מענקי חתימה

vinney

Well-known member
כאמור הבעיה זה המסים

אתה מקבל בסוף כסף נטו, אבל אם צריך להחזיר - מחזיר את הברוטו. עד שתתחשבן עם מס הכנסה וכו׳, אם בכלל, אתה תצטרך להוציא כמה עשרות (או מאות, במקרה הזה) אלפים על להשלים את החסר.

rj111

New member
חצי הולך למס הכנסה

אם צריך להחזיר, כנראה שמחזירים את הכל.

hadooper

New member
מדינת מיסים

Astroo

New member
לא, כשמחזירים אז מקבלים החזר

בזמנו קיבלתי מחברה מסויימת מלגה לשנה ג' של תואר ראשון, בתנאי שאשאר שם שנתיים. אחרי שעזבתי בתום השנה הראשונה, חוייבתי להחזיר את המלגה, אבל קיבלתי חצי מהסכום בחזרה ממס ההכנסה (כי זה נרשם לי כהכנסה שלילית).

vinney

Well-known member
כמה זמן לקח לך לקבל החזר?

לי בזמנו לקח כמה שנים לקבל החזר מרשות המסים...

vinney

Well-known member
דפקו אותי, הא....

עדיין, שלושה חודשים במקרה של כמה עשרות אלפים (או אפילו מאות, כמו בדוגמא של יוזר) יכול להיות עניין מהותי.

Astroo

New member
דווקא הרווחת

כל חוב של רשות המיסים כלפי האזרח צמוד למדד +4 אחוז בשנה. זו תכנית החיסכון הכי טובה.

jellymean

New member
כן... בהחלט דפקו אותך...

עד היום כולם חשבו שאתה דופק אותם...
אבל מסתבר שהם דפקו אותך...

user32

Well-known member
מנהל
נחשבת לאחת ההשקעות המשתלמות

כל בעלי העסקים מכירים את הטריק. מגישים את הדו"ח כמה שיותר מאוחר כדי לקבל החזר מס עם ריבית חלומית (משהו כמו 4% אם אני זוכר נכון). ההחזרים שלי בדרך כלל סביב 80K-50K ש"ח בשנה ומחזירים תוך שבועיים שלושה כשההצמדה היא מסוף שנת המס הקודמת. מניח שיום אחד יסגרו את הפירצה הזו.

user32

Well-known member
מנהל
אני מכיר כמה פתרונות

1. אכן לדווח על ההחזר ולקבל את המס חזרה
2. לקבל את הכסף רק בסיום התקופה
3. יש שיטה מקובלת שמיועדת גם לשימור עובדים: נותנים הלוואה לעובד ומגדירים שאם הוא נשאר X שנים הוא לא צריך להחזיר את ההלוואה. כל עוד ההלוואה פתוחה והוא עוזב, הוא פשוט מחזיר את הכסף חזרה לחברה ואז יש רק מס קטן על הטבת הריבית. רק אם הוא נשאר וזה הופך למענק אז הוא משלם את המס. יש לי חבר באלביט שקיבל הטבה כזו כדי להשאיר אותו עוד כמה שנים (הוא לא בתחום הטכנולוגי).

vinney

Well-known member
יפה, שמח לשמוע שמעסיקים מתחשבים במצב

פעם אחרונה שחיפשתי עבודה בארץ וויתרתי על כמה הצעות בגלל זה (כי מעבר לארה"ב היה בתכנון אפשרי ולא רציתי להתעסק עם העניין הזה של ההחזרים).

tenen

New member
לא הייתי ממליץ לאף אחד על 2 או 3 בחברות קטנות

חברה קטנה שפושטת רגל הלך הכסף.

Astroo

New member
יש גם בחור בן 34 שמונה למנכ"ל מיקרוסופט ישראל

זה לא אומר שזה נפוץ בקרב מהנדסים בני 34.

שרעבי100

New member
נחשפתי לזה

אצל כמה חברים בשנה האחרונה.
לרוב סדר גודל של 2-3 משכורות.
הכי הרבה ששמעתי עד היום זה 250k שח שזה לא קרוב אפילו למה שסיפרת.

rwlock

New member
פיצוי ושימור

אני החלפתי עבודה לא מזמן וקיבלתי מענק חתימה של 190K~ ש"ח ב RSUs מחברה בינונית. מכיר גם חברות שנותנות מענק במזומן.

זה בעצם מהווה פיצוי כספי על המעבר - ה RSUs, בונוסים, אופציות וכו שמאבדים בחברה שעוזבים ועוד חלק לשימור העובד.

לדעתי זו מגמה טובה לעובדים שמקלה על ההחלטה לעבור חברה.

Astroo

New member
RSU זה לא בדיוק מענק חתימה

זה יותר דומה לאופציות

rwlock

New member
נכון

אם החברה כבר מונפקת

מבחינתי מענק חתימה זה כל פיצוי כספי מעבר לשכר שאינו מותנה

vinney

Well-known member
יש הבדל מהותי בין מזומן לRSU

במקרה של RSU אתה לא משלם כלום ולא מקבל כלום עד הvest, ולא צריך להחזיר כלום אחרי הvest.

במקרה של מענקים בסכומים גדולים RSUים הרבה יותר עדיפים מהמזומן מבחינת ניהול סיכונים (לא עולים כלום בעזיבה).

rwlock

New member
בנוסף

ב RSUs יש את הפוטנציאל לרווח הון, אבל מצד שני גם להפסד :)

למעלה