מה דעתכם על זה:

אלה אני צריך חידוד בנוגע לקצבה

מאת מכוונת שאת רוצה שכלל שיש משכורת יותר גבוה ככה זה יתקזז בהתאם ? כלומר שהיה שווין בין הסכום שאתה מרוויח מהקצבב לסכום שאתה מקבל מהשלמת עבודה הבנתי נכון ?

גורג42

New member
החוק הנוכחי עובד בדיוק ככה, ובעקרון זה הסדר הגיוני וצודק

אם אתה מרוויח עד 3700 שקל החודש, לא מורידים לך כלום. אם אתה מרוויח יותר מ-3700, אז מורידים לך איזשהו אחוז מהמשכורת.

אם, למשל, אתה מרוויח 5000 בחודש אז מקזזים לך מהקצבה 390 (שזה רק 7.8 אחוז!)

אם אתה מרוויח 7000 בחודש, מקזזים לך מהקצבה 1018 (כ-14.5 אחוז).

הבנת איך זה הולך?

ועד כאן זה הוגן מאוד והגיוני מאוד וצודק מאוד. הייתי אפילו אומר שזה נדיב מדי. מה שנקרא באנגלית: too good to be true.

ואכן יש קאץ'. הקאץ' הוא שאי-אפשר לסמוך בגרוש על הסידור הזה כי ביטוח לאומי יכולים לזמן אותך לועדות ובדיקות מתי שמתחשק לו. וברגע שמשהו משתנה בהכנסות שלך, אז פתאום מתחיל להתחשק להם... (תעשה על זה גוגל ותראה בעצמך. הם ניסו אפילו לשלול קצבה ממישהו רק בגלל שהוא זכה בהגרלה של הפיס).

גורג42

New member
אחוז הנכים שעובדים לא השתנה בהרבה, עד כמה שידוע לי

אני מניח שחלקית זה בגלל שכולם יודעים שביטוח לאומי - בתכל'ס - עושים בסוף מה שהם רוצים.

וחלקית - בגלל שלא פשוט למצוא עבודה כשאתה חסר כל ניסיון וחיית חצי מהחיים שלך בקופסה הזאת של "מסכן שחי על חשבון המדינה".

וחלקית - בגלל שגם אם כבר מצאת עבודה, כמעט בטוח שינצלו אותך. יש הרבה יותר מדי מקומות שמעסיקים נכים במשכורות רעב ועוד חושבים שהם עושים לנו טובה.

ונכון, לכל מה שכתבתי למעלה יש פתרונות. אבל אם אחוז האנשים שמצליחים להתגבר על כל המכשולים האלה הוא קטן, אז גם השינוי באחוזים של הנכים העובדים יהיה קטן ((והוא פשוט ייבלע ברעש הסטטיסטי).

גור אתה כבר לא עוסק ביזמות ??

או שאתה צריך קצבה מהצד ? אני אכנס אחר כך לראות מה כתב .

גורג42

New member
בוודאי שכן. זה הדבר היחיד שמסוגל לעשות, פחות או יותר.

נראה לך שאני מסוגל לעבוד בעבודה רגילה מ-9 עד 5?

לא.

אבל להשקיע את כל כולי בליצור משהו - זה כן. החלק הקשה, כמובן, זה השיווק (בעיקר בשביל מישהו כמוני). בכל מקרה, אני לא מתעשר מזה. כדאי לזכור שלא כל היזמים מגלגלים הרבה כסף. רובם, למעשה, לא.

(כמובן שבחדשות רק תשמע על אלה שדפקו מכה מטורפת ומכרו איזה סטארט-אפ לגוגל במיליארד דולר. אבל הם ממש לא מייצגים את המקרה הטיפוסי)

קראתי

לא כל כך הבנתי מה מטרת השאלה והאם אתה רוצה לקבל נכות או שזו סתם שאלה כללית מסקרנות , ואכן המנהל מאוד לא סמפטי ודי דוחה .

וואלה לא ידעתי

אני התחלתי לקבל לפני חודש שננסתי להוסטל אבל הכל הולך להוסטל לא רוצים לתת באופן יותר חופשי רק למטרה הזו

נכון אבל אני לא מרוכז

לכן קשה לי להבין ממה על מה מדובר עכשיו אני מבין יותר

alona 27

New member
כן ככה יואל בקר

נכה פוליו שמצליח לעבוד ומאשים, ובדרך כלל בצורה לא עדינה בכלל את כל הנכים שלא מצליחים לעבוד, כולל נכים עם מחלות ניווניות קשות שלא יכולים לעבוד.
ניסיתי לעדן קצת את הגישה שלו וזכיתי לקללות השמצות ואפילו הוצאת דיבה.

למעלה