מבקש לקבל חוות דעת בעיקר מהנשים

slash31

New member
מבקש לקבל חוות דעת בעיקר מהנשים

סיפור קצת ארוך ואני לא במייטבי כרגע אשמח להבנה.
אז ככה אני בן 36 נשוי + ילדה בת 5 ועוד ילד שצריך להגיע לעולם ממש בימים אלה.
היחסים בני לבין אשתי לא יחסים כמו כל זוג נורמלי.
שאני אומר לא יחסים כמו כל זוג נורמלי הכוונה היא -
אין לנו שום שיתוף כלכלי ביחד, לפני שהחלטנו להתחתן לאשתי היה סכום של כ 200K ההורים שלה והיא החליטו שכדי לשמור על הכסף שלה הם יקנו דירה ביחד.(כמובן שעשינו הסכם ממון וכל התהליך)
חיינו בדירה שנה שבמהלך השנה הזאת כל ההוצאות עליי
(אבל כל ההוצאות) זרמתי עם זה. חשוב לי לציין שבמהלך כ-3 שנים גידלתי כמעט לבד את הילדה שלי, אישתי עובדת כאשת קבע שעות לא שעות.
אני בן זוג שעושה הכלללל בבית. אני היחיד שמבשל, אני מנקה,תולה כביסה לוקח את הילדה בבוקר ומחזיר כמה פעמים בשבוע, מקלח את הילדה בערבים,דואג לארוחת ערב(מן עקרת בית) ועובד במשרה מלאה כמובן.
העניין הוא כזה (אני אנסה לקצר ולתמצת כמה שאפשר )
לפני כשנתיים אשתי התחילה לחשוד בי שאני עושה משהו לילדה שלי, למה?
כי פעם הילדה באה אליה ואמרה לה "שאבא הביא לה גלידה ומהגלידה יצאה גלידה". מפה לשם היא פנתה לרווחה, שלקחו את הילדה לפסיכלוגית ילדים(כמובן שלא מצאו כלום) במקביל סיפרה לכל החברות שלה שהיא חושדת בי. עברנו גם את זה למרות שהבטחון שלי בה ירד ממש ומאותו הרגע היה עוד מספר פעמיים שתפסתי אותה על חם לפני כשנה שהיא מנסה לשים מצלמות נסתרות בכל הבית כדי לעקוב אחרי ולראות מה אני עושה.
חשוב לי לציין שאני בחיים ולעולם לא נגעתי בילדה שלי.
גם על זה הבלגתי.
אשתי מעולם לא דאגה לי והיה אכפת לי ממני בקטע של אישה לבעלה.
בחיים לא באתי הביתה והיה לי ארוחה חמה, שאלה איך אני בקטע הכלכלי(כמו שאמרתי אני משלם על הכל כולל הכל)
היא טסה שנה שעברה 5 פעמים לחול עם חברות, שהיא טוענת שאני לא "רוצה" לבוא איתה. ברור שאני לא רוצה (ציניות) לאחר שכבר לקחתי את כל הימי חופש שלי על חופשות ביחד וכבר לא נשאר לי כסף לטיולים אז "אני לא רוצה".
אני לא בא להצטייר כמלאך וכצדיק.
היא טוענת שחסר לה המגע והאינטימיות(נכון שהיא נפגעה)
אני פגוע וכועס עליה על כמה שעשתה ועושה, על החוסר ההערכה של כל מה שאני עושה בבית, וזה ממש לא מובן מאליו.
תמיד מבשל מה שהיא אוהבת,עושה לה עוגות שהיא אוהבת ותמיד בסוף שאנחנו רבים היא ישר מזלזלת בכל זה "אז עשית עוגה"
או " אם היית רוצה לעשות במיוחד בשבילי אז לא היית שם פטריות" (בתפוח אדמה מוקרם )
אני פשוט מתוסכל כבר מכל הדבר הזה. כל פעם שאנחנו רבים היא אומרת שהיא משתדלת לעשות מה שאני מבקש ממנה, אבל בפועל היא ממש לא עושה( הכוונה לדאגה שלה אליי)
חודש אחרי שהתחתנו היא החליטה על דעת עצמה ללכת לקנות משרד להשקעה (הכושי משלם את החשבונות אז יש כסף פנוי)
פה כבר ממש התעצבנתי ורבנו ממש, היא הצטערה על זה.
וגם על זה הבלגתי.
ביומיים האחרונים רבנו עוד פעם וכרגיל כמו בכל ריב כל מה שקורה בינינו ב8 שנים האחרונות צף חזרה, התלונות שלא אכפת לי ממנה, שאני לא דואג לה.
למרות שאמרתי אני לא מושלם אבל כן אכפת לי ממנה, אולי אני לא מראה את זה כמו שהיא רוצה לראות.
אבל ראבק כל ריב בינינו אבל כל ריב היא מאיימת שאני אקח את הדברים שלי מהבית ואלך מפה, ואחכ היא מתלוננת למה אני לא רוצה להשקיע בכל מה שקשור לבית .
עכשיו היא רוצה שנתגרש בגלל זה כי היא לא מרגישה שהיא מקבלת מגע כמו שהיא רוצה ואינטימיות.
גם לי זה ממש חסר אני אדם חם מאוד (לראייה היא תמיד אומרת לי איך דאגתי לה פעם) לי ממש נמאס שלא מעריכים אותי שכל ריב צריך לשבור את הכלים, שחושדים בי שאני עושה משהו לבת שלי,
אם אני צוחק איתה אחכ בריב היא הופכת את זה לזה שאני רק מסתלבט עליה כל היום. פשוט הזוי.
בגדול פרקתי אולי רשמת קצת מבולגן זה כי אני בסערת רגשות קצת.
אבל את הסיפור בגדול אפשר להבין.
אשמח לתובנות בעיקר מהצד הנשי.
אני באמת עד כדי כך לא בסדר שככה קמים והולכים ומפרקים משפחה בכזאת קלות(וזה לא פעם ראשונה שהיא עושה את זה)
מי שנלחם על המשפחה כל פעם זה אני
אבל אני ממש מותש כבר, הלב שלי ממש כואב רק מהמחשבה לא לראות את הילדה שלי כל יום ואת הילד שיוולד לי בימים הקרובים.
תודה

