מצלמה קומפקטית

bulb

New member
תתחדש! כמו שאמרו: המצלמה שמצלמים איתה הכי הרבה זו המצלמה

שהולכת איתך.

sagiKor

New member
רשמים ראשוניים אחרי יום צילומים

1. חיי סוללה - צילמתי כ 200 תמונות ותוך כדי עשיתי הרבה פעולות זוללות סוללה כמו בחינה של התוצאה, הגדלות, משחקי הגדרות וכו'. בסוף היום מד הסוללה עמד על הקו האחרון. פחות או יותר מה שניתן לצפות מסוללה מאד קטנה. זה מספיק לצרכים שלי אבל ליתר ביטחון עוד שתי חלופיות בדרך

2. פוקוס - סך הכל מהיר מאד. בעבודה עם נקודה נבחרת וגם בבחירת הפוקוס והצילום דרך המסך מגע התוצאות היו מדוייקות ומהירות. בשיטת זיהוי פנים יש השהיה וקצת פספוסים, זה דיי צפוי, אני צריך למצוא את השיטה שתעבוד הכי טוב עבורי, זה ידרוש עוד קצת ניסויים.

3. הקוטן שלה גרם לי מדי פעם להפעיל פונקציות שנמצאות על מסך המגע. זה דורש תשומת לב גבוהה יותר או לכבות את אופציית מסך המגע (הבחירה שלי). מעבר לזה הקוטן לא הרגיש לי כמגבלה תפעולית.

4. העינית לא ברמה של הסטנדרט היום, קטנה ולא כל כך בהירה וברזולוציה נמוכה. זה מספיק טוב בשביל לקמפז אבל לא יותר מזה. יש גם את אפקט הטאנל ויז'ן כפי שיש בהרבה עיניות של פנסוניק. באופן אישי כמרכיב משקפיים זה מאפשר לי לראות בקלות יותר את כל הפריים במחיר של פריים קטן יותר.

התייחסות ל 14 מ"מ.
1. אין בעיית חדות, לפחות לא לטעמי. כשהפוקוס מדוייק, יש חדות טובה מאד.
2. הפוקוס איתה מהיר, עולם אחר ממה שזכרתי עם הגרסה הקודמת שלה אם כי יש לציין שהניסיון שלי עם ה 14 הישנה מבוסס על מצלמת ה GF1 הותיקה שגם סבלה מיכולת פוקוס איטית. בכל מקרה, על מצלמה מודרנית, אין שום מגבלת פוקוס איתה.

היום בעיקר הסתובבתי ברחוב אז פחות התעסקתי בצילומים שבוחנים את הציוד ואיכותו אלא יותר את תפקודו בסביבה שבה אני רוצה לצלם.
אני אשתדל לבצע כל מיני צילומים שיבחנו את העדשה בפרמטרים שונים עד כמה שזה ניתן בעולם האמיתי.

אני מצרף כמה דוגמאות מהיום, כולן עם ה 14מ"מ

sagiKor

New member
001

כל התמונות הן המרה מ RAW ע"י DXO והמשך עריכה קלה אם הרגשתי צורך בפוטושופ

sagiKor

New member
002

צמצם מקס' - f/2.5
איסו - 400
תריס 1/400
פוקוס אוטומטי עם זיהוי פנים

sagiKor

New member
003

כאן אפשר לראות התנהגות של העדשה עם מקור אור בפריים, השמש נכנסת לפינת הפריים. על העדשה אין סך שמש ויש פילטר UV, אפילו לא מהסדרה הכי גבוהה.
אין פליירים

ravivme

New member
נראה טוב

בגודל הזה החדות והפרטים נראים טוב מאוד.
גם הצבעים באופן מפתיע נראים טוב.

שאלה לגבי 2+3

האם אי אפשר להשתמש במסך המגע לבחירת נקודת הפוקוס? זה כמובן היה סותר את 3 (כיבוי מסך המגע) אבל פותר את 2 (פספוס בנקודת הפוקוס)?

JacB

New member
תתחדש! תמיד כיף לקבל חבילה חדשה.

ההחלטה נראית נבונה בעיני עבור האופי השמוש שהגדרת.

ושאלה:
"גורם האיום" של המצלמה - הבולטות שלה בזמן השימוש חשוב לך.
אם כך, לא חסרה לך יכולת הטיית המסך (Articulated או Tilt)? כי כדי לצלם אנשים עם אורך מוקד כזה, אתה ממש "נתקע" להם מול הפרצוף, והמצב בו אתה מכוון את המצלמה ב"כינון ישיר" מסגיר את כוונותיך הרבה יותר מעדשה ארוכה בכמה ממ'.

אני שואל, היות כי אצלי קיימת דילמה לפעמים לגבי צילום בעימות חזיתי: עם מסך מוטה כשאני מביט כלפי מטה (יעיני מתעסק עם המצלמה) או ישירות בפוזה מפלילה.

ravivme

New member
גם לטעמי זה פיצ'ר חשוב

אפילו חשוב מאוד.
למרות שאני מניח ששגיא פשוט מצלם על עיוור. גם אני עושה את זה לעיתים קרובות.

JacB

New member
צילום על עוור - לפעמים מצליח לי

אבל כנראה על זה נכתב הספר "פרש בלי ראש". לפעמים זה מה שמקבלים
.
קל יותר למי שעובד עם עדשת פריים והסתגל לשדה הראיה הצפוי.
אחרת מבזבזים הרבה פיקסלים על יישור וחיתוך.

למעלה