מחשבות נוגות על חפיפת ראש...

מירי 4

New member
מכירה היטב את הבעיה

לפני ימים אחדים שוחחתי עם בת שנתיים ועשרה שלי, הצגתי בפניה את הבעיה שלה ובקשתי עזרה בפתרון, הצעתי גם פתרונות אפשריים (שכיבה על הגב, חיבוק וכו') היא חשבה והציעה פתרון משלה: חפיפה בכיור. התאמתי לגובה הכיור את כסא האוכל, ספרתי שכך עושים במספרות וכו', ולמרבה הפלא זה עבד. למחרת היא לא הסכימה לחזור על התרגיל

שני רעיונות שעבדו אצל אחייניתי

(שגם היא בסביבות הגיל הזה התחילה לשנוא חפיפות): 1. לתת לה לפני החפיפיה לחפוף שיער לבובה. 2. שתלך איתך למספרה ותראה איך חופפים לך ראש בכיור ספרים. את האחיינית שלי היה קל יחסית אחרי זה לחפוף ולומר לה: "את זוכרת איך שמעון הספר אומר לעשות עם הראש אחורה?" וכו'. אצלה זה עבד. מודה שעם אדר אין בעיות כאלה בינתיים...

דרדסאמא

New member
גם לנו היתה בעיה כזו שנפתרה.

הבעיה היתה בעיקר בקטע של שטיפת השמפו מהראש. הילד פתר את זה בסוף בעצמו. לפני התחלת השטיפה אנחנו שואלים "מוכן?" ואז הוא עוצם עיניים ושם עליהם את הידיים ומוריד את הראש, ואנחנו שוטפים עם זרם חזק יחסית כמה שיותר מהר. אבל נראה לי שהפתרון הגיע בגיל קרוב לשלוש, אז אני לא יודעת אם זה יכול להועיל לכם בשלב זה.

niritcat

New member
אצלנו, במשך הרבה זמן, שטפנו רק עם

מים. רק מים שלוקחים עם כף היד ושופכים על הראש. ככה במשך כמה חודשים טובים. לא טוש, לא כוס, וכמובן שלא שמפו. עם הזמן, לאט לאט, אפשר היה לשים גם שמפו. לא היה לנו פתרון אחד שהצליח, רק סבלנות. עד היום (בערך שנה אחרי הסיפור הזה) היא לא אוהבת לשטוף עם טוש (לפעמים היא מסכימה וגם אז רק לבד).

למעלה