אני בטוחה ב-100% שהיא מכירה אותו יותר טוב ממני

וממך ומכל אחד אחר פה פרט לשואל עצמו. אולי יש אחרים שמכירים את בני זוגם טוב יותר מכפי שהיא מכירה אותו, אבל זה שהיא מכירה אותו יותר טוב מאיתנו, שלא מכירים אותו בכלל - זה ודאי.

חזקוש

New member
טוב, בקנאה אומר שאני לא מוכשר כמוך להגיע תמיד ל 100%

השאלה אינה אם היא מכירה טוב מאתנו.
כי אנו מכירים אותו ב- 0%.
האם היא מכירה אותו מספיק טוב או שזו רק אשלייה שכן.

לא יודעת מה זה "מספיק טוב". יודעת שהיא מכירה "יותר טוב"

ושלה יש מידע שאין לנו. אם ב"מספיק טוב" הכוונה שיש לה יכולת לדעת בוודאות אם הוא באמת עשה את זה או לא, הרי שככל הנראה גם היא לא חושבת שהיא מכירה אותו "מספיק טוב" כי עובדה שהיא רק חושדת בו. לדעתי ברוב גדול של המקרים מה שבת הזוג חושבת על הסיכוי שזה נכון בהינתן המידע שבידה (גם אם השיפוט שלה מוטה, וכו') יהיה מדויק יותר מההערכה שלנו (שאין לנו מידע פרט להודעות שלו) של הסיכוי שזה נכון. ושוב, גם היא לא חושבת שזה בוודאות נכון - אבל היא לא בטוחה שזה לא נכון.

