מה ההגדרה של מזל?

לעת נעשה בחפצו כל

ניאלץ להסכים לא להסכים לעת עתה, כיוון שאני ונצח, תמיד נהיה סבורים שהכל מלמעלה, שאין שום עשייה, ואנחנו די יושבים בחיבוק ידיים כבר במצב הנוכחי בו כולם מאמינים שהם אחראים למעשיהם. מאז שהבנתי שאלוהים באמת יודע הכל, השתנו חיי ובכלל בכלל איני יושבת בחיבוק ידיים, זה כאילו שחייבים לבטוח בקב"ה שהוא יגרום לי להיות אחראית בעיתות הנכונות וכו'...בוא נתערב שאם תאמין שאין לך בחירה חופשית במשך 24 שעות, בכלל לא תשב בחיבוק ידיים! הרי תחשוב שאפשר לחוות פשוט, מה רע בלחוות בלי לבחור..ככה, מוציאים את האגרסיות על אלוהים בסבבה ולא מגלגלים אותם לבריות אחרות..והן יתפוגגו כי יש מה שנקרא חוק שימור הכעס, אני גם מקשרת את זה למושג עין תחת עין...חצי שקל עבור המחשבות שלך?
(-:

ל נ צ ח

New member
לא אגרסיות אלא אהבה והודיה בסבבה.

אני מאמינה

שבדרך לגאולה, יהיה חייב להיות שלב, שאנשים יוציאו קצת אגרסיות על האלוהים, ושזה בריא וחיובי ואלוהים כמובן "רוצה" את זה, אני ואתה, אם מישהו ידחוף אותנו באוטובוס, נחשוב, הממ, מעניין למה אלוהים רצה בזה, ואחרי 1002 דחיפות, נאמר אלוהים? מה קורה? אבל לפי דעתי הבעייה במצב הקיים זה שאנשים ממחזרים כעסים. זאת המשמעות התיאולוגית-פסיכולוגית שנתתי לביטוי: עין תחת עין? מה לפי דעתך זה עין תחת עין?

ל נ צ ח

New member
נכון, אך לא ירא ה' כמוני שיוציא אגרסיות על ה'

ועין תחת עין זה גם זה למשל,
(ה) עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו: (משלי כו)

לאחר שאחזרתי באותו מטבע (עין תחת עין) לאיזה כסיל מרושע אחד על עיוולתו כלפיי,
זכיתי גם בזו התוצאה. מנהל הפורום "דובשי" נזף בו ואותי שיבח:

בברכה,

ל נ צ ח

http://www.youtube.com/watch?v=8WCUfCs9rsk
נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי יָקִים לְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ אֵלָיו תִּשְׁמָעוּן

נָבִיא אָקִים לָהֶם מִקֶּרֶב אֲחֵיהֶם כָּמוֹךָ וְנָתַתִּי דְבָרַי בְּפִיו

וְדִבֶּר אֲלֵיהֶם אֵת כָּל אֲשֶׁר אֲצַוֶּנּוּ: (דברים יח ( טו,יח)

סיפור אמיתי

אני חזרתי בתשובה פעם שנתיים בין השנים 2006-2007 ויום אחד בדיוק הייתי במדרשה בשיעור של רבנית, והיא טענה לבנות שהן כן צריכות להיות תקיפות עם הבורא. זו הייתה רבנית שכולם דברו עליה טובות. בסוף השיעור היא בקשה מכל הכיתה לעשות מאין תרגיל שדופקים עם האגרופים על השולחנות וצועקים לאלוהים: תביא את הגאולה! והיא גם אמרה משהו כמו להגיד לאלוהים: אני רעה כי בראת אותי ככה! והיה ממש הוליוודי כזה. בסוף השיעור ניגשתי אל הרבנית הזו ושאלתי אותה מה זה יראה בדיוק, והיא ענתה לי: שמחת חיים...וזה סוף הסיפור שלי כרגע...
הווה מ'בורך

ל נ צ ח

New member
בוודאי שאני את וכולם מלמעלה=מהאלוהים.

