מנתחת התנהגותית

גורג42

New member
בוודאי שמימוש החזון בצורה שמתאימה למציאות - זה מסובך.

הפואנטה שלי היא שזה שווה את המאמץ. ומאיפה המצאת את השטות הזאת, שבחברה מהסוג שאני מתאר לא יתייחסו לכל פסיק? בוודאי שיתייחסו. אבל הדברים יפתרו על-ידי דיאלוג מכובד והדדי שדואג לצרכים של כל המוערבים, ולא על-ידי חילופי צעקות וקללות שבהן כל צד מנסה לבטל את הצד השני כדי לזכות בכמה שיותר נקודות.

תראה... אפשר להיצמד לאיזושהי גישה פשטנית של הרעיון ולהצביע על הגיחוך שבה. או שאפשר להתמקד בפוטנציאל האדיר שלו ולחשוב איך הופכים אותו למשהו שניתן לבצע בפועל. הבחירה היא שלנו.

אגב, אפילו בסדרות הטלוויזיה המדוברות (שהן - כאמור - רק סדרות טלוויזיה, למקרה ששכחת), התמונה שמוצגת היא הרבה יותר מורכבת מהתיאור הפשטני שהבאת כאן. לא אמרת פעם שהיית חובב של הסדרות האלה? לא מבין איך אפשר לראות את מגוון הסיטואציות שעלו ביותר מ-700 פרקים, ואחר-כך לכתוב טקסט רדוד ופשטני כמו זה שכתבת הרגע.

ואפילו ככה, כמובן שזה טיפשי ונאיבי לצפות מהעולם האמיתי לעבוד כמו סדרת טלוויזיה. אני מדבר פה על אימוץ רעיון כללי שהוא בעל עוצמה, ולמצוא דרך ליישם אותו במציאות.

arana1

New member
שוב, זה כתוב.

לצערך ולמזלם של האוטיסטים המופלים לרעה גם מחמת זכרונם המעולה הולך ונעשה קשה מאוד להסתמך על זכרון קצר,
"זה דורש להבין שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתפוצץ על כל פסיק שמעצבן אותנו."

ואין דבר כחני יותר מלקבוע איך אנחנו אמורים לדאוג לצרכים של כל הצדדים במצב שאין לא סימטרי ממנו, מצב שבו צד אחד אפילו לא נחשב לבן אדם, אז נסיונות ההתחשבות שלך ושל שולמית משחקים רק לטובת כל מה שכחני ומכוער ולא צודק.

חשיבה לא פשטנית תנסה לברר את הבסיס לעיוות הזה, שזה מה שאני מנסה לעשות, ובשביל לפצות על העיוות המובנה בחברה מסורתית וכחנית יש מקום גם ליחס לא מאוזן,לכאורה.

אהבתי את וויאג'ר עם הקפטנית, ששם הדברים היו פחות פשטניים, לדעתי

ואני האחרון שאבטל סדרות טלוויזיה כנחותות או לא מהותיות יחסית למציאות, לדעתי ככל שאנחנו מתפתחים השפעת האמנות, היצוג, המימד הסימבולי תופסת משקל גדול יותר.

גורג42

New member
עצם המחשבה שלך שיש כאן סתירה, מסביר הרבה מאוד

אלא שאין שום סתירה.

אפשר ואפילו מומלץ להתעקש על הדברים שחשובים לנו בלי לרמוס את הצרכים והרגשות והעולמות הפנימיים של אנשים אחרים.

ולא רק שאפשר, אלא שזה יעיל פי אלף מלהתפוצץ על כל מי שמסתכל עליך לא נכון. כל מה שתשיג עם התפוצצות אלימה זה שהבן-אדם השני יאטום את אוזניו. וזה בכלל לא משנה אם האדם השני אוטיסט או לא. בעצם, סביר להניח שאוטיסט יאטום את אוזניו ביתר קיצוניות, כי הוא פי אלף יותר רגיש.

arana1

New member
קשקוש

במציאות אני לא מתפוצץ על אף איד, ועברתי ואני עובר את כל הדברים הכי גרועים שהנורמה מקצה לאוטיסטים כמובן מאליו, ויותר, וזה לא משנה, תפתח את הלב, תהיה הכי מכיל ורך ומסביר וסבלני לנ"ט זה לא רק שלא ישנה דבר אלא רק יהפוך אותו למפלצת גדולה יותר.
חנופה לבריונים לא עובדת, נקודה.

הפתרון הוא לא להתפוצץ.אלא פשוט להתנתק, וזהו

גורג42

New member
הדיכוטומיה הזאת של "להתפוצץ" או "לוותר" - זו בעיה

שתי הדרכים לא יעילות, מפני ששתיהם לחלוטין מתעלמות ממה שקורה בראש של הבן-אדם השני.

וזה נכון לא רק מול נ"טים. נסה את הדרכים האלה מול אוטיסטים, ותגיד לי כמה מוצלחת החוויה שלך.

זה פשוט לא עובד.