מאלף שבלולים

Well-known member
אישתך פשוט לא אוהבת אותך

ניצלו אותך חומד, תתעורר.
אני מתפלא שבזוגיות כזאת אתם עושים ילדים.
זה כבר יעלה לך אבל זה שייך לפוסט הבא שלך.

elvinnox

New member
אני לא מצליח להבין למה לאשתך אין ביצים לומר שהיא לא אוהבת

כל הריבים וכל הדברים האלה הם בסהכ תירוצים.
בפועל היא לא אוהבת אותך, כנראה גם מעולם לא אהבה והתחתנה איתך מתוך לחץ של גיל או כדי לסמן וי על מפעל הילדים.
עכשיו שכבר השני בדרך והמשימה של 2 ילדים הושלמה, אתה מיותר.
&nbsp
אין לה סיבה לחיות עם משהו שהיא לא אוהבת, ולך אין סיבה להישאר דקה עם מישהי שלא אוהבת וחושקת בך.
&nbsp
הגירושים יבואו בכל מקרה, כל התירוצים שלה זה חרטא כי היא לא באמת אוהבת אותך ולא באמת רוצה לחיות איתך להזדקן איתך.
&nbsp
כמו שזה נראה - זה חד צדדי כבר שנים ואני לא מבין למה אתה נשאר שם.
לפחות תוכל לקבל חלק מהפנסיה שלה בתור אשת קבע וגם אם תהיו במשמורת משותפת תוכל לא לשלם מזונות כלל ולראות את הילדים יחסית הרבה זמן
בהצלחה
&nbsp
&nbsp

חביף1

New member
כמו תמיד - לכל סיפור יש שני צדדים

ברם, אבל, אך - מהצד שלך, לא אחזור על מה שכבר נכתב לך כאן. יש לי שאלה או שתיים -
כתבת שהיא אשת צבא קבע, לאן הולך כל הכסף שהיא מרוויחה?
מה זה 200K?
ושאלה אחרונה - אם יש הסכם ממון, הבעיה היא במשמורת על הילדים, ויתכן שבגלל זה התפתח סיפור "ההטרדה" של הבת.
מצא ומהר עו"ד טוב.

לא הבנתי למה אין מגע ואינטימיות ביניכם

אם שניכם מעוניינים בכך.
לגבי ההערכה שאתה לא מקבל - רוב הנשים עושות את כל מה שאתה עושה, ולא מקבלות הערכה מיוחדת על כך, כי זה חלק ממה שצריך לעשות. אתה לא רוצה לעשות את זה? אל תעשה. אין משהו שאומר שדווקא היא צריכה לעשות את זה, והיא לא צריכה להיות אסירת תודה לך על כך שאתה עושה את הדברים שהיא "הייתה אמורה" לעשות, כי היא לא הייתה אמורה לעשות אותם. אתה עושה את הדברים האלה כי צריך לאכול, צריך להתלבש, צריך לקחת את הילדים לגן, וכו' - רוצה חלוקה אחרת, דבר איתה על חלוקה אחרת (אם היא מוכנה להתגרש, כנראה אין לה בעייה לעשות את הדברים האלה בעצמה במקרה הצורך). אבל לשלול ממנה חום ואינטימיות כי היא לא מספיק אסירת תודה על מה שאתה עושה זה מגוחך - עד כדי מעורר חשד שאולי אתה לא סטרייט, אם זה מה שגורם לך לשלול מעצמך את הדברים האלה. לא רוצה לעשות בלי שהיא תיפול על ברכיה כל יום ותודה לך מעומק לבה? אל תעשה.
כנ"ל לגבי עניין הממון. לאנשים נראה סביר שגבר ירצה הסכם ממון כדי להגן על הרכוש שלו, אבל כשאישה מנסה לשמור לעצמה רכוש מסוים משהו לא בסדר בזה? למה? זה מאוד הגיוני וסביר. ושוב, אם ההתנהלות שלכם בזמן הנישואים (לגבי הממון והרכוש שאתם צוברים בזמן הנישואים) לא נראית לך סבירה - דברו על זה ואולי תמצאו איזשהו הסדר אחר. לנטור לה טינה על כסף שלא רלוונטי אליך זה חסר טעם.

