מכשיר FM

ויקי118

New member
מכשיר FM

הורים יקרים ! אשמח מאוד אם תוכלו לשתף אותי בנסיון שלכם עם מערכות FM. לנו יש מערכת של קמפוס הנפוצה ביותר. מאז שקנינו אותה ( לפני שלוש שנים ) ועד היום היא יותר בתיקון מאשר בשימוש. האם יש לכם נסיון עם סוג זה של FM או סוג אחר. אנחנו רוצים להחליף את הדגם כפי חברת פונאק מציעה עם הנחה משמעותית אך מתלבטים האם זה שווה. האם יש מערכות FM שעובדות טוב ? תודה רבה . ויקי אמא של איתי בן ה6 ממודיעין.

הי ויקי

נעים להכיר, גם אנחנו ממודיעין. יצא לי לפגוש כמה הורים לילדים לקויי שמיעה מהעיר אבל תמיד נחמד להכיר עוד. שירי

אתי77

New member
גם אצלנו לא הולך...

ביום חמישי קיבלתי טלפון ממנהל בית הספר שהתלונן שהמכשיר לא טעון, כשטענתי אותו לילה שלם... מתברר שלמרות שהחלפנו את הבטריה לא מזמן היא שוב מתרוקנת מאד מהר... אני ביקשתי לנסות את הדגם החדש לחודשיים. אם נראה שזה הולך, כנראה שנקנה אותו

אשלג

New member
לנו יש כבר 8 חודשים, מאד מרוצים.

פונאק אינספירו (inspiro). זה הFM הראשון שקנינו, ולפני כן הייתה לנו התנסות קצרה עם FM שהשאלנו משמע (לא זוכרת איזה דגם, ובכל מקרה השתמשנו בו מעט מאד זמן). הקליפס כבר נשבר, אבל המערכת (טפו טפו טפו
) עובדת. מאד מרוצים - גם הילד גם המורות גם אנחנו. איך אתם מסתדרים בלי, כשה-FM בתיקון? לא פשוט....

המרחפת

New member
קליפס חדש - 60 ש"ח

אצל היבואן או אצל הסוכן שמכר לכם. היות וגם לי נשבר, זו לא תהיה פעם ראשונה שהם מחליפים קליפס.

אשלג

New member
ירכש בהקדם, תודה ../images/Emo13.gif

אני אחכה עוד קצת, לחופשת פורים, כדי לקחת את המכשיר ביום שהוא לא צריך אותו בביה"ס.

המרחפת

New member
לא צריך את המכשיר עצמו

הקליפס מתפרק מהמכשיר. שלחתי את החלקים השבורים וקיבלתי אחד חדש. בינתיים המשכתי להשתמש בו - המרצים שמו כיס או השתמשו בלולאה לצוואר

המרחפת

New member
FM

בתור תלמידת יסודי התנסיתי ב-2-3 מערכות FM בהשאלה ולא הייתי מרוצה. לא הצלחתי להפיק מזה הרבה, בכיתה היה נהוג לשלב הרבה מאד את התלמידים ולא יכלתי לשמוע אותם כי ה-FM רק על המורה ומאד הציק לי לשמוע את נקישות הגיר על הלוח. כסטודנטית התנסיתי ב-FM של סנהייזר בהשאלה מהמכון לקידום החרש, ומהמכון ממנו רכשתי התנסיתי במערכות שונות של פונאק: zoomlink, smartlink ו-inspiro. המצב עדיין איננו מושלם, השמיעה נשמעת יותר מכנית ולפעמים העוצמה גורמת להצפה. עם זאת החלטתי ללכת על inspiro, שנתן איכות צליל ברמה אחרת לגמרי משני האחרים של אותה יצרנית. הוא בבעלותי מזה שנתיים או שלוש ואני מאד מרוצה. השימוש בו היה אינטנסטיבי (הרצאות באוניברסיטה בזו אחר זו) והסוללה הספיקה כל פעם ליומיים-שלושה. זה FM שתוכנן לשליטה על ידי המורה ולא על ידי הילד. חסרון לסטודנט, יתרון להורים של ילדי יסודי.

אשלג

New member
יש לי שאלה (איזה כיף שיש כאן מידע "מבפנים"...

האם איכות של מכשיר מסויים היא אוניברסלית? כלומר - האם יתכן מצב שבו אני אהנה מאד מאיכות הצליל של מכשיר X ואת תמצאי אותו בעל צליל מכני וצורם? אני שואלת כי אני מרגישה שאני בוחרת בלי לדעת באמת איך הוא מרגיש עם המכשיר הספציפי שבחרנו עבורו. ואיזה כיף שיש מישהי שיכולה לספר איך זה להיות "שם", בתוך הצלילים המלאכותיים. תודה.

המרחפת

New member
היות ושמיעה היא דבר סובייקטיבי,

וגם על קונצרטים למדנו לומר שהם נשמעים נהדר (אישית, לא סובלת כינורות וחלילים), בהחלט ייתכן שאני אומר על צליל מסויים שהוא צורם ולא נעים ולמי שלידי זה לא יפריע. זה גם משתנה בהתאם לכיוון עם המכשיר ולאיכויות המכשיר עצמו. כן יכול להיות מכשיר שכולם מוצאים אותו צורם, אבל לא ראיתי יותר מדי דברים כאלו בתחום של FM. הילד גם לא יודע שאפשר אחרת. לכן תשובתי לכל ההורים היא שנכון, יכול להיות שבוחרים משהו שפחות מתאים לילד. כדאי לנצל במלואן כל תקופת ניסיון אפשרית ולראות איך הוא מגיב: פחות מרוכז בשיעורים? מוצף מאד כשהוא חוזר הביתה? מגיב שונה לצלילים אחרים? לאפשר לו להרגיש כמה מכשירים ולתווך לו כיצד משווים: "אתה שומע רעש לא נעים?", "אני נשמעת יותר טוב או פחות טוב?"

אשלג

New member
תודה ../images/Emo140.gif

אין ספק שההשוואה מאד בעייתית עם ילד בן 6...אבל בהחלט ננסה. וגם הקליפס יישלח לתיקון!

אלי1023

New member
FM AMIGO

שלום, אנחנו ממליצים מאד על AMIGO של OTICON. רכשנו אותו במדטון. אצלנו שנתיים וקצת, ללא שום תקלה. עבר כבר שלוש גננות, הפעלה קלה ופשוטה. בהצלחה

למעלה