ניקון סוגרים את הקו של סדרה 1

• פותח הנושא bulb
  • פורסם בתאריך

prizman

New member
רביב צודק. ניקון בהחלט מאבדת את השוק.

מה שהיה טוב בשנות ה 90 הוא לא נחשב לטוב כיום.
במירורלסים הם לא הצליחו.
בערך 40 שנה החזקתי ניקונים כאלה ואחרות, אבל היום אני עם שתי אולימפוס, שגיא עם פוג'י , אילן עם סוני, ניקון פיספסה בגדול.

sagiKor

New member
לא הייתי מספיד את ניקון כל כך מהר

עדיין ה DSLR היא מערכת הצילום המובילה ודווקא בסגמנט הזה, ניקון הציגה התקדמות מרשימה ולא מעט קנוניסטים היגרו לניקון בזכות חיישן טוב יותר.
גם בתחום הוידאו ב DSLR, ניקון הציגה בתקופה האחרונה יכולות טובות יותר (אולי עם ה 5DIV קנון יחזרו להוביל).

צריך לזכור שרוב הפורום כאן מוטה לטובת מירורלס אבל רוב העולם לא כך.
ללא ספק העתיד יהיה חסר מראה אבל אני בספק שניקון או קנון יאבדו את ההגמוניה שלהם בעולם הצילום רק בגלל התנהלות איטית (ובטוחה) יחסית.

גם חיסול מערכת כלשהי לא פוגע בחוסנה של החברה. יש כל הזמן ניסיונות וכל הזמן שינויים, גם אצל מתחרים.

ravivme

New member
השוק העיקרי של dslr הוא מצלמות הכניסה

בסגמנט הזה היתרון של dslr הוא בעדשות כלבו עם זום גדול יותר , וכמובן המחיר.זה רק עניין של זמן עד שיתרונות אלה יתאיידו עקב הוזלת המירורלס וכניסת קומפקטיות איכותיות. ניקון כבר עושים מאמץ בתחום הקומפקטיות עם סדרה dl, אבל משום מה אין שום באז סביב המצלמות האלה, ולא ברור אם מישהו קונה אותן. במירורלס הם הבינו שעשו טעות אסטרטגית וזו כבר התחלה טובה. נקווה שיתעשתו במהרה.כולנו נרוויח מזה.

sagiKor

New member
עדיין

אנחנו עדיין קצת מושפעים מרוח המירורלס הנושבת כאן.
DSLR ברמת כניסה עדיין מוכרת היטב כי DSLR זאת "מצלמה מקצועית" והבחירה של מי שרוצה להכנס לתחום "ברצינות".

ברמה של החובב המתקדם עדיין לשופוני, להיצע העדשות ולהרגיש כמו הצלמים הגדולים שולח אותם לא רק למחוזות ה DSLR אלא לעיתים להחזקת שני גופים כאלו ובתקופה האחרונה אף למחוזות ה FF ואלו שאחר כך מרחרחים את תחום המירורלס (בעיקר בגלל משקל) מתקשים מאד לוותר על ה FF מבלי להבין שיתרון הגודל והמשקל דיי מתבטל אם רוצים עדשות זום איכותיות....

על מקצוענים אין צורך להרחיב

עדשות סופר-זום, תמיד היו למירורלס, גם לאולימפוס, גם לפנסוניק, גם לסוני יש וגם לפוג'י יש, גם לניקון... האיכות לא בשמים (למעט זאת של פוג'י שהיא מצויינת למה שהיא) אבל גם עדשות הסופר-זום של DSLR לא ברמה גבוהה במיוחד... משום מה יש לנו ציפיה שכל עדשת מירורלס צריכה לתת בראש לעדשות DSLR על מנת להצדיק את קיומן...

שים לב למצעד המכירות של אמזון, שים לב מי בשלישיה הראשונה ושים לב שאין מירורלס בטופ 20.... המירורלס הראשונה מופיעה במקום 22.
אפשר גם ללמוד משהו על מותה של המצלמה הקומפקטית....

אגב, סדרת ה DL הוכרזה כבר דיי מזמן אבל למדפים הן עדיין לא הגיעו, מוזר ודורש הרמת גבה...

sagiKor

New member
ואללה....

זה לא מה שאני רואה במקום 12
אבל אני רואה שהיא במקום 18....
שיפור חחחח

steiff

New member
מצעד המכירות הזה משתנה בהתאם למי ששואל

אמאזון הם אלופי השיווק הממוקד ומציגים נתונים בהתאם לפרופיל של מי שמבקש אותם.
מחק את העוגיות ונסה שוב - תקבל כנראה תוצאות אחרות.

אצלי במקום השני במצעד המכירות הופיעה מצלמה שהוכרזה לפני פחות משבוע וטרם הגיעה למדפים.

למעלה