לכבוד יום כיפור - שרשור סליחות!

לכבוד יום כיפור - שרשור סליחות!

אבל בקטע קצת אחר. (See what I did there?
)
רובנו, אלו שלא לגמרי משתלבים בחברה, אלו ששונים, מוצאים את עצמנו עושים הרבה דברים מהסיבות הלא נכונות. (כדי שיאהבו אותנו, כדי שיקבלו אותנו, כי אנחנו כועסים... כל מיני.)
אז במקום לבקש סליחה ממישהו אחר, חשבתי שיהיה נחמד אם נבקש סליחה מעצמנו.
אתם מוזמנים לכתוב על מה אתם מצטערים, לבקש סליחה מעצמכם, ואולי תוך כדי התהליך - גם לסלוח לעצמיכם

בינתיים, בין אם תגיבו לפני החג, במהלכו או לאחריו -
, צום קל ומועיל למי שצם
, גמר חתימה טובה למי שמאמין בזה
, טיולי אופניים נעימים למי שיוצאים
, וסוף שבוע שמח למי שנשארים בבית

וכמובן... אני אתחיל (בתגובה הראשונה)!

על זה שהאשמתי את עצמי

אני מבקשת מעצמי סליחה על זה שנתתי לעצמי להרגיש אשמה.

אשמה במצב שלי - הדיכאון, ואז אחרי האבחון גם הפרעת האישיות (עד שקראתי עליה מספיק והבנתי שזו תוצאה של הרבה שיט שהעבירו אותי, לא של משהו שאני עשיתי...)
אשמה במצב של מערכת היחסים שלי... (למרות שצריך שניים לטנגו)...
אשמה במצב הכלכלי שלי, (למרות שאין לי שליטה עליו וההורים שלי ממשיכים לסרב לעזור לי כשאני יודעת שהם יכולים)...
אשמה בכל ריב עם חברה או ידיד... (כבר אמרתי לגבי טנגו?)
אשמה בזה שאני לא יכולה לקום מהמיטה היום, או לנקות את הבית... (אבל הדיכאון מונע ממני את האנרגיות!)
אשמה שאני לא מספיק משקיעה בתחביבים שלי, (כבר אמרתי לגבי האנרגיות?)...

אני מבקשת סליחה ומחילה מעצמי, שנתתי לעצמי להרגיש כל כך רע, שהסתכלתי רק פנימה למצוא את הבעיות שלי... כשבמציאות הבעיות שלי הן לא באופן מוחלט באשמתי. יש דברים שאין לי שליטה מוחלטת או אפילו חלקית עליהם, ואני צריכה לדעת להסתכל החוצה ולומר "אוקי. עד כאן זה בשליטה שלי, והנה החלק שאני יכולה לעשות כדי לנסות לשפר את המצב... וכל השאר לא שלי ולא בשליטתי, ולכן לא באשמתי".
אני מתכוונת להסתכל תמיד החוצה ולבדוק מה אני כן יכולה לעשות, ומה לא בשליטתי. אשתדל לתת לעצמי לראות את המציאות בבהירות, מעבר למשקפיים השחורים-לבנים שאופייניים להפרעה שלי... וכשלא אצליח, אשתדל לקחת פסק זמן ולהירגע עד שאוכל לנסות שוב.

אני סולחת לעצמי, כי אני יודעת שגם כשהאשמתי את עצמי זה לא היה באשמתי. I didn't know better. עכשיו אני יודעת אחרת ומסוגלת אחרת, בעיקר הודות לפסיכולוגית הנהדרת שלי. אני יודעת שאצליח יותר, גם אם לא תמיד ואולי אפילו לא רוב הזמן - אבל יותר. אני יודעת שאני עושה כל מאמץ להשתפר, ולכן מגיע לי לסלוח לעצמי, למחול לעצמי ולהתחיל את השנה במצפון נקי

למעלה