לא פייר? אולי. אבל זו המציאות. ככה פועלים המוחות של בני-אדם, כולל שלך וכולל שלי. אז אין טעם להתלונן שזה לא פייר, כשכ-ו-ל-נ-ו חלק מאותה הבעיה.

וכאן נשאלת השאלה, מה עושים עם זה.

אכן, במקרים מסויימים להתנתק זה פתרון. אבל לא תמיד זה פרקטי, וגם לא תמיד זה רצוי. אז מאוד מומלץ להוסיף לארגז הכלים שלנו עוד כמה תגובות אפשריות מלבד "להתפוצץ" ו"לוותר".

arana1

New member
מה שמשתנה, ומשנה, זה הדיכוטומיה עצמה

לא יודע כמה מילים אצליח להשחיל עד התקף האלימות הבא של שלומית אבל מהותי להבין שמה שמשתנה ומשנה באמת זה שבחירות שפעם נכפו כמובן מאליו הולכות ונפתחות כדי לאפשר מרחב שבו, תאר לעצמך, מותר ואפשר ומתברר שאפילו כדאי, לשמור גם על הרגישות המאוד אישית ופרטית וגם לעשות דברים.
אז אם בעבר זה היה או להיות רגיש או להשתתף ביצירה האנושית,
מה שכמובן הבטיח תוצאות גרועות לכולם,
החברה, הכלכלה, המדע והאמנות ובכלל הזהות מתפתחים כך שרגישות, הגינות, מוסריות והתמסרות לא תסתור בהכרח את היכולת והזכות להשתתף במפעל האנושי.
וזה קורה למשל דרך הטכנולוגיה, שהיום לאדם הבודד יש נגישות לכלים ומידע הרבה יותר משוכללים והרבה יותר בקלות ובסך הכל בשביל לחקור מתמטית, אמנותית, פואטית, לא ממש צריך לנהל כל היום משא ומתן או מגע עם אנשים מגעילים, לדוגמה.
אז זו ההתפתחות המבטיחה, זו הכוונה בעולם שהופך להיות אוטיסטי יותר,
ולא,כפי שלא הבנת כמובן, שכולם יהפכו לאוטיסטים,
כי אין דבר כזה אוטיסטים ואין דבר כזה אוטיזם, זו המצאה של הנורמה שמחמת כחניותה וצרות מוחה לא יכולה להרשות תפיסות מגוונות ושונות של המציאות והחברה,
אז לא,
בניגוד לעתיד שאתה טווה, זה לא שהקבוצה הנ"ט תלמד לחיות עם הקבוצה האוטיסטית ולהפך,
לא יהיו קבוצות כאלה,
עצם ההפרדה לקבוצות כאלה היא הבעייה, והיא תסתיים ברגע שהנורמה תתפתח ולו מעט מעבר לפשיזם הכחני שמגדיר אותה כיום.

וגם בגלל זה יש לי כל הזמן בעיה עם הדרך שבה אתה תופס סימטריה ומשית דרך תפיסתך השטחית אותה מוסרנות שגרועה אפילו מהעדר מוסר בכלל כי פוגעת רק בחלקים ובמוחלשים ומשאירה את הנאבקים ללא יכולת להתגונן חשופים לכל החרא .

מה שמשתנה זה הסימטריה עצמה, הדיכוטומיות שהיו תקפות בעבר ולכן נתפשו כנצחיות אינן כאלה בכלל,
זה כל היופי,
שלא צריך לבחור,
שאפשר, או יהיה אפשר, להיות גם רגיש מאוד למרחב הבין אישי, האנושי, וגם ליצור ולתרום,
מה שבוודאי יעלה את איכות היצירה משמעותית מאוד,
וחוזר חלילה

schlomitsmile

Member
מנהל
נא להמנע מהשתלחויות אישיות.
מוזמן לקלל אותי שוב במסר אם זה עושה לך טוב,
אבל לפורום יש תנאי שימוש והם כוללים המנעות מהשתלחויות אישיות.
אולי הם כללים מעוותים של אנשים מעוותים,
אבל אלה הם תנאי השימוש שכל מי שבוחר לכתוב בפורום
בעצם הבחירה לכתוב מביע למעשה הסכמה לעמוד בהם.
מי שלא מוכן לקבלם יכול לבחור לכתוב במקום אחר.

arana1

New member
הכללים מעניינים לי את יודעת את מה

ויש סיבה מאוד טובה לכך שהם לא רק לא מעניינים אותי אלא מחבלים בקיומי כמו גם בקיומם של אנשים שונים רבים, גם כאלה שהפורום מתיימר לקדם ולתמוך בהם אבל בעצם עושה בדיוק את ההפך

schlomitsmile

Member
מנהל
אם מנסחים את צרכי התקשורת של האנשים השונים
ומנסים להגדיר איזשהם גבולות גיזרה שיאפשרו למקסימום אנשים
להרגיש בטוחים, להרגיש נוח להשתתף בפורום,
מגיעים לתנאי השימוש האלה.
זה פורום ציבורי ולכן עליו לקחת בחשבון את צרכי התקשורת של מקסימום אנשים.
בקומונה אפשר להתנהל לפי מה שנכון לקבוצה מצומצת, ספציפית יותר.
הפורום מקדם ותומך באנשים שונים ומגוונים,
והמנעות מהשתלחויות אישיות היא אחד הדברים שמאפשרים זאת,
לפחות לרובם הגדול מאד.

