מבולבלת עם העקרונות שלי, לאכול בשר או לא?

לא קשור

מה שקשור זה העובדה שלא בריא לא לאכול בשר
עובדתית רוב הרופאים מתנגדים
וסליחה
אבל אני לא רואה טעם בוויכוח
זה פורום שלכם
ואני בהחלט מכבד את החלטותיכם
אין לי שום עניין להמיר אתכם ואתם ממש לא תצליחו לשכנע אותי
אני מאחל לכם בריאות ואריכות ימים
ולא מתכוון להמשיך בדיון העקר

Gidi Shemer

New member
לפני שאתה נפרד, אני אשוב לנקודה אחת

עמדה מוסרית היא עמדה מוסרית ואין עמדה אחת צודקת אבסולוטית. אני לגמרי מבין שאתה חושב אחרת מרוב הכותבים בפורום, אם אם אני מיצר על כך.
לעומת זאת, הנקודה התזונתית והבריאותית היא לא עניין של השקפה מוסרית אלא של בחינה מדעית.
לכן, גם אם לא אשכנע אותך, אז לו רק לשם אי הטעייה של קוראים פה, אדגיש מה שכתבתי במעלה השרשור:
ההנחה שלך ש״לא בריא לא לאכול בשר״, ובמיוחד העניין שאתה מציג את זה כ״עובדה״ היא הנחה מוטעית באופן מוחלט. בלי שום קשר לעובדה שרוב הרופאים לא מתנגדים, גם זה לא הקריטריון. אם אתה מעוניין להשכיל קצת בתחום, אשמח לשתף איתך מחקרים מדעיים (ולא, גארי יורופסקי הוא לא רפרנס, אבל הרבה מחקרים והרבה מדענים הם כן). זה נכון שבשר הוא לא בהכרח לא בריא (וזה נכון שלפעמים טבעונים מסויימים נסחפים לכוון של ״בשר הוא רעל״) אבל זה לא משנה את העובדה שהמון מחקרים מצביעים על העובדה שההנחה שהצגת פה (״לא בריא לא לאכול בשר״) היא לגמרי לא נכונה.

האלזה

New member
אני רק עונה לטענה שאתה כתבת...

אם אתה לא רואה טעם בויכוח, אתה לא חייב להכנס אליו.
זה אכן פורום שלנו, והוא פתוח לדיונים עם כל אחד.
מאחלת גם לך בריאות ושתשיג אותה בלי לפגוע באחרים

kmiki

New member
למה קללות ונאצות?

או יותר טוב, יש לי שאלה.
למה קרניסט מבלה את זמנו בהטרלת פורום טבעונים?
&nbsp

כתבתי

באתי מהראשי
רק אחר כך שמתי לב לאן נקלעתי
כמובן, שאתקבל בקריאות קרניסט(אפרופו "למה קללות ונאצות?")
אז, אני, כמו כל משפחת ההומו ספיאנס, אומניבור וקרניבור
וכמו כולם(מי יותר ומי פחות) זקוק לבשר למלא צרכים שאי אפשר להשיג מצמחים
אבל, ברצינות, תהנו מהפורום שלכם, עניתי לשואלת ואין לי שום עניין בהטרלת טבעונים
אני מכבד את החלטותיכם ומאחל לכם רק בריאות

merav999

New member
קרניסט זה לא קללה

גם אם חלק מהאנשים משתמשים בזה בתור קללה (כמו שמשתמשים בהומו ובקוקסינל).
ממליצה לך לצפות בהרצאה הזו, היא מרתקת ונעימה:
https://www.youtube.com/watch?v=cJB2ZnhIXjM
&nbsp
אתה אכן אומניבור (אוכל כל), ולא קרניבור (כמו האריה למשל). אנחנו יכולים להתקיים על תזונה טבעונית ועל תזונה שמכילה בעלי חיים. כך שיש לנו בחירה בין לשלם לתעשייה שאלימה כלפי בעלי חיים חסרי ישע וחסרי אונים לבין לא לעשות זאת.
&nbsp
לא אתה ולא אחרים זקוקים לאכול בעלי חיים. טבעונות היא תזונה בריאה לכל שלבי החיים.

LadyMarmalade1

New member
היי שושי באתי מהראשי

את לא צריכה להפוך את החיים שלך בגלל לחץ חברתי. מהדוגמה האישית שלי אני יכולה לספר לך שהיו לי כמה חברות צמחוניות כשעוד אכלתי בשר.בהתחלה חשבתי שהן משוגעות ושזה לא בריא ואני לא רוצה בכלל לשמוע על התעשייה הזאת.אך אחרי כמה זמן פתאום הסתקרנתי למה הן בחרו בדרך החיים הזאת? הלכתי לחקור באינטרנט, קראתי מאמרים , ראיתי סרטונים ,שאלתי אותן שאלות. ואז הבנתי שאני לא רוצה להיות חלק מהתעשייה המזעזעת של אוכלי בע"ח ומוצריו. חייבת גם להוסיף שכל פעם שאני אומרת לאנשים שאני טבעונית הם ישר אומרים לי "אוי הטרנד הזה בגלל החברה הצעירים\הכול בגלל הלחץ החברתי כי זה באופנה וכו'" וזה בכלל לא נכון :)
אני ממליצה לך לנסות לחקור את שתי האידילוגיות, לראות מה יותר חשוב לך המוסר,המצפון, החמלה כלפיי כל יצור חיי והסביבה שלנו. או שיותר חשוב לך ההנאה באוכל ולא לדפוק חשבון לאף אחד ואי אכפתיות לגביי מה ומי יש לך בצלחת.

