מבקשת לענות בנות בגיל 40+

את משגעת את עצמך סתם. בחיי. יש לך רופא הכי טוב בארץ

את עושה מה שאת רוצה, למה?
למה ללכת לעוד רופא, שהוא בכלל לא רופא פוריות.
&nbsp
אני מציעה לך לגשת לשוחח עם מישהו מקצועי, לא דווקא רופא,
או ללכת לדיקור סיני להירגע.. או משהו שיעזור לך להרגיע את הגוף והנפש,
את מכניסה את עצמך לסרטים ועושה שטויות בגלל זה.
אין טעם להתייעץ עם עוד רופא, יש לך תוכנית טיפול שמנסה למקסם את הטיפול,
ומקסימום תצליחי.
אם לא תצליחי - תעשי חושבים האם מתאים לך לנסות שוב, או לא.
גם שלושה ילדים זה בית מלא וידיים מלאות.
אני מבינה את התחושה שהלב שלך ריק וכמהה לעוד,
תעשי עם עצמך חושבים כמה כסף ואנרגיות את מוכנה לשים בתהליך,
ולגמרי כדאי לגשת לאיזשהו טיפול מהרפואה המשלימה כדי להירגע קצת.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
לא הבנת

אני הולכת למעקבים ומרשמים לרופא נשים שלי בקופא, שהוא גם מומחה פוריות במקרה. יש רק 2 רופאי פוריות אצלנו-הוא ועוד אחד. אז כמובן שאני בא עליו הרבה-לכל הפניה, מרשם או מעקב זקיקים. סבב היחיד של הורמונים גם הייתי אצלו, והוא מכיר אותי 14 שנה. אני לא יכולה להתעלם מדעה שלו.
אני לכ אפרט פה סיבות לרצון שלי לעוד ילד. שנתיים לא הצלחתי לשכנע את בן זוגי. סוף סוףהסכים, ניסינו 3 חודשים -לא הולך, לא סבלתי את המחשבה שלא יהיה לי עוד ילד. פניתי לרופא בקופה, עשיתי סבב הורמונים, הפלה, תיסכול. וחשבתי ש ivf יעזור לי, לא ממש התעמקתי בהליך עצמו. חשבתי-או קי, אנסה עוד חודש טבעי או אק הורמונים, בינתיים אברר עוד ואחשוב. פניתי ליעוץ במרפאת בר חוה. דיברנו עם דר חסון על אפשרויות וסטטיסטיקה, ציידו אותי במרשם ל 15 תרופות לאחר כך וסיכמנו שאברר את הזכאות שלי מול קופת חולים. הם היו די משוכנעים שיש לי זכאות, למרות שחזרתי ואמרתי שאין. בינתיים עשיתי בדיקה שהייתה חסרה ועדכנתי במרפאה. פתאום -בום, ״תזריקי היום״. לא יודעת איך זה קרא-מצאתי את עצמי בתוך הסבב הכנה ל ivf. והמשכתי למרות ספקות. וכל מה שקורה לי עכשיו-אני מרגישה את עצמי מחוץ לחיים שלי, מפוצצת מדאגות וכמעט במצב פסיכוטי. והמחשבה שלא עוזבת אותי-לא רוצה בדרך הזאת, רוצה לעשות את זה כמו שהיה סבב הורמונים לפני-לא נעים, מבאס, מדכא, אבל לא ירדתי מהפסים כמו עכשיו. אבל כנראה זאת הדרך. הלוואי שהייתי יכולה לקחת את זה בקלות ולא לחשוב שאני רוצה להפסיק כי לא עומדת בזה.

תשמעי, על פניו 3 חודשי נסיונות טבעיים זה לא הרבה,

אני מבינה שמצאת את עצמך בתוך סבב בהפתעה,
ועדיין, אם בחרת רופא אי אפשר לעשות חצי חצי,
את לא יכולה לקבל הנחיות מדר חסון ולעשות מה שרופא הנשים שלך ממליץ,
זה לא עובד ככה. צר לי, אבל זה באמת לא עובד ככה.
&nbsp
אני מבינה את הרצון לעוד ילד, באמת
אבל אם את מרגישה כמו שאת מרגישה כדאי ללכת לדבר עם מישהו מקצועי.
אגב, גם בקופות חולים יש שירות פסיכולוגי שאפשר לשוחח עם פסיכולוגים, זה עוזר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
אני לא יודעת מה לעשות כרגע
. היום.

