לו"ז
לרכבת ישראל החל מה-26.3

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member
בנוגע לימי שישי ולערבי יום חול

בקטע שבין תל אביב מרכז למשה דיין יש בימי שישי שתי רכבות בשעה
לא ידעתי, שיש סיום של הרכבות מכיוון משה דיין בתל אביב מרכז. לכיוון דרום ידעתי, שבחלק מהרכבות תחנת הקצה היא משה דיין. יצא לי לפעמים לעלות ברציף 2 בתחנה הזו, במקום רציף 4.
לכיוון צפון, חשבתי עד שקראתי את ההודעה שלך (עמוד השדרה), שכל הרכבות מסיימות בתחנת סוקולוב.
ביום שישי האחרון ביצעתי חיפוש באפקליקציה של "רכבת ישראל" מתחנת משה דיין לתחנת סוקולוב. שם זה הציג לי את הפעם בשעה. גם מתחנת הראשונים (שם בדקתי לכיוון תל אביב מרכז), ראיתי שלא הספקתי את הרכבת.
נסעתי בקו 164 למחלף גהה ושם החלפתי לאוטובוס בכפר סבא. בפעמים הבאות (כל עוד לא הוסיפו רכבות לכפר סבא), אני אסע ברכבת לתל אביב ושם אחליף לאוטובוס.

בכל מקרה, האם בלוח הזמנים הבא יהיה שינוי בקו הזה בימי שישי? אותה השאלה על ערבי יום חול? האם יהיה שינוי?
מצד אחד יש רכבת אחרונה עד 23:47 מראשון לציון, שזה מבורך. נסעתי בה מספר פעמים. לא מעט משתמשים בה. הרבה יורדים בתחנת אם המושבות. גם בראש העין יורדים הרבה. בתחנת נורדאו (אליה מגיעים לקראת 01:00), אני ממש לא מצאתי את עצמי לבד יורד מהרכבת.
מצד שני בסביבות 21:00 יש רכבת בשעה ולדעתי יש להוסיף יותר.
השבוע סיימתי את ענייני ליד משה דיין ב-21:00. הייתה רכבת קודם לכן ב-20:47 ושעה לאחר מכן (21:47) רכבת נוספת. לדעתי היה מקום להוסיף רכבת נוספת. בסביבה זו היו לדעתי הרבה משתמשים ברכבת הזו.
במצב הנוכחי אני מתלבט מה עדיף לעשות. קו 173 המהיר אין ממש בשעות האלה. בזמן שהוא מגיע (לקראת 21:30 למחלף משה דיין), עדיף כבר להמתין לרכבת. לפני 21:00 אין אותו. אני תוהה מה עדיף: האם לעלות לקווי האוטובוס המאספים השונים לכיוון תל אביב (קו 10, 19, 83, 84 ואולי קווים נוספים) ובתל אביב להחליף אוטובוס לכפר סבא, או שזמן הנסיעה שלהם כה ארוך, שכבר מוטב להמתין שלושת רבעי שעה לרכבת של 21:47?

שוב
עמוד השדרה. לא ידעתי על הרכבת הנוספת וזה יעזור לי לפעם הבאה.

לא יהיה שינוי בימי שישי ובשעות המאוחרות בימי חול

לא ידעתי, שיש סיום של הרכבות מכיוון משה דיין בתל אביב מרכז. לכיוון דרום ידעתי, שבחלק מהרכבות תחנת הקצה היא משה דיין. יצא לי לפעמים לעלות ברציף 2 בתחנה הזו, במקום רציף 4.
לכיוון צפון, חשבתי עד שקראתי את ההודעה שלך (עמוד השדרה), שכל הרכבות מסיימות בתחנת סוקולוב.
ביום שישי האחרון ביצעתי חיפוש באפקליקציה של "רכבת ישראל" מתחנת משה דיין לתחנת סוקולוב. שם זה הציג לי את הפעם בשעה. גם מתחנת הראשונים (שם בדקתי לכיוון תל אביב מרכז), ראיתי שלא הספקתי את הרכבת.
נסעתי בקו 164 למחלף גהה ושם החלפתי לאוטובוס בכפר סבא. בפעמים הבאות (כל עוד לא הוסיפו רכבות לכפר סבא), אני אסע ברכבת לתל אביב ושם אחליף לאוטובוס.

