כייף לשמוע ויאללה לדברת

טלגל

New member
כייף לשמוע ויאללה לדברת

בקשר לפורים שמתם-לב שהילדים לקראת פורים נסערים, שמחים ועליזים ויש מן היי כזה בגן, הילדים כבר בטוחים בעצמם ויש הרגשה של בטחון בגן אז הכל כבר מותר ולעיתים צריך להתחיל עם הגבולות וסדר-היום מהתחלה. ככה זה אצלי לפחות בגן. בקשר לתחפושת לגננת- חברה שלי (גננת) מתחפשת למיני-מאוס (תחפושת קצת סקסית), ועוד רעיונות שיותר קל "ומכובד" לבצע זו תחפושת של קוסמת או של חיה כלשהיא, אני פעם התחפשתי למכשפה והילדים נבהלו כך שזה לא מוצלח. חג פורים שמח!

oa

New member
מכת כינים

ראשית תבורכו על היוזמה ובהצלחה. שנית, (נכון שזה לא "נכון" במיוחד להתחיל עם נושא כזה אבל..) רציתי לדעת מהי המדיניות לגבי כינים בגן. אצלנו בגן של ביתי (בת 4) נתגלו כינים אצל מספר ילדים והגננות החליטו על מבצע חפיף שכל הילדים יחפפו בסוף שבוע. חלק מהילדים גם הגיע מסופר בעקבות שיחה עם צוות הגן. בגלל חוסר ידיעה נשלח משהו הביתה ווחזר עם אביו שצרח על הגננות. הכינים בנתיים חגגו ועוד ילדים נדבקו. ההורים יזמו מכתב להורים בו בקשו מכולם לטפל שכן התופעות הנלוות לכינים בראשו של הילד אינן נעימות כלל ועיקר. כמו כן, פנינו לאחראית מגיפות במשרד החינוך והיא אישרה בפנינו ש"אין מה לעשות" וידיה קבולות בעיניין זה. היא המליצה לנו לפנות למשרד הבריאות. הייתי רוצה לשמוע על דרכי טיפול של גננות בנושא עדין זה. האם יש משהו שעוד ניתן לעשות אולי מכירות חומרים שכדאי להשתמש או לפנות לגורמים כאלה ואחרים שיכולים לעזור בתודה מראש

טלגל

New member
תודה לך ובקשר לכינים../images/Emo7.gif

בסך-הכל לדעתי הגננות פעלו נכון בהחלטה שכל הגן יעבור מבצע ביחד. רק כך אפשר לחסל את הכינים, אבל זה דורש שיתוף-פעולה מכל ההורים וזה לא תמיד ניתן, תמיד יש הורים שפחות שמים-לב. לכן אצלנו יש נידנוד קבוע להורים שבראשי ילדיהם נמצאים כינים שוב ושוב. זה נכון שאצלנו בישראל אסור לשלוח ילדים הביתה בגלל כינים,(בארה"ב כן עושים זאת), לכן אני חוזרת ומנדנדת ומזכירה להורים עד שניפטרים מהם. ואז הכל מתחיל מהתחלה...

יה-יה

New member
אצלנו...

זו השנה השנייה
שאין כינים. היה ילד אחד שנדבק ממקורות פרטיים (בן משפחה) ואז הודענו לכל ההורים שנמצאו כינים אצל ילד אחד (כמובן, מבלי לציין את שמו). ביקשנו לעשות בסוף השבוע ´מבצע חפיף´ (שלא היה ´חפיפי´ בכלל, אלא מאד רציני. ההורים לקחו את העניין ממש ברצינות). ומאז אין לנו. בינתיים... לגבי שליחת הילד הביתה- אני חושבת שחשוב מאד לא לוותר. אם אסור לשלוח הביתה - אז לא שולחים. אבל כן יושבים להורים על הראש (כמובן, בתנאי שאין להם כינים גם
) ומסבירים להם את חומרת המצב: - מדביק ילדים נוספים. - מעביר מחלות (דרך הכינה) - מצמצם חברויות (תלוי בגיל ותלוי בהורים. כבר שמעתי בעבר משפטים כמו: "אמרתי ל-X שלא ישחק עם Y, כי יש לו כינים") - גורם אי נוחות רבה מאד לילד (כל היום מתגרד). - גורם לפצעים (הגירוד). - להמשיך...?? אפשר גם לתלות בלוח המודעות מאמר או כתבה בנושא ´כינים´, שכוללת הסבר על הכינה, השלכותיה ודרכים לטיפול בה (אני אנסה למצוא לך משהו). אם היה קורה אצלי מצב כזה (של הורה שלא מתייחס לכינים ברצינות) ואם כל ה"הרצאות" בעניין לא היו עוזרות, הייתי מנקה לו את הראש לבד... לא בטוחה, בעצם. לא יודעת. אגב, יש שמן מסריח שמורחים על השיער והוא גם מונע וגם מחסל (נדמה לי שזה תלוי במינון). בהצלחה, בכל מקרה. מקווה שעזרתי, יה-יה.

טלגל

New member
יה-יה כל הכבוד

סחטיין על הפירוט, נראה שעשית דוקטורנט בנושא, יפה מאד, אני מאד לא מתרגשת מכינים,(הבת שלי כל שבוע בטיפולים נגד כינים) אבל בהחלט מנג´סת להורים.

oa

New member
../images/Emo39.gif../images/Emo148.gif../images/Emo149.gif

תודה רבה על הידע והמידע הנילווים נשתמש בהם ונקוה לטוב חג פורים שמח

למעלה