כשאתם אומרים שאתם שמאלנים למה הכוונה?

אלו, סביר שאינם בין החיים...

אם הכסף נמצא, איך יתכן שלא נותנים אותו ?!

התכוונתי לכל מי שסרח
כמו אלו שמאיר מנה בתגובתו...
מטריד שאנשי ציבור סרחו ונשפטו, חוזרים למשרות שלטוניות.

זה בזיון שקשה לי אתו מאוד.

אתה צריך להיות החלטי

אם אתה משווה לרשות הפלסטינית אז כן, הרשות גונבת את הכספים לכיס הפרטי של בכיריה שהם היום אנשים עמידים ביותר עם חשבונות בנק מנופחים.

אצלינו זה לא קרה, יש טיפול כושל בכספים של ניצולי השואה אבל הם לא הולכים לכיס של אף אדם פרטי

הויכוח ממש מיותר

בהחלט, הרי אינך יכול לעמוד מאחרי הטענה שלך

שבישראל השלטון גנב כספים לכיס הפרטי כמו שעושים מנהיגי הפלסטינאים שזה היה הנושא עליו דברנו ולכן העניין בהחלט מוצא.
שיהיה לילה טוב.

הוא שאמרתי. כתבתי ברור בנושא הזה ואת מתעקשת לא להבין. חאלאס.

א. הגבתי בבירור לגבי הגניבה ואת מתעלמת
ב. המשפט "שבישראל השלטון גנב כספים לכיס הפרטי " , הוא שיקרי באופן מוחלט, אני לא אמרתי דבר כזה.

ענייני בדיון החד-סיטרי הזה, לא מענין יותר.

אם לא אמרת דבר כזה אז על מה אתה מתווכח?

לא ברור לי.
הרי הדיון היה על זה שהרשות הפלסטינאית גונבת כספים שנתרמו לרווחת הציבור לכיסים של הבכירים
מה הקשר למדינת ישראל ואיפה נקודת ההשוואה בדיוק?

ההסכם הוא הסכם שלום

זה שהוא נראה כמו שביתת נשק, זה כבר סיפור אחר.
בכל אופן, אני דווקא זוכרת את התקופה שישראלים נסעו הרבה לבקר במצריים.
נכון שהמצרים לא נהרו לכאן בהמוניהם, אבל זה בגלל השנאה הבסיסית שיש כמעט לכל ערבי נגד ישראל. אולי בעוד דור או שניים המצב ישתנה. כל זמן שהמנהיגים ישמרו על השלום הזה, מתישהו זה יחלחל גם לאזרחים.

Ronit FL

New member
מה זה חילופי שטחים?

הרעיון של שתי מדינות הוא שהם לא יסוגו משטחים, אלא יקבלו שטחים.
אני כן מחשיבה עצמי שמאל, אבל אני נגד זכות השיבה שלהם.
בכלל, הקטע שהם משתמשים במושגים שלנו במאבק שלהם, די מקוממת אותי.
הם לא עוברים שואה, הם לא עוברים טיהור אתני ואוי לנו אם יתנו להם זכות שיבה.
הבעיה שהם עובדים מאוד חכם. הם לא דורשים הכל במכה אחת, הם קודם כל נוטעים רעיון ונותנים לעולם להתרגל אליו ואז דורשים אותו.
לפני עשרים שנה לא דובר על זכות השיבה. המאבק שלהם לא הושווה לשואה ומי שמע על אפרטהייד בהקשר שלהם?
אני כן חושבת שמגיעה להם הזכות להגדרה עצמית וכן מגיעה להם מדינה ושיעזבו אותנו בשקט.
אני כן בעד שיוויון זכויות לערבים אזרחי ישראל. שיוויון בזכויות ושיוויון בחובות.
&nbsp
אני בעד שיוויון זכויות לכולם. שיחיו וימותו כמו שהם בוחרים. שכל אחד יוכל לבחור את דרכו ואמונתו בלי גרזן הרבנות על כל צעד ושעל.
&nbsp
והכי הכי אני בעד שתשוחררו מהקיסר ביבי שהוא הכי נגד דמוקרטיה ונגד חופש הבחירה.

זכות השיבה לא מקובלת כמעט על אף אחד

מלבד הערבים ועוד קומץ של שמאל קיצוני מאוד.
חילופי שטחים מקובלים עליי ומבחינתי הם הפיתרון האידיאלי אבל הפלשתינאים
לא מוכנים לכך וגם לא ערביי ישראל. להעביר את המשולש לרשות הפלשתינאים
ובתמורה לספח את גושי ההתיישבות הגדולים. בשבילנו זה מצויין.
ולגבי ביבי,
איך אומר ההימנון הבית"רי?
משורה ישחרר רק המוות

Ronit FL

New member
לגבי זכות השיבה.

הם החלו לדבר על זכות השיבה.
לאט לאט העולם יתרגל לשמוע,
עם הזמן, זה יישמע פחות ופחות מזעזע והנה...
העולם יתחיל ללחוץ על ישראל על זכות השיבה לפלשתינים.
מי חשב לפני 20 שנה שדגל פלשתין יתנוסס באו״ם? אף אחד!
מי חשב שמדינות יכירו בפלשתין? מי דמיין שתהיה להם משלחת לאולימפיאדה? משלחת!!!!
דברים שנשמעו ונחשבו הזויים, היום הם כבר בשיגרה.
הרעיון לזכות השיבה, ניטע. עכשיו זה עניין של זמן עד שזה יהיה יותר מרעיון...
&nbsp
וההסברה שלנו? לא קיימת!

