נתקלתי בסקר אמינות באתר אוטו

enigo

New member
מכיוון שהשיח הוא על אמינות של מותגים - והמידע פה הוא על

אמינות של מותגים, אז המידע הזה (אגב, זה לא סקר. יש הבדל) תורם ועוד איך. כי בפעם הבאה שמישהו יגיד "צרפתיות לא אמינות" יהיה אפשר לסתור את הטענה על סמך נתונים, ולא סיפורי "לדוד שלי היתה |צרפתית כלשהי| וכל שני וחמישי היא היתה במוסך".

prizman

New member
אם המידע הזה ישכנע מישהו

זה יכול ללמד רק על כושר הניתוח שלו, לא על שום דבר אחר.
חוזר שוב, אין כאן שום מידע על אמינות של משהו, גם לא של האפל' אגב.

enigo

New member
ברור. נתון על הסיכוי של רכב להכנס למוסך בגלל תקלה (מהסוג

שמזוהה על ידי המחשב) לא מלמד כלום על אמינות. צודק.

prizman

New member
אין כאן שום נתון כזה

ונותן לך את הקרדיט שגם את עצמך אתה לא ממש מצליח לשכנע.
סתם נכנסת ללופ.

kitt

New member
אם לוקחים בחשבון שמערכת האנג'י יודעת כרגע לתת מידע רק

על נורת צ'ק אנג'ין, זה מראה די בצורה ברורה שאלה תקלות שיובילו אנשים להכניס את הרכב למוסך.

enigo

New member
למיטב ידיעתי, היא יודעת לתת מידע על כל תקלה שמופיעה במחשב

הרכב, לא רק צ'ק אנג'ין. למשל תקלות במערכת ה-ABS או ה-ESP.
אבל עזוב, פריזמן נכנס לקטע האנטי שלו. נתונים על תקלות לא מלמדים כלום על אמינות... ברור!

prizman

New member
פחחחח

נהיית גם מומחה לקטעים שלי?
בינתיים אתה רק מראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.

prizman

New member
וגם אין לך מושג מה זה מסוגל לעשות ומה לא.

העיקר שאתה מכביר מילים.
קשה לדעת אם זה נןבע מהגרפומניה הרגילה, מהצורך המוכר להפגין את חוכמתך גם במה שאתה לא מבין
או שמסתתר כאן אינטרס כלשהו. לא שלדעתי אתה מקבל אחוזים על כל נהג שנשלח למוסך יקרן על לא עוול בכפו כמובן.
מה שחשוב זה שתמשיך לקרוא אוטו, כמעט כל אחד זקוק לאמונה במשהו.
הנושא כבר קיבל יותר תשומת לב ממה שהוא ראוי לו כך שאני מפסיק כאן.

kitt

New member
לפני חודשיים או שלושה דיברתי איתם כי דלקה לי נורית כרית אויר

והם אמרו לי שכרגע ובעתיד הנראה לעין הם לא מתכוונים להתרחב מעבר לנורת צ'ק אנג'ין.
יכול להיות שדברים השתנו מאז.

dani666

New member
ואנחנו רואים את דיוקי המדגם בבחירות. בנוסף, "מדגם" ...

... מתבסס (או צריך להתבסס. בפועל הם לא) על בחירה אקראית של נדגמים. אני בספק אם ניתן להגדיר את משתמשי אנג'י כבחירה אקראית.
&nbsp
ורק להבהיר - ואיני סטטיסטיקאי - אבל אני בספק אם באמת מדגם של 500 איש יכול לייצג את כלל עם ישראל, ולא משנה מה סטטיסטיקאי יאמר. ומדגמי בחירות הרבה פעמים הם הוכחה טובה לאי הייצוג הזה. (וזה מזכיר את Franchise של אסימוב).

enigo

New member
המספר הנדגם במדגמי בחירות הוא לפי כללי הסטטיסטיקה המוכרים

לכל קבוצה בגודל מסוים, לנתוני דיוק נתונים, יש מדגם בגודל X שמספק את הדיוק הזה. אבל בסטטיסטיקה, תמיד, קיים סיכוי קטן שהמדגם יהיה שגוי לחלוטין. ככה זה עובד.

