סקר השפשוף הגדול / הגב של אמא

starrynight1

New member
סקר מעניין

ניקיונות- עד לשנה שעברה היתה לנו עוזרת שהגיעה פעם בשבועיים. רק שאותה עוזרת בחרה לה תיזמון מוצלח מאין כמוהו לעזוב (לפני פסח) בנימוק של בעיות בגב ומאז לא מצאתי מישהי. כלומר, הזמנתי מאז שלוש עוזרות שאף אחת מהן לא היתה משהו. אז אני מנקה לבד, פעם בשבועיים ניקיון יסודי ופעם בשבוע שטיפה נקודתית של רצפה במטבח (שה' יודע כמה היא מתכלכת תודות לקטנה), שירותים ואמבטיה. אין לי עזרים דמויי רובוט או מטאטא חשמלי שלא ידעתי שקיים. שתי ידיים, מטאטא ושואב אבק. שטיפת כלים גם נעשית ידנית ותמידית... זאת פעולה אינסופית.
סידור בית - נעשה תוך כדי תנועה, הסידור העיקרי הוא קיפול הכביסה המצטברת לכדי הררים.
כביסות - בבית עם תינוקת שאוכלת עצמאית הכביסות נעשות במרץ, בתדירות של מכונה ביום. מייבש כביסה יש והוא בשימוש אינטנסיבי ביותר. קרי כל מה שניתן לייבש במייבש, נכנס אליו. אין לי סבלנות לתלות.
בישולים- פעם ביומיים יוצא לי לבשל, כמעט ולא נכנס הביתה אוכל מוכן. התינוקת אוכלת כמובן רק אוכל הום-מייד. יום שישי הוא יום עמוס של בישולים לשבת וקצת ניקיונות.
קניות- קונה בערך פעם בשבוע וחצי באינטרנט. היינו עם מגה באינטרנט, שופרסל ישיר ועכשיו חצי חינם ואני מרוצה. לא ממש זול אבל איכותי. השלמות עושה מעט אצל הירקן הקרוב לבית ובמכולת.
אה, אני אחראית לכל הנ"ל. החצי מחוץ לתחום- א. כי הוא עובד מבוקר עד לילה; ב. כי הוא לא בנוי לזה מבחינת מה שהוא רגיל לעשות
מצחיק ולא מצחיק

אצלי 3 גילאי 5.5 ומטה

נקיונות - לא קפדנית גדולהן. תריסים, חלונות, פאנלים וחבריהם מוזנחים תמיד. מקרר פעם בשנה בפסח, ואם נשפך משהו ממש דביק הוא יקבל ניגובון. נקיונות שוטפים - בערב מטאטא / סמרטוט קטן (לפי הכוח). בימי שישי אותו סמרטוט קטן עם טיפה יותר מים. קשה לקרוא לזה שטיפה אבל זה מה יש. לפעמים בעלי חוטף חופה, ואז הבית נ-ק-י, הבעיה שזה מחזיק שעה בקושי, ולכן בהתחשב בעלויות המטורפות של עוזרת, בתקציב המצומצם, ובאנרגיה הדרושה למציאה ולתחזוק של אחת כזו - מעולם לא היתה ועדיין אין.

סדר - 3 ילדים, המון חפצים חדשים נכנסים. אז צפוף. לקראת כל פסח / ראש השנה / לידה אנחנו עושים סדר ענק, שכולל ארגון כולל של הארונות, הצעצועים, הספרים, הניירת, ולפעמים החלפת ריהוט. עמוק עמוק בחללי אחסון שונים אורב בלגן שקשה לתאר, ואיתו אני מתמודדת רק באופן תקופתי ורק בזוג.
סדר שוטף - כולם. בעלי והילדים עם דרבון. אני באופן טבעי.

בישולים - בשרים שנינו מכינים, הוא לרוב באמצע השבוע ואני לקראת שבת. תוספות קטנות אני מכינה לפי דרישת הילדים. אפייה ובישול עם הילדים - אני.

קניות - שוק פעם בשבוע - אני, השלמה חלבית בסופר לפי הצורך- אני. סופר גדול (בשר/חומרי ניקוי/ענייני טואלטיקה) - בעלי אחת לכמה שבועות עם רשימה שלי.

כביסות - אני מפעילה. אני מוציאה. שנינו תולים. אני מפזרת ושונאת את זה, אבל אני היחידה שיודעת בדיוק איזה בגד שייך לאיזה ילד. בעלי מצוות גרביים מול הטלוויזיה.