arana1

New member
מה שנתפס לך כהשתלחות אינו כזה

גם כי חלק משונות מתבטא גם כדרך שאת אינך מבינה וחווה לחיבור בין האישי לכללי,
כך שכשאת מעדיפה את הכללים הנורמטיבים לתקשורת את משתיקה ורומסת מראש כל דרך לתקשורת שמהותית יותר לאנשים השונים ממך,
ואת עוד עושה את זה בפורום שמתיימר לשאת את דגל הסובלנות לשונות.

הנסיון לרמוס את צרכי התקשורת של המיעוט כדי להענות לפרוטוקולים של הרוב זה מה שרוצח את כל האוטיסטים, אבל שיהיה לך בכיף, תעשי חיים

גורג42

New member
זה לא "רצון הרוב", אלא דרישה להתנהלות אנושית בסיסית

וטוב שיש כאן בפורום מנהלת שדורשת את זה.

arana1

New member
ואתה הסמכות להתנהלות אנושית בסיסית ?

כי לדעתי שוב ושוב נתפסת כמי שמתמחה בביזוי כל מה שאנושי ובצורה הכי שפלה.

גורג42

New member
אף אחד לא "סמכות" בעניין הזה. יש אמת אובייקטיבית של כולם.

ואני לא מסוג האנשים שנוהג להיכנס לדיונים פילוסופיים של "תוכיח לי שלהחטיף לך אגרוף לפרצוף זה לא מוסרי" עם בן-אדם שלפני שתי שניות החטיף לי אגרוף לפרצוף.

arana1

New member
אמת אובייקטיבית לא זהה לאמת של "כולם"

ומי שהכי סובל מהפער הזה זה חריגים כמו אוטיסטים ואחרים, כך שאם חטפת אגרוף כי אינך מסוגל להבין זאת אז כנראה שהגיע לך.

גורג42

New member
מי שכותב משפט מבהיל שכזה, אין לו שום זכות להתלונן על צנזורה

בוודאי שלא בפורום שמוגדר כפורום תמיכה.

בעיקר שאם תתחיל להחטיף פה לאנשים אגרופים, אז הם יאלצו להגן על עצמם ולהחזיר לך. והדבר האחרון שהפורום הזה צריך זה להפוך לזירת אגרוף.

אז אני מציע לך מאוד להירגע. ואת הבריונות שלך תשאיר מחוץ לפורום, קפיש?

אני הגזמתי

איימתי עליו באופן חמור יודע מה היו הגזמות מצידי לאיים לפגוע פיזית באדם זה לא נכון ...

גורג42

New member
תאר לעצמך, נתי, שהקטעים שלך אפילו לא עלו על דעתי

בשיא הרצינות.

לא שזה לא חמור (זה כן), אבל זאת דוגמא ממש פצפונת לפשיטת הרגל המוסרית המוחלטת שהלכה שם. הייתם בסך הכל שלושה וחצי אנשים, וזה פשוט לא יאומן באיזו אכזריות טרפתם כל אאוטסיידר שניסה להתבטא אצלכם.

והפואנטה שלי פה היא בדיוק זה שאין בן-אדם ספציפי אחד שאשם במצב שנוצר שם. הייתם כמו עדר פילים חסר בינה ששועט קדימה ורומס כל דבר שמצוי בדרכו.

היו רבים גם בנינו

אני איימתי לפגוע בבת של ארנה התנהגתי כמו חזיר שובנסטי עם מעיין והיא השתגע מזה עשה לה טרגר אחרי שהלכת חטפתי פרניןה על חרסינה וקללתי אותה זה לא קדור לאוטסאדר אלא למתח שנוצר היו שם אנשים שניהלו מערכת יחסים אחד עם השני סבוכה וזהה צף קרו הרבה דברים אין כאן אשמים בעיני ואני מדבר תמידהעל עצמח אני מתנצל בשמי כל האחרים שיפעלו בדרכם .

arana1

New member
עזוב, אל תדבר עם גור על עובדות, זה משגע אותו

אני לא איימתי שם על אף אחד אבל ביטאתי דעה חריפה ותגובות קשות כלפי חלק ממה שאנשים כתבו שם,
נוצרה שם גם שיחה לגבי האי נוחות שאנשים נורמטיבים יותר, כמוך למשל, עשויים לחוש בקבוצה שלא עושה חשבון לכלום, ולא הגענו לשורה תחתונה בעניין זה כמו גם בכל עניין אחר, בכל מקרה, אף אחד לא נזרק בכח החוצה או נחסם או הושתק, אנשים בחרו לעזוב כי הבינו שבקומונה שלנו הם לא יזכו ליחס מתנמס מהסוג שכל כך אהוב על פסיכופאטים.

למעלה