Mind Full Ness

New member
נראה כאילו כל אחד ממכם

שכח את התפקיד שלו בבית,
שכחת איך להיות אבא והיא שכחה איך להיות אמא ובתוך כל זה איבדתם את הזוגיות שלכם...
לפעמים הררכיה עושה סדר בבלגן.

לפי מה שאתה כותב נראה שהאישה שלך פועלת בשיטת "ההגנה הטובה היא התקפה", כמובן שאני כותבת את הדברי האלו על סמך מה שאתה אומר שלי לשמוע את הצד שלה וכידוע לכל מטבע 2 צדדים.

חושבת שאתה לא כל כך יודע מה אתה רוצה מעצמך
מציעה לך לשבת עם עצמך ולעשות חשבון מה הכי טוב עבורך, כהתחלה.
וגם אם יש צורך ללכת לאיש מקצוע שיכווין אותך

alongrin

New member
אם אתה...

לא רוצה להגיע לכלא ושיקחו ממך את הילדה, תברח משם ומהר.

VW PASSAT 2008

New member
מה אתה בדיוק מציע לו לעשות

מה הכוונה שיברח מהר?
איך הוא צריך לעשות זאת...

חזקוש

New member
להבנתי אתם זוג במשבר, וצורת הקונפליקט נורמלית ודומה לאחרים

זה קונפליקט שאפשר לגשר, לא תלוי אפילו בה, אלא אם אתה רוצה.
אני כותב גם בזוגיות במשבר.
השב לי אם אתה מעוניין לעבוד על הקשר.
לכל אחד בזוגיות יש לפחות 50% אחריות על מה שקורה.

ועם כל החרא שמאכילה אותך אתה הולך ומעבר אותה שוב... יש לך את

זה ביותר פטאתי?
הגיע זמן לגדל ביצים ועמוד שדרה. הייתי אומרת לך שגירושין זה דבר הכי טוב שיכול לקרות לך אבל חששני שזה יהיה שקר. היא לא רק הולכת לקרוע אותך כלכלית, היא גם הוכת להכניס אותך למעצר עם תלונות שווא על פגיעה מינית. תכין את עצמך.

אני בכלל חושבת שאתה גבר מוכה. אתה חי שנים במערכת יחסים אלימה נפשית וכלכלית והתוצאה היא שדורכים עליך ובועטים בך ואתה ממשיך להשתטח. אני מציעה שתגש לטיפול ודחוף (וכן, תתקין מצלמות בכל חור בבית. כי התלונות רק מתחילות.

חביף1

New member
חלק מהתגובות כאן פשוט לא יאומנו

תברח, תלך, מחכה לך כלא, מה עיברת אותה שוב?
בת הזוג מייד נתפסת כמפלצת, כי אף אחד מהמגיבים לא טרח לחשוב לרגע שהוא קורא טקסט סובייקטיבי שמיועד לעורר אהדה בלתי פוסקת כלפי כותבו.

אתה עושה טעות ענקית ...

אתה ממשיך לשלוח כסף אחרי כסף שטבע !

יש בקרוב לידה - היא תהה בבית.

זה הזמן לומר לה תודה ושלום.

אם לא תעשה את זה - בסופו של דבר אתה עוד תהפוך לאסיר.

בפועל אתה הופך לחסר כול והיא הופכת לעשירה עם השנים.

אין לך מה לעושת עם מפלצת שכזאת.

הבעיה היא שאתה יודע שהיא מפלצת !

עוד רושם שיש לי הוא שהיא לא תוכל לשרוד את העזיבה שלך ולהמשיך בקריירה שכן יפלו עליה כל הנושאים של הילדים.