עזרים
מדיח - זה המכשיר החשמלי היחיד שבעלי הביא. ואני לגלגתי כי "מה הבעיה לשטוף כמה כפיות". קיבלנו את המדיח יד שניה, עובד כל יום (לפעמים פעמיים ביום) ואין סיכוי שתתפסו אותי שוטפת כפית. מילוי ריקון - אני. מקסימום 10 דקות ביום. חוסך לי אינסוף זמן. ממטלות הבית הבלתי מורגשות מבחינתי.

מייבש כביסה - נרכש לקראת הגמילה של האמצעי. עובד כל השנה. לא תולים יותר שום דבר קטן. חוסך ה-מ-ו-ן זמן. לרוב אני מרכזת את הכביסות ליום חמישי, מפעילה 5-6 מכונות ברצף + מייבש אחד.

רומבה - מתלבטת אם שווה את ההוצאה. בינתיים אין.

מיקור חוץ - לא.

הבית נודניק וגזלן זמן. לא יודעת כמה, אבל בטוח יותר ממה שמתחשק לי לתת לו.

אני מכניסה למייבש רק את מה שקטן, השאר על מתקן (ממש עמוס)

וחלק מפוזר על כסאות למהלך הלילה.
אני שונאת להתעסק עם הכביסות במהלך השבוע, זה מרגיש כמו 5 דקות אבל נמשך נצח.....

בלונד23

New member
אני מפעילה מייבש שבתוכו מכונה או שתיים

יש בהחלט מקום לשתי מכונות (7 ק"ג) יחד אבל לא יותר. יכול להיות של"אריות" יש מכונת כביסה עם תכולה של 5 ק"ג, ואז זה הגיוני.

מפרטת לגבי ייבוש 5-6 מכונות במייבש אחד

המכונה שלי 8 ק"ג (בכ"ז 3 ילדים)
המייבש שלי באותו הגודל
בימי חמישי אני מכבסת נון-סטופ כביסה של כל השבוע -

יש בערך 3 מכונות של בגדים
2 מכונות של מצעים + מגבות (כולל המצעים מהגן של הקטנה)
1 מכונה של הבובות של הילדים

מתוך כל מכונה אני בוררת את הקטנים מן הגדולים -
כל התחתונים והגרביים (של כולם) - למייבש / טייץ של הגדולה + מכנסיים של הקטנה - למייבש / ציפיות של כריות - למייבש / בגדים של הילדים שאינם עדינים או לא מבד פליסי (שיוצא כמעט יבש מהמכונה ) - גם כן למייבש
= כל זה יוצא מייבש 1

בגדים 'גדולים' - כמעט כל הבגדים שלי ושל בעלי, שמלות של הבנות, ג'ינסים, טרנינגים של הבית, מצעים ומגבות גדולות - נתלים על המתלה (שמתפוצץ) ומפוזרים על הכסאות בבית למהלך הלילה

בחורף זו כמובן אופרה אחרת, אבל בקיץ אני מצמצמת התעסקות בכביסה ליום אחד בשבוע, המייבש מקופל ומפוזר בלילה, המתלה בשישי בצהריים, ואני רואה את תחתית סל הכביסה כשהשבת נכנסת

גלושקה21

New member
אה עכשיו הבנתי

אני עושה כמוך בחורף-מכניסה מה שקטן ותולה את הגדולים. קניתי כמה מתקנים ואני מקפלת אותם אם הם לא בשימוש.

מ י כ ל10

New member
אוהבת שנקי, שונאת לנקות

תמיד אעדיף לעשות משהו אחר.
&nbsp
מנקה 'כמו שצריך' פעם בחודש בערך (רוצה - פעם בשבוע. בפועל - הרבה הרבה פחות מזה). אני מעולה ב"ניקיון מגבונים" ובמראית עין. בענייני ניקיון כמעט הכול עליי, למעט "סגירת מטבח" שנחלקת בינינו.
אין לי בעיה לשטוף כשמסודר. זה בקטנה מבחינתי. הבעיה היא הסידור והאיבוק לפני.
&nbsp
כנ"ל לגבי סידור הבית. לצעצועי הילדים יש איזה 5 ארגזים גדולים וכשיש לי כוח הכול פשוט מועף לתוכם.
&nbsp
בישולים - כרגע אנחנו בתקופה בריאה ומסודרת יחסית, אז פעם ביומיים / שלושה מתבשל פה סיר בורגול / אורז / קינואה + סיר קטניות + ירקות בתנור. הבישולים נחלקים בינינו.
&nbsp
קניות - האיש עושה את רוב הקניות השוטפות. קונים בכמויות קטנות והרבה פעמים.
&nbsp
כביסות - בעיקר האיש. היתרון היחיד שלי בכביסה הוא שאני מקפלת ומחלקת מיד לארונות והוא רק מקפל ומעביר ערמות עד החדר הרלבנטי.
&nbsp
יש מדיח שירשנו. לא בטוחה מה עמדתי. לדעתי הוא מייצר עבודה יותר מאשר מקל. יש רובוט, אבל אף פעם לא מספיק מסודר כדי להפעיל אותו. יש מכונת כביסה (כמו לכבס בגנגס). אין מייבש.
&nbsp
עוזר/ת - לפעמים ממש בא לי, אבל לא מוצאת מישהו שמנקה מספיק טוב. אז אין.
&nbsp
הבית גוזל ממני יותר מדי זמן, אבל לא יותר מהפורום