בכל מקרה, האם בלוח הזמנים הבא יהיה שינוי בקו הזה בימי שישי? אותה השאלה על ערבי יום חול? האם יהיה שינוי?
מצד אחד יש רכבת אחרונה עד 23:47 מראשון לציון, שזה מבורך. נסעתי בה מספר פעמים. לא מעט משתמשים בה. הרבה יורדים בתחנת אם המושבות. גם בראש העין יורדים הרבה. בתחנת נורדאו (אליה מגיעים לקראת 01:00), אני ממש לא מצאתי את עצמי לבד יורד מהרכבת.
מצד שני בסביבות 21:00 יש רכבת בשעה ולדעתי יש להוסיף יותר.
השבוע סיימתי את ענייני ליד משה דיין ב-21:00. הייתה רכבת קודם לכן ב-20:47 ושעה לאחר מכן (21:47) רכבת נוספת. לדעתי היה מקום להוסיף רכבת נוספת. בסביבה זו היו לדעתי הרבה משתמשים ברכבת הזו.
במצב הנוכחי אני מתלבט מה עדיף לעשות. קו 173 המהיר אין ממש בשעות האלה. בזמן שהוא מגיע (לקראת 21:30 למחלף משה דיין), עדיף כבר להמתין לרכבת. לפני 21:00 אין אותו. אני תוהה מה עדיף: האם לעלות לקווי האוטובוס המאספים השונים לכיוון תל אביב (קו 10, 19, 83, 84 ואולי קווים נוספים) ובתל אביב להחליף אוטובוס לכפר סבא, או שזמן הנסיעה שלהם כה ארוך, שכבר מוטב להמתין שלושת רבעי שעה לרכבת של 21:47?

שוב
עמוד השדרה. לא ידעתי על הרכבת הנוספת וזה יעזור לי לפעם הבאה.
אפשר לראות את הלו"ז החדש החל מ 26.3 בתכנון מסלול נסיעה באתר הרכבת.

אורי404

New member
בעקבות ההודעה שלך נכנסתי לאתר.
יש שינוי קטן

אפשר לראות את הלו"ז החדש החל מ 26.3 בתכנון מסלול נסיעה באתר הרכבת.
בעקבות ההודעה שלך נכנסתי לאתר.
יש שינוי קטן
יציאה 3 דקות מוקדם יותר, ברכבות המאוחרות.
כך בין השאר הרכבת האחרונה מראשון לציון מערב לכיוון צפון היא בשעה 23:44, במקום 23:47.
אבל כפי, שאתה כותב, אין שינוי בהוספת רכבות.

benshap2

New member
לא. בשורות טובות אין בלו"ז הזה

האם גם מוסיפים רכבות בשעות הערב ובימי שישי?
על העדכונים.
בקו ראשון לציון-חולון/בת ים-תל אביב-פתח תקווה-ראש העין-כפר סבא/הוד השרון, מצד אחד יש ארבע רכבות לשעה, שזה ללא ספק טוב מאוד.
אבל בשעות המאוחרות (ולא מאוד,כבר בסביבות 21:00) יש רכבת אחת בשעה. לדעתי יש מקום להוסיף, שתהיינה שתי רכבות בשעה.
גם בימי ו' יש רכבת אחת לשעה ולדעתי מתבקש, שיוסיפו אחת נוספת.

יש אנשים שיש להם בשורות טובות בלו"ז הזה ויש אנשים שאין להם

יש אנשים שיש להם בשורות טובות בלו"ז הזה ויש אנשים שאין להם
בשורות טובות בלו"ז הזה.
הויכוח לגבי הטרייד-אוף בין חולון ובת ים לבין יבנה, אשדוד, אשקלון, שדרות, נתיבות ואופקים יימשך כל עוד אין הפרדה בין הקו הפרברי לקו הבינעירוני.

