מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב והאם כדאי לעשות שוב פסיכומטרי

yotamg24

New member
חח כן יש בזה משהו

עוד משהו ששקלתי - להתחיל מדעי המחשב בפתוחה ולקוות שיהיה לי ממוצע 87 בשביל האפיק מעבר לתל אביב/ ואו להתחיל הנדסת חשמל בתל אביב ולנסות לעבור למסלול המשולב של חשמל מדמ"ח צריך גם ממוצע 87

S h a r k 1 8

New member
לא ממליץ במצבך להתחיל אפיקי מעבר.

הסיכוי לקבל ממוצע 87 בשנה א' בהנדסת חשמל הוא אפסי, במיוחד עכשיו.
אם לא תצליח להשיג 87 (וכנראה שלא תשיג), סתם בזבזת שנה לאור העובדה שכבר עכשיו אתה יכול להתקבל למדמ"ח בבר אילן/בן גוריון/העברית.
&nbsp
אם באמת-באמת בא לך לקחת שנה לעשות חיים - סבבה. אבל אני לא חושב שאתה באמת רוצה את זה. אתה נעול על אוניברסיטת תל אביב ואתה מחפש לעצמך כל מיני תירוצים שהחסרונות בללמוד שם (לדחות את הלימודים בשנה שלמה ולעשות שוב פסיכומטרי) נופלים מהיתרונות של ללמוד באוניברסיטה אחרת.

yotamg24

New member
תשמע , הבעיה היא שאני מעדיף להישאר לגור בבית

מבחינה נפשית וכלכלית ..
דיברתי עם סטודנט בתל אביב של מדמ"ח והוא אמר לי שהוא היה בראיונות למשרת סטודנט והיה שם בוגרים מבר אילן, הוא אמר שהם יודעים פחות ושממש לא מומלץ ללמוד שם וגם מפלים אותם בראיונות עבודה על ימין ועל שמאל

אני חושש להתחיל ללמוד שם ואחרי שאסיים את התואר , או בזמן התואר שאחפש משרת סטודנט אני אתן לעצמי כאפה ויגיד - וואלה בגלל איזה מבחן ארור שנקרא פסיכומטרי דפקת לעצמך את הקריירה לכמה שנים
בנוסף הקורסי יהדות שם נשמעים דבר נוראי ומעיק (כפייה דתית)

S h a r k 1 8

New member
מה שהסטודנט אמר לך זה שטויות במיץ

בתור מישהו שהיה בעשרות ראיונות, אם לא מאות, ראיון עבודה הוא 1 על 1. אתה בד"כ לא תראה מועמדים אחרים, וגם אם תראה אותם, זה אולי במסדרון.
&nbsp
אין לך שום דרך לדעת מה היה בראיון של מועמדים אחרים. אין לך דרך לדעת איך המראיינים התייחסו אליהם ומה רמת הידע שלהם.
דרך אגב, אם היחס אליהם הוא כ"כ רע בראיונות, אז למה בכלל מזמנים אותם? לא חבל על הזמן?!
&nbsp
אם היה מדובר בסטודנט שכבר עובד, אולי יש לו מידע פנים על מה חושבים אנשי החברה שלו על בוגרי בר אילן, אבל גם אז מדובר במידע שרלוונטי אך ורק לחברה שלו, ואולי גם רק למנהל/למחלקה שלו. במקרה הנ"ל מדובר בסטודנט פלצן שאין לו מושג מכלום שחושב שאם הוא לומד בתל-אביב אז הוא מלך העולם.
&nbsp
לגבי העברית - שמע, הייתי מציע לך לנסוע לשם (זה לא חייב להיות ביום פתוח) ולהסתובב קצת בקמפוס. תדבר עם סטודנטים. תציג להם את הדילמה שלך. אולי תמצא עוד חבר'ה שהיו בדילמה שלך ובחרו בסוף ללמוד בעברית... תראה, תתרשם. אולי ממש תאהב את המקום?
&nbsp

S h a r k 1 8

New member
את אותה עצה שנתתי לך עבור העברית אני נותן לך גם לגבי בר אילן

סע לשם, לך לבניין של מדעי המחשב, דבר עם סטודנטים.
תשאל אותם אם הם עובדים במשרות סטודנט. תשתף אותם בדילמה שלך. בטוח היו עוד סטודנטים עם דילמה דומה לשלך. תשאל אותם מה הם היו עושים במקומך לאור הניסיון שיש להם היום.
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
למה לך אפיק מעבר?

לך תדע אם תצליח או לא, ואתה מתקבל לאוניברסיטאות מצויינות גם עכשיו.
&nbsp
לעבור בתוך הפקולטה זה גם לא ממש מובטח, ואתה לא רוצה להתקע במשהו שאתה לא באמת רצית ללמוד.

GuestOfHonor

New member
לא משוכנע שבטכניון או בעברית התקנון מתירני יותר

ותקנון כזה לא הופך את המחלקה לרוצחי המונים, יום השואה שמח
.

יש לי לא מעט ביקורת על ההוראה במחלקה - ואני אומר את זה כמתרגל בעברי - אבל יש המחלות שיש שם קיימות במידה כזאת או אחרת גם במוסדות המובילים האחרים, ונובעות בעיקר מזה שהאוני' תופסת את עצמה קודם כל כגוף מחקר, לא הוראה.

S h a r k 1 8

New member
לא דיברתי על הוראה. דיברתי על חוקים.

