סיפור פילוסופי

דנה הייתה צריכה לעבור מקום מגורים. היא רצתה לשכוח את העבר ולמצוא את עצמה במקום חדש. הבית שהיה במקום החדש נהרס בעבר הרחוק, והמקום היה שומם וריק מנפש חיה. עכשיו התחילו לבנות בו בית חדש.

היא ארזה את חפציה ונסעה במכונית. אחרי שעה קלה, הגיעה למקום החדש וראתה את הבית. הוא היה יפה בעיניה. היא נכנסה ונזכרה בעברה בדירה הקודמת. העבר נעלם כלא היה, יש חיים חדשים.

היא חיפשה בן זוג לאהוב. עד עכשיו היו לה רק סטוצים. אהבה מאוד פלירטים גופניים עם בחורים, אבל עכשיו רצתה אהבה אמתית. היא התיישבה לאכול, והיה לה טעים מאוד. היא פחדה מהמוות.

היא הצטרפה לחוג יצירה. שם הכירה את דני, שנראה לה אדם נאה ובעל אופי נהדר: חכם מאוד וטוב מאוד. הם דיברו על היצירה היפה בחוג ועזרו זה לזה, ואחר כך דיברו על עיסוקיהם האישיים וביקרו זה את זה בבית. אחרי כמה זמן הפכו לזוג אוהבים. דני אמר לה שצריך ליהנות מהחיים ולא לחשוב על המוות, כי אינו מובן.

דני ודנה התחילו לבלות הרבה וגם כתבו יצירות ביחד. דנה הייתה מאושרת וחשבה על כך, שאם טוב לה בחיים זה הדבר הכי חשוב בעולם. הם התחתנו והביאו ילד יפה, חכם וטוב.

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member
סיפור קצר יפה מאוד, רק כמה שאלות:
דנה הייתה צריכה לעבור מקום מגורים. הבית שהיה במקום החדש נהרס בעבר הרחוק, והמקום היה שומם וריק מנפש חיה. עכשיו התחילו לבנות בו בית חד
מדוע עברה? סיבות מקצועיות, כלכליות, אחרות?
היא ארזה את חפציה ונסעה במכונית. אחרי שעה קלה, הגיעה למקום החדש וראתה את הבית. הוא היה יפה בעיניה. היא נכנסה ונזכרה בעברה בדירה הקודמת. העבר נעלם כלא היה, יש חיים חדשים.
מצד אחד נזכרה במקום הקודם בו גרה- ומצד שני "העבר נעלם כלא היה"? סתירה לוגית.
היא חיפשה בן זוג לאהוב. עד עכשיו היו לה רק סטוצים. אהבה מאוד פלירטים גופניים עם בחורים, אבל עכשיו רצתה אהבה אמתית. היא התיישבה לאכול, והיה לה טעים מאוד. היא פחדה מהמוות.
וקודם לא פחדה מהמוות? היא תמות עם בן-זוג או בלעדיו.
דני ודנה התחילו לבלות הרבה וגם כתבו יצירות ביחד. דנה הייתה מאושרת וחשבה על כך, שאם טוב לה בחיים זה הדבר הכי חשוב בעולם. הם התחתנו והביאו ילד יפה, חכם וטוב.
זה נחמד, אם כי לא מספיק לבניית עתיד משותף. גם אני והחברה לשעבר (עליה מבוסס הספר) היינו בעל אותו טעם במוזיקה, אז מה? צריך עוד מעבר לכך.

לא מוסבר למה עברה דירה. אולי מסיבות אישיות. היא נזכרת בעבר ומרגישה כאילו הוא נעלם כי אי אפשר להגיע אליו בחזרה. מבחינה מטפיזית העבר כאילו נעלם ונשאר בדרך דמיונית יותר. כולם פוחדים מהמוות, אבל בן הזוג עזר לה להבין שהחיים יפים וחשובים וצריך לאהוב את החיים ואת עצמנו ולא לחשוב על המוות. תיאור היחסים מקוצר, ונאמר שהם אהבו ובזכות אלו תכונות, ואיך פיתחו יחסים רגשיים דרך המסגרת ואחר כך דרך החיים האישיים. גם העובדה שבן הזוג עזר לה לשפר את הבנתה על החיים, מדגישה את הקרבה הרגשית ביניהם.

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member
לא מוסבר למה עברה דירה. אולי מסיבות אישיות
אני חושב שדרוש הסבר, אפילו כללי.
מבחינה מטפיזית העבר כאילו נעלם ונשאר בדרך דמיונית יותר.
מוכר, רבים מהדברים ומהאנשים שכבר לא קיימים נמצאים בתודעה וזהו.
גם העובדה שבן הזוג עזר לה לשפר את הבנתה על החיים, מדגישה את הקרבה הרגשית ביניהם.
ובכל זאת, חובה שיהיה מעבר לזה. למשל, ההורים שלי שירתו באותו בסיס בזמנים מקבילים והיו להם מכירים משותפים שלא בידיעתם. לכן, כביכול אבא שלי טוען שהגורל שלהם היה להיות ביחד. לבל הסיר ספק, מדובר באדם רציונלי ובעל תארים במתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה.

הסיפור שלי מתאר בקצרה ובמתומצת רעיונות מורכבים ורומז להם. הרעיון הוא שבן הזוג התאים לה כי עזר לה להבין שלא צריך לפחד מהמוות כי היא צריכה לאהוב את עצמה ואת חייה. עיקר הסיפור פילוסופי, לבטא רעיונות פילוסופיים כמו על הקיום. יש כאן תיאור מקוצר ומרומז של מערכת יחסים, שכולל גם תיאור של נושאים משותפים.

למעלה