Gidi Shemer

New member
אני רק אתקן נקודה אחת קטנה

את הבחירות המצפוניות-מוסריות שלך את תעשי בסופו של דבר אחרי שתלקטי מידע ותעשי חושבים עם עצמך. אני סומך עליך שתמצאי את הדרך הנכונה בשבילך.

מה שכן, היות ומגיעים אנשים מהראשי, וזה כולל גם כאלו שאינם מבינים ממש בתזונה ובפיזיולוגיה, אז אני רק רוצה להדגיש שמבחינה תזונתית ובריאותית אין שום בעיה לרוב רובם של האנשים עם תזונה טבעונית. אפשר כמובן לאכול נורא ואיום כטבעונית וגם כצמחונית וגם כזוללת בשר, אבל עם העצות הנכונות, תזונה טבעונית היא תזונה מצויינת ומספקת לכל הגילאים.

אם יהיו לך שאלות ספציפיות, אשמח לעזור.

merav999

New member
אני חושבת שאפשר להחליט רק כשיודעים באמת

את כל המידע. התעשייה עושה מאמצים כדי להסתיר את מה שבעלי החיים עוברים בדרך להפוך אותם או את התוצרת שלהם למזון (כמו למשל שבתעשיית הביצים שגורסים אלפי אפרוחים זכרים בני יום כל יום) אבל היום כבר הרבה יותר קשה להסתיר את המידע הזה.
&nbsp
ממליצה לך לקרוא על הנושא, לראות סרטונים, לראות תחקירים. בשורה התחתונה - בעלי החיים חיים לרוב בתנאים מזעזעים, עוברים פרקטיקות לא נעימות בלשון המעטה ומתים מוות אלים (לדברי תנובה בעצמה - בעלי החיים זועקים באימה בבתי המטבחיים). מכאן נותר לך להחליט אם הערכים שלך תואמים לכך או לא.
&nbsp
כמו שכתבו בתגובה מעלי אתגר22 הוא מקום מעולה להתנסות בעצמך בליווי של תזונאיות קליניות וטבעונים ותיקים (מקבלים גם ליווי אישי), להיחשף להמון מידע ומתכונים, באווירה שהיא נעימה ומכבדת. אין תמונות קשות או קישורים לסרטונים ללא אזהרה מוקדמת. זה נמשך 22 יום כשיש לפני כן תקופת הכנה שבה אפשר להוריד בהדרגה את המוצרים מהחי, מתבצע בקבוצות סגורות בפייסבוק ובחינם.
&nbsp
http://veg.anonymous.org.il/etgar22
&nbsp

ga26

Member
באתי מהראשי

אוכל בשר (את תעשי מה שנראה לך)
כמה סיבות:
- כי זה טעים לי ואני זקוק לזה
- למרות מה שיאמרו פה טבעוניים בבשר יש דברים שקשה מאוד מאוד לקבל בתזונה טבעונית.
- מבחינה מצפונית אין לי שום בעיה, כמי שמאמין באלוהים ניתנה לנו רשות לאכול בעלי חיים מסויימים באמצעות שחיטה כשרה. מכיוון שאת כל העולם הוא ברא והכל שלו אז אם הוא מתיר אני נקי מצפונית
- נקודה נוספת היא שגם צמחים הם חיים וזה שאין להם פה והם לא חמודים לא אומר שהם לא מרגישים כאב. אזו למה לא להפסיק לאכול גם צמחים? איפה הגבול? ואת מוזמנת לכתוב בגוגל "צמחים מרגישים" ולראות שיש מחקרים חדשים בנושא. ומה תעשי אם יתגלה יום אחד שהמחקרים נכונים מעל כל ספק? תפסיקי לאכול?
- בסופו של דבר כמו כל בעל חיים גם האדם זקוק למזון כדי לחיות וכמו שכשאריה טורף זברה זה לא אכזריות כך גם כשאדם אוכל פרה זה לא אכזריות אלא שרידות
- אני מסכים שתעשיית הבשר היום היא נוראית וצריך לתקן שם דברים רבים כדי שהסבל של בעלי חיים יקטן אבל זה באמצעות חקיקה ולא באמצעות הפסקית אכילת בשר.

