה במושבעים בפרק הזה הורידה לה הרבה נקודות.

הגמר - והפעם במלואו!

אז סירי הפסידה בקרב האש, דניאל נשארה במשחק, עם שני גברברים עם כבוד הדדי של אוהד בית"ר מול אוהד... אולי לא בני סכנין, אבל נגיד הפועל תל-אביב. למרות שבפרק הזה הם הופכים להיות יותר כמו אוהד הפועל ירושלים ואוהד מכבי תל-אביב (בכדורסל, כן? דרבי ישראלי שהיה יכול לתת פייט לכל קבוצת כדורסל אירופית לפני עשר שנה בערך), עדיין יש יריבות מרה אבל הם כן שומרים על ספורטיביות מינימלית, בניגוד למה שהיה בפרק הקודם באתגר הפרס. משם לאתגר... פרס?!? משום מה החליטו העונה שיהיו אתגרי פרס בפיינל 4 ו-3. טרי זוכה שוב, ואילו זה היה האתגר האחרון, הוא היה מן הסתם לוקח את דניאל לגמר. האם דניאל הייתה זוכה נגדו? אילו הוא עצמו היה מדיח את אראס, אולי. הכול היה תלוי בשיין, כי אוסטין, סאלי וקורטני היו מצביעים לטרי בוודאות. קורטני ושיין היו המושבעים הכי ממורמרים, אבל שיין היה ממורמר פחות או יותר על כולם.

ואז מגיעים לאתגר החסינות, ודי ברור מי המפסיד הגדול מתוספת האתגרים. עד עכשיו החסינויות האחרונות שילבו יותר כוח רצון וסיבולת מאשר שיווי משקל, אבל האתגר הזה הוא שיווי משקל טהור! התערבות הפקה נגד טרי? אני לא אתפלא, אבל אני כבר מעדיף זכייה של אראס על פני הגעה של טרי לגמר, במיוחד שבנקודה הזו עוד היה יתרון קל למין הנשי בזכייה. זכייה של דניאל כנראה הייתה יוצרת תגובת שרשרת שמובילה למצב מגדרי הפוך לגמרי מאשר היום. אבל דניאל זכתה. והדיחה את טרי. אין לה שום סיכוי לזכות, אבל גם מול טרי לא היה לה סיכוי כזה גבוה. את יודעת מול מי היית מנצחת בוודאות? מול קורטני...

ואז אנחנו מקבלים את ההתערבות הרפואית הראשונה והאחרונה, אולי אי פעם, ביום האחרון למשחק. איזה קטע אם אראס היה מפונה מהמשחק ודניאל הייתה זוכה בדיפולט? אבל ההפקה לא הייתה נותנת לזה לקרות. אבל כמות החרטא ברטא על כנות והגינות גרמה לי להקיא קצת בפה. דווקא אוסטין וסאלי הפתיעו לטובה בהתייחסות שלהם למשחק, בהתחשב במי המנהיג שלהם. הייתי בטוח שתואר המושבע המביש ילך לקורטני, או אפילו שיין, אבל טרי הצליח להתעלות על עצמו שוב. אתה לא הערמת על אף אחד? וואלה? אולי זה בגלל שהיית חסין לאורך כל הפאקינג מיזוג!!! לך תשלח מכתב בדואר חילזון ואז תכוון שעון קפיץ, יא דינוזאור!!! אראס, כמובן, גם אכן לא מעט "ראוי", אבל טרי רשמית הגיע סוף סוף אצלי להיכל הבושה שאליו הוא שייך. למקום השני מגיע שיין - מי שבוחר מספר (וכרגע יש שלושה - גרג, קלי באפריקה שיש לה אלף ואחת סיבות להיות ממורמרת, והשלישי והאחרון הוא שיין) בפירוש לא רוצה להצביע לאף אחד אז הוא נותן לגורל להחליט בשבילו. וכמובן סירי יצאה מלכה עם השאלה שבפירוש הייתי בוחר לשאול אילו אני הייתי מושבע.

לצערי רק שניים מחמשת המושבעים האחרונים הצביעו למי שלדעתם שיחק את המשחק הכי טוב, ואלה סירי ולהפתעתי הרבה ברוס. השאר הצביעו לרע במיעוטו, כן כולל שיין למרות שהצביע לדניאל. בגלל זה אני לא יכול לפסול שורדים העונה לפי מרמור וערכיות, כי כמעט כל המושבעים היו ממורמרים וכמעט אף אחד לא שיחק מלוכלך.

ולדירוג שלי:

1. סירי כמובן
2. שיין, למרות הכול
3. ברוס
4. העלייה הגדולה - דניאל
5. סאלי
6. אוסטין
7. קורטני
8. אראס
9. מיסטי
10. ניק
11. רות'-מארי
12. טינה
13. דן
14. מלינדה

15. בובי

16. טרי - מזל טוב, הרווחת את המקום האחרון ביושר!

למעלה