ליאת של עדי

New member
מנהל
אצלנו

ספרו מה אתן עושות בבית -

&nbsp
ניקיונות? יש מנקה אחת לשבוע. זה לא מספיק. אני מתמקדת בבית בעלי במטבח.
&nbsp
סידור הבית? אני
&nbsp
בישולים? שנינו
&nbsp
קניות? הרוב הוא
&nbsp
כביסות? הרוב אני
&nbsp
האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? (מדיח כלים / מייבש כביסה / רובוט מנקה רצפה) ? מדיח ומייבש
&nbsp
האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)? לפעמים אני עושה הזמנה גדולה באינטרנט. קצב מכין לי דרך הזמנה טלפונית ואנחנו אוספים, כנ"ל לפעמים ירקן
&nbsp
כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן? בעלי עסוק שעה בבוקר, אני שעה בערב.

אנחנו גרים בבלאגן ואני אוהבת את זה

לא מצפה מכלום להבריק ,
ואין לי שום דבר מהעוזרים שציינת .
אני מנקה ביקר כשבא לי , ככה אני מצליחה לעשות יותר .
הלוואי שאוכל להביא כבר מישהי הביתה, חלום .

ziva26

New member
התשובות האומללות שלי

• נקיונות - כמובן
  • סידור בית - אלה מי?
  • בישולים - לא רק אני אבל בעיקר
  • קניות - בחלקים שווים עם בן הזוג
  • כביסות - כל יום כל היום.
מבחינה טכנולוגית יש לנו מכונת כביסה של פנסוניק 7 ק"ג שכבר מזמן הייתה צריכה להיות מוחלפת ל 8 או 9 ק"ג לפי כמות הכביסות שיש. יש מייבש שמשתמשת בו ממש מעט ורק בימי חורף קשים. יש לנו רובוט אבל לא לריצפה אלה דווקא את הווינבוט שמנקה חלונות והוא המאהב הסודי שלי.

אין עוזרת בית.

גלושקה21

New member
עונה

יש לי 4 ילדים. 2 בגיל ההתבגרות ושניים קטנים אז אני "נהנית" מכל העולמות. בגיל ההתבגרות הם הרבה פעמים מכינים לעצמם ארוחות (אני מכינה לפחות פעם ביום אבל הם עם תיאבון מוגבר בגיל הזה אז אוכלים המון). אז המטבח הופך להיות תעסוקה אינסופית.

נקיונות? אני הכל אבל יש דברים שעושה לעיתים רחוקות כמו חלונות.
סידור הבית? אני
בישולים?אני והגדולים קניות?אני כביסות?אני

האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? (מדיח כלים / מייבש כביסה / רובוט מנקה רצפה) ?יש מדיח שמציל אותי מייבש רק בחורף בעיקר למה שקטן

האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)?התחלתי לאחרונה להזמין בשופרסל אונליין אבל חייבת תמיד השלמות.

כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן?כמה שעות כל יום. אפשר להגיד שמהצהריים עד השינה יש לי כשעתיים פנויות.
מה הבעל עושה? זורק את הזבל. בסוף שבוע מכניס מדי פעם כלים.

הו זה קל

ספרו מה אתן עושות בבית - באופן כללי לא המון
נקיונות? - כן, מדי פעם
סידור הבית? - בשגרה אחרת תוך יומיים לא יראו כאן רצפה. באופן כללי מבולגן פה
בישולים? - לא, אף פעם
קניות? - שוק כל יום שישי אחה"צ
כביסות? - שמה במכונה מוציאה תולה. דברים מסובכים כמו בגד עדין או כתמים האיש אחראי
האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? (מדיח כלים / מייבש כביסה / רובוט מנקה רצפה) ? - יש רובוט. אין מדיח, אין מייבש
האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)? - לא
כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן? - בטח בסביבות שעה ביום בממוצע

למעלה