למה אני בצד של החרדים?

Harrington

Well-known member
מנהל
קודם כל שהיהודים ימלאו חובתם
אבל לא חסרים יהודים שאינם חרדים שלא ממלאים "חובה" זו. ראשית כ40% מהציבור הכללי שבגיל גיוס לא מתגייס. אך גם מעבר לכך. רבים וטובים מתגייסים לתפקידים שאין להם ולהגנת המדינה ולא מאומה. אף פעם לא הבנתי מדוע הם נחשבים טובים יותר מאחרים, שמשקיעים זמן ואנרגיה בסיוע לחברה אבל עושים זאת בארגונים אזרחיים (ובלי קשר לכך, להשקפתי גם לימוד התורה הוא נדבך חשוב שאנו זקוקים לו). בבחירה בין יהודי שהתגייס לצבא אך משרת 3 שנים (או כמה שזה לא יהיה היום) ככתב בעיתון במחנה (ככל שעדיין קיים), ליהודי שלא עוטה על עצמו את מדי צה"ל אבל מתנדב בארגון כמו 'יד שרה' למשל, אני מעדיף את השני בלי לחשוב פעמיים ורואה ב'שירותו' שירות איכותי וחשוב פי כמה וכמה לאומה. העובדה שלא עשה זאת במסגרת "גיוס" פורמלי לצבא לא מעלה ולא מוריד מבחינתי.

זה שמתישהו מאן דהוא החליט שהגיוס לצבא הוא חזות הכל ועל-פיו יישק דבר, שיבושם לו. אני מעדיף להסתכל על האיכות האמיתית, על המהות, ולא רק על העטיפה (בדמות מדי צה"ל).

evglev1

Well-known member
מנהל
אבל לא חסרים יהודים שאינם חרדים שלא ממלאים "חובה" זו. ראשית כ40% מהציבור הכללי שבגיל גיוס לא מתגייס. אך גם מעבר לכך. רבים וטובים מתגייסים לתפקידים שאין להם ולהגנת המדינה ולא מאומה. אף פעם לא הבנתי מדוע הם נחשבים טובים יותר מאחרים, שמשקיעים זמן ואנרגיה בסיוע לחברה אבל עושים זאת בארגונים אזרחיים (ובלי קשר לכך, להשקפתי גם לימוד התורה הוא נדבך חשוב שאנו זקוקים לו). בבחירה בין יהודי שהתגייס לצבא אך משרת 3 שנים (או כמה שזה לא יהיה היום) ככתב בעיתון במחנה (ככל שעדיין קיים), ליהודי שלא עוטה על עצמו את מדי צה"ל אבל מתנדב בארגון כמו 'יד שרה' למשל, אני מעדיף את השני בלי לחשוב פעמיים ורואה ב'שירותו' שירות איכותי וחשוב פי כמה וכמה לאומה. העובדה שלא עשה זאת במסגרת "גיוס" פורמלי לצבא לא מעלה ולא מוריד מבחינתי.

זה שמתישהו מאן דהוא החליט שהגיוס לצבא הוא חזות הכל ועל-פיו יישק דבר, שיבושם לו. אני מעדיף להסתכל על האיכות האמיתית, על המהות, ולא רק על העטיפה (בדמות מדי צה"ל).
אז מדוע שהתרומה הזאת לא תהיה תחת מסגרת של שירות לאומי אלטרנטיבי ולא כהתנדבות של תרומה מרצון מצד האזרח? אני מבין שאת הערבים שמגדירים את עצמם כפלסטינים המילה "לאומי" מזעזעת והם לא מוכנים אפילו להמשיך התנדבות שהם עושים ממילא אם אומרים להם שהיא תורמת משהו ללאום היהודי, אבל מה מפריע לחרדים העטיפה של שירות לאומי?