merav999

New member
ברוך הבא לפורום

הנקודה היחידה שהעלית שהיא נכונה היא שזה טעים. לטעמי, לגרום לפגיעה קשה כל כך בגלל שזה טעים זה לא מוסרי, נראה לי שגם רוב אוכלי בעלי החיים חושבים כך אחרת הם לא היו מנסים למצוא לזה הצדקות נוספות. בכל מקרה, לא חסר לנו דברים טעימים מהצומח (תזונה טבעונית היא לא רק חסה, נבטים וטופו, יש לנו שפע של אוכל).
&nbsp
להאמין שחייבים לאכול בשר זה דבר אחד, המציאות היא אחרת. טבעונות היא תזונה בריאה ומספקת לכל שלבי החיים. הדבר היחיד שחסר וצריך לקחת בתוסף הוא B12. אישית הייתי מעדיפה לקחת גם תוספים אחרים אם היה צריך מאשר לשלם לפגיעה במישהו אחר.
&nbsp
אני לא דתיה, אבל יש דתיים, חרדים ורבנים שהם טבעונים ונגד תעשיית המזון מן החי כך שטבעונות לא סותרת דת.
למיטב ידיעתי גם אם האמונה היא שאלהים ברא את כל בעלי החיים והעולם עבורנו, הוא לא התיר לעשות להם כל מה שאנחנו רוצים. האם אלהים התיר לגרוס אלפי אפרוחים בני יום *כל יום*? האם הוא התיר לעוות גוף של אפרוח ולגרום לו לבעיות רפואיות קשות ולכאב רק עבור רווח כלכלי?
&nbsp
לצמחים אין רגשות. הם חשים ומגיבים לסביבה אבל הם לא מרגישים. אין להם מערכת עצבים, מוח או חיישני כאב.
http://www.hayadan.org.il/the-unsecrto-of-plant-life-1603072
&nbsp
אנחנו אכן זקוקים למזון ויש לנו מזון. אנחנו בשנת 2016 ובישראל, אנחנו לא צריכים יותר לפגוע בבעלי חיים ולהפוך יצור חי ומרגיש למוצר.
&nbsp
תעשיית הבשר היא אכן נוראית בלשון המעטה (וגם תעשיית הביצים והחלב). המטרה שלה היא לעשות כסף. הדבר היחיד שיכול להשפיע כאן הוא חרם צרכנים. כל עוד יהיה מי שישלם הם ימשיכו בפעולתם ויפגעו באופן קשה ואכזרי בבעלי חיים חסרי ישע. אחרת אין להם שום אינטרס לשנות זאת. כסף מסובב את העולם.
&nbsp
הרצאה על יהדות וטבעונות:
https://www.youtube.com/watch?v=WsPmKue5mFI
&nbsp
ואשים כאן שוב את הלינק לאתגר22, יש המון מיתוסים וסטראוטיפים על טבעונות שאינם נכונים. טבעונות מתנגדת לפגיעה ישירה ומכוונת בבעלי חיים והיא תזונה שמתאימה לאדם. מוזמן לבוא ולנסות לפחות:
http://veg.anonymous.org.il/etgar22
&nbsp

merav999

New member
אגב, באתגר יש גם מסלול שמיועד למי שרוצה לנסות צמחונות

ga26

Member
לטובת הסביבה עדיף שלא אפסיק לאכול בשר

אני הופך לעצבני כשאני לא אוכל בשר..... (באמת באמת - ממש לא בצחוק)

ga26

Member
מעדיף לא לפגוע בעצמי עם נזקי עישון וזה גם לא נשמע לי כיף

לעשן כמו שטעים לאכול בשר.

l coyote l

New member
נזקי הבשר לגוף דומים לנזקי עישון, לא?

לא על זה היה קצת רעש בחודשים האחרונים מארגוני הבריאות העולמיים?
&nbsp
הדיון הבריאותי והאינטרס העצמי פחות מעניינים אותי כרגע. רציתי לשים דגש קצת על מחוץ לעצמנו.
להבדיל מעישון לבד - שפוגע רק במעשן - אכילת בשר פוגעת גם במי שפעם היה הבשר,
פוגעת באויר, במים ובאדמה בגלל נזקי גידול ה"בשר", ולכן פוגעת בכל מי שחי על הפלנטה בנוסף לאותו בודד שאכל את הבשר.

ga26

Member
כל יומיים ממציאים בארגונים הללו מוצר חדש שאסור לאכול

ולכן את הפרסומים הללו אני לוקח בערבון מוגבל.
לפי כל התוכניות של מיקי חיימוביץ' מה שצריך לאכול זה "אוויר" וגם זה מסרטן.
סגריות ברור לגמרי שמזיק לגבי בשר - נשמע שהפרסומים נובעים מאופנה ואג'נדה יותר מאשר משהו מהותי.

merav999

New member
הפרסומים של ארגון הבריאות מבוססים על מחקרים רבים

ולקח להם שנים להוציא אותם תוך עמידה בלחצים רבים. זה ארגון שמרני מאוד. להגיד שזה בגלל אג'נדה ואופנה זה די רחוק מהמציאות.

למעלה