מהי מטאפורה ודוגמאות - 30.11.2003

סנדרלין, לבורים כמוני...

האם תוכלי לתת דוגמא עם ארון הספרים שלי? מה היה הופך את השימוש ברעיון הזה, בהקשר של השיר, למטאפורה?

בורים?../images/Emo12.gif נו פרח באמת

הלואי עלי בורות כזו אני מנסה רגע חושבת...... זה יקח קצת זמן אבל אני ממש אשתדל

וארון ימיי יספר ../images/Emo13.gif

מקווה שלא עשיתי בושות
אורן =עולם העץ ימיי = מניין חייהה יספר הרי הארון לא יכול לספר אבל כל הסיפור מתגלה לנו כרעיון חדש מתוך הארון שלה. נו מקווה

קסנדרה*

New member
סנדרליןןןןןןןןןןןןןןן ../images/Emo13.gif

ארון הספרים שלי מניין ימיי יספר וחשבי על זה

קסנדרה*

New member
הנה לך דוגמא פרח.....

אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי אֵינוֹ אלא השקט העומד בפינת חדרי, וְדַלְתּוֹת זְכֻכִית מְעֻטָּרוֹת וזו סתם דוגמא שלא השקעתי בה יותר מידי מחשבה.... אבל הארון מתואר כשקט....

קסנדרה*

New member
פרח בואי ננתח ביחד

גרזן הפחד האילם - האם את מכירה גרזן אילם ? הפחד מתואר כגרזן והפחד גם אילם. ארון הספרים שלך מתואר כארון שאינו עשוי עץ כבד ויש לו דלתות זכוכית וכן הלאה ואז מתחיל רעיון שלכאורה הפשט אומר - תאור של ארון ומהי תכולתו ואז מהשורות שבאות אחרי אנחנו מבינים שאת מנסה להעביר לנו משהו......

קסנדרה*

New member
רעיון אינו צריך להפוך למטאפורה אסבי

מטאפורה היא כלי שבא לעזרתנו כמו גם הדימוי. כי בשירה אנחנו (אמנם למדנו מהיוצרים הקודמים מתקופת ימי הבינים והלאה) יודעים שאין די להשתמש בשפה, תהא עשירה ככל שתהו והדימויים והמטאפורות, הן אלו שהעלו אותה לרמה של יצירה ספרותית ולר רק ולא כתנאי יחידי. הרי יש שירים שפשטותם כה נוגעת וכה עמוקה, חודרת כל שריון. כמו: אלי אלי שלא יגמר לעולם החול והים שכשוך של המים ברק השמים תפילת האדם יש יפה מזה ?

באמת יפה,

אבל כבר ענית - פשוט בקשתי דוגמא קונקרטית לשימוש בארון הספרים כמטאפורה

קסנדרה*

New member
מטאפורה לארון הספרים

ארון הספרים שלי אינו אלא ארון קבורה לכל כתבי חולין וכנפי הזכוכית יגנו עליהם כמלאכים..... שוב סתם שרבוט ובלבד שנעלה מטאפורה.

למעלה