סדרה חדשה - ״על הספקטרום״ - ניתוח הפרק הראשון

xFeral

New member
זוהר בסדר גמור

האמת שזוהר בסדר גמור, יש לי מכר טוב המוגדר עם ״לקות שכלית״ ואני דווקא מעריך אותו יותר מאנשים רגילים.

באנגליה פגשתי המון אנשים ״רגילים״, ללא הגדרה של פיגור שכלי שהרמה השכלית שלהם מתחת לכל ביקורת.

הסיבה שמלכתחילה לא התחברתי לדמות היא בגלל שאנשים רגילים חושבים אוטיסט = מוגבל = מפגר וזה מאוד מפריע לי ומאחר ומדובר בתוכנית טלוויזיה זה עלול להעצים את הרעיון.

אני מאוד מסכים עם מה שכתבתם שהצורה בה בודקית רמה שכלית אצל אוטיסטים במיוחד - לא נכונה.

היום יצא לי לחשוב לעומק על הדברים וחשוב לזכור שהמערכת לא תואמת לאוטיסטים - כך שקשה מאוד להתפתח ולהגיע להישגים, מתי שאחרים מקבלים את העזרה והתמיכה הזו הנפוצה שזה בדיוק מה שהם צריכים וזה נראה להם ברור מאילו.

גם שים לב שכתבתי שarana1 גרם לי לחשוב מחדש על הדמות

אני שמח לשמוע

כי אני ממש נפגע בשביל אנשים כאלו כי אני יודע שרבים מאוטיסטים מוגדרים גם כבעלי מאפיינים של פיגור שכלי גם ברמות קשות מאוד , ואני נאבק למען מודעות שגם בתפקודים הנמוכים יש צורך לתקשורת ועולם עשיר מאוד ( וגם כאלו שתקשרו בהקלדה הראו כך ) , לכן עניין התפקודים מתעתע ראה אני חושב שזה עניין נזיל יש לי יכולת שכלית תקינה

אבל סובל מבעיות תפקודתיות ושפתיות קשה לי מאוד לדבר פיזית לכן מה אני ? מוגבל שכלית או אוטיסט בתפקוד גבוה ? מבין ? לכן אני גם בעד להסיר את עניין הבחינה של התפקוד לפי מבחן מנת משכל,

כי כמו שאתה אומר וגם חוקרים מסוימים אי אפשר פשוט למדוד כך אנטלגנציה כי אנשים על הרצף יכולים לא לשתף פעולה
למשל אני פעם מזמן יצא לי מתחת ל 70

שהייתי במצב רוח רע , ולא תקשרתי ובמצב טוב יצא סופר גבוה ובעשירון העליון אז מה אני מחונן על או מפגר ?

מבין זה מתעתע ואי אפשר לדעת אצלנו בנוגע לטיפשות באכולסיה הכללית זה ידוע הרבה אנשים מטומטמים גם כאלו שיש להם תארים ויוקרה נראים לי מטומטמים הרבה פעמים , לכן בעיני בקטע הזה אתה צודק וממש
שמחת אותי .

arana1

New member
גם הקטע עם הספירה

שאין לי ספק שמבוסס על המציאות, גם בגלל שהתסריטאית והבמאית היא אחות לאוטיסט וגם בגלל שאני מכיר אותו גם מביתי שאין מצב שמישהו יחשוד בה בלקות שכלית ואם כבר אז הכי ההפך אלא שהיא אדם מאוד מאוד אינטסיבי וככזה נוטה מאוד להצטרך לדרך או שיטה כזאת או אחרת לקצוב את הזמן,
מאוד יתכן שגם החיבור האוטיסטי הכל כך מוכר למוזיקה נובע מכך שגם מוזיקה כמו מתמטיקה קוצבת זמן בצורה ראויה יחסית,
ובכלל, אולי אפשר לזהות אוטיזם או מה שנחשב ללקות כזאת או אחרת גם עם תחושת זמן הרבה יותר מבוזרת, חופשית, רב קיצבית ואפילו מתוחכמת למדי שזה די בניגוד לאנשים נורמטיבים שנולדים עם שעון פנימי כל כך מוחלט וחד קיצבי שהם כמעט לא שמים לב אליו.
זו עוד זווית, עוד מבט, אפשרי

גם אני התקשתי בזה שנים

בלספור ולדעת שלא ירמו אותי מילדות כך נצלו אותי ואני לא מפגר

arana1

New member
לדעתי אני תמיד אשאר מפגר

כמו הרבה מאתנו, גם כי לא רק שהמערכת לא מתאימה אלא שמשהו בתגובות שלה לנוכחותנו, נראותנו, הווייתנו, לגמרי לגמרי מוציא מהדעת, ומצטער שזה נשמע כאילו אני מאשים את כולם, שוב פעם ותמיד, זה מה שנדמה לי, וזו לא בדיוק האשמה, כמו שכתבתי זה מה שיש, אנשים לא אשמים בצורה שאליה הם נולדו, בין אם הם נורמטיבים יותר או אוטיסטים או מי שמסומנים בטעות כלקויי למידה או התפתחות או בלא בלא בלא.

arana1

New member
הדמות של רון הכי קרובה לי כמובן

חד מדי, נרגן מדי, עצבני על כל מה שזז, והשטויות של האנשים מוציאות אותו מדעתו רוב הזמן, גם עבדתי לא מעט בפיתוח תוכנה, אולי זה קשור, ולגמרי התעקשתי לעבוד רק מהבית, ודי הלך לי, רק בגלל זה לדעתי

xFeral

New member
מוכר מאוד

אני יודע, השטויות של אחרים מוציאות גם אותנו מדעתינו.

כן הוא דומה לך

אבל אתה גם שומר בפנים אבל משהוא באנטימות שלו בחוסר רצון לחלוק רגשות מאוד מזכיר אותך גם אותי אבל הוא הכי רגיש בעיני , אני גם מזכיר אותו אבל יותר ברשת במציאות רוב הזמן אני שותק ונראה דג

למעלה