עם כל מה שאני מרגישה. רוצה לחזור אחורה ולעצור, לתת לעצמי עוד זמן. אבל אני אחרי 3 ימים צטרוטייד ויומיים גונאל. צריכה להזריק לפי תוכנית ב 21:30, וככל שהזמן מתקרב-משתגעת יותר ויותר. לא אכלתי כל הים מרוב דאגה, רק עכשיו בדרך הביתה מעבודה. אין לי כוח לחשוב אפילו.
מה לעשות? להמשיך להזריק 300גונאל? או להגיד -זהו, אני עוצרת פה ולא עושה ivf החודש, ארד במינון ואעשה סבב השראת ביוץ בלבד. לא רוצה להיות במצב פסיכוטי הזה
.

אינדי88

New member
היי

במקומך הייתי מתקשרת למרפאה ומבקשת לדבר עם הרופא טלפונית. אם תסבירי את מצבך ואת עגמת הנפש בה את נמצאת יעבירו אותך לדבר איתו/ הוא יחזור אליך .
אני חושבת שאת ממש צריכה לדבר אם הרופא ולשמוע מה האפשרויות ומה הכי נכון לעשות.
זה מה שאני הייתי עושה לפחות..
וואו נשמע מצב ממש לא פשוט, מקווה שתוכל לדבר עם הרופא ולהירגע מעט

&nbsp
&nbsp

mevugeret1975

New member
תודה

כתבתי למרפאה ובקשתי שיחזרו אלי.
יחשבו שאני מפגרת. זה אכן נראה כך.

אינדי88

New member
זה ממש לא !

וזה ממש לא צריך להיות השיקול. גם אני תמיד מתפדחת לשאול ו"להציק" אבל מדובר בגוף ובנפש שלך ולכן אין נעים או לא נעים.
לדעתי במידה ולא חוזרים אליך עד 21 תתקשרי שוב ותדרשי לדבר עם רופא..

מה בסוף עשית?

את חייבת לדבר עם הרופא במרפאה, גם אם את בוחרת לשנות את הסבב
ולרדת משאיבה ולעשות הזרעה, עדיין יש מינונים שיכולים למקסם את הסבב הזה,
אל תעשי דברים על דעת עצמך.
&nbsp
חיבוק

mevugeret1975

New member
הזרקתי. חיקיתי לתשובה מהמרפאה והיא הגיע מאוחר

בסביבות 23:00. אז הזרקתי כבר כי אני מזריקה לפני שעה זאת. הם אומרים אותו דבר מה שהרופא שלי בקופה אומר: אם ללכת להזרעה אז להוריד גונאל ל 150.
מה זאת אומרת-מינונים שיכולים למקסם את הסבב?
אני מניחה שגם אחרי 4 ימים של גונאל אפשר לרדת, לא יגדל שם משהוא משמעותי ועוד אחרי צטרוטייד. כאילו אם אני מחליטה שלא רוצה יותר ופשוט מפסיקה להזריק-לא יקרה משהוא נורא? פשוט הזקיקים יפסיקו לגדול, לא? מה הסכנה בלהפסיק זריקות אחרי כמה ימים? בהנחה שאני אחליט שלא עמדת בזה ואפסיק ואהיה מוכנה להפסיד את הסבב. אפשר עדיין לעשות הזרעה או ללכת על טבעי או שישתבש לי כל המחזור?

בת 40

בת 40 (בטא חיובית 3 שבועות לפני יומולדת).
ניסיון ראשון אצל בר חווה, לאחר 6-7 לא מוצלחים במקום אחר.
כרגע שבוע 26, מקווה שהריון תקין למרות כל החששות.
מציעה לך להמשיך זריקות ולראות תגובה - אם יהיה הרבה (לכיוון 10 או יותר) ביציות באולטראסאונד - ללכת לשאיבה (ivf), ואם מעט לעשות הזרעה ולחסוך עלות ולנסות בסבב אחר.

mevugeret1975

New member
מזל טוב

עוד הצלחה של בר חוה
. אבל התכוונתי להריון מסבב לגמרי ראשון של ivf, לאו דוקא אצל בר חוה.

אף אחת לא יכולה לענות במקומך אבל...

