מה עדיף?

*gemini*

New member
מה עדיף?

אני מעלה פה את שאלת הסקר, כדי שכולם יוכלו לשרשר את הסיבות לבחירה שלהם. אז מה עדיף לכתיבה בצד שרת? ג´אוה סקריפט, או VBscript? ולמה?

נראה לך שמישהו יעז לומר vbScript ../images/Emo35.gif

הרי הוא יחטוף כ"כ חזק על הראש...

*gemini*

New member
למה?

אני תמיד מעדיפה vbscript אבל זה בגלל שאני כמעט לא זוכרת ג´אוה סקריפט. תשובה מאוד לא מקצועית, אני יודעת....

Nachum Ginat

New member
כן :) אבל למרות שטיפת המוח

כל אחד צריך לעבוד בדרך שהוא מכיר ונח לו איתה.

רואים שלא היית פה הרבה זמן...

זה היה הנושא המרכזי לדיונים השבוע - dagon ו-neatsun ממליצים על JS, וכל השאר מהנהנים בהסכמה לנוכח הטיעונים המשכנעים, אבל מתעצלים לעבור אחרי שכבר התחילו ב-vbscript.

*gemini*

New member
אוי. איזה פספוס

ואני כבר חשבתי שאחרי העדרות ארוכה אני אצליח להבריק ברעיונות.

ofer_c33

New member
אוקי אז לדעתי עדיף ../images/Emo98.gif ../images/Emo24.gif

vbScript מי יוכל לשכנע אותי אחרת?????????????

rmarko

New member
vbs יותר נוחה

והתחביר שלה - אמנם לא יותר קריא מ- jscript, כי שניהם יכולים להגיע לרמות של אי הבנה באותה המידה - עדיין פשוט יותר להבנה ולכן פשוט יותר לתכנות. שזה מעולה. אבל זה גרוע בהתחשב בתכונה של הביצועים הגרועים שלה לעומת js. זה מתחיל להיות מהותי כשאתה מדבר על אתרים בסדר גודל של ynet או וואלה - שם לא משנה כמה חזק המעבד של השרת, או כמה מחשבים אתה מציב בשורה, כל הזמן יהיה עומס על השרתים, כי פשוט כל הזמן יש גולשים. ככל שהמחשב גומר את התעסוקה שלו יותר מהר, כך אתה יכול פחות לחשוש מנקיטת אמצעים נגד cpu overload (כיבוי המחשב). התרומה של jscript מתבטאת במהירות החישובים, שבתורם מחזיקים את השרת של המגה-פורטל שלך בחיים.

Nachum Ginat

New member
לא חישובי הג´אווה סקריפט...

יחזיקו את הפורטל שלך בחיים. ביחוד אם הפורטל מבוסס דאטה בייס. מה שיחזיק אותו בחיים זה מהירות העברת הנתונים מתוך הדאטה בייס אל דף ה ASP, כמות הקונקשניים הפתוחים בו זמנית, וכמויות הרקורדסטים הפתוחים בו זמנית. לכן, כל אתר, ובמיוחד פורטל גדול צריך להיות מבוסס על אפליקצית n שכבות שהמינימום הוא 3 שכבות, שכבת קליינט שבמקרה הזה הנו ה ASP, שכבת אובייקטים ושכבת דאטה, כאשר הדיבור בין הקליינט לדאטה נעשה דרך שכבת האוביקטים com commponents שהנם DLLים מקומפלים (ושוב, כמובן שעדיף לכתוב אותם ב ++VC, אבל הם יעבדו יעיל גם אם יכתבו ב VB או ב ++J) שיושבים תחת המעטפת של +COM ומשתמשים בעיקר בתכונה הנפלאה שך +COM לנהל CONNECTIONים ע"י שימוש ב CONNECTION POOLING. שימוש באובייקט COM לגישה לבסיס נתונים הוצאת רקורדסט ממנו והעברתו אל דף ה ASP יפעל במהירות של כמעט פי 10 מפתיחת קונקשיין ורקורד סט בדף ASP וזה ממש לא משנה אם דף ה ASP יהיה כתוב ב JS או ב VBS. נכון ב JS הוא יפעל יותר מהר, אבל ההבדל לא יהיה משמעותי, לעומת ההבדל בין שימוש ב COM לגישה לדאטה בייס ובין גישה ישירה ע"י פתיחת קונקשיין ורקורדסט בתוך דף ה ASP והתקשרות ישירה דרכם ל DB. דף ASP צריך לשמש למטרה אחת בלבד, לעשות CREATEOBJECT לאובייקט, לייצר את ה INTERFACE שנשלח ללקוח ולהרוג את האובייקט. רק ככה יוכלו אתרים מסוג מגה פורטל לחיות. אגב - אפשר להוסיף עוד שכבה רביעית לעסק וזאת שכבה שעומדת בין אובייקט ה COM לשכבת הדאטה והיא שכבת הSTORED PROCEDURES, אחת המעלות של שכבה זאת היא שבניגוד למשפט SQL רגיל שנשלח לבסיס נתונים ועובר בדיקת סינטקס וקימפול בכל פעם שהוא נשלח, STORED PROCEDURE, עובר בדיקת סינטקס אחת בזמן היצירה שלו, מתקמפל, וככה רווח הזמן של הטרדת הדאטה בייס והעברת הרקורד סט גם היא משתפרת. אז נכון, מסכים אם dagon ו neatsun ש JS על השרת יותר מהירה מאשר VBS ויש בה פיצ´רים רבים שאין ב VBS כמו למשל ה OOP, אבל אם באתרים גדולים לא יקפידו על בניית המערכת בצורה הנכונה, הם לא יחזיקו מעמד לא עם JS ולא עם VBS.