בטכניון, למשל, כדי להיות תקין אקדמית אתה צריך להיות:
1. בעל ממוצע של מעל ל-65
2. לעבור בהצלחה 66% מכלל המועדים שניגשת אליהם במהלך התואר.
&nbsp
נניח, למשל שיש 30 קורסים בתואר. נניח, ש-20 קורסים עברת ישר במועד א' ו-10 קורסים אחרים נכשלת במועד א' ועברת במועד ב'.
סה"כ ניגשת ל 40 מועדים ועברת 30. בטכניון אחוז ההצלחות שלך הוא 75%. זה תקין. בתל אביב לעומת זאת יכולים להעיף אותך מהלימודים.
&nbsp
זה המצב בעברית: http://science.huji.ac.il/he/pass-conditions
שם בכלל לא סופרים כישלונות במועדים, אלא רק כישלונות סופיים.
ואפשר להיכשל כל שנה בשני קורסים כל עוד הממוצע הכללי הוא מעל 70. זה הרבה יותר מתירני.
&nbsp

GuestOfHonor

New member
שהתקנון יותר מחמיר? כמובן, זאת עובדה

שהם נאצים? לא, הם לא הרגו אף אחד מהמשפחה שלי, או שלך
.

שהתקנון מחמיר בצורה לא הוגנת? אני לא בטוח. אני יכול להבין איך מוסד לימוד לא יעוף על זה שסטודנט שנכשל בשליש מהבחינות לא יסיים תואר, אבל אם אני הייתי מכין תקנון הייתי בונה את זה הדרגתית, כך שמה שמוגבל זה חזרות על קורסים וכשלונות במועדי א' ו-ב', כמו שיש במוסדות האחרים. מצד שלישי, אם מישהו נכשל - ממש נכשל - בעשר בחינות בתואר, הוא היה צריך לא לעשות את התואר מלכתחילה או לעשות אותו במוסד עם רמת קושי סבירה יותר.

S h a r k 1 8

New member
לא כ"כ הבנתי את מה שכתבת.

10 בחינות זה הרבה הרבה פחות משליש מהבחינות בתואר. הראיתי לך דוגמא.
בטכניון, אם נכשלת בשליש מהבחינות אתה בבעיה. בת"א אתה צריך להיכשל בהרבה פחות כדי להיכנס לבעיה.
&nbsp
מצד שני, מה תגיד על מבחנים עם אחוזי נכשלים של מעל ל- 50%? האם גם כישלון כזה היית סופר ככישלון באשמת הסטודנט?
האמת שאני מכיר די הרבה מקרים של אנשים שמאד קשה להם במועדי א', ובמועדי ב' הם תמיד עוברים. האם צריך להעיף אותם מהתואר? לא בטוח. בסופו של דבר, הם מסתדרים.
&nbsp

S h a r k 1 8

New member
לפני כמה שנים פורסם פה שהממוצע של בוגרי מדמ"ח מאב"ג הוא 77

אני מציע לך להתקשר למזכירויות למדמ"ח באוניברסיטאות שאתה מתלבט לגביהן, לבקש לדבר עם יועץ אקדמי (הוא בד"כ ד"ר או פרופ') ולשאול אותו.
&nbsp
אני שאלתי בימים פתוחים וענו לי.
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
אני דווקא שמעתי שמועות הפוכות

גם פה בפורום הייתה מגמה של תלונות לגבי בר אילן שהם הלכו לקיצוניות השניה ואם בסוף שנות ה90-תחילת 2000 היה קל מדי שם ורמה הייתה על הפנים, עכשיו הם מכסחים סטודנטים בבחינות והעלו רמה הרבה יותר מדי.
&nbsp
אבל שוב - אלה שמועות ואלה שמועות, בסופו של דבר אתה צריך ללכת לימים פתוחים ולדבר עם הסטודנטים.
&nbsp
מצטרף להמלצה לגבי האוניברסיטה העברית.

S h a r k 1 8

New member
בשורה התחתונה - עדיף לו בר אילן

משתי סיבות: 1. גיאוגרפית יהיה לו קל יותר למצוא משרת סטודנט 2. הוא רוצה להישאר במרכז. היתרון האקדמי של בן גוריון על בר אילן קטן (אם בכלל) על שני היתרונות של בר-אילן.

GuestOfHonor

New member
מצטרף להמלצה על העברית, כבוגר, אבל--

זה לגיטימי לא ללכת לשם אם אתה לא רוצה לחיות שלוש שנים בירושלים. כנ"ל הטכניון בחיפה.

לגבי מובילות-לא-מובילות, קח בחשבון שללמוד בבר אילן או אפילו באקדמית או בבינתחומי לא יגמור לך אוטומטית את הקריירה, זה רק אומר שיהיו לך פחות הזדמנויות ביחס לבוגר עם אותו ממוצע מהעברית או מתל אביב למשל.

אם אתה סבבה עם לגור רחוק מהבית, באר שבע זה אחלה, וזה עדיף מבר אילן. באר שבע גם זולה משמעותית מירושלים, אם כסף זה שיקול.

אם לא, עדיף לעשות מאמץ ולהגיע לתל אביב, אבל בר אילן זה לא סוף העולם.

אגב, אמרת שיש לך מעט נסיון בפיתוח משחקים באנדרואיד. אם במהלך התואר תוכל להפוך את זה ל"הרבה נסיון", יהיה פחות קריטי איפה למדת וכמה.

למעלה