אז את לא אומרת שום דבר שונה ממה שאני אומרת

חילופי שטחים:סיפוח גושי התנחלויות לישראל ובמקביל העברת שטחים ישראליים באזור "המשולש" המאוכלסים בערבים לידי המדינה הפלסטינית לכשתוקם. לפי התוכנית, ערביי ישראל אשר מתגוררים כיום באזור זה, יאבדו את אזרחותם הישראלית, אלא אם כן הם יבחרו להגר לישראל בגבולותיה החדשים ולהישבע אמונים למדינת ישראל.

KIA RIO 1250

New member
משהו מבולבל בתוכנית שלך

אתה רוצה להחליף שטחים אבל לאפשר לאוכלוסיה הערבית להגר לתוך ישראל. להווה ידוע שאף ערבי לא רוצה לאבד את אזרחותו הישראלית. אפילו לא אחד. אז את תקטיני את ישראל ומספר הערבים בה לא יקטן. כולם יעברו לגור בישראל הקטנה ורובם בת"א. וכך יווצרו 2 מדינות: אחת נקייה מיהודים והאחרת שוב דו לאומית ורק יותר צפופה. אפילו אחד מערביי ישראל במשולש לא יעזוב את ישראל. אפילו אחד.
&nbsp
מי הוביל אותך לתוכנית כל כך מרשימה?

גם אני בעד חילופי שטחים

אבל לצערי זה לא יקרה כי ערביי ארץ ישראל לא ירצו להיפרד ממדינת ישראל.

KIA RIO 1250

New member
התייחסתי לאופציה שאת רשמת

"... אלא אם כן הם יבחרו להגר לישראל בגבולותיה החדשים ולהישבע אמונים למדינת ישראל."
&nbsp
כולם יעברו לתוך ישראל. לזה התייחסתי.
&nbsp

כבר למעלה מחמש שנים שמושגי השמאל

והימין התערבבו להם עד דק.
היסטורית, בפרלמנט בפריז, אאל"ט, התישבו בצד שמאל של האולם המפלגות הליברטניות ומצד ימין מפלגות המונרכיה [ אחרי המהפיכה הצרפתית ולפני המלכת המלך], לכן שמאל וימין. מאז המים זרמו בלי סוף סביב העולם, גם הרבה לוויתנים אכלו ונאכלו בזרמים אלה.
במציאות הישראלית, היות ליבראל, ללא שום כוונה מהפכנית, ללא שום רצון לשינוי קיצוני של המציאות = שמאל. בישראל, להיות חלוק על ראש מפלגת הליכוד = שמאל[ אופסי: סמול].
אבל, אין שמאל במשמעות של המאה ה- 18/19. הקבוצות הרדיקליות - השמאלניות באמת - מחוץ לכל הקשר ממסדי כמו הקבוצות הרדיקליות מימין.
שמאל-ימין הינה תוצאה של החלטה אישית ומיתוגית. הכי פוגע ב"ימין" הם דתיים שמאלנים, כמו הכיפה על הראש קובעת איזו ימניות בסיסית, פחחח הם לא שמעו על פררה הדרום-אמריקאי, על כמרים ונזירים שהיו מהפכניים ושמאלנים יותר מאחרים.

כאן במדינתנו הקטנטונת, שום דבר לא ברור

מלבד דבר אחד,
כל מי שמתנגד לנתניהו הוא סמולני מסריח עוכר ישראל שצריך לזרוק אותו לעזה
או לקלל את אימאמאשלו עד שתבוא איזו מארה על ראשו.
זה במקרה הרע.
במקרה הטוב, הוא סתם מדבר שטויות, לא אוהב את המולדת מספיק. לא מתאמץ מספיק. הוא מפונק מדי, הוא ילדותי ולא רציני והוא לא ציוני. רצוי שיעבור חינוך מחדש.

השאלה היא - האם הדיון שכאן נפתח

רק לצורך קיטור והוצאת אוויר או איזה רצון לברר לעומק מושגים שהולכים ומשתנים בכל העולם, לא רק אצלמו. שווה לפעמים להוציא את הראש מכאן, להציץ בעולם ולגלות שהפוליטיקה הישראלית המטורללת אינה היחידה בעולם, ושמושגי סמול-בוגד אינם רק שלנו, אלא בכל העולם המערבי [ קלינטון - טראמפ?]
במובן הזה, הבאתי את נתניהו כדוגמה למחולל הגדרות חדשניות של מושגים, אבל השפעתם לעומק על ההוויה הישראלית צריכה להבדק. האם נתניהו נגד כל דבר שאמאשלשון כתבה? אז כדאי לקרוא מחדש את דבריה, לראות את המורכבות הבלתי נסבלת בה התודעה הפוליטית שלנו מתקיימת ומתעמתת ויוצרת כל יום, ולא להגרר לפשטנות של "ביבי קובע".

למעלה