אז כאמור לעזוב !

ornme1

New member
נהוג להניח

שאדם לא נשאר במקום רע לאורך זמן אלא אם כן קיים פיצוי, שמאזן את הרע,
והתקופה בה אתה נמצא בקשר ארוכה למדי.
מלכתחילה היה ברור לך שקיימת הפרדת רכוש (לגיטימי לחלוטין, בעיני) והנושא לא הרתיע אותך, כך שזו לא בדיוק הבעיה.
מהכתוב, נראה לי שסערת הרגשות שאתה שרוי בה גורמת לכך שאתה מייחס חשיבות רבה מאוד (אולי רבה מידי?) להשקעה שלך בניהול הבית, וכי אתה מאשים את אשתך בחוסר האיזון הכלכלי, שנוצר, בין השאר, גם עקב אי עמידתך על שלך לאורך השנים (כן, יש לך יד בזה...) .
אז ככה נראה לי:
נראה שאתם מתרחקים זה מזו, וזה תהליך שקרה לאורך הזמן, ונגרם על ידי שני הצדדים (כי כשנגרם על ידי צד אחד, הצד השני מגיב).

שים לב, הטענה העיקרית שלה הינה חוסר חמימות מצידך כלפיה, נכון? היא לא טוענת שאינה נמשכת אליך, שאתה דוחה אותה מסיבה זו או אחרת...
כלומר, היא כן מעוניינת בקירבה. אפילו מאוד. עד כדי כך שהיא מעלה את הצורך שלה בכך, ובהחלט פותחת לך דלת, שמשום מה (אולי כי אתה פשוט פגוע מידי) אתה לא רואה.
אולי היא כבר מיואשת, אולי היא מעלה את רעיון הגירושין משום שלדעתה זה הסיכוי שלה למצוא במקום אחר את אותו חום שהיא כל כך זקוקה לו ולא מקבלת ממך?
זה נפלא שאתה מבשל עבורה אוכל שהיא אוהבת, ושאתה אופה עבורה עוגות, זו בהחלט תשומת לב יפה ונוגעת ללב, אבל כנראה שלא מפצה אותה על חוסר במגע, וחוסר בהבעות רגש אחרות.
מכאן, מהזוית הצרה שלי, זה נראה שהתרחקתם עד כדי כך שרק גורם מבחוץ יוכל לגרום לשיח מחודש ביניכם, על מנת שתוכלו להעלות את הבעיות הרבות שהצטברו.
לגבי עניין החשדות שאתה מתעלל בילדה:
מעמידה את עצמי, במקומה, כאם, ולא ממש מבינה כיצד אמא שבאמת חושבת כך, ממשיכה בפועל במצב הקיים ולא שוכרת מייד מטפלת שתיקח את הילדה מהגן, ושתדאג לה עד שהיא חוזרת מהעבודה, לפחות עד שיתבררו העניינים... הרי אם היא באמת היתה חושבת שאתה מתעלל בילדה, היא הייתה דואגת שלא לאפשר לך להיות לבד עם הילדה... אפילו אם זה רק חשד.

מכאן, אני נוטה לחשוב שיש סיכוי גדול שזו פעולה מקדימה לבקשת משמורת במסגרת הליך גירושין שהיא מעוניינת בו...

כלומר, יש מצב שהתעוררת מאוחר מידי והיא כבר בשלב מתקדם לקראת פרידה.

אולי עדיין יש מה לעשות. תחשוב טוב טוב מדוע נשארת לאורך כל התקופה, מדוע החלטתם להגדיל את המשפחה במצב שכבר נראה לכם רעוע, מה מסתתר מאחורי זה? אולי אהבה?
שווה לפנות ליעוץ זוגי, לדעתי. שווה להעלות את כל הטענות בפני גורם חיצוני אובייקטיבי שיוכל לבחון דברים לעומקם ולהוביל אותכם לפיתרון.
וקח בחשבון שבמקרי קצה, גם פירוק החבילה יכול להיות פיתרון.
וגם במצב של פירוק חבילה, עדיין, עם ההפרדה הכלכלית, יש לך זכויות, ולכן, במקביל, כדאי שתפנה לייעוץ אצל עורך דין מנוסה ומומלץ (ובשום פנים ואופן לא לחסוך בעניין הזה, כי אחר כך זה עולה פי כמה וכמה...)

נסה להרגע, לשקול את הדברים, להבין את רגשותיך, לברר את מצבך בעזרת עורך דין ולפעול על פי מסקנותיך.
אולי עדיין ניתן לשקם את הקשר.
שיהיה בהצלחה.

למעלה