Harrington

Well-known member
מנהל
אז מדוע שהתרומה הזאת לא תהיה תחת מסגרת של שירות לאומי אלטרנטיבי ולא כהתנדבות של תרומה מרצון מצד האזרח?
שאלה זו צריכה להיות מופנית למדינה (האזרחית). היא זו שמסרבת להכיר בהתנדבויות האלו כשירות לאומי. אמנם לא בטוח שהחרדים היו מסכימים אם המדינה הייתה מסכימה. אבל התהליך מתחיל בהכרה של המדינה. בלעדיה לא ניתן לקדם את המסלול הזה.
מה מפריע לחרדים העטיפה של שירות לאומי?
יש דברים רבים שמפריעים ואין כל חדש תחת השמש. זה מתחיל בהתנגדות למסגרת כפייתית, עובר דרך בעיה במקומות ייעודיים לשירות לאומי שאינם תואמים את צרכי ומנהגי המגזר, ועוד. כאמור, אין כל חדש בדברים האלה ואין כל הבדל מבחינת החרדים בין צבא לשירות לאומי מבחינה זו.

evglev1

Well-known member
מנהל
חשבתי שאתה רוצה שיוויון
חשבתי שאתה רואה בערבים אזרחים נאמנים למדינה
בניגוד לשמלאנים אחרים הוא מעולם לא ראה בהם אזרחים נאמנים. וגם אלה שראו בהם אזרחים נאמנים התפקחו בחרבות ברזל כשכל אלה שהניפו דגל פלסטיני לאורך השנים גם תמכו בחמאס במלחמה הנוכחית.

ובעניין השוויון עד הכתב"מים האיראנים ישראל נלחמה אך ורק בערבים, וזה מצב קשה שבו המדינה שהם אזרחים בה נלחמת באחים שלהם כך שבכל מבצע צבאי הם בדילמה. לעומת זאת אין מדינה חרדית שנלחמת בישראל ויוצרת דילמה לחרדים ישראלים חוץ מנטורי קרטא שמזדהים כ"פלסטינים בני דת משה".

The Real Big Joe

Well-known member
לי יש רק טענה אחת לחרדים.
שהם לא מתגייסים
כל השאר לא מפריע לי
אשריך וטוב לך.
והעובדה שאינם תורמים את חלקם לתל"ג לא מפריעה?
והעובדה שהם מגדלים משפחות ענק (עד כדי לשכוח מדי פעם ילד באוטו) וזה על חשבון משלם מיסים, לא מפריעה?

Harrington

Well-known member
מנהל
והעובדה שהם מגדלים משפחות ענק (עד כדי לשכוח מדי פעם ילד באוטו) וזה על חשבון משלם מיסים, לא מפריעה?
רק נציין לטובת חובבי ז'אנר האמת והמציאות, שאין כל אחיזה לטענה שלשכוח ילד ברכב קורה במגזר החרדי יותר מאשר במגזרים אחרים. למרבה הצער הוכח כבר מזמן שהאפשרות הזאת קיימת אצל כל מגזרי ושכבות האוכלוסיה, אלו עם עשרה ילדים ואלו עם שניים כאחד (ונא לא להבין מהתייחסותי לנושא זה בלבד שאני מסכים עם שאר ההנפצות בפוסט שמעלי).

Harrington

Well-known member
מנהל
לא יכול איך לספר לך את זה ליטל ג'ו מזויף ידידי, אבל לא, הצגת דוגמאות בודדות פה ושם לא מלמדת בשום צורה על מה שדיברנו עליו, קרי על השאלה הסטטיסטית הגורפת. למרבה צערך, היא כמו שציינתי למעלה. אם וכאשר תתבגר ותתגבר לרמה בה תוכל להתמודד עם מציאות זו, תרגיש חופשי לעדכן.

The Real Big Joe

Well-known member
לא יכול איך לספר לך את זה ליטל ג'ו מזויף ידידי, אבל לא, הצגת דוגמאות בודדות פה ושם לא מלמדת בשום צורה על מה שדיברנו עליו, קרי על השאלה הסטטיסטית הגורפת. למרבה צערך, היא כמו שציינתי למעלה. אם וכאשר תתבגר ותתגבר לרמה בה תוכל להתמודד עם מציאות זו, תרגיש חופשי לעדכן.
אתה כל כך עלוב שזה כבר לא מצחיק. לא רק שאתה משקר נונסטופ, ומעולם לא טרחת לנסות להביא סימוכין לדבריך, אלא כאשר מטיחים את העובדות המתועדות בפניך אז אתה ממלמל את דברי ההבל הקבועים שלך, שעיקרם - מה שלא מוצא חן בעיניך, איננו שייך "לענייננו".

אז חוץ ממך כל אחד רואה שבאסון של הפקרת ילדים במכוניות נעולות מככבות המשפחות מרובות הילדים, שמאפיינות את הדתיים.

