ליברמן מנפץ התקרות - ליזה רוזובסקי

Astroo

New member
עתודה זה משהו אחר

וזה שהוא עם תואר שלישי אחרי 20 שנות שירות עדיין רס"ן אומר דרשני. הרי אחד כזה מתגייס אאל"ט כבר בתור סרן. יש אפילו בדיחה שאם שמים עציץ בקריה, אחרי 20 שנה הוא מקבל דרגת סגן אלוף. אבל כנראה זה לא תקף במקרה של "רוסי".

beatman

Member
בערך 10 שנות שירות, לא 20

הוא עשה קורס קצינים וקיבל ישר סגן, לא סרן.

Astroo

New member
טוב, נאחל לו בהצלחה

עכשיו זה לא אמצע שנות ה-90, יש פחות פרופיילינג, אני מקווה.

Astroo

New member
ולשאלתך למה המלצה שלילית

לא היה נדרש הסבר בשאלון. לדעתי ההמלצה היתה שלילית כי הייתי חנון רוסי אינטליגנטי ושקט.

beatman

Member
האם זה בגלל "חנון אינטליגנטי ושקט" או היותך יליד בריה"מ ?

אני מתקשה להבין איך פוסלים מישהו סתם בגלל שהוא 'רוסי', יכול להיות מקרה של מפקד גזען, אבל בוודאי לא צבא שלם של גזענים שחוסמים דרך ל'רוסים'.

lEchoesl

New member
סתם מעניין אותי לדעת: כתבת ששירתת בתור חובש בצבא

האם אתה יודע לתת עזרה ראשונה במידת הצורך?

lEchoesl

New member
אז עשית שירות מאוד ערכי ומועיל, וגם למדת כמה דברים

מועילים לעתיד. ובגדול זה ממש נחמד

lEchoesl

New member
למה אתה כול כך ביקורתי כלפי עצמך [וגם שלילי לפעמים]? אני

חושבת שעשית שירות ערכי יותר מ70% הישראלים שעושים עבודות ג'וב ממושרדים ושיט אחר ולא רק מאפסנאים. ולדעתי זה תפקיד מאוד אחראי......

Astroo

New member
כי לדעתי הייתי יכול להשיג הרבה יותר

אילו הייתי צבר אשכנזי בעל אותה מנת משכל ואותם קווי אישיות בדיוק.

lEchoesl

New member
יש מצב שאתה צודק, זה דבר מובן [לא שזה בסדר]

כשאתה עולה למדינה שאין לך שם יותר מדי קשרים, ושגם ככה לא התכוונו לעלות אותך לפה בשביל שתשרת במודיעין אלא שתסגור את החורים במערכת. אבל יכול להיות שהילדים שלך כבר ישרתו איפה שהם ירצו. וחוץ מזה, חשוב לשמור על רוח אופטימית בחיים לא משנה מה.

beatman

Member
WTF ??

"ושגם ככה לא התכוונו לעלות אותך לפה בשביל שתשרת במודיעין אלא שתסגור את החורים במערכת"
&nbsp
מאיפה הבאת את זה ?
חוץ מזה אף אחד לא חסין משיבוץ שהוא לא רצה, תמיד יכול לקרות מצב ומשבצים חייל למקום שהוא לא רצה להיות בו, אז לילדיו לא תהיה בחירה חופשית לגמרי.

lEchoesl

New member
העלו את עולים בשנות התשעים בבום כזה, בשביל לעלות את

מספר היהודים ביחס לערבים. אף אחד לא חשב על תוכנית עלייה נורמלית בשבילכם, אף אחד לא חשב איך תשתלבו, אף אחד לא העלה את עולי שנות ה-90 בשביל לגייס אותם ליחידות עילית.

beatman

Member
גם לא העלו בשביל לא לגייס ליחידות טובות

עובדה שכבר בשנות ה-90 המאוחרות היו לא מעט 'רוסים' בכל מיני יחידות איכותיות.

איזה בייכנים

הרוסים בוכים שמפלים אותם כשלא מתייחסים אליהם כישראלים ורואים בהם עולים, כשצריך לבכות שיש תקרת זכוכית. אבל כשצריך לשאוב כסף מהמדינה או להראות את מצבם הרע, בא להם להיות עולים לשעבר פתאום, להיות רוסים ושהממשלה תטפל בבעיות של המגזר הרוסי. הבעיה ברוסים שהם דואגים רק לעצמם. כשדרעי דיבר על קמפיין השקופים, הוא כלל גם אשכנזים וגם רוסים שחיים מתחת לקו העוני. הרוסים לעומתו מציגים רק את המציאות שלהם, כאילו שרק הם סובלים מהמצב. למה שישראלים יתחברו לגישה שמבדילה רוסים משאר האזרחים? מתי תבינו שאם בא לכם לפתור תבעיות שלכם, אתם צריכים להוריד תאף המתנשא שלכם ולדבר על הבעיה מזווית של אזרח ישראלי ולא של איזה רוסי מתנשא? העיקר להתעלות ולהגיד שאתם המסכנים היחידים.

"כשדרעי דיבר על קמפיין השקופים, הוא כלל גם אשכנזים" - בטח

אפשר להאשים את דרעי באלף ואחד דברים, אבל תמים הוא לא, ולכן די ברור שקמפיין הבחירות הנ"ל, היסטרי ומטופש כמו כל הקמפיינים של ש"ס, כוון בעיקר לציבור הבוחרים של מפלגה זו. אגב, בעבר הלא רחוק אותו דרעי תקף לא פעם את ה"רוסים" וה"שבט הלבן", הוא הבן אדם האחרון שאפשר להאמין בדבר הדאגה הכלל-ישראלית שלו.

למעלה