אבל לנוסעים מ/ל תחנות חדרה, קיסריה - פרדס חנה ובנימינה (וגם לנוסעים בין הרצליה ונתניה לחיפה וצפונה) יש בשורות טובות בלו"ז הזה ללא קשר לויכוח על קו החוף הדרומי.

yair480

Active member
עדיין אין רכבות לבית שמש במוצש

לו"ז
לרכבת ישראל החל מה-26.3
* מאריכים את הקו הפרברי אשקלון-נתניה עד לבנימינה, ועל ידי כך מכפילים את התדירות בשעות השפל (10:00 - 15:00) בין התחנות הפרבריות של קו החוף לבין חיפה וכן בכיוון ההפוך, ל- 2 רכבות בשעה, במקום אחת כיום, עם זמן המתנה קצר בבנימינה.

* מוסיפים רכבת רביעית בשעה בשעות השיא בקו בין ראשון לציון משה דיין ותל אביב, שתעצור גם בתחנות חולון ובת ים.
השינוי בא על חשבון הרכבת ה"מהירה" שהייתה מדלגת עד עכשיו על תחנות אלה אחת לשעה, ונראה שסבלה מאיחורים רבים שגרמו לא אחת לאיחוד בינה לבין הרכבת הפרברית שאחריה.

* הארכת שעות פעילות הרכבות בימי ו' (עד שעה 17:30-18:00 לערך) ואיחור שעת ההתחלה במוצ"ש, בעקבות המעבר לשעון קיץ.

* שינוי שעות היציאה בכל מיני קווים וריפוד קטן בלפחות קו אחד.

* מוסיפים עצירה בחדרה מערב לרכבת שיוצאת מב"ש מרכז ב- 17:38.

[URL]http://rail.co.il/HE/DrivePlan/ScheduleAlerts/Pages/NewSchedule.aspx[/URL]
תושב בית שמש ששומר שבת ורוצה לנסוע לשבת לתחנות צפוניות מחיפה צריך לחשוב פעמיים האם לקחת רכבת כי במוצש עדיין אין לו אפשרות להספיק לרכבת היחידה שנוסעת לבית שמש במוצשים.
מכיר את הפתרון של רכבת + רכב ממודיעין אבל לא לכל הנוסעים יש אפשרות כזאת ואז הם תקועים עד יום ראשון או שהם צריכים להסתמך על מוניות .

יש עוד פתרון: רכבת לת"א ואוטובוס מת"א

תושב בית שמש ששומר שבת ורוצה לנסוע לשבת לתחנות צפוניות מחיפה צריך לחשוב פעמיים האם לקחת רכבת כי במוצש עדיין אין לו אפשרות להספיק לרכבת היחידה שנוסעת לבית שמש במוצשים.
מכיר את הפתרון של רכבת + רכב ממודיעין אבל לא לכל הנוסעים יש אפשרות כזאת ואז הם תקועים עד יום ראשון או שהם צריכים להסתמך על מוניות .

yair480

Active member
זאת לא תמיד אופציה נוחה

זאת לא תמיד אופציה נוחה
האפשרות הזאת מוכרת לי אבל יש שתי סוגי אנשים שזה מפריע להם:
1.משפחות על ילדיהם וטפם ולך תעלה עם כל זה ותצא מהתחנה
2.אנשים שחשבו שיש גם רכבת במוצש ואז מתבאסים לגלות שאין להם והם צריכים לשבור את הראש איך להגיע לבית שמש ולא תמיד מנועי החיפוש האינטרנטיים יודעים לתת פיתרון סביר למצב הזה.

יקח זמן עד שהחרדים יצליחו להשיג קווי דלת לדלת לקרית אתא/נווה שאנן/נתניה וכו'

מצב
הנושא נעול.
למעלה