אני תוהה האם אתה כזה אידיוט שאתה לא מבין שאתלה לא עובד על אישף או שאתה חושב שאנחנו אידיוטים שאתה יכול לנפח לנו את השכל עם שטויות כאלה. אני בטוח שמשאל בין חברי הפורום יתן רוב מוחץ לאפשרות הראשונה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה כל כך עלוב שזה כבר לא מצחיק.
מצב קשה.
לא רק שאתה משקר נונסטופ, ומעולם לא טרחת לנסות להביא סימוכין לדבריך, אלא כאשר מטיחים את העובדות המתועדות בפניך אז אתה ממלמל את דברי ההבל הקבועים שלך, שעיקרם - מה שלא מוצא חן בעיניך, איננו שייך "לענייננו".
בשום מקום לא כתבתי שזה לא שייך לענייננו יקירי. נסה להישאר בנושא ולא להתבזר. כתבתי שדוגמאות מבודדות לא מעידות על הכלל. עניין ידוע לכל מי שאי-פעם למד סטטיסטיקה ולכל בר דעת גם אם לא למד. זה שאתה מנסה בכל זאת, שיבושם לך. אני רק מקפיד שהמציאות הזאת תופיע לצד הדמגוגיה שלך. עקיצות והשמצות כדי להישמע חכם יותר, לא יועילו לך כדי למנוע זאת, צר לי.
אז חוץ ממך כל אחד רואה שבאסון של הפקרת ילדים במכוניות נעולות מככבות המשפחות מרובות הילדים, שמאפיינות את הדתיים.
כאמור מעלה, המציאות למרבה הצער היא שזה קורה בכל המגזרים ושכבות האוכלוסייה. זאת המציאות, גם אם היא לא מוצאת חן בעיניך.
אני תוהה האם אתה כזה אידיוט שאתה לא מבין שאתלה לא עובד על אישף או שאתה חושב שאנחנו אידיוטים שאתה יכול לנפח לנו את השכל עם שטויות כאלה. אני בטוח שמשאל בין חברי הפורום יתן רוב מוחץ לאפשרות הראשונה.
אני אכן אידיוט שאני טורח להגיב לך עניינית כל פעם מחדש. אבל זאת חולשה שלי. אם אני חושב ש״אתם״ אידיוטים? לא, רק אתה. לא יודע מי אמור להיות ה״אתם״ שבשמם אתה מתיימר לדבר ממילא, אבל זה לא כל כך עקרוני גם :).
תרגיש חופשי לערוך כל משאל שאינך יכול בלעדיו. אני ברוך ה׳ מסתדר מצוין גם בלי זה :).

evglev1

Well-known member
מנהל
ואתה יכול למצוא מקרים כאלה אצל חילוניים או/ו במשפחות של 1-4 ילדים?

evglev1

Well-known member
מנהל
רק נציין לטובת חובבי ז'אנר האמת והמציאות, שאין כל אחיזה לטענה שלשכוח ילד ברכב קורה במגזר החרדי יותר מאשר במגזרים אחרים. למרבה הצער הוכח כבר מזמן שהאפשרות הזאת קיימת אצל כל מגזרי ושכבות האוכלוסיה, אלו עם עשרה ילדים ואלו עם שניים כאחד (ונא לא להבין מהתייחסותי לנושא זה בלבד שאני מסכים עם שאר ההנפצות בפוסט שמעלי).
היו מקרים כאלה גם במשפחות שאינן ברוכות ילדים???????????????

marabo

Well-known member
אשריך וטוב לך.
את התרומה שלהם לעם היהודי לא מודדים בכסף אלא בדברים שאתה כשמאלני לא תבין.

The Real Big Joe

Well-known member
כן בטח. התרומה היא ה שהם טוענים שהיא תרומה... אני חושב שאני תורם יותר בכך שאני לא מבזבז משאבים על שטויות כמו כשרות. אתה כדוס לא תבין.

xyxy210

Active member
ואתה בלי בושה כותב שאינך חרדי/דתי .
התרומה שלך/הם היא כאלם פאדי.
תפילות, קריאה בספר תהילים לא עזרה מעולם, אינה עוזרת ולא תעזור.
בונה עולם לא אוהב אתכם ולא חפץ בתפילות שלכם.

evglev1

Well-known member
מנהל
אשריך וטוב לך.
וערבים לא שמגדלים משפחות ענק לא שוכחים ילדים באוטו?

למעלה