enigo

New member
בעולם מושלם, לכל רכב בארץ היה מוצמד מכשיר מעקב שמתעד כל

תקלה, באיזה ק"מ היא קרתה וכמה עלה לתקן אותה - וכולנו היינו יודעים בדיוק איזה רכב הכי אמין.
אבל במציאות, כל מה שהיה לנו עד היום בארץ זה סקרי שביעות רצון התחלתית מחו"ל (די חסר משמעות - סופר כתקלה בנאדם שלא מצליח לכוון את הרדיו לבד, ונותן משקל גדול לאיכות השירות בסוכנות המקומית), סקרי אמינות שבעצם כוללים בתוכם עלויות תיקונים באנגליה/ארה"ב (לא רלבנטי לארץ) ושביעות רצון מרשת המוסכים המקומית, סקר של ADAC שמסקר בעצם רק תקיעות (ובחצי מהמקרים מדובר במצבר מרוקן) וזהו בערך.
נתונים מקומיים" כולם שומרים את הקלפים קרוב לחזה. מדי פעם שגריר או ממס"י היו משחררות קצת נתונים על קריאות חילוץ (שוב, בחצי מהמקרים בגלל מצבר מרוקן או תקלה בקודנית), וזהו.
עכשיו יש גם את הנתונים האלו. לא מושלם? נכון. הרבה יותר טוב מכל נתון שהיה קודם? בטוח. וגם עם המידע הלא מושלם הזה, נראה די ברור שהאמינות של האירופאיות לא גרועה כל כך, ושל היפניות לא טובה כל כך, ובעצם ההבדלים בין היבשות די קטנים.

dani666

New member
אין ספק שזה הרבה יותר טוב ממה שהיה קודם. הטענות הן על ....

.... צורת ההצגה.

enigo

New member
יד על הלב - היית נכנס לכתבה שהכותרת שלה הם "נתונים לגבי

הסיכוי לתקלה בכלי רכב של מותגים שונים על סמך מדגם של משתמשי אפליקציה"?
מעניין שכשידיעות או הארץ עולים עם כתבת "הרכב הכי אמין בארץ" על סמך נתוני קריאות חילוץ של שגריר - כשלא ברור מה חלוקת המותגים בין המבוטחים, לא ידוע מה גיל המכוניות וחצי מהקריאות הן בגלל מצבר גמור כי מישהו שכח את האורות - אנשים לא קופצים וצועקים "שטויות!" כמו שקפצו המגיבים כאן. אולי בגלל שקוראי הארץ/ידיעות פחות מתעניינים/מבינים במכוניות, ואולי בגלל שבסקרים ההם לא פגעו בציפור נפשו של אף נהג טויוטה...

prizman

New member
אתה לא יודע מה המגיבים כאן עושים במקום אחר.

כדאי שתעשה קודם סקר מה קורא כל אחד מהמגיבים כאן.
מי שהגיב בשירשור הזה לא הגיב לכתבה בהארץ, ידיעות או אוטו אלא לפוסט בפורום.

enigo

New member
אשמח להסבר מה הקשר בין מה שאמרתי למה שענית

אני לא צריך לדעת מה המגיבים כאן עושים במקום אחר כדי לכתוב את מה שכתבתי, אני גם לא צריך לדעת מה הם קוראים. ומכיוון שהשוותי את מה שכתבו המגיבים כאן למה שכתבו מגיבים בהארץ וידיעות, אז כנראה שאני מודע לזה שהמגיבים כאן ושם הם לאו דווקא אותן ישויות.

prizman

New member
ממש בנית לך טבלת אקסל

עם נתוני התגובות בעיתוניפ ובפורומים השונים והוספת מאפיינים לשוניים כדי להגיע לרמת הסתברות נאותה
של מי מגיב איפה ואיך?
כל הכבוד על ההשקעה.

למעלה