מה דעתכן על מה שאמר הגאון מסמוטריץ?

לא בדיוק

מי שרוצה לחיות במנותק יש לו אפשרות של מעבר לקיבוץ, מושב, יישוב קהילתי שזה מקום שמסנן אנשים.
אם את הדירה מולך קנה זוג חרדי עם 20 ילדים וזה לא מתאים לך -אין לך מה לעשות מלבד לעבור דירה. כנל אם הקונים היו זוג ערבים עם 20 ילדים. אבל יהיה מותר לך לעבור לאזור אחר אם השכנים לא טובים בעינייך.
כטן אין שום עניין גם ליהודיות וגם לערביות להיות באותו חגר. זה לא דיולדת ערביה רוצה להיות דווקכ בחדר עם יהודיות (כי אם יהיה מקרה כזה יתנו לה). גם הן מעדיפות להיות בחדר עם ערביות. אז למה לעורר מהומות ולהתרגש? תנו לנשים חהחליט באיזה חדר הן יהיו ותני להתי החולים ללנת לקראתם.

פריZמה

New member
בכל זאת אסביר לאט כדי שתביני-

יש הבדל אם לא מתאים לי לגור איפושהו ואני עוזבת לבין אם מוגדר מראש שרק אני ושכמותי יכולים לגור שם.
יש הבדל בין רצון טוב במגבלות האפשריות לבין הגדרות מובנות על רקע גזעני

אני משתדלת לא להגיב

על הודעות שמלוות בהתנשאות. יש דרך מתורבתת להתבטא.

איך את יודעת מה "ערביות מעדיפות"?

הרי גם מה "יהודיות מעדיפות" את לא יודעת (אולי כי אין דבר כזה, ולכל אישה יש דעות משלה? בין אם הן שלה במקור ובין אם היא ביקשה ממישהו אחר להגיד לה מה הדעה שלה...). וממתי נותנים לאנשים להחליט באיזה חדר הם יהיו בבית חולים? זה בדיוק לא מלון. במלונית באמת מקבלים חדר לבד, נדמה לי. אם כל כך חשוב לך לא להיות ליד ערביות, אולי תלכי לבית חולים עם מלונית ותשלמי עבור "מילוי הצורך" הזה שלך.

אני באמת לא יודעת

ברגע שערביה תגיד "אני רוצה חדר עם יהודיות" או יהוגיה תגיד "אני רוצה חדר עם ערביות" יקבלו את דעתה.
משום מה ונראה לי שגם את יודעת זאת לא יהיו הרבה כאלה. ואין קשר בכלל לגזענות כמו שאני מבינה אותה.
חוק נגד גזענות זה חוק בגין אפליית אדם בשל גזעו. כאן אין בכלל אפליה או העדפה. (ועם חוק הגזענות יש לי אינספור סייגים. אבל לא כאן המקום לציינם. כי אז יפתח שרשור של 2000 הודעות ואין לי זמן. אני הולכת לרצף את הבית...).

שקדיייה

New member
ממש תפסת בעלות על הרצונות של כל היהודיות וכל הערביות....

אני, לא איכפת לי ליד מי להיות. רק שלא יהיו עארסים.

mykal

New member

3תיתי

New member
לא. לא קוראיןם לזה גזענות

כי ערבים אינם גזע, ודציים אינם גזע וגם אנשים עם הרבה ילדים ומוסיקה מזרחית, אינם גזע. למה שתארת, קוראים קסנופוביה.

פריZמה

New member
את צודקת ואני מקבלת את התיקון בתודה

אכן גם אנחנו וגם בני דודינו שייכים לגזע השמי.

3תיתי

New member
לא ולא. אנחנו שייכים לגזע הקווקזי

ואגב, הגזע הארי אלה האיראנים בכלל.

פריZמה

New member
בחיאת

אני שייכת לגזע עם חוש הומור לקוי.
שימי איזשהו חווי אם את מתבדחת או לא
כבר ככה הלכתי רחוק עם נוח ושלושת בניו שכנראה לא התחתנו משהו

3תיתי

New member
את חושבת שמה שכתבתי על הגזע הארי ואיראן זו בדיחה?

תגגלי...

3תיתי

New member
הגזע הלבן הוא הגזע הקווקזי

ויש גם גזע צהוב וגזע אדום וגזע שחור.

פריZמה

New member
Caucasian זה כינוי לגזע הלבן. אני לא בטוחה שזה על שם העם

הקווקזי.
והיות מבחינתי כל נושא הגזעים זה בולשיט אחד גדול- אז כל המצאה באשר היא שם - בני נוח, ארים, קווקזים או גרגוריאנים- כולם חרטא.
אבל סקרנת אותי. למעט האינדיאנים - מי עוד שייך לגזע האדום?
ומה הם הפיליפינים והתאילנדים?
איפה מוצאים עצמם הסיביריים?
הודים הם שחורים או לבנים?
וקמבודים?

3תיתי

New member
לא ממש עוסקת בחקר הגזעים האנושיים

אישית, הרבה יותר מעניינים אותי גזעים של עצים. ולמה בולשיט? יש למשל עמידות שונה לתרופות בגזעים שונים, מחלות שונות. לא כל עיסוק בגזעים הוא בהכרח מרושע.

פריZמה

New member
אני מניחה שבסופו של יום יסתבר כי הרגלי חיים הרבה יותר

דומיננטיים מה״ גזע״ וכי דין יפני מיפן שונה עד מאוד מדין יפני שסרח ואוכל ג׳אנק בארהב.
אם כבר מטרידה אותי הרבה יותר אפליית יותר מחצי מהאנושות על רקע גנטי- נשים

למעלה