Nachum Ginat

New member
לא חישובי הג´אווה סקריפט...

יחזיקו את הפורטל שלך בחיים. ביחוד אם הפורטל מבוסס דאטה בייס. מה שיחזיק אותו בחיים זה מהירות העברת הנתונים מתוך הדאטה בייס אל דף ה ASP, כמות הקונקשניים הפתוחים בו זמנית, וכמויות הרקורדסטים הפתוחים בו זמנית. לכן, כל אתר, ובמיוחד פורטל גדול צריך להיות מבוסס על אפליקצית n שכבות שהמינימום הוא 3 שכבות, שכבת קליינט שבמקרה הזה הנו ה ASP, שכבת אובייקטים ושכבת דאטה, כאשר הדיבור בין הקליינט לדאטה נעשה דרך שכבת האוביקטים com commponents שהנם DLLים מקומפלים (ושוב, כמובן שעדיף לכתוב אותם ב ++VC, אבל הם יעבדו יעיל גם אם יכתבו ב VB או ב ++J) שיושבים תחת המעטפת של +COM ומשתמשים בעיקר בתכונה הנפלאה שך +COM לנהל CONNECTIONים ע"י שימוש ב CONNECTION POOLING. שימוש באובייקט COM לגישה לבסיס נתונים הוצאת רקורדסט ממנו והעברתו אל דף ה ASP יפעל במהירות של כמעט פי 10 מפתיחת קונקשיין ורקורד סט בדף ASP וזה ממש לא משנה אם דף ה ASP יהיה כתוב ב JS או ב VBS. נכון ב JS הוא יפעל יותר מהר, אבל ההבדל לא יהיה משמעותי, לעומת ההבדל בין שימוש ב COM לגישה לדאטה בייס ובין גישה ישירה ע"י פתיחת קונקשיין ורקורדסט בתוך דף ה ASP והתקשרות ישירה דרכם ל DB. דף ASP צריך לשמש למטרה אחת בלבד, לעשות CREATEOBJECT לאובייקט, לייצר את ה INTERFACE שנשלח ללקוח ולהרוג את האובייקט. רק ככה יוכלו אתרים מסוג מגה פורטל לחיות. אגב - אפשר להוסיף עוד שכבה רביעית לעסק וזאת שכבה שעומדת בין אובייקט ה COM לשכבת הדאטה והיא שכבת הSTORED PROCEDURES, אחת המעלות של שכבה זאת היא שבניגוד למשפט SQL רגיל שנשלח לבסיס נתונים ועובר בדיקת סינטקס וקימפול בכל פעם שהוא נשלח, STORED PROCEDURE, עובר בדיקת סינטקס אחת בזמן היצירה שלו, מתקמפל, וככה רווח הזמן של הטרדת הדאטה בייס והעברת הרקורד סט גם היא משתפרת. אז נכון, מסכים אם dagon ו neatsun ש JS על השרת יותר מהירה מאשר VBS ויש בה פיצ´רים רבים שאין ב VBS כמו למשל ה OOP, אבל אם באתרים גדולים לא יקפידו על בניית המערכת בצורה הנכונה, הם לא יחזיקו מעמד לא עם JS ולא עם VBS.

dagon

New member
שמענו שוב ושוב שאתה אוהב את VBS

ולא שמענו סיבה אחת טובה ל-"למה אתה אוהב את VBS", לפי דעתי יש כאן מקרה חמור של "להשאר עם מה שאני כבר יודע", הפחד הרגיל מללמוד דברים חדשים. ככל שתגיע להכרה בזה יותר מהר, תוכל לטפל בזה יותר מהר.

dagon

New member
heh

1. אני בספק עמוק לגבי העובדה שאתה _יודע_ JS, אתה _אולי_ מכיר את JS. 2. עדיין לא סיפקת סיבה, הדיון נפתח בשאלה "למה" ואתה לא ענית על השאלה. אם העניין הוא עניין ריגשי (אתה נמשך ל-VBS ריגשית?) אז באמת אין כאן על מה להתדיין. אם יש לך סיבות רציונליות להעדיף את VBS אז by all means, ספר לנו עליהן.

למעלה