כאבים בקיבה / מעי ?

כאבים בקיבה / מעי ?

אני בן 49 , בריא בד"כ ולא לוקח תרופות, מזה 6 חודשים אני סובל מכאבי בטן, הכאבים מופיעים פעם בקיבה, פעם במעי, הכאבים מידי פעם חזקים ולעיתים חלשים , אך תמיד קיימים. עברתי בדיקות : קולונוסקופיה לפני שנתיים וחצי, גסטרורוקופיה לאחרונה, דם סמוי, צילום רנטגן מערכת העיכול, US בטן, הכל תקין, מה שכן, לפני חודש גילו לי את ההליקובקטר פילורי אשר הושמד לאחר טיפול אנטיביוטי, לוקח תוסף פרביוטי , לאחרונה הפסקתי לאכול דברי חלב, קפה, מטוגן, עדיין יש כאבי בטן, מה לעשות ?

כאבי בטן

שלום על מנת להחליט אם יש צורך בבירור נוסף עליך להבדק על ידי רופא גסטרואנטרולוג. פרטים כגון האם יש בנוסף בחילות או הקאות , ירידה במשקל, שינוי בפעולות מעיים ועוד יכולים להשפיע על ההחלטה. כמו כן ממצאים בבדיקה גופנית, ובבדיקות מעבדה כגון הפרעה בתיפקודי כבד יכולים לעזור לכוון למחלות מסוימות שיש לבררן. סיטי של הבטן יכול לגלות מחלות שאינן נראות באולטרסאונד אך איני בטוח שיש צורך במקרה שלך בסיטי. רופא שיבדוק אותך יצטרך להחליט. לעיתים כאבי בטן עם שינוי בפעולות מעיים יכולים להיות תופעה של "מעי רגיז" (מעי עצבני), אך בדרך כלל אבחנה זו תינתן לאחר שנשללו מחלות אחרות. דר קריב

כאבי בטן - תוספת ע"ס תשובתך :

תודה, ובכן , אין לי בחילות,אין לי הקאות, אין לי ירידת משקל, אבל יש לי כבד שומני ( ע"ס US ), ?.

כאבי בטן

האם בנוסף לכבד השומני יש גם הפרעה בתיפקודי הכבד בבדיקות המעבדה. אם כן, אולי בכ"ז כדאי לבצע סיטי בטן או אולטרסאונד אנדוסקופי לודא שאין מחלה בלבלב או בדרכי מרה מעבר לכבד השומני. דר קריב

קולונוסקופיה ארוכה :

אני לפני בדיקת קולונוסקופיה ארוכה. עלי להשתמש ב 2 תרופות : SOFFODEX לניקוי מעיים ו - FLEET ENEMA ( חוקן ). האם השימוש בתכשירים אלו הורסת את חיידקי המעיים הטובים / הרעים ? תודה.

למעלה