חוץ מיחידים מה כלל האנושות אינה קולטת עדיין זה שהריאלי שבני אדם רואים בעיניהם ושומעים באוזניהם זו פנטזיה-ריאלית שבפשטות אתאר אותה כמין סרט דמיוני המוקרן בנשמתם האלמותית. למשל אדם הרואה בעיניו את אשתו שיולדת לו ושומע את בכיו של התינוק היוצא מבטנה וגם למתרחש מסביבם ואפילו אם מתעד זאת במצלמה או בווידאו, הוא לא מודע לכך שכל מה שהוא רואה ומה שהוא שומע בחדר הלידה שבעיניו גם קיים מחוץ לו , זה דמיון המוקרן בו כסרט עם עלילה, ואינו קולט בהגיונו שהוא הם וכל הנולדים, לא נולדו אלא נבראו במהותו ומוקרנים בו כמין סרט מטעה בו וגם לא קולט שמראש ממעל הדמיון הריאלי הזה במהותו נוצר בכדי שעולם (אדם) כמנהגו ינהג עד עת ההתפכחות הכללית (בקרוב) היא עת התגלות האלוהים בהתגלות משיח-אלוהים.

בספר ישעיה יא, על עבדו בחירו משיח-אלוהים שגם זאת ייבשר,
האלוהים לא סתם כתב לאלה תכונותיו: וְלֹא לְמַרְאֵה עֵינָיו יִשְׁפּוֹט וְלֹא לְמִשְׁמַע אָזְנָיו יוֹכִיחַ

ישעיה יא
(א) וְיָצָא חֹטֶר מִגֶּזַע יִשָׁי וְנֵצֶר מִשָּׁרָשָׁיו יִפְרֶה:
(ב) וְנָחָה עָלָיו רוּחַ יְהֹוָה רוּחַ חָכְמָה וּבִינָה רוּחַ עֵצָה וּגְבוּרָה רוּחַ דַּעַת וְיִרְאַת יְהֹוָה:
(ג) וַהֲרִיחוֹ בְּיִרְאַת יְהֹוָה וְלֹא לְמַרְאֵה עֵינָיו יִשְׁפּוֹט וְלֹא לְמִשְׁמַע אָזְנָיו יוֹכִיחַ:
(ד) וְשָׁפַט בְּצֶדֶק דַּלִּים וְהוֹכִיחַ בְּמִישׁוֹר לְעַנְוֵי אָרֶץ וְהִכָּה אֶרֶץ בְּשֵׁבֶט פִּיו וּבְרוּחַ שְׂפָתָיו יָמִית רָשָׁע:
(ה) וְהָיָה צֶדֶק אֵזוֹר מָתְנָיו וְהָאֱמוּנָה אֵזוֹר חֲלָצָיו:

ומנגד את זאת כתב בספר יחזקאל יב על האחרים:

(א) וַיְהִי דְבַר יְהוָה אֵלַי לֵאמֹר:
(ב) בֶּן אָדָם בְּתוֹךְ בֵּית הַמֶּרִי אַתָּה ישֵׁב אֲשֶׁר עֵינַיִם לָהֶם לִרְאוֹת וְלֹא רָאוּ אָזְנַיִם לָהֶם לִשְׁמֹעַ וְלֹא שָׁמֵעוּ כִּי בֵּית מְרִי הֵם:

~ ~

נ.ב: המבין מבין ומי לא שיעבור לסדר היום.

מאת: ערני 17/5/2000 21:16
בכל מקרה - לנצח שם כאן טיעון, אשר מבחינה לוגית אי-אפשר להפריכו! אם קיים אלוהים, והוא אינו מוגבל בכוחו, הרי שביכולתו לברוא את העולם ולשתול את הכל.

אוקיי
20/5/2000 15:37
ערני
-----------------------
כפי שאמרתי - אי אפשר להפריך את טיעוניך לגבי בריאת העולם וכן לגבי הסיבות, כי הרי מדובר באלוהים כל יכול.

מעולם לא נתתי לבי"ס להפריע להשכלתי." (מרק טוויין)

והנה קול מן השמיים אומר: זה בני אהובי אשר חפצתי בו.
- מתי ג' 17

http://www.youtube.com/watch?v=obIrhY96ooI

ל נ צ ח

נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי יָקִים לְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ אֵלָיו תִּשְׁמָעוּן

נָבִיא אָקִים לָהֶם מִקֶּרֶב אֲחֵיהֶם כָּמוֹךָ וְנָתַתִּי דְבָרַי בְּפִיו

וְדִבֶּר אֲלֵיהֶם אֵת כָּל אֲשֶׁר אֲצַוֶּנּוּ:
(דברים יח ( טו,יח)

השיפוט של לנצח מחדיר חוכמה מקוריות
חוסר-מנוחה והתעוררות הגורמת לסערת-רגשות
להערצה לקנאה לתוקפנות ולבסוף גם להשלמה.

למעלה