מכתב פומבי לדוד170

שי999

New member
על הכוזרי והרמב"ם

הכוזרי והרמב"ם לא התמודדו עם ציבור חילוני שאינו מאמין. העדר אמונה לא היה אופציה רצינית בתקופתם. אבל בכוזרי בהחלט מובאת הדעה שמעמד הר סיני וערכו ההיסטורי הוא ההוכחה לעדיפות היהדות על האיסלם והנצרות. לא נגד דוד אתם מתווכחים, אלא כנגד רבי יהודה הלוי (שיש להניח שאילו היה כותב בפורום, היה משתמש בעברית צחה יותר).

slanderer

New member
המצב בתקופתם באמת היה

כמו שאמרת- יותר מדי אמונה ופחות מדי ידע.

דוד170

New member
ל--שי999

תודה על התמיכה . תזכה למצוות ותזכה ותחיה ותירש טובה וברכה לחיי העולם הבא ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמידי חכמים גדולים בתורה שיפיצו תורה ברבים.

qwerim

New member
לדויד וכל השאר

די ברור כי המכתב הנ"ל מפוברק ונערך בידי פעיל "חופש" כלשהוא, מציאות שחבר לפרסם את דבר קודשו לחינם בפורום "חופש" וגם כאן בעוד יכל לשלוח לך את המכתב אישית. ועיין עוד לשונות מסגירים כנה"ל: "לדת הקסומה שלנו"... "רק אדם שרוצה לראות את האור" "הדת המדהימה"... שהרי זו מגמתם להציג את היהדות כאיזו "אקסטזה".

qwerim

New member
ומי זה בדיוק

"הרב הקרוב ללבך"? הייתי שמח להחליף איתו כמה מילים.

דוד170

New member
תודה על התמיכה. אין לי רב שהוא קרוב

במיוחד. אני מתיעץ עם כל הרבנים החרדים המוסמכים.

slanderer

New member
הוא לא דיבר אליך אלא אל רונןרונן

קצת הבנת הנקרא לא תזיק- ובכל אופן לא משנה אם ההודעה אמיתית או מזויפת- היא נכונה.

G o v e r n o r

New member
´היהדות כאיזו "אקסטזה"´. כל חוזר

בתשובה מצוי במצב אקסטאטי לאחר שלב ההשלמה, לזמן-מה. אצל שוטה/קטן170 נראה שזה מצב קבוע...

uuuaaa

New member
גם אני מחזק את דוד

דוד מציג את היהדות כמו שהיא. אני חושב שאנשים שמסתייגים מהשיטה של דוד אלה אנשים שאינם מצליחים להסביר סתירות לכאורה בין היהדות וממצאים מדעיים. לכן אנשים כאלה בוחרים לומר שה"אמונה באה מהלב". אני גם ממש לא מסכים שיש כאן חילול הקודש. הרי מבחינת הדת על כל אחד מוטלת החובה לנסות לשכנע את הלא מאמינים. ובכלל, מי שמנסה לשכנע, גם אם אין מי שמקשיב - זה לפחות מראה שאכפת לו מהגורל של האחים שלו.

דוד170

New member
ל- uuuaaa

תזכה למצוות ותזכה ותחיה ותירש טובה וברכה לחיי העולם הבא. ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמדי חכמים גדולים בתורה שיפיצו את התורה ברבים.

giingiit

New member
אין ברכה שורה אלא בדבר הסמוי מעין

לפעמים עדיף להשאר סמוי.

למעלה