לשאלתך לגבי סיכויים- אישית לא מכירה נשים בנות 35+ שנקלטו בשאיבה ראשונה. למעשה כמעט כל מי שמכירה, בכל הגיליים ומכל הסיבות שהגיעו ל ivf נדרשו לרוב יותר מסבב אחד, למעט בודדות, שגם הן היו בשנות ה 20 או ה 30 המוקדמות לחייהן. מאמינה שיש גם נשים בנות 40+ שהסטטיסטיקה עמדה לצידן.. אך זה נדיר יחסית והסטטיסטיקה מדברת על מספר סבבים עד הצלחה. מצטערת.
&nbsp
לגבי השאלה האם את עושה נכון שהולכת ל IVF- במקרה שלך שנקלטת יחסית מהר.. באמת שלא מבינה במה ivf יעזור.. אם היו חושדים שהבעיה היא בזרע שהתדרדר ומדברים על מיון כפתרון (ממה שמבינה זה לא המצב)- אז מילא. אם היו מדברים על PGS (בדיקת עובר לפני החזרה) אז גם בהחחט מובן היתרון IVF. אבל ללא זה, באמת שאשמח להבין מה הרציונל של הרופא לשלוח ל ivf אם האישה כן נכנסת להריון אך לא מחזיקה אותו.
&nbsp
במקומך, מבלי לקבל תשובה מספקת איך ivf יעזור, לא הייתי הולכת בשלב הזה ל IVF ללא ממימון קופה.
מה שכן.. כן נראה לי שכדאי לעשות יותר מאשר רק לנסות טבעי.. אלא הזרעות, מעט הורמונים במיוחד לתיזמון ביוץ ולתמיכה וכו.
&nbsp
שיהיה המון הצלחה יקירה, עם מה שתחליטי

mevugeret1975

New member
היתרון היחיד של ivf במקרה שלי

הוא רק יכולת לבפיק ולהפרות יותר ביציות מאשר במחזור טבעי (טבעי זה רק אחד). ואלי להקפיא כמה עוברים לשימוש העתידי. שבגילי זה יכול להועיל. כאילו לחסוך זמן של כמה מחזורים טבעים שבגיל מבוגר הזמן זה גורם חשוב. אבל זה אם יהיו כמה ביציות איכותיות שף אחד לא יודע ולא מבטיח האם יהיו בכלל.

מצטערת, אבל בגיל 40+ נדיר שיש

מוקפאים מהשאיבה הראשונה.
בשאיבה הראשונה עוד לא יודעים איזה מינון לתת ואיך לתזמן נכון. אז אצל כולן קשה יותר להגיע לתוצאות יפות, ואצל בנות 40+ כשהביציות כבר פחות איכותיות בפרט.
מקווה שאת לא נפגעת שאומרת לך באמת מה שאני חושבת. פשוט אני אישית הייתי מעדיפה שיגידו לי את האמת.
בנוסף.. אם כבר החלטת על נסיון בודד של ivf ללא מימון. קחי בחשבון שאחרי 1-2 סבבים הורמונליים נוספים יהיה יותר קל להבין איזה מינון לתת לך ל ivf. אז בכל מקרה, אם יש לך נסיון ivf בודד אז לפני כדאי שיהיה סבב הורמונלי עם הזרעה. רק כדי להבין אילו תרופות לתת.

mevugeret1975

New member
אני חושבת בדיוק כמוך

עשיתי רק סבב הורמונלי אחד עד עכשיו. שאלתי על כדאיות הטיפול אחד בודד את בר חוה במייל. נראה מה הוא יענה (אם יענה).
תודה על הדעה שלך

התמזל מזלי

והריתי מביצית שלי בגיל 42.5. ב ivf אצל בר חוה.
זה היה הטיפול השישי בסה"כ והשני אצלו במרפאה. זה הצליח כאילו כ"כ ב"פשטות", שכעסתי שהאצבע על הדק תרומת הביצית היא קלה מידי, אבל כנראה שככה זה ברפואה הציבורית, לא ממש מנסים לעזור לך להגיע למטרה, סתם מדקלמים פרוטוקולים ידועים מראש.
בכל אופן כבר יותר משנה מנסה לשחזר את ההצלחה אבל זה לא מצליח לנו, ואני אוטוטו 45.
מה שכן, יש לי חברה שהרתה ב ivf ראשון בגיל 45.. תאומות :)
&nbsp
כנראה שהכל מלמעלה..
&nbsp
&nbsp
בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה

&nbsp

mevugeret1975

New member
תודה לך על התגובה

שאלה-החברה שלך הרתה ב ivf ראשון בכלל בחייה? היא כבר ילדה?

a morph

New member
אני קוראת את הפוסטים שלך ולא מבינה

בהתחלה כעסת על הרופא שלך בקופה שלא חשב שאת צריכה לעשות IVF.
התלבטת והתלבטת ובסוף פנית לרופא פרטי והתחלת IVF.
ועכשיו שוב את לא מרוצה מההוראות שקיבלת, שוקלת לשחק עם המינונים על דעת עצמך ומלינה על העלויות.
לא ברור לי אפילו למה בעצם את "על סף שיגעון". יש לך למיטב זכרוני 3 ילדים בבית, אז גם אם הניסיון הזה לא יצליח זה לא שאת נשארת בידיים ריקות, חלילה.
אני אומרת - קיבלת החלטה? התחלת תהליך? תהיי שלמה איתו ותלכי איתו עד הסוף. את מכניסה את עצמך לאיזו טרפת לא מובנת שוודאי לא עוזרת.

למעלה