סקר

beatman

Member
התכוונתי כמובן גם לכריסמס

ובגלל שלא הבנת ולא הסקת את זה לבד, אז הסברתי לך מפורשות.

תעמולה של רוסים גאים לכריסמס?

כמה שלא "תסביר", בחרתָ כותרת כזאת: "תעמולה של רוסים גאים".
נכון לעכשיו אני לא רואה כותרת שלך, בה מוזכרת תעמולה של מישהו אחר.
אדרבא! אתה מוזמן להציג לי קישור לכותרת שלך, בה הכריסמס והסרטים האמריקאיים שהבן שלו ראה הם תעמולה של מישהו אחר.

עד שלא תַראה לי איפה הצבעתָ על תעמולה של מישהו אחר בנוגע לכריסמס ולסרטים האמריקאים שהבן שלו ראה, מדבריך ימשיך להשתמע, שכל התעמולה לכריסמס ולסרטים אמריקאיים על חג המולד, היא רק מצד "רוסים גאים".

למען הסדר הטוב, הבהרה

כתבתָ גם על "תעמולה של ישראלים מאגניבים שסוגדים..." וכו', אבל זה הוצנע בגוף ההודעה, ולא הובלט בכותרת.

כן, בטח

כותרת בולטת עם "תעמולה של רוסים גאים" בתגובה לסרטים האמריקאיים, המראים חג מולד, בהם צופה הבן שלך!

ורק אח"כ הבהרה צנועה, בתוך הודעה, שכבר אינה מבטלת את הרושם הבולט והמכוון שהותירה התעמולה הרוסופובית שלכם.

בינתיים זה נראה שמשעמם לכם,

אם אין לכם מה לעשות חוץ מתעמולה רוסופובית ומללקק לאמא-אמריקה

על זה יש מימרה גסה ברוסית: чужой х... больше.

beatman

Member
נכון, זה מה שכתבתי בהתחלה

אבל הכוונה הייתה כמובן גם לתעמולה של "ישראלים מאגניבים" שמתלהבים מכריסמס.
ואם לא הבנת את זה מלכתחילה אז הבהרתי בהמשך.
&nbsp

לא הייתי באשדוד

איך אתה יודע שחג המולד? היה שם צלב או משהו כזה? או דגל ארה"ב?

בעניין מתנות, שכחת להזכיר את דמי חנוכה

יש כאן בפורום מישהו (חוץ משאול) שחוגג את חג המולד המערבי? אצל הפרבוסלבים זה 13 יום יותר מאוחר.

מנורת בית המקדש גם היא זכר לאמונות האדם הקדמון בעצים.

beatman

Member
הקישוטים שעל העץ להבנתי מתאימים יותר לחג המולד

אדומים-זהובים.
האיילים שייכים לסנטה קלאוס בחג המולד ולא לסבא כפור בנובי גוד.
&nbsp
מה הקשר בין חנוכה געלט לבין מתנות מסנטה ?
&nbsp
מנורת בית המקדש שימשה להארת בית המקדש, מה הקשר לאיזו אמונה בעצים ?

מתנות וגעלט זה לא מאותה משפחה?

סמיכות הזמנים אינה אומרת דרשני?
הקנים לא מזכירים ענפים?
האיילים אמרו של מי הם?

אולי תציג תמונה?

אגב, ראיתי לא אחת כנסיות פרבוסלביות מקושטות במגני דוד.

אתה טוען שאין קשר?

אכן, מעות כסף זה יותר פרוזאי. אבל מאותה משפחה.
בנוגע לפגאני או לא פגאני, יש לזכור שכולם היו במקור פגאנים, והמנהגים עברו בירושה. בטח ש"לא בדיוק", אבל מזכירים בהחלט.

בגדול, מבחינתי אין שום הבדל מהותי בין דתות "מונותאיסטיות" לבין הדתות ה"פגאניות", יעני "עובדי אלילים".
אני לא הולך כל כך רחוק כמוך וכמו עאלק נחמן, שטוענים ש"אין הבדל משמעותי" בין נוצרי-דתי לבין חילוני, שזה לדעתי אבסורד.

beatman

Member
לא יודע אם יש קשר, אולי המנהג התקבע במקביל לחג המולד

בשביל שהילדים לא ירגישו מקופחים לעומת הנוצרים.
&nbsp
אני לא יודע בדיוק מה זה דתי מול חילוני אצל נוצרים.
אני טוען שאין הבדל בין התחנפות דתית להתחנפות תרבותית - שתיהן סימפטומים של התבוללות.

ההקפדה על קוצו של יוד "זה לא חג מולד זה נובי גוד"

לא תחזיק מים אפילו דור אחד, היא מתחילה לקרוס כבר עכשיו בחגיגות החורף 2018, וכל שנה זה רק ילך ויגבר. זה יחזיק הרבה פחות זמן מה להט הציוני של הדור שלך ושל הוריך, והיא החזיק לא יותר משני דורות (וגם העליה שלנו סייעה רבות להתפוררות האווירה החברתית ששררה כאן בימי עלומך).

לך ההבדל נראה מהותי,

אבל בשביל הרוב המוחלט של ישראלים שאינם דוברים רוסית, (גם לחלק מסויים, אם כי קטן, שכן) ההבדלים הם שטחיים ולא משמעותיים.

נו אז?

אז בגלל שלרוב המוחלט של ישראלים שאינם דוברים רוסית ההבדלים (בין דתי-נוצרי לבין חילוני) אינם משמעותיים, בגלל זה אתה מתנגד לנובי גוד?
או בגלל זה מסכים איתם שההבדלים "אינם משמעותיים"?
אני פשוט לא מבין לאן אתה חותר.

אני חותר שההבדלים באמת לא כל-כך גדולים

כאשר בימי ילדותי מאז 1985 נחשולים עצומים של מידע מהמערב החלו לשטוף את ברה"מ המתפוררת ונחשפתחי להמון מידע על הכריסטמס האמריקאי, באמת שלא ראיתי הרבה הבדל, לא במהות החג ולא במנהגים ולא באווירה, רק שביחס לחגחגות המערביות החג הסובייטי התחיל להיראות די חחיוור ודל.

למעלה