מים חמים נגמרים מהר בדוד שמש עם מאיץ חום 150 ליטר של נמרוד עם ציפוי אמאיל

שלום לכולם התקינו לי דוד שמש חדש + קולט שמש חדש ב 15 למרס 2020 ועד השבוע הנוכחי כל חורף הכל היה בסדר מבחינת מים חמים אך בשבוע הנוכחי כולו כשמדליקים את הדוד לא משנה אם זה שעה שעתיים זה מספיק לזמן קצר כמו למשל 20 דקות חצי שעה וזהו המים מתחילים להפוך לקרים והשאלה שלי האם זה באמת גוף חימום מלא באבנית או שיכולה להיות בעייה יותר גרועה מזו ?

נערך לאחרונה ב:

רשר

Well-known member
מנהל
סביר שאכן הצטברות של אבנית מונעת חימום בזמן קצר כקודם,
בדוד מותקן גוף חימום בתוך שרוול "חמם" כשהיציאה ממנו של מים חמים בצינור ארוך (עד גובה הדוד) בקוטר קטן שנוטה להסתם בזמן קצר באבנית בגלל החום מעל ל 65 מעלות,
הפתרון במצב כיום הוא להחליף את גוף החימום אך לא להתקין את החמם כך החום המקסימלי היוצא מגוף החימום יתפזר הצידה ויעלה ליציאה בשטח רחב יותר במקום בצינורית הדקה (25-30 מ"מ) ומאחר והחום הכולל ירד סביב גוף החימום האבנית תצטבר פחות וזמן החיים יתארך,
החסרון כידוע הוא צריך יותר זמן להגיעה למנת חום ראשונית אך מדובר רק בהפעלה בימים חורף קרים ולכן פשוט מפעילים את גוף החימום כל הזמן כשהטרמוסטט מכויל ל 45 מעלות ואף פחות ל 40, התוצאה 150 ליטר בחום מספיק לשימוש רצוף כל היום במחיר מצחיק של כ 2 ש"ח ליום חורף,

זהירות מפיתוי למעבר לתנור גז - מחיר הגז יקר בהרבה מחשמל והסיכון, מערכת חשבון נוספת, ודרישת בדיקה כל שנה וחצי (רק לחכמים השומרים על החוק והבטיחות),

יוסי זיו1

Active member
אני הרכבתי חמם אבל חתכתי את הצינור הדק (החתיכה העליונה, נכון לא מחמם מהר כמות מים קטנה אבל פועל טוב ופחות אבנית מצד שני הורדתי טרמוסטט